| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie...Ten nieszczęsny czas...Nie wiem, czy zauważyliście, ale z każdym rokiem forumowicze obojętnie jakiej kategorii, czy to userzy czy to modowie, mają coraz mniej czasu na przesiadywanie na forum IOH. Rok czy dwa lata temu można było o wiele więcej czasu poświęcić na nie, a dzisiaj? Tak dla przykładu, na początku mojej działalności tutaj mogłem siedzieć i pisać na forum bez oznak nudy nawet do 10-11 godzin dziennie (bywały takie przypadki), a teraz na samo forum przeznaczam dziennie od 30 minut do 4-5 godzin w porywach (są to wtedy luźne dni, weekendy i inne dni wolne), więc co tutaj się z tym czasem dzieje?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 28 Paź, 2009 19:40

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może po prostu szkoła od ciebie więcej wymaga ? Wink

Sro 28 Paź, 2009 20:50

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żeby tylko Mr. Green Wink Ale to nie tyczy się tylko mnie, ale także innych użytkowników, a ta tendencja spadkowa się z każdym dniem coraz bardziej pogłębia niestety. Smutny
Co do kryzysu: 2 konkursy nie aktywne od 4 dni, odezwałem się do Azazela w Konkursie Średniowiecznym oraz do shady94 w Konkursie XIX w., może nie pilnują odpowiedzi i tak spróbowałem zwrócić na te konkursy uwagę, także prośba do mających kontakt z nimi o poinformowanie o sytuacji i że muszą odpisać. Mam nadzieje, że modzi nie zrugają mnie za te moje interwencje w konkursach i w tym wątku.

Pozdrawiam
żukow

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 28 Paź, 2009 21:21

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć,
z konkursami widzę podobny problem, spada zainteresowanie nimi. Zdaje się, że obecna formuła już się przejadła, i trzeba pomyśleć nad czymś nowym. Macie jakieś propozycje? Uśmiech Co byście chcieli zobaczyć na forum?

Sro 28 Paź, 2009 22:35

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gustaw II Adolf napisał:
Ale wiesz, z reguły jest tak, że mod ma dbać o swoje forum i rozwijać je, pilnować porządku, a kompletny laik nie założy ciekawego wątku, nie poprawi głupich błędów, nie będzie miał na tyle wiedzy, by prowadzić ciekawą dyskusję, nie? Uśmiech Chyba, że się mylę Razz

GIIA

Zgadzam się, obok możliwości poświęcenia forum czasu, mod musi się też legitymować konkretną wiedzą. W moim odczuciu moderowanie to nie tylko pilnowanie by userzy się mięsem nie obrzucali, ale też stymulowanie dyskusji, korygowanie błędów czy oczywistych bzdur. Bez wiedzy raczej się nie obędzie Wink

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 28 Paź, 2009 22:36

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Cześć,
z konkursami widzę podobny problem, spada zainteresowanie nimi. Zdaje się, że obecna formuła już się przejadła, i trzeba pomyśleć nad czymś nowym. Macie jakieś propozycje? Uśmiech Co byście chcieli zobaczyć na forum?

Na forum DWS w dziale marynarka wojenna istnieje osobny konkurs identyfikacyjny, i to chyba nawet w dwóch wersjach - stosunkowo łatwej i totalnie hardkorowej (tzn. ekstremalnie trudnej). Można by spróbować coś podobnego wprowadzić - tzn. osobny konkursik identyfikacyjny, niekoniecznie na dwóch poziomach trudności, choć z czasem można by i nad tym pomyśleć?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 28 Paź, 2009 22:40

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Cześć,
z konkursami widzę podobny problem, spada zainteresowanie nimi. Zdaje się, że obecna formuła już się przejadła, i trzeba pomyśleć nad czymś nowym. Macie jakieś propozycje? Uśmiech Co byście chcieli zobaczyć na forum?


