| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to skoro ostra dyskusja się chyba skończyła, to coś na ten temat do poczytania:
http://www.archiwum.gildia.pl/teksty/kormak/arka_przymierza

Sro 29 Lip, 2009 16:51

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, wiele nieścisłości w artykule i totalny brak wiedzy biblijnej w kwestii budowy świątyni - żenujące (5 i 6 rozdział 1 Księgi Królów na początek). Cały artykuł jest w takim tonie w jakim być powinien na dzisiejsze czasy (wszak Księga Apokalipsy o tym mówi w rozdziale 13). Pozdrawiam.

Sro 29 Lip, 2009 17:52

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to sam coś napisz na ten temat. Tylko żeby to nadawało się do czytania. Nie rozdział 13 Apokalipsy tylko "I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze." albo "A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć", z wyjaśnieniem, co poeta chciał powiedzieć.

Czw 30 Lip, 2009 8:29

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście dyskusja stała się jałowa.
Gdyby jednak ktoś był zainteresowany tematem to może poczytać książkę (wydana już kilka dobrych lat temu) dr Alfreda Palli "Skarby świątyni"

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 30 Lip, 2009 9:23

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Można z dużo większym dla siebie pożytkiem przeczytać książkę "Finał Objawienia Bliski" wydanej przez Towarzystwo Biblijno Traktatowe Strażnica. Taką książkę można pozyskać nieodpłatnie, ale jak domniemywam byłoby to zbyt proste... Pozdrawiam.

Czw 30 Lip, 2009 18:21

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Można z dużo większym dla siebie pożytkiem przeczytać książkę "Finał Objawienia Bliski" wydanej przez Towarzystwo Biblijno Traktatowe Strażnica

Pożytek z broszurek tego wydawnictwa żaden, tylko lasów szkoda.

Czw 30 Lip, 2009 19:37

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro tak powiadasz nie czytając, to chyba nie lasów szkoda, ale... szkoda faktycznie. Szkoda, że nie czytałeś bo jest to najtrudniejsza księga biblijna. Publikacja o której wspomniałem nie jest broszurką lecz książka w twardej oprawie, zatem przemyśl kwestie o której sie wypowiadasz. Masz prawo mieć inny światopogląd i tego nikt nie krytykuje - rób i Ty tak.

Czw 30 Lip, 2009 21:07

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czytałam sporo publikacji na temat Arki(mniej lub bardziej naukowych) i powiem szczerze ze temat mnie zafascynował. Ale ja groszek prostaczek boży nieuczony jestem i takie tam tematy mnie "biorą" Wink Noo ale sami powiedzcie gdyby nie wierzono w baśnie i legendy to Troja nadal była by nie odkryta Razz . I czemu sie kłócicie? Wiem Belial, Pan kłamstwa i złości wlazł miedzy Was i namodził.
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 30 Lip, 2009 22:46

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groszku przemiły trudno wymianę rzeczowych poglądów nazwać kłótnią. Jak wspomniałem, każdy ma prawo do swojego światopoglądu, a to jak gust nie podlega dyskusji. Moje krytyczne uwagi dotyczą kwestii formalnych, ponieważ absurdem jest autorytatywnie wypowiadać się na zupełnie nieznany temat (w tym przypadku krytyka przez Piotrka publikacji, której na oczy nie widział). Pozdrawiam. Wink

Pią 31 Lip, 2009 4:31

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Groszku przemiły trudno wymianę rzeczowych poglądów nazwać kłótnią.
Och ja tak na wszelki wypadek.
Rolling Eyes

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 31 Lip, 2009 19:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak tytułem ciekawostki warto także wiedzieć, że w ostatnich latach panowania naszego króla Augusta II (1697-1733) wyasygnowano całkiem niemałe kwoty na finanoswanie dość pionierskich badań i świątyni jerozolimskiej i właśnie poszukiwań tytułowej Arki. Niestety rychła smierć króla przerwała finansowanie organizowanej już ekspedycji - co ciekawe zdążono zakupić szczegółowy model świątyni jerozolimskiej stanowiący dość ważną "relikwię" jednego z odłamów ruchu wolnomularskiego.

Pon 03 Sie, 2009 12:02

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ze wstydem przyznać muszę, że nie znam historii króla Augusta, ale nachodzą mnie wątpliwości w kwestii modelu świątyni. Wyjaśniam: drugą świątynię (pierwszą złupili i zniszczyli Babilończycy jak Ci wiadomo w roku 607) spalili i zniszczyli bezpowrotnie Rzymianie w roku 70 ne. spełniając słowa Jezusa zapisane w Ewangelii w/g Mateusza 24 : 2. Zniszczono w tym czasie nie tylko świątynię, ale również tak pieczołowicie prowadzone zapisy linii rodowych (wszak w świątyni mogli usługiwać jako kapłani tylko potomkowie Aarona). Pomijając kwestię braku woli Stwórcy na tworzenie jakichkolwiek relikwi, prawie całkowite wymordowanie przez Rzymian mieszkańców Jerozolimy (około 1100 tys na poczekaniu i 100 później w niewoli), niemożliwe stało się odtworzenie pewnych zaszłości. Zatem nie bardzo daję wiarę w ten model świątyni, a juz zupełnie w możliwość odnalezienia kiedykolwiek przez kogokolwiek Arki Przymierza (zważywszy, że była to konstrukcja drewniana powlekana tylko folią ze złota). Pozdrawiam.

