| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

napisał:
Regulamin konkursu Starożytność 2009 .

1. Tematem konkursu są wydarzenia do roku 476 n.e
2. Osoba która jako pierwsza udzieliła prawidłowej odpowiedzi zadaje następne pytanie.
3. W przypadku poprawnej odpowiedzi w czasie 48 h pytający jest zobowiązany odpowiedzieć, po czym sam zadaje kolejne pytanie. Po 24h można udzielić częściowej podpowiedzi.
4. Pytający musi potwierdzić prawidłowość odpowiedzi .
5. Jeżeli użytkownik który udzielił poprawnej odpowiedzi , w ciągu 48 h nie zada następnego pytania czyni to poprzedni pytający .
6.Pytanie zadaje tylko osoba która udzieliła poprawnej i potwierdzonej odpowiedzi .
7. Uczestnik po zadaniu pytania nie odpowiada na następne zadane pytanie przez tego który odgadł , czyli bezwzględnie pauzuje.
8. Wszelkie niejasności i problemy rozpatruje Moderator .


Konkursy o Starożytności, Średniowieczu,Wielka Wojna,Między Wojenny,II Wojna Światowa, Czasy Najnowsze i Marynarze mają Wink


Ostatnio zmieniony przez Sheeska z Paćkowa dnia Sob 31 Paź, 2009 15:24, w całości zmieniany 2 razy

Sob 31 Paź, 2009 15:17

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie - od starożytności do xix wieku nie ma, a rzeczywiście byli, Zeus ma rację. Ale jeżeli wiecie, że oni już od dłuższego czasu nic nie robią, to poproście administrację, by oficjalnie wyznaczyli nowych opiekunów w tych "martwych" konkursach. A te regulaminy wszystkie są takie same tylko odp. dot. innych okresów. Uśmiech Ale właśnie tych opiekunów nam brakuje, którzy by przypilnowali tam porządku. Ale musimy poczekać na zdanie modów i admina. Uśmiech

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Sob 31 Paź, 2009 15:23

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
, to poproście administrację, by oficjalnie wyznaczyli nowych opiekunów w tych "martwych" konkursach

Moderator to Moderator powinien dbać o forum,ja już nie będę prosił nikogo bo znów zostanę posądzony o coś Rolling Eyes ...

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 31 Paź, 2009 15:25

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już pal licho opiekunów konkursów(chociaż o ile seth zrezygnował z forum to by mógł wyznaczyć zastępce) ale opiekunowie działów powinni trochę tych konkursów pilnować. Ciekawe co odpowie Generalicja Rolling Eyes

Sob 31 Paź, 2009 15:31

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli moderatorom nie przybędzie od tego zbyt dużo obowiązków, to rzeczywiście miło by było gdyby sami się tym zajęli, ale to też tylko ludzie. W ich gestii leży, czy sami się tym zajmą, czy poproszą o pomoc admina. Tylko w obliczu tylu próśb userów powinni jakoś zareagować w tej sprawie. Uśmiech Ale myślę, że nie ma powodów do obaw. Oni nie są ślepi i na pewno coś zrobią, tylko musimy troszkę poczekać. Uśmiech Seth opiekował się starożytnością i średniowieczem, a kto nowożytnością i xix wiekiem, jeśli można spytać? Bo nie pamiętam. Razz

PS. Czy wiadomo coś o Secie??

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Sob 31 Paź, 2009 15:34

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tematy z konkursami zakładali: Carthon(Nowożytność) i PanzerII(XIX wiek) może to oni są opiekunami.

Sob 31 Paź, 2009 15:37

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale z tego co się orientuję, oni je założyli, bo wygrali edycje z poprzedniego roku. Uśmiech

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Sob 31 Paź, 2009 15:41

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PanzerII napisał:
Piotrze jako zwycięzca poprzedniej edycji zadajesz!!! Wink Ja dzisiaj zwiedzałem miejsce gdzie rozpoczęła się bitwa pod Iławką Pruską ( wieś Grądzik)!!! Bardzo szczęśliwy

To chyba dementuję plotki że oni wygrali konkurs.
Carthon napisał:
Witam wszystkich w nowym roku:) Zaczynamy!
Razem stanowiły parę najsłynniejszych europejskich piratek.Wspólnie z jeszcze jednym dżentelmenem stanowili udane pirackie menage a trois;)
Proszę o nazwiska obu dam

A to komplikuje sprawę.
P.S Dzięki Gustawie za podliczenie punktów Piwo

Sob 31 Paź, 2009 15:46

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napisałem w tej sprawie do administracji. Nie komplikujmy i porzućmy tę dyskusję, administracja na pewno udzieli wyczerpującej odpowiedzi - cierpliwości. Uśmiech

Cytat:
Dzięki Gustawie za podliczenie punktów

Nie ma za co. Uśmiech

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Sob 31 Paź, 2009 15:59

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus,chodzi mi o to, że pojawienie się jakiejś osoby z miliardem postów nie wpływa jakoś szczególnie na działalność forum. Szczerze mówiąc nie wiem kiedy ostatnio segregowałem użytkowników względem ilości postów, tym bardziej nie mam pojęcia jaki ma wpływ na jego funkcjonowanie. Rozumiem, że dla estetyki forum MOŻE to mieć jakieś znaczenie (aby na pewno?) ale nie jest to rzecz, która wymagałaby natychmiastowej poprawy, bo są inne priorytety. Dawid ma niedobór czasu i kupę do zrobienia Twisted Evil
Sorry, jeżeli tak zinterpretowaliście moją wypowiedź, cieszy mnie Wasza troska o forum, ale takimi bzdetami można zając się kiedy indziej, no chyba, że komuś to przeszkadza.