Może krótsze edycje , np. kwartalne. A jako nagroda - najnowszy numer WiŻ IOH z autografem Szponka Wink

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Sro 28 Paź, 2009 23:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nagrody przecież już są - książkowe Wink (choć pomysł z numerem IOH jako nagrodą faktycznie jest niezły). Same krótsze edycje chyba nic nie zmienią - może poza ilością nagród Bardzo szczęśliwy
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 28 Paź, 2009 23:05

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zwycięzca dwóch edycji w ciągu roku otrzymuje dodatkowo książkę , a gdyby udało mu się wygrać trzy lub więcej to dostałby roczną prenumeratę IOH.
Ot, taki pomysł.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Sro 28 Paź, 2009 23:13

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

z mojej znajomości netu , to i tak najlepszu konkurs , nigdzie nie nagradzają 10 miejsc ksiązkami , BOMBA

Sro 28 Paź, 2009 23:16

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może gdyby były krótsze edycje , miejsc nagradzanych mniej a nagrody bardziej wartościowe to i ruch byłby większy.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Sro 28 Paź, 2009 23:20

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieco nawiążę do Twej wypowiedzi dV. Razz

Jeżeli chodzi o kwestię moderatorów: Na IOH nie ma jakiś wielkich awantur i przepychanek słownych, więc nie potrzeba nam modów, którzy muszą cały dzień tu spędzać. Natomiast nawet wśród z userów ze sporym stażem widzę okropną tendencję do soft-spamu, tzn. celowo rozbijają swoje wypowiedzi tak, aby powstało jak najwięcej postów, zadają głupie i tendencyjne pytania i powielają je odpowiadając 1 zdaniem i zadając następne, piszą wyjątkowo krótkie posty, ich wiedza nie jest zerowa, ale zwykle dość przeciętna i dlatego potrzebny jest mod, który ze swoim autorytetem, płynącym z jego dużej wiedzy, a co za tym idzie szacunkiem ze strony innych userów, pogoniłby takiego usera, zwrócił uwagę, poprosił o wyczerpujące wypowiedzi - jednym słowem: zadbałby o jak najwyższy poziom merytoryczny wypowiedzi. Nie oczekuję, że każdy post ma mieć po setki słów, ale niektórzy mają po ponad kilkaset, a nawet 1000 postów w wymieniony wyżej sposób nabitych. Nie chodzi mi o to, by odebrać im rangę, ale chciałem zauważyć, że piszą oni takie posty po to by dodać sobie splendoru bycia pułkownikiem (nie mam na myśli Ciebie pułkowniku de Villars Razz - ot taki przykład). Rozumiem, że nie każdy jest zawodowym historykiem, ale niech przynajmniej postara się napisać coś mądrego i rzeczowego - w razie czego mod (o cechach, które wymieniłem) wytknąłby błędy, ale nie pastwiłby się nad takim userem, natomiast jeżeli ktoś w ten sztuczny sposób nabijałby sobie licznik i zalewał temat głupimi wypowiedziami wtedy mod poważnie by zainterweniował i wyciągnął konsekwencje.
Nie chodzi mi o to, żeby wszystkim za wszystko wlepiać ostrzeżenia,( bo można tylko zwrócić publicznie uwagę), albo mnożyć modów ponad potrzebę, bo jeśli jakiś dotychczasowy moderator nie radzi sobie/nie ma czasu, to doskonale o tym wie i powinien "abdykować" i zostać "Przyjacielem Forum" i ustąpić miejsca nowemu. Jeżeli zaś ten poprzedni znów będzie mógł pełnić obowiązki, to nie widzę żadnego problemu, by przywrócić mu uprawnienia.

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Czw 29 Paź, 2009 8:08

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

moowi napisał:
Może gdyby były krótsze edycje , miejsc nagradzanych mniej a nagrody bardziej wartościowe to i ruch byłby większy.


Taaa, wtedy to konkursy zalewane by były istnym spamem kolego moowi Wink Nie ma co na razie skracać edycji, nie ma co odbierać ludziom nagród książkowych- co do tego mogę powiedzieć, że jest dobrze, jednakże warto by było pomyśleć nad jakimś urozmaiceniem tych konkursów, może jakieś niespodzianki czekałyby dla uczestników konkursów? Twisted Evil Redakcjo i administracjo- trzeba nad tym ostro pomyśleć i pogadać.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 29 Paź, 2009 13:12

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:


Taaa, wtedy to konkursy zalewane by były istnym spamem kolego moowi Wink


A to niby dlaczego ?
Według mnie nabrałyby dynamiki.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Czw 29 Paź, 2009 15:18

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie więcej by było głupich odpowiedzi, notorycznych próśb o podpowiedź po godzinie od zadania pytania, jakiekolwiek by nie było. Jedynie nieliczni siedli by nad pytaniem i pomyśleli, poszukali odpowiedzi w necie, w książkach, w głowie ( jeśli ma tam ktoś istne archiwum informacji Twisted Evil ). Co do nagród bardziej wartościowych- co ty, moowi, chcesz bardziej nadszarpnąć budżet redakcji, chodź i tak jest szczupły jak szkapa mojego kolegi? Twisted Evil Mr. Green Jest dziś dobrze, fajne książeczki redakcja i wydawca pisma przysyłają, co do nagród to niech zostanie jak jest. Wink Te 10 miejsc nagradzanych to jest bardzo fajna atrakcja i może tym zachęcilibyśmy do udziału w konkursach nowych użytkowników oraz tych, co nigdy w nie nie zaglądali, a także użylibyśmy ich jako chwytu marketingowego i poprzez to do rejestracji na forum?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 29 Paź, 2009 15:34

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gustaw II Adolf napisał:
Na IOH nie ma jakiś wielkich awantur i przepychanek słownych, więc nie potrzeba nam modów, którzy muszą cały dzień tu spędzać.

Od czasu do czasu bywa gorąco Wink Poza tym zdarzają się trolle co to przywalą 50 postów w ciągu dnia (był taki jeden, i to nawet całkiem niedawno), a jeden durniejszy od drugiego. Wtedy dobrze jest, jeśli mod czyści to na bieżąco, żeby dziadostwo nie zaśmiecało forum.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 30 Paź, 2009 0:16

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja, ja już wiem który to user pisał 50 postów/dzień. ;P - przypadek kliniczny. Ale właśnie dlatego jest/powinno byc po ok.3 modów w dziale, tylko nie takich modów, którzy mają po 10 forów, tylko takich, którzy moderują w swojej specjalizacji, bo zmniejsza się efektywność pracy, gdy jest kilku modów od wszystkiego i nie zawsze dopilnowują porządku lub nie są ekspertami w swej dziedzinie. Uśmiech Ale ja mam wrażenie, że nie zanosi się na zmiany w kadrze moderatorskiej i może słusznie - nie mnie to oceniać.

A, i jeszcze jedno dV - nie chce wymieniać z nicku, ale jest pewien user (a nawet kilku), który mimo swego stażu pisze po kilkanaście postów dziennie i to o nikłej wartości merytorycznej. Taki troll, co to trudno go stąd wyrzucić lub przywołać do porządku...

Nie wiem, czy sprawdziłby się model moderowania z historycy.org - otóż mniej więcej raz na jakiś czas wybiera się kandydatów na modów spośród userów, którzy spełniają określone warunki: posiadają szeroką wiedzę w swej dziedzinie i chętnie się z nią dzielą, wykazują się wysokim poziomem kultury osobistej, mają nieposzlakowaną opinię na forum, mogą w miarę często bywać na forum (co najmniej co 2 dzień). Na podstawie tych kryteriów wybiera się kilku najbardziej odpowiednich kandydatów, spośród nich kilku zostaje na okresie próbnym. Po okresie próbnym zostaje 2-4 najlepszych. Oczywiście nie ma to prowadzić do tego, żeby było 200 moderatorów, ale jeśli już teraz wytyka się modom ich nieskuteczność i niewiedzę, to może możnaby spróbować tego modelu? Oczywiście nie zachęcam do kopiowania historyków ani do linczu na obecnych moderatorach. Ale jeżeli sobie nie radzą, to niech dostaną pomocników-stażystów, którzy jeśli się sprawdzą mogliby zostać modami? Co o tym myślicie?

Inny sposób, to taki, by admini i kilku modów (albo wszyscy) między sobą uzgodnili, kto nadawałby się do pomocy (a później do moderacji) i rozesłali PM-kami te propozycje tym userom. Ci, którzy się zgodzą mogliby poddać się głosowaniu - zrobiłoby się ankietę z ich nickami i określona liczba userów z najwyższą liczbą głosów zostałaby stażystą/modem. To kolejny pomysł - nie wiem, jak jeszcze możnaby uzdrowić działalność modów na IOH. Uśmiech

PS. To luźna propozycja, więc proszę krytykować sam pomysł i jego możliwości realizatorskie na IOH a nie autora powyższej wypowiedzi. Razz

Chciałbym zaznaczyć, że dobrze wiem, iż większość modów na IOH było tu od początku, wszyscy są ze sobą związani i dlatego może nie trzeba nikogo pozbawiać stanowisk, tylko dać im wspomnianych pomocników?

Czekam na (mam nadzieje uprzejme i kulturalne Wink ) komentarze.

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Pią 30 Paź, 2009 19:28

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gustaw II Adolf napisał:
mniej więcej raz na jakiś czas wybiera się kandydatów na modów spośród userów, którzy spełniają określone warunki: posiadają szeroką wiedzę w swej dziedzinie i chętnie się z nią dzielą, wykazują się wysokim poziomem kultury osobistej, mają nieposzlakowaną opinię na forum, mogą w miarę często bywać na forum (co najmniej co 2 dzień).

Tak jest i u nas. Gdy dochodzimy do wniosku że nie wyrabiamy dobieramy sobie nową osobę. Niedawno pojawił się nowy moderator w II wojnie - Kris, a wkrótce będzie kolejny w Marynarce.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 30 Paź, 2009 19:34

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko akurat te fora nie "kuleją" tak jak te od starożytności do xix wieku (z tego co się orientuję z korespondencji z niektórymi userami). Ale miło wiedzieć, że w ogóle działa tu taki mechanizm - dziękuję za rozwianie wątpliwości. Uśmiech

Czekam dalej i dziękuję za odezwę IjonTihy. Razz

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Pią 30 Paź, 2009 19:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow:

Cytat:
No szkoda jest mi również tych chłopaków, że rozstali się z forum, z nami...Ciekawe, czy właśnie mój forumowy idol Seth zostanie pośród nas.



Nie chwal dnia, przed zachodem słońca Rolling Eyes Szkoda, że nie mogę odpowiedzieć Tobie w sposób równie przymilny. To co robisz na forum jest .......???? Brak mi słów..........Nie ma ludzi niezastąpionych, szkoda tych którzy zawiesili swoją działalność. Historia toczy się dalej.

Pią 06 Lis, 2009 20:45

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mogłem siedzieć i pisać (...) nawet do 10-11 godzin dziennie


To co teraz powiem nie jest absolutnie żadną aluzją do Ciebie. Lepiej by było, gdyby 11 godzin jakie poświęca się historii w ciągu dnia podzielić i 3-4 h spędzić na czytaniu mądrych książek, źródeł, a resztę na pisaniu (o ile ma się tyle czasu). Bywa, że i ja jestem zalogowany przez 12 godzin, ale w rzeczywistości siedzę maks. 5 godzin (dzięki zmianie pracy mogę więcej czasu poświęcić historii i IOH).

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Pią 06 Lis, 2009 20:58

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli można, wtrącę swoje 3 grosze.
Podzielam diagnozę, że z forum źle się dzieje.
Nigdy nie było to forum wysokospecjalistyczne (jak np. FOW) i chyba nikt tego nie oczekiwał. Ale na początku jego istnienia można jeszcze było mieć nadzieję, że nie będzie zbytnio odstawać poziomem np. od DWS. Niestety, zaciążyło tu wyraźnie powiązanie z gazetą, tworem - bądź co bądź komercyjnym - a co za tym idzie, niechęć do "zrażania" sobie userów.
Bo 10 debili to 10 potencjalnych klientów. Jeden ekspert, czy normalny użytkownik - tylko jeden klient.
Niestety, tolerując "gimnazjalistów" (bez urazy - nie chodzi o wiek, a o poziom dyskusji) i innych trolli, zraża się tych "lepszych" użytkowników.
Skoro forum ma być "szeroko dostępne", to pewną tolerancję można jeszcze zrozumieć, o ile tylko patologiczne przejawy aktywności "gimnazjalistów" byłyby tępione. Niestety nie były, a w każdym razie nie dość ostro. Co gorsza, "gimnazjaliści" byli wręcz zachęcani do swojej radosnej "tfurczości" przez tworzenie "specjalistycznie spamerskich" działów jak "postacie historyczne" czy zwłaszcza "wytłumaczyć niewytłumaczalne". Niestety rangi, choć przyjemne dla oka, również zachęcają spamerów do nabijania licznika.
Efektem jest powolne dryfowanie w stronę onetu.

