| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nagradzać najemników którzy walczą za interesy obcego mocarstwa?


Rolling Eyes Rolling Eyes Czemu najemników? Dostają normalną pensję. A co z żołnierzami w Afganistanie, Bośni czy Libanie? Też najemnicy? A jak mój ojciec, oficer MW, dostaje wypłatę, to też jest najemnikiem? To są etatowi żólnierze WP dostający normalny żołd. najemnik nie jest po pierwsze żołnierzem, a po drugie członkiem żadnej armii. Jest po prostu usługodawcą i za wykonane usługi bierze kase.
Pozdrawiam!
Cytat:
a co myslicie o tym aby stowrzyc Muzeum Zbrodni Katynskiej cos w stylu Muzeum Powstania Warszawskiego??

Ja jestem jak najbardziej za Piwo Bardzo dobra inicjatywa, dzięki której nie zapomni się o Katyniu.

Sro 26 Lip, 2006 20:40

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano najemników dlatego, że jeżdżą do Iraku głównie z motywacji finansowej, a ich obecność tam w żaden sposób nie służy interesom Polski.
Cytat:
Jest po prostu usługodawcą i za wykonane usługi bierze kase.

Jeśli już tak do tego podchodzisz, to musisz przecież wiedzieć, że działalność usługowa w dziedzinie militarnej to jest właśnie najemnictwo...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 26 Lip, 2006 22:44

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli już tak do tego podchodzisz, to musisz przecież wiedzieć, że działalność usługowa w dziedzinie militarnej to jest właśnie najemnictwo...


No przecież włąśnie to zdanie było o najemnikach Twisted Evil
Cytat:
Ano najemników dlatego, że jeżdżą do Iraku głównie z motywacji finansowej,

A z jakiej mają jeździć? Twisted Evil Mój ojciec też chodzi do pracy głównie z motywacji finansowej Twisted Evil Co to za argument w ogóle? To chyba normalne, ze jedziesz do pracy żeby zarobić?
Pozdrawiam!

Czw 27 Lip, 2006 1:08

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pobieranie wynagrodzenia za służbę wojskową jest czymś normalnym. Podczas IIWŚ żołnierze też otrzymywali żołd. Przyznawanie VM nie miało z tym nic wspólnego. O przyznaniu tego orderu decydowały inne czynniki: bohaterski czyn w obronie ojczyzny.
Żołnierze biorący udział w działaniach poza granicami Polski ojczyzny nie bronią. Oni Polskę reprezentują. Narażają przy tym życie i zdrowie, ale mają za to wyższe wynagrodzenie. Jakieś medale za męstwo okazane przy ratowaniu życia innych osób można im przyznawać, ale nie VM. Można ustanowić jakieś inne odznaczenie.
Czasami mam wrażenie, że ostateczne załatwienie sprawy Katynia nie jest na rękę politykom, zarówno rządzącym jak i opozycyjnym. W 1992r, gdy Borys Jelcyn przekazywał Wałęsie dokumenty, wydawało sie, że już wszystko jest na dobrej drodze. Nie były jeszcze wtedy podnoszone głosy o odszkodowania. Jak pisze Kudi w ubiegłym roku już też do pewnego czasu sprawy szły w dobrym kierunki i nagle koniec.
O tym, że oficerów wymordowali rosjanie, dowodów jest wystarczająco. Jest rozkaz Stalina. Imienne ustalenie wykonawców tej zbrodni jest przynajmniej dla mnie drugorzędne, gdyż już chyba nie żyją. Czy strzelał Sasza czy Iwan nie jest chyba takie ważne. Sprawa rozbija się o to czy uznać to za zbrodnię wojenną czy przeciwko ludzkości. Wg prawa rosyjskiego jest to o tyle istotne, że zbrodnie wojenne uległy przedawnieniu. Uważam, że wystarczyło by wymuszenie na Rosji przyznanie się do popełnienia tego czynu i umorzenie sprawy z uwagi na przedawnienie. Polska miałaby satysfakcję a Rosja nie musiałaby obawiać się pozwów o odszkodowania. Ale są ludzie, którym to nie jest na rękę.

Czw 27 Lip, 2006 9:00

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żołd żołdem, ale jak jedziesz do Iraku, to dostajesz trochę większą kasę niż w kraju, n'est pas?
Piotrek napisał:
To chyba normalne, ze jedziesz do pracy żeby zarobić?