Nie 01 Lis, 2009 2:24

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko tytułem ciekawostki chciałbym zwrócić uwagę na znaczenie Tabeli Rang jaką wprowadził swego czasu Piotr Wielki - przekładając to na język stopni dla uczestników forum, które także są rodzajem rang brak dbałości o taki pozornie szczegół nie jest dobrym posunięciem...

Pon 02 Lis, 2009 11:50

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
cieszy mnie Wasza troska o forum, ale takimi bzdetami można zając się kiedy indziej, no chyba, że komuś to przeszkadza.

Zainteresowanie kwestią sugeruje, że jednak przeszkadza. Dlaczego z tym się nic nie dzieje od tak długiego czasu doprawdy nie mam pojęcia - bagatelizowanie tego problemu raczej nie jest dobrym posunięciem, zwłaszcza że jego usunięcie to kwestia zaledwie kilku kliknięć (chyba że się mylę?). Co sobie szeregowy user pomyśli, widząc że nikt nie ma czasu zając się taką drobnostką? Szczerze mówiąc, kiedyś inaczej to wyglądało - problemy zgłaszane w temacie "usterki" były likwidowane na bieżąco, i częstokroć było to dużo błahsze sprawy.
ps. widzę, że grono trójgwiazdkowej generalicji powiększyło się o kolejną personę Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 02 Lis, 2009 17:24

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sheeska z Paćkowa napisał:
Już pal licho opiekunów konkursów(chociaż o ile seth zrezygnował z forum to by mógł wyznaczyć zastępce...


Seth zrezygnował, ale ja ciągle trzymam rękę na pulsie (na ile mi na to czas wolny pozwala) zresztą tak naprawdę tylko Moderator ma znaczący wplyw na konkurs, może wprowadzać zmiany, wywalać co nie potrzebne, poskramiać niepokornych Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 02 Lis, 2009 17:41

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to może któryś z moderatorów w nowożytności zada w konkursie nowe pytanie? Bo na Malyxxl'a chyba już nie ma co liczyć, a konkurs stoi. Uśmiech


GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Pon 02 Lis, 2009 18:57

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tam moderatorami sa Ion i Czarnobylski, musicie do nich się odezwać.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 02 Lis, 2009 19:10

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już nie potrzeba. Uśmiech

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Pon 02 Lis, 2009 19:53

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy jakimś problemem jest dla Administratora usunięcie szeregu fikcyjnych użytkowników z czoła listy?

Wto 03 Lis, 2009 17:19

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie trzeba rozgrzebywać ponownie tematu tych fikcyjnych generałów. Uśmiech Widocznie administracja ma teraz większe importancje, a tą sprawą zajmie się innym razem, bo uważam że nie jest to pilna potrzeba, aby ich usuwać (nie że w ogóle, ale teraz). Chyba, że ktoś ściga się w ilości napisanych postów i odbierają mu oni miejsce w rankingu i dlatego tak się pieklą Twisted Evil (żeby nie było - nie mam tu na myśli ani zeusa99, ani marka8888 Bardzo szczęśliwy )


GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Wto 03 Lis, 2009 18:45

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A po co kasować? Tak fajnie wyglądają... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Wto 03 Lis, 2009 19:29

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

już sprawa załatwiona, lekko mechanicznie Uśmiech

Wto 03 Lis, 2009 21:40

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze wierzyłem w cudowne właściwości gilotyny... :D :D :D dziękuję za jej użycie...
Pozdrawiam

Sro 04 Lis, 2009 16:42

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wniosek racjonalizatorski

Mam pomysł.
Na razie jest to bardzo luźna propozycja, bo wiem ile czasu zajmuje wdrożenie go w życie - potrzeba czasu, chęci, pracy, zapału.... I dlatego byłbym wdzięczny, gdybyście mnie nie ganili. Razz
Otóż myślałem, aby stworzyć forum "Etnografia". Byłby to ewenement wśród forów historycznych, bo niczego takiego na innych nie znalazłem, a zagadnienie ciekawe i niosące wiele ciekawych wątków i dyskusji. Uśmiech
Czekam na opinie (nie o mnie, tylko o pomyśle Bardzo szczęśliwy ), co WY na to?? Uśmiech

PS. Wszystkiego najlepszego jms-bytom. Piwo Sto lat!

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Sro 04 Lis, 2009 21:43

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gustawie (Adolfie Razz), cenimy sobie pomysły od użytkowników. Załóż temat, dodaj ankietę i sprawdź, czy jest więcej zapaleńców! Wyluzowany

Sro 04 Lis, 2009 22:36

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grocie (Dziobecki Razz) cenię sobie zainteresowanie wieloma sprawami moderatorów. Bardzo szczęśliwy

Tylko mam takie pytanie. Założę ankietę, będzie zainteresowanie, ale i tak wszystko leży w gestii modów/adminów. Bardzo szczęśliwy Rozumiem, że lepiej by było abym tu nie spamował i wszelkie szczegóły lepiej będzie uzgadniać w nowo założonym topiku. Uśmiech

Dziękuję za odzew. Uśmiech

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Czw 05 Lis, 2009 12:15

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wnioskowałem do jednego z modów o przyznanie pochwały pewnemu użytkownikowi.W odpowiedzi dostałem że sam mogę to zrobić bo mam taką opcję,chyba jestem wyjątkowo ślepy bo jej nie widzę?...czy coś takiego jest Question
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sro 11 Lis, 2009 22:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.