| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Elfy czy istniały na prawdę ?

Wielu twierdzi, że elfy żyją tylko w legendach średniowiecznych i w wyobraźni Tolkiena albo w dziecięcych marzeniach, jako mali pomocnicy Świętego Mikołaja. Ale czy te magiczne stworzenia mają jakieś odpowiedniki w świecie rzeczywistym?

Legendy o karłach, elfach i zaczarowanych krainach zna cały świat. Istnieją kanony folkloru skandynawskiego, w ustnej tradycji irlandzkiej dominują karzełki i inne psotne elfy, które żyją w literaturze, jednak obecnie na światło dzienne wychodzą nieliczne relacje pojedynczych ludzi z całego świata. Rdzenni mieszkańcy USA i Kanady opowiadają podobne legendy.

http://www.nieznane.pl/elfy-czy-istnialy,267.html


Ostatnio zmieniony przez Nuad dnia Pon 31 Mar, 2008 17:59, w całości zmieniany 2 razy

Nie 30 Mar, 2008 17:56

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie którzy twierdzą że widzieli kosmitów, jeti czy tez potwora z jeziora itp, a inni stanowczo uważają że istnieją Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 30 Mar, 2008 19:39

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponac mają dowody na istnienie Elfów np. szczątki na wyspie Flores, małej wielkości mumie o płaskich nosach i wydłużonych szpiczastych uszach w górach USA i Kanady oraz niewielkie narzędzia i przedmioty niczym nie przypominające jakich kolwiek innych wytworzonych przez człowieka znajdowane w Wielkiej Brytani.

Pon 31 Mar, 2008 18:03

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Możesz wierzyć w to, że elfy istniały, ale dowodu na to nie masz. Jak zauważył Indiana: to tak, jakby zadać pytanie, czy kosmici rzeczywiście nawiedzili Ziemię. Odpowiedzi na to nie znajdziesz Rolling Eyes .

Pon 31 Mar, 2008 20:55

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ciekawym kierunku ewoluuje to forum Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 31 Mar, 2008 21:28

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiecie... Laughing Co tam elfy, ja się kumpluję z krasnoludem Laughing Laughing Są ludzie którzy wierzą w sumeryjskie demony to i w elfy można Laughing
_________________
Imię jego 40 i 4...

Pon 31 Mar, 2008 22:25

Powrót do góry
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mi się wydaje, że elfy to taka artystyczna nazwa, tak jak artysta widząc pigmeja nazwałby go krasnalem czy hobbitem tak jakaś grupa ludzi o nieco "innej" budowie ciała mogła zostać nazwana elfami, a ich wygląd ubarwiono

Wto 01 Kwi, 2008 22:59

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawa teoria, i wydaje się dośc prawdopodobna.

Sro 02 Kwi, 2008 17:19

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zielik15 napisał:
mi się wydaje, że elfy to taka artystyczna nazwa, tak jak artysta widząc pigmeja nazwałby go krasnalem czy hobbitem tak jakaś grupa ludzi o nieco "innej" budowie ciała mogła zostać nazwana elfami, a ich wygląd ubarwiono


Ja też podobnie sądzę sądzę. W dawnych czasach było wielu ludzi, którzy wyglądali trochę inaczej niż inni, więc zaczęto sobie opowiadać historie o takich ludziach, potem przeinaczać i wyszło jak wyszło. Teraz w telewizji i internecie bardzo dużo jest o elfach, które nigdy i nigdzie nie istniały. Ale kto wie, może kiedyś będą...

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 02 Kwi, 2008 19:16

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W elfy nie wierzę, ale co powiecie o smokach?

Niby mit, ale występują w wielu odmiennych kulturach na całym świecie, i najciekawsze jest to, że opisy ich są do siebie bardzo zbliżone.
Może ostatnie dinozaury nie wyginęły 65 mln lat temu?

_________________
BEST DAMN THING

Pią 04 Kwi, 2008 16:08

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mity o smokach powstały kiedy ludzie odkopali pierwsze szczątki dinozaurów
i skojarzyli na podstawie szkieletu ich wygląd do tego dodając jeszcze wymyślone cechy np.że miały skrzydła i zionęły ogniem.