Jeżeli traktujesz służbę wojskową tak samo jak każdą inna pracę, to jasne. Tylko się nie dziw, że ja to nazywam najemnictwem. Nawet jeśli podręcznikowa definicja tego słowa jest inna. Ważne jest meritum sprawy, a nie detale.
A tak nawiasem mówiąc, to czytając Twoje wypowiedzi i tworząc sobie na ich podstawie pewien obraz Twojej osoby, spodziewałem się nieco bardziej idealistycznego podejścia do kwestii służby wojskowej...
Piotrk1 napisał:
Żołnierze biorący udział w działaniach poza granicami Polski ojczyzny nie bronią. Oni Polskę reprezentują.

Owszem, nie bronią jej. Co do reprezentowania, to sprawa dyskusyjna. Ja ich tam nie wysyłałem by mnie reprezentowali. 80% społeczeństwa myśli podobnie. Więc co lub kogo reprezentują? Mniejszą część społeczeństwa? Politykierów?
Piotrk1 napisał:
Można ustanowić jakieś inne odznaczenie.

Owszem, można. Kwestia czy obdarowani nim będą z niego dumni czy też raczej będą się go wstydzić. Biorąc pod uwagę motywację jaka im przyświeca, raczej to drugie...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!


Ostatnio zmieniony przez de Villars dnia Czw 27 Lip, 2006 18:42, w całości zmieniany 1 raz

Czw 27 Lip, 2006 9:28

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:
Wg prawa rosyjskiego jest to o tyle istotne, że zbrodnie wojenne uległy przedawnieniu. Uważam, że wystarczyło by wymuszenie na Rosji przyznanie się do popełnienia tego czynu i umorzenie sprawy z uwagi na przedawnienie. Polska miałaby satysfakcję a Rosja nie musiałaby obawiać się pozwów o odszkodowania. Ale są ludzie, którym to nie jest na rękę.


My nie zyjemy w Rosji tylko w Polsce :] i nie obowiązuje tu rosyjskie prawo tylko polskie !
Obowiązuje Polska Konstytucja której art 43 mówi, iż zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie ulegają przedawnieniu !!! Nie rozumie jak mozna pisać
Cytat:
że wystarczyło by wymuszenie na Rosji przyznanie się do popełnienia tego czynu i umorzenie sprawy z uwagi na przedawnienie
Jak w tym wypadku mają sie poczuć ludzie którzy to przeżyli ???!!! Dla nas napewno przyznanie sie Rosji do popełnienia zbrodni i uznania jej ludobójstwem, napewno by wystarczyło, jednak nie jestem pewien co do tych którzy byli świadkami tych czasów.
Powiedzieć im " że sprawa uległa przedawnieniu " :/ I to co sie wydarzyło odeszło w zapomnienie, bo Ci którzy sie dopuścili mordu nie żyją, dlatego nie ma kogo osądzić, więc temat zamknięty ! :> Evil or Very Mad
Jestem ciekawy tylko sytuacji gdyby było na odwrót.... I wydaje mi sie że sprawa nie wygladałaby tak jak teraz. Z niewyjaśnionym skutkiem, na który jeszcze niewiadomo jak długo bedziemy musieli czekać... !!!

_________________
Audiatur et altera pars

Czw 27 Lip, 2006 16:44

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czego ty oczekujesz? Przecież faktycznie wszyscy winni już dawno nie żyją...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 27 Lip, 2006 18:44

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Katyń w mediach wraca co jakiś czas. O co chodzi rodzinom zabitych. Przyznanie się Rosji do winy i odszkodowania. Sądzić nie ma już kogo, może jakiś staruszek jeszcze gdzieś dogorywa - ale postaw go przed sądem. Dla mnie jest nieistotne czy Rosja przyzna sie do zbrodni wojennej czy ludobójstwa. Ważne aby przyznali sie do wymordowania oficerów.
Cytat:
My nie zyjemy w Rosji tylko w Polsce :] i nie obowiązuje tu rosyjskie prawo tylko polskie !
Obowiązuje Polska Konstytucja której art 43 mówi, iż zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie ulegają przedawnieniu !!! Nie rozumie jak mozna pisać

Zgadzam się z tym, tylko jest problem w tym, że rosjanie uznają swoje prawo a nie nasze i według swego prawa tą zbrodnię interpretują.

Pią 28 Lip, 2006 10:12

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ważne aby przyznali sie do wymordowania oficerów.

