| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no i wlasnie od tego jest konserwator zeby takich wlascicieli scigac. najczesciej jest jednak tak jak pisalem. jest to zbyt dlugotrwale i na dzien dzisiejszy malo skuteczne. nie ma innego prawa i ustawy ktora pozwalalaby scigac wlascicieli obiektow zabytkowych. konserwator wychodzi zas z zalozenia ze lepiej jak obiekt jest w rekach prywatnych niz na jego dziurawym budzecie. nic nowego.
niszczenie zabytkow to rowniez wina gimn. dwa lata temu posredniczylem w zakupie palacu kolo woroclawia. zabytek stoi od lat pusty i niszczeje. znalazl sie nabywca ale gmina od 5 lat nie chce obnizyc ceny (nie bo nie) mimo ze rynny sa zniszczone a grzyb jest coraz wiekszy. miedzy ostatnim pietrem a wiezba dachowa powstala juz parocentymetrowa szczelina. destrukcja bedzie przyspieszala. ale gimna czeka, przeciez z godnie ze stara monenklatura to nie jest prywatna chalupa wojta to co on sie bedzie martwil.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 27 Cze, 2005 16:47

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To o czym piszesz prowadzi do takich obrazkow... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Opis załącznika:
dwor w Maciejowcu (wlasnosc jak najbardziej prywatna) - perla renesansu slaskiego

Opis załącznika:
w srodku wyglada tak..

Opis załącznika:
zamek w Scinawce Grn. - cudo....

Opis załącznika:
dwor w Sokolowcu...

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 27 Cze, 2005 16:56

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A przeciez mozna i tak Razz Razz Razz


Opis załącznika:
Radociny (Kowary)

Opis załącznika:
Czernica

Opis załącznika:
mozna zrobic w ten sposob

Opis załącznika:
Cos co jeszcze 6 lat temu wygladalo tak -

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 27 Cze, 2005 17:17

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no i wlasnie od tego jest konserwator zeby te zabytki osiagnely wlasnie taki stan. najczesciej jednak rola konserwatora ogranicza sie do przejrzenia projektu prac adaptacyjnych i konserwatorskich. pozniej jedna wizyta na rok.
z drugiej strony wielu nowobogackich zamiast dzialki na Mazurach wyrzucilo wszystkie oszczednosci zeby miec swoj zamek. no i okazalo sie ze w zamek trzeba wlozyc kilka milionow, czesto dolarow Uśmiech
sa tacy ktorzy kupili "dla Niemca" i sie przeliczyli, bo Niemiec np. w bylej NRD lub Czechach ma zamki i palace w rewelacyjnym stanie za cene nizsza niz zgliszcza na Dolnym Slasku.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 27 Cze, 2005 19:32

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie to co piszecie jest okropne, ale niestety prawdziwe i długo się jeszcze nie zmieni. Pałace i dworki to może nie to samo, co bunkry, ale te drugi to też zabytki i coś Wam powiem. W Toruniu jak wiadomo jest XV fortów (ale nie o to chodzi). Jeden z nich wydzierżawili sobie chłopacy harleyowcy. Mają tam swój barek i zjeżdżaja się z całej Polski. Myślicie, że miasto dało im chociaż złotówkę? Gówno! Sami wszystko robią! Woda zalewała im wnętrze koszar - sami naprawili odwodnienie. Sami powycinali krzaczory wokól wieżyczek obserwacyjnych. Wszysko za swoje pieniądze i własnymi rękoma. Ale miasto oczywiście będzie się szczycić walorami turystycznymi takich miejsc. Mnie po prostu szlag trafia. Dobrze, że znajdują się jeszcze ludzie, którzy mają chopla na punkcie takich miejsc. Pewien pan wydzierżawił też fort IV. Ma tam schronisko młodzieżowe i restaurację. W zasadzie pewnie żadnego dochodu, a przynajmniej minimalny, bo kubaturowo jest to strasznie duży obiekt. Szkoda, że kupić go nie można. Pewnie miasto zażyczyłoby sobie milion zł. Jak tak to się nikt nie interesuje, a jak już ktoś chciałby kupić to ceny mają z kosmosu. A przecież wiadomo, że lepiej, gdy obiekt ma właściciela. I nawet niech sobie tak po swojemu przeinacza, ale obiekt nie niszczeje. EEE, szkoda gadać. Nigdzie takiegio syfu nie ma w kwestii zabytków jak w Polsce. Polska to dziwny kraj. Nie potrafi uszanować tego co posiada. Ale dobra koncze, bo zaqczynam ględzić o polityce, a to nie to forum
_________________
rozniczka

Pon 27 Cze, 2005 22:23

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Uśmiech
Pewnie tego się jeszcze długo niezmieni, ale przybliżanie wiedzy o tych obiektach, jak robi to Krecio (zdjęcia), czy Ty Różniczko, jest cenne.
Macie fajne stronki! Różniczka przez Ciebie będę musiał wybrać się do Grudziądza (o pięknym Toruniu nawet nie wspominając...), by zobaczyc to wszystko na własne oczy. Tylko kiedy ja na to czas znajdę...? Rolling Eyes Uśmiech
Pozdrawiam
wars98

Pon 27 Cze, 2005 22:50

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rozniczaka a od kiedy to harcerze brzydko mowia? Uśmiech
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 27 Cze, 2005 22:55

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro poleciało kilka drastycznych obrazów to dorzucę coś z Mazowsza.
Obiekt w prywatnych rękach od kilkunastu lat ...



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 28 Cze, 2005 9:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warttrew
tylko ze nie kazda budowla zabytkowa jest obiektem zabytkowym w znaczeniu prawa. Zeby tak sie stalo budynek musi byc wpisany do rejestru zabytkow. wtedy odpowiedzialnosc za niego spada na konserwatora. obawiam sie ze to zdjecie nie dotyczy takiego "prawnego zabytku". I takie najczesciej zgina Smutny

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 28 Cze, 2005 10:27

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi,
absolutna trafność oceny! To "zwyczjny, stary dom, z lat 20-tych XX wieku". Nie jest "prawnym zabytkiem" i nigdy nim nie będzie, bo już w zasadzie go nie ma.

Nie sądzisz, że na tyle daleko odeszliśmy od tematu, że lepiej byłoby dźwignąć nowy wątek dot. ochrony zabytków, a w tym porówcić do ... zamków polskich, o ktróe mi chodziło? Wink
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 28 Cze, 2005 10:59

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

masz absolutna racje Uśmiech
chociaz swoja droga w tym temacie znalazlo sie chyba wiecej rezydencji palacowych a nie zamkow he he i w dodatku z polskoscia to im jeszcze dalej Uśmiech
jakos te watki warto podzielic...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 28 Cze, 2005 11:15

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TYlko musisz doprecyzowac czy masz na mysli "zamki polskie" czy "zamki w Polsce". Taki maly, a znaczacy drobiazg.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 28 Cze, 2005 11:17

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
TYlko musisz doprecyzowac czy masz na mysli "zamki polskie" czy "zamki w Polsce". Taki maly, a znaczacy drobiazg.


Wiem, że to męczące, ale proponuję zerknąć na to co napisałem zakładając ten wątek w połowie maja, to może uda się ten problem rozwiazać Wink
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 28 Cze, 2005 12:59

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Polskie zamki.

WERTTREW napisał:
Witam, szukam kontaktu z podobnymi do mnie "oszołomami", których interesują znajdujące się na terenie naszego kraju zamki (dla jasności -zamek jest dla mnie zamkiem nawet, gdy zostały obecnie z niego dwie kupy cegieł!).
Przez kilka lat zajmowania się tym hobby nawiedziłem ponad 120 tego typu obiektów i utrwaliłem na video oraz fotografiach, tworząc swoistą "Videomapę Zamków Polskich" do własnego archiwum.
Jeżeli, ktoś ma jakiś namiar na mało znane, żadko wymieniane w tzw. oficjalnych i popularnych źródłach zamki - będę wdzięczny za wskazówki jak do nich dotrzeć.


Przytoczylem w calosci zeby nie bylo, ze cos pomijam Rolling Eyes
Moim zdaniem nie wynika z tego czy chodzi o pochodzenie czy umiejscowienie Laughing

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 28 Cze, 2005 13:50

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio,
zabierałeś wcześniej głos "w tym temacie" i jakoś rozumiałeś, co autor miał na myśli, a dzis co - jakieś osłabienie? A może wcześniej tylko tak doskonale udawałes? :idea:
WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 28 Cze, 2005 15:12

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kudi! Sorki, ale mnie poniosło! Już nie będę się brzydko wyrażać. Embarassed Embarassed Embarassed
Wars! zapraszam jakby co! pozdrawiam!

_________________
rozniczka

Wto 28 Cze, 2005 17:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WERTTREW
mysle ze post krecia jest wynikiem przypomnienia przez Ciebie sensu dyskusji Uśmiech wczesniej zaczela krazyc po tematach zamkopochodnych i wyszla poza ramy... a tereaz nastapila korekta ktora uzmyslowila wszystkim sedno sprawy Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 28 Cze, 2005 19:23

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WERTTREW napisał:
krecio,
zabierałeś wcześniej głos "w tym temacie" i jakoś rozumiałeś, co autor miał na myśli, a dzis co - jakieś osłabienie? A może wcześniej tylko tak doskonale udawałes? :idea:
WERTTREW


Nieee, no nie bierz tego az tak powaznie. Laughing Laughing Laughing
Pytam sie tylko. Bo np. ja to moge "popyszczyc" ale tylko w zawezonym fragmencie do jednego regionu Rolling Eyes Moze to Ciebie nie interesuje wiec wole wiedziec i sie spytac, a Ty od razu "niuchasz" jakis podstep. Poza tym boss mnie dzis okrutnie wk....l i moze dalo to o sobie znac. Jutro mu oddam granata bez zawleczki to powinienem miec lepszy humor. Przepraszam Razz Rolling Eyes Razz

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 28 Cze, 2005 19:57

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
WERTTREW napisał:
krecio,
zabierałeś wcześniej głos "w tym temacie" i jakoś rozumiałeś, co autor miał na myśli, a dzis co - jakieś osłabienie? A może wcześniej tylko tak doskonale udawałes? :idea:
WERTTREW


Nieee, no nie bierz tego az tak powaznie. Laughing Laughing Laughing
Pytam sie tylko. Bo np. ja to moge "popyszczyc" ale tylko w zawezonym fragmencie do jednego regionu Rolling Eyes Moze to Ciebie nie interesuje wiec wole wiedziec i sie spytac, a Ty od razu "niuchasz" jakis podstep. Poza tym boss mnie dzis okrutnie wk....l i moze dalo to o sobie znac. Jutro mu oddam granata bez zawleczki to powinienem miec lepszy humor. Przepraszam Razz Rolling Eyes Razz


Niuchanie podstępów wyssałem z mlekiem matki! A poważnie - pisząc to, co napisałem otwierając temat miałem na myśli zamki znajdujące sie na terenie obecnej Polski, ale ... nie znaczy to, na przykład nie inteesują mnie te, które pozostały za wschodnimi granicami!
A wku... bossów, to ja dobrze znam, więc jesteśmy po tej samiej stronie Razz

WERTTREW

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 29 Cze, 2005 9:14

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, to akurat jesli chodzi o mnie to absolutnie przy takim temacie mozesz nochala zatkac Laughing Temat mily memu sercu i co najwyzej mozna sie uczciwie pospierac o pierdoly. A jesli chodzi o budowle za Bugiem to ja uwazam je za wytwor naszej sztuki budowlanej. Bo chyba nie bedziemy sie bawic w jalowa gadke o skansenach budownictwa plebejskiego Razz
Bossa dzis ja wk..lem to jestesmy na zero (poki co). Ale czujnym trzeba byc bo czasy niepewne... Twisted Evil

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 29 Cze, 2005 20:55

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich !
Miałem nie zabierać głosu w tej sprawie, ale to co się dzieje z zabytkami na naszym terenie to gorzej niż tragedia. Fakt za czasów PRL naprzeciw mego domu stał zabytek klasy 0 ale niestety został rozebrany, ale dzisiaj wolał bym nie oglądać takich zabytków jak ten były kolejowy Pałac znajdujący się w centrum Wałbrzycha i którego nikt nie chce kupić, ale za to są próby kradzieży w biały dzień rzeźb z jego wystroju.



Opis załącznika:

Pią 01 Lip, 2005 19:27

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kojakk,
wlasnie o co chodzi z tym palacem? ile razy bym nie byl w walbrzychu lub przynajmniej przejezdzal dziwie sie co jest grane. w srodku miasta przy glownej ulicy stoi sobie od lat zapuszczony budynek w ktorym moglaby przeciez byc siedziba jakiegos banku.
co jest grane?
prawa wlasnosci?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 02 Lip, 2005 0:22

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawa własności Question !!!! hi hi hi
Według mnie PKP przekazała Pałac WIELCE ZASŁUŻONEJ OSOBIE W PREZENCIE!! a ta żąda bóg wie jakich pieniędzy, a w między czasie ktoś nasyła złodziei do ściągnięcia wszystkiego co cenne z elewacji, z resztą wejść do środka to nie problem Exclamation Tym bardziej iż złodzieje przyjechali samochodem z koszem Uśmiech



Opis załącznika:
Pałac od tyłu

Sob 02 Lip, 2005 15:27

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten palacyk to male piwo (choc cieple Mad ). Niedaleko masz Bozkow. Tam to dopiero odbywal sie szaber. Na kilka miesiecy przed "sprzedaniem" palacu w 2002 roku z wnetrz znikly drewniane rzezby stojace na klatce schodowej, jedwabne tapety itd.. A to tez niedaleko Waldenburga. A jeszcze blizej (choc to nie palac ani zamek) jeden obywatel z miasta Lodzi zbudowal sobie koszmarek-hotel w stylu zakopianskim. Na skraju parku Krajobrazowego Gor Sowich. To ten sam co panoszy sie na Wlodarzu. Ciekawy region... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 02 Lip, 2005 19:20

Powrót do góry
rozniczka
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 132
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mapa zamków

Nie wiem, czy widzieliście, ale do ostatniego numeru National Geographic dodali gratis mapę "Zamki o pałace". Specjalnie kupiłam ten numer. Mapka nie jest zbyt dokładna (nie ma na niej wszystkiego), ale chyba warto ją mieć. Sprawdźcie to... Pozdrowionka
_________________
rozniczka

Sro 20 Lip, 2005 1:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.