Pon 03 Sie, 2009 22:16

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka - czymkolwiek był rzeczony model z całą pewnością istniał i istnieje po dziś dzień - z tego co wiem sam w sobie ma dość niesamowitą historię i przed i po zakupie przez naszego króla ale to jakby zupełnie inna historia - czym innym jest także jego istotne znaczenie w samym ruchu wolnomularskim...
Pozdrawiam

Wto 04 Sie, 2009 9:53

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 a możesz ta historie przybliżyć?

Pon 28 Lut, 2011 21:39

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do prośby. Też bym posłuchał tej historii.
Co ciekawe te poszukiwania sponsorowane przez naszego króla mogły nie być przypadkowe. Spawa Arki ponownie wypłynęła w XVI wieku za sprawą żydowskich kabalistów. I nie mówię tu o celebrytach noszących czerwone nitki, tylko naprawdę wielkich znawcach żydowskich ksiąg.
A stworzenie modelu nie było czymś nadzwyczajnym. Stary Testament zawiera bardzo dokładny zapis wyglądu I Świątyni. Można ją odtworzyć bez większych problemów.
Arka niedługo będzie odnaleziona i wróci na swoje miejsce. Z ukrytych przedmiotów wchodzących w skład przedmiotów świątynnych odnaleziono pod koniec XX wieku kadzidło i olej namaszczania. I naprawdę mądrzy badacze są przekonani, że te rzeczy ukryto w tym samym czasie co Arkę, Menorę i wiele innych przedmiotów przechowywanych w I Świątyni.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 18 Lip, 2011 8:57

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi więcej!
jacy badacze?
i dlaczego To jest gdzieś na DŚ?

Wto 19 Lip, 2011 15:01

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiele rzeczy jest na DS ale nie TA Uśmiech
na przekór zaklinaczom rzeczywistości nie my jesteśmy narodem wybranym. Choc jak dowiedli niektorzy nie takie oltarze i pomniki potrafimy zrobic.
A poszukiwacze Arki i ostatnie badania opisal Vendyl Jones w ksiazce "Manuskrypty z Qumran" (wydana ostatnio przez SK). Mnie przekonuja wyniki tych prac. Logiczne, rzeczowe, chociaz operte o kontekst biblijny (co mi akurat odpowiada). Ksiazke polecam.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 20 Lip, 2011 9:50

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a to znane sprawy już, są BBC zrobiła świetny materiał na ten temat parę lat temu, myślałem, że pokazało/ukazało/odkopało/znalazło się cos nowego.

Pią 22 Lip, 2011 15:15

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to krótko= wiesz czy nie wiesz?
tobiasz napisał:
marek8888 a możesz ta historie przybliżyć?

Pon 28 Lut, 2011 21:39


Czekamy...
Pozdrawiam

Nie 24 Lip, 2011 19:40

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

też się czegoś dowiem o tym królewskim projekcie

Pon 01 Sie, 2011 16:03

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Posprzatalem to co nie dotyczylo tematu. Proba kontynuowania pyskowek nie bedzie tolerowana.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 07 Sie, 2011 8:39

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK, Krecio, jasne, dzięki - no to ad meritum poczekamy na obszerne wyjaśnienie ze strony kolegi M8888 - zajawkę dał, a teraz czas na konkrety...
Pozdrawiam

Nie 14 Sie, 2011 17:18

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ale zmuszony biernością administracji lub inaczej jednostronnymi faworami jednego z userów muszę się zachować tak jak swego czasu Human czy Forteca...( nie szkoda wam tych userów?)czyli nie zabierać głosu w tematach w których user Zubek chce brylować głeboką jak mniemam wiedzą. Uśmiech Zatem ustepuję pola jak mniemam mądrzejszemu i mającemu jakąkolwiek wiedzę w tym temacie userowi... No i może choć raz doczekam się czegoś choć o włos zaczepiającego o walor merytoryczny czy jakikolwiek niepropagandowy Uśmiech
Pozdrawiam i przepraszam zarazem zwiedzionych i ciekawych ale jak to mówią przychodzi taka chwila gdy przestaje ci się chcieć prowadzić polemiki z ... niektórymi i chęć pozostawienia ich z ich głęboką mądrością...niechaj się nią sycą do woli Uśmiech Wszystkim którzy napisali na priva odpowiem - proszę jednak o trochę cierpliwości Uśmiech
Czy tym razem byłem dostatecznie milusi dla niekwestionowanego pupila administracji?

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 17 Sie, 2011 9:05

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
marek8888 napisał:
Tak tytułem ciekawostki warto także wiedzieć, że w ostatnich latach panowania naszego króla Augusta II (1697-1733) wyasygnowano całkiem niemałe kwoty na finanoswanie dość pionierskich badań i świątyni jerozolimskiej i właśnie poszukiwań tytułowej Arki. Niestety rychła smierć króla przerwała finansowanie organizowanej już ekspedycji - co ciekawe zdążono zakupić szczegółowy model świątyni jerozolimskiej stanowiący dość ważną "relikwię" jednego z odłamów ruchu wolnomularskiego.

No i nie dowiedzieliśmy się, co i jak Rolling Eyes ...

Pozdrawiam

Czw 18 Sie, 2011 17:40

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nadal czekam na merytoryczną odpowiedź w temacie - bo na razie wychodzi, że palnął coś kolega na wiwat i postraszył wróble, ale konkretrów ni chu-chu Crying or Very sad

Czw 01 Wrz, 2011 0:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.