A teraz powiem może jak ja widziałbym politykę personalną.
Nie rozpaczałbym tutaj nad tym, że odchodzą "primadonny" takie jak Human, czy Forteca. To oczywiście użytkownicy z olbrzymią wiedzą, merytorycznie bijący na głowę zdecydowaną większość użytkowników IOH, ale równocześnie mający - jak to ktoś określił - problemy emocjonalne. Nieumiejący na poziomie dyskutować z adwersarzami o odmiennej opinii, atakujący personalnie. Do tego o "rozbuchanym" do granic możliwości ego i obrażalscy. Oni mogą zmieszać z błotem każdego, im nikt nie może zwrócić uwagi, bo to szarganie świętości. Efektem jest albo stawianie administracji ultimatum (ja, albo on) czego rzecz jasna administracja tolerować nie może. Dlatego ten typ użytkowników należy tolerować, ale dopóki nie przekraczają pewnych granic. I kiedy je przekraczają - nawet banować (choć zwykle sami wcześniej odejdą obrażeni).

Druga kategoria to "eksperci" tacy jak Grendel, Seth, Maksikasek, Marmik i wielu innych - to najcenniejsi użytkownicy, podnoszący najbardziej poziom forum, piszący ciekawe posty, umiejący merytorycznie dyskutować. O nich administracja powinna dbać najbardziej, chuchać na nich i dmuchać. Im nawet czasem powinno być wolno więcej niż innym.

Kolejne kategorie to:

- forumowi średniacy (do nich zaliczyłbym np. siebie). Dysponujący jakąś tam wiedzą ogólną, czasem wycinkowo nawet bardziej specjalistyczną, ale na ioh jednak większość postów "nabijający" w tematach okołopolitycznych i innych ogólnych. Takich trzeba zachęcać do wypowiadania się bardziej merytorycznego przez kształtowanie klimatu forum. Im mniej tematów ogólnych, a więcej ciekawych tematów specjalistycznych, tym większa szansa na jakieś sensowne wypowiedzi tych userów.

- "folklor", czyli różni nietypowi użytkownicy, mający nietypowe poglądy, czasem ocierający się o trolling. (np. Niepodlegly_Slask - o ile nie przekręciłem nicka). Powinni być tolerowani, aczkolwiek pod ścisłym nadzorem, w razie potrzeby karani ostrzeżeniami, ich wątki blokowane etc. Niemniej akurat w tym przypadku administracja ioh popisała się chyba nadmierną surowością. Widać było, że gość jest inteligentny, można z nim było pogadać, może jakieś ciekawe dyskusje by z tego powstały. Niestety, nie odpowiadały widocznie jego poglądy... trochę szkoda.

- spamerzy w ścisłym tego słowa znaczeniu - takich trzeba banować od razu, co na forum ioh trwa czasem zbyt długo. Zmiana procedur tu niewątpliwie pomoże. Jednak ponieważ ich działalność jest oczywista nie stanowią tak na prawdę poważnego zagrożenia, łatwo ich namierzyć i wyciąć.

- i wreszcie "umiarkowani spamerzy" jak np. żukow (skoro już walimy nickami, to bądźmy szczerzy). Takich użytkowników można zdyscyplinować, powywalać im te posty, które nic do forum nie wnoszą (czyli zwykle połowę, lub więcej), dawać warny - części z nich to pomoże "wyprostować się" i dojść do jakiegoś poziomu, inni zniechęcą się i zrezygnują (wbrew pozorom dla forum to dobrze, choć chyba administracja inaczej to rozumie). To ta kategoria najbardziej szkodzi temu forum, a ściślej - najbardziej szkodzi brak odpowiedniej reakcji modów na działania tych użytkowników.
Administracja grzeszy tu przede wszystkim nadmierną tolerancją, bo to głównie pisanina "umiarkowanych spamerów" tworzy klimat forum obniżając jego poziom.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 17 Lis, 2009 12:09