Ale do tego przecież się przyznali. Oświadczenie o tym ukazało się już 14 sierpnia 1990 r., a więc jeszcze za czasów ZSRR! W oświadczeniu podano, iż winę za zbrodnię ponosi ZSRR, a w szczególności Beria i jego współpracownicy.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 28 Lip, 2006 11:09

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie cały czas dyskusja się toczy co też w sprawie Katynia, zrobili lub nie Rosjanie. Pytanie należy odwrócić i spytać co myśmy zrobili, aby wyjaśnić los polskich oficerów, o ile historycy, antropolodzy zajmujący się ekshumacjami zrobili wiele, o tyle instytucje takie jak IPN zostały w tyle. Pojawia się wątek odszkodowań dla potomnych ofiar, ale chciałem przypomnieć, że nie jest to cel nr 1 zarówno dla Rodzin Katyńskich, jak i ofiar. Najważniejszym jest przywrócenie godności i człowieczeństwa wszystkim tym, którzy w Katyniu i nie tylko, zostali zamordowani.
W historii nie powinno być, ani białych, ani czarnych plam. Wydarzenia tego okresu na dzień dzisiejszy są jeszcze taką plamą. I to należy zmienić Exclamation
Cytat:
Na mocy dekretu podpisanego przez Stalina 5 marca 1940 roku NKWD rozstrzelało wówczas ok. 22 tys. Polaków. Groby 15 tys. polskich oficerów, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i więziennej przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie odkryto w Charkowie (na Ukrainie), Miednoje i Katyniu (obie miejscowości w Rosji). Nadal nieznane jest miejsce pochówku ok. 7 tys. ofiar.

Pierwszym który naukowo potraktował Katyń był prof. Janusz K. Zawodny
- historyk, wykładowca uniwersytetów Oxford, Princeton, Stanford. Autor światowego bestselleru "Death in the Forest" ("Katyń. Śmierć w lesie").
Jego praca naukowa z 1948 r. o odpowiedzialności za mord polskich oficerów cztery lata później doprowadziła do przyjęcia przez Kongres USA słynnego raportu Maddena.
Może wywiad z nim wniesie coś nowego do sprawy:
http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=8720

Pią 28 Lip, 2006 12:49

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
WLEWKA WAŻNA WYSOKO
Prezydent Roosevelt dobrze wiedział, co się stało w Katyniu, ale nie był zainteresowany ujawnieniem prawdy.

Nie tylko on o tym wiedział. Stalin był jego sojusznikiem i nie wypadało go denerwować tak "drobnymi sprawami". Słowo KATYń do dzisiaj zatyka niektórym usta i dlatego wielu decydentom tego świata ujawnienie prawdy nie odpowiada.

Pią 28 Lip, 2006 13:05

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, doszukujecie się chyba spisku i białych plam tam gdzie ich nie ma. Przecież o Katyniu wiadomo prawie wszystko. Wiadomo kto i kiedy wydał rozkaz rozstrzelania. Wiadomo, kto w Katyniu zginął. Co jeszcze pozostaje tajemnicą?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 28 Lip, 2006 13:43

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Co jeszcze pozostaje tajemnicą?

Nadal nieznane jest miejsce pochówku ok. 7 tys. ofiar. To mało Question

Pią 28 Lip, 2006 20:12

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tego nie wiedziałem. Myślałem, że wszystkich pozostałych rozstrzelanych znaleźli w Charkowie (ze Starobielska) i Miednoje (z Ostaszkowa).
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 28 Lip, 2006 21:04

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie polskie władze powinny w dalszej perspektywie dążyć do ujawnienia wszystkich faktów związanych z Katyniem.

Nie chodzi nawet mi najbardziej o odszkodowania, bo one nie wrócą życia tym żołnierzom, ale o to, aby wreszcie ludzie dowiedzieli się całej, 100% prawdy.

Pozdrawiam

Sob 29 Lip, 2006 13:26

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Tego nie wiedziałem. Myślałem, że wszystkich pozostałych rozstrzelanych znaleźli w Charkowie (ze Starobielska) i Miednoje (z Ostaszkowa).

Warto jednak prowadzić badania:
Cytat:
Groby polskich oficerów pod Kijowem
Polsat 18:47
W Bykowni pod Kijowem odnaleziono zbiorowe groby polskich oficerów zamordowanych przez NKWD. W mogiłach pochowano prawdopodobnie 3,5 tysiąca ofiar z tak zwanej ukraińskiej listy katyńskiej. Archeolodzy zbadali dwadzieścia grobów, w tym jeden dokładnie. Pod ziemią znaleźli szczątki 60 osób, które zostały zamordowane strzałem w tył głowy z bliskiej odległości.