Pią 04 Kwi, 2008 16:17

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wymyślone cechy np.że miały skrzydła

a pterozaury....???

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pią 04 Kwi, 2008 16:29

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pterozaury to akurat miały skrzydła ale mi chodzi o ogół bo np. tyranozaury to chyba skrzydeł nie miały . Question

Pią 04 Kwi, 2008 16:40

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nawet jeśli tak było to tylko potwierdza fakt, że każda legenda ma ziarenko prawdy Uśmiech

A kiedy odnaleziono pierwsze szkielety?

Pozatym z elfami jeżeli się nie mylę wiąże sie jakas choroba, bardzo rzadka, powodująca elfi wygląd.

_________________
BEST DAMN THING

Pią 04 Kwi, 2008 17:24

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
A kiedy odnaleziono pierwsze szkielety?

Za dinoworld.w.interia.pl :
Cytat:
• 1809r. -William Smith znajduje kości nieznanego zwierzęcia

• 1810r. -jedenastoletnia Mery Aning znajduje szkielet ichtiozaura w jurajskich wapieniach w Lyme Regis Dorset w Anglii

• 1822r. -żona doktora Mantella znajduje iguanodona

• 1841r. -Richard Owen po raz pierwszy uzywa nazwy dinozaur

• 1902r. -odkryto pierwszy szkielet tyranozaura w Montanie w USA

• 1907r. -wyrusza ekspedycja paleontologiczna do Tanzanii

• 1922r. -Roy Chapman Andrews podczas pierwszej wyprawy do Mongolii (pustynia Gobi) odkrywa liczne szkielety małych dinozaurów rogatych (proteceratopsów)

• 1923r. -na pustyni Gobi naukowcy odkrywają jaja dinozaurów

• 1959r. -dr Władysław Karaszewski natrafia na ślady polskich dinozaurów

• 1978r. -Jack Horner z Robertem Makelą odkrył kolonie lęgowe dinozaurów kaczodziobych- hadrozaurów, z gniazdami, jajami i szkieletami piskląt w różnym wieku

• 1992r. -wUSAodkryto szczególnie dobrze zachowany szkielet stekozaura z przed 140 milionów lat. Zabezpieczony gipsem został przetransportowany śmigłowcem do muzeum.

• 1992r. -dr Jack Horner wraz z zespołem paleontologów wydobywa prawie kompletny szkielet tyranozaura

• 1993r. -naukowcy donoszą o znalezieniu resztek krwi w skamieniałych kościach tyranozaura. Czerwone krwinki gadów (w przeciwieństwie do ssacznych) zawierają jądra komórkowe-nadzieja na odczytanie sekwencji niektórych genów.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 04 Kwi, 2008 18:33

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi raczej czy wcześniej także znajdywano i stąd mogły się brać te legendy. Zresztą nie tylko smoki, bo kraken np to tez legenda choc istnieją gigantyczne ośmiornice Uśmiech
_________________
BEST DAMN THING

Pią 04 Kwi, 2008 19:09

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze szkielety odnaleziono już w starożytnych Chinach i to właśnie tam narodziły się najstarsze legendy o smokach.

Pią 04 Kwi, 2008 19:45

Powrót do góry
Eunice
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 18
Skąd: Piotrków Tryb.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Elfy, smoki i inne baśniowe stwory... A słyszeliście o małej przezabawnej istotce , która straszy górników w kopalni? Skarbu jakiegoś pilnuje-tak o sobie powiada. Jednemu nawet śniadanie podwędził.
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/r054/skarbnik1.jpg&imgrefurl=http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/r054/legenda.htm&h=1199&w=1135&sz=381&hl=pl&start=1&um=1&tbnid=jzBscYZJsvrW8M:&tbnh=150&tbnw=142&prev=/images%3Fq%3Dskarbnik%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG. Pozdrowionka! ^o^

_________________
~~ świat jest śmiechu wart, więc się śmieję~~

Sro 30 Lip, 2008 0:44

Powrót do góry
miodzio
Gun So

Gun So




Posty: 81
Skąd: Lębork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mógłbym skwitować to jednym zdaniem - "ludzie wierzą w to co chcą", ale myślę ze warto ten temat trochę pociągnąć.

Historie o demonach, potworach, duchach i nieludziach towarzyszą nam już od zarania dziejów. Człowiek który z natury boi się tego co obce i nieznane, często nadaje zwykłym wydarzeniom nadprzyrodzony charakter. Rzadko też stara się rozwodzić nad tym co dokładnie ujrzał, gdyż strach i przerażenie wzięły górę i opowiada, notabene, niestworzone opowieści. Myślę ze ludzka wyobraźnia jest na tyle "potężnym urządzeniem" ze bez problemu przekształci chuchanie sowy w odgłosy jakiegoś monstrum, a cień zwisającego pająka w rządnego naszej krwi potwora.

No tak, ale jak to możliwe ze podobne opowieści można zasłyszeć w różnych rejonach świata, w których ludność nigdy nie miała ze sobą najmniejszego kontaktu? Może naprawdę taki Yeti wędrował sobie po świecie i bywał widziany przez różnych ludzi. Może takie smoki naprawdę kiedyś latały sobie wokół naszego globu i stad wzięły się liczne legendy o szewczykach Dratewkach, potworach z jeziora czy też chińskich Lung'ach.

Wiele z tych nadprzyrodzonych stworzeń została utrwalona w książkach lub w legendach, ale myślę ze tam jest ich miejsce i nie powinniśmy wyciągać ich na zewnątrz ;-]

_________________
"Należy zaakceptować to, co nie do zaakceptowania i znieść to, co nie do zniesienia" - HIROHITO 1945

Wto 12 Sie, 2008 23:00

Powrót do góry
H2HSnake
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A właśnie ,że elfy istnieją! sam ostatnio jednego stworzyłem i go właśnie leveluję ;p
_________________
"Kto te struktury(OUN-UPA) broni, usprawiedliwia, usiłuje je zrównać z bezbronną ludnością, albo nawet z AK - ten nie zasługuje na szacunek ani jako człowiek, ani jako człowiek nauki."-Wiktor Poliszczuk

Pon 03 Lis, 2008 18:20

Powrót do góry
sceptic89
Caporal

Caporal





Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś tez miałem takiego elfa Uśmiech i levele miał dobre hehe Razz

a co do samej wiary ... ciężko mi się jakoś określić w tym temacie, nie zaprzeczam nie potwierdzam... tak jak to miodzio napisał... ludzie wierzą w to co chcą.

pozdrawiam Wyluzowany

@sceptic, prosiłem Cię już o używanie polskiej pisowni ,kolejny raz poprawiłem tekst----PanzerII

Pon 03 Lis, 2008 20:51

Powrót do góry
Radix
Gun So

Gun So





Posty: 92
Skąd: Chełmsko Śl.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A słyszeliście o małej przezabawnej istotce , która straszy górników w kopalni?

Ja słyszałem o Skarbiku cz o niego chodzi??c

_________________
"Jest tylko jedna droga do śmierci dla zawodowego żołnierza: od ostatniego naboju w ostatniej bitwie podczas ostatniej wojny." George Patton

Nie 07 Gru, 2008 14:11

Powrót do góry
hagen1973
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

..w sumie jak się człowiek uprze to do wszystkiego można prawie wszystko dopasować... ale fakt że jeśli świat fantazy by istniał to byłoby fajnie..

Pią 08 Maj, 2009 22:35

Powrót do góry
hagen1973
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

..a swoją drogą czytając Wasze wypowiedzi to zapomniałem że to forum historyczne.. Wink

Pią 08 Maj, 2009 22:37

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hagen 1973
W samej rzeczy masz słuszność, choć temat bardzo ciekawy na sezon ogórkowy. Rzekłbym więcej: "jaki moderator, takie forum Laughing " (bez urazy, ale trudno temu zaprzeczyć bacząc na historyczność forum). Piwo

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Czw 13 Sie, 2009 17:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.