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ach jak lubimy szufladkować i klasyfikować - forum z samej swojej istoty jako otwarte miejsce publicznych dyskusji skupia i skupiać będzie ludzi o bardzo różnym poziomie wiedzy - również i takich, którzy chcą się tu dopiero czegoś dowiedzieć a nie zawsze grzeszą cnota skromności co do swojej wiedzy. Niektorzy przywołani przez Kolegę userzy nie grzeszyli prostym zrozumieniem odwiecznej mądrości, że "nie ma głupich pytań - są za to głupie odpowiedzi" Nie sztuka posiadać jakąś wiedzę na poziomie - powiedzmy akademickim bo raz, że często na takim poziomie może okazać się w niedługim czasie powiedzmy "przestarzała" dwa, że sztuką jest dopiero umiejętność jasnego wyłożenia laikowi "co specjalista ma na myśli... Dążenie co niektórych do brzmiącego prawie w kategoriach mistycznych "nauczenia userów myślenia według swoich kryteriów" zakrawało niekiedy na dośc niepoważne i dobrze , że uległo zakończeniu.
Forum nie służy "nauczeniu myślenia w określony sposób" a jedynie wymienianiu poglądów i dyskusji na różnorodne tematy - prawdziwym problemem, którego nie chce się zauważyć jest to, że zarówno w naszym systemie szkolenym jak mi akademickim nie uczy się samodzielniości myślenia i nie wspiera postaw pzowlających na nowe nowatorskie czy choćby tylko niekonwencjonalne spojrzenie na niby zbadany temat. Obowiązuje cała masa niemal "świętych" Kanonów, które są nie do ruszenia - myśleć i mówić na ich temat należy i powinno się wedle obowiązującego wzorca - stąd też wiele tamtów nie znajduje odzewu a niektóre z "autorytetów" nie wachają się występować z miażdzącą i niepozbawioną silnej agresji osobistej krytyką próbującego niekiedy zadać tylko pytanie co do danej kwestii. To czego brakuje to wsparcie Redakcji właśnie w kwestii niekonwencjonalnego podejścia do tematów - zadawania pytań mających pobudzić dyskusje czy nawet odwoływania się do faktycznie istniejącej grupy pasjonatów poszczególnych tematów co do podzielenia się wiedzą. Nie jest niekiedy łatwo pogodzaić dyskutantów 50 i 18 letnich ale jednak można w o wiele bardziej "subtelny sposób" wyciszyć konflikt czy sprowokować dalszą dyskusję.
Pozdrowienia dla Redakcji

Wto 17 Lis, 2009 13:47

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie rozpaczałbym tutaj nad tym, że odchodzą "primadonny" takie jak Human, czy Forteca. To oczywiście użytkownicy z olbrzymią wiedzą, merytorycznie bijący na głowę zdecydowaną większość użytkowników IOH, ale równocześnie mający - jak to ktoś określił - problemy emocjonalne.

danziger Piwo za odwagę . brawo.

_________________
Священная война

Wto 17 Lis, 2009 14:01

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- i wreszcie "umiarkowani spamerzy" jak np. żukow (skoro już walimy nickami, to bądźmy szczerzy.)


Przepraszam, ale nie szczerzy do bólu. Jeśli administracja ma mi coś do powiedzenia, lub nie chce, bym dalej uczestniczył w życiu forum, to ok, nie ma sprawy, wszystko można załatwić, ale jeśli ktoś spoza tego kręgu pragnie mi coś zarzucić nie patrząc na to, co się dzieje wokół mojej osoby naprawdę, to sorry, ale ja nie mam ochoty na to, by z takim człowiekiem rozmawiać na ten temat bo i tak wszystkiego nie zrozumie (niestety). Może to i dobrze, że dostałem czerwoną krechę za to, że dałem diabloxowi korzystać przez jakiś czas z mojego konta przyczyniając się do rozsiewania spamu, sam będąc jeszcze nie za bardzo kumatym w sprawy forum IOH użytkownikiem pisałem mało albo nic nie znaczące posty, może i w obecnym czasie zdarza mi się pisać głupio i administracja usuwa w części lub w całości moje posty (za co przepraszam), ale nie czuję się zagrożeniem dla forum. Ale jeśli administracja nie chce, bym pisał posty na forum a nawet się na nim pokazywał, to ok, rozumiem, mogę to zrobić bez krzywdy dla innych.

Pozdrawiam
żukow

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 18 Lis, 2009 13:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.