Czw 10 Sie, 2006 12:04

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak do tej pory od drugiej wojny swiatowej tz,"PRZ"

Jednoglosnie zatwierdzil a jeszcze wczesniej .... wcielil w zycie dwa nowe kodeksy karne : Klamstwo oswiecimskie i klamstwo jedwabienskie. Natomiast historykow czy ktokolwiek kto by chcial glosno mowic na temat polskiego holokaustu w miednoje ,katyniu,starobielsku,ostaszkowie bedzie nowa wladza pod parasolem U.E. scigac jako terrorystow

Sro 29 Lis, 2006 0:14

Powrót do góry
kacperowski
Младший сержант

Младший сержант




Posty: 51
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w tv widizalem reportaz dotyczacy tej zbrodni. Rosjanie stwierdzili ze to nie bylo ludobojstwo , bo wedlug prawa rosyjskiego ludobojstwem mozna nazwac smierc calego narodu. Natomiast w Katyniu nie zginal caly narod lecz pojedyncze jednostki. Co za stek bzdur. Rosjanie nigdy nie przyznaja sie do winy. Teraz chca odegrac sie na Polsce czego przykladem jest obecne siweto wypedzenia Polakow z Kremla co u nich w kraju jest od niedawna nazywane okupacja Polska. pozdrawiam

Czw 01 Lut, 2007 23:20

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rosjanie nigdy nie przyznaja sie do winy.

Jelcyn albo chyba jeszcze Gorbaczow sie przyznał. Nawet przepraszali, a nasi mogli sobie pooglądać ichnie dokumenty.
Cytat:
Teraz chca odegrac sie na Polsce czego przykladem jest obecne siweto wypedzenia Polakow z Kremla co u nich w kraju jest od niedawna nazywane okupacja Polska.

Święto wprowadzone na początku XX wieku przez Mikołaja II. Po prostu wracają do korzeni, tak jak my ze Świętem Wojska

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Nie 04 Lut, 2007 16:49

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kacperowski napisał:
Rosjanie nigdy nie przyznaja sie do winy. Teraz chca odegrac sie na Polsce czego przykladem jest obecne siweto wypedzenia Polakow z Kremla co u nich w kraju jest od niedawna nazywane okupacja Polska. pozdrawiam

Boją się przyszłych pozwów o odszkodowania.
Co do wypędzenia Polaków- dla nich to była okupacja polska

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 04 Lut, 2007 17:00

Powrót do góry
stanisław skalski
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 15
Skąd: sokołów podlaski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I TAK ROSJANOM NIKT NIE UWIEŻY ,ŻE TO NIE STALIN ROZKAZAŁ WYMORDOWAć POLSKICH JEńCÓW

Pią 27 Lip, 2007 19:36

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś taką tezę. Rosjanie nie twierdzą, że to nie Stalin Zniesmaczony
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 29 Lip, 2007 12:22

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podejscia Rosji do sprawy nie zmienimy... więc o czym mowa. Co do terminu "kłamstwo katyńskie" , na pewno powinien zainstnieć i to już dawno. Jedyny problem leży w tym że mało który europejczyk wie o tym wydarzeniu.... a jeżeli już to dla niego pusta liczba , statystyka , ot 15 tys ludzi.... Inną sprawą jest dalsze chamstwo rosjan w tej sprawie.... np brak postawienia np jakiejkolwiek tablicy upamiętniającej ten mord w pewnych miejscach.

My jako naród podchodzimy do tego dużo bardziej sentymentalnie... Jedna osoba z mojej rodziny tam zgineła. Był to lekarz , poszedł w 39' z rezerwy... ludzi ratować. Skończył z rozwaloną głową w dole... za co ? przecież to był medyk...... Jeśli dla rosjan to nie ludobójstwo , należy tylko współczuć im świadomości mentalnej.

Jedyne co możemy zrobić to pamiętać i przekazywać dalej... Moim zdaniem bardzo dobrze że powstał film "Post Mortem" i wchodzi do kin 17 września :]. Jaki by nie był , iść trzeba i to licznie... żeby właśnie pokazać że pamiętamy.

Czw 16 Sie, 2007 9:30

Powrót do góry
Mariusz 100
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 144
Skąd: Wrocław/ Rutus PROxima evo2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polacy dziś mają dużą rusofobie

szczególnie duże mają politycy wśród nich oczywiscie kaczyńscy i ich ekipa. Naiwnością i dziecinadą jest stawianie historycznych zaszłości na 1 miejscu dzisiejszej polityki międzynarodowej. W dobie szybkiego rozwoju potrzebujemy sojuszy i wspolpracy miedzynarodowej!

Oczywiście prawdę historyczną należy odkrywać bez względu na obecne tendencje w polityce. Historia powinna być ujawniana z całą 100% prawdą bo tylko takie podejscie może gwarantować nam i naszym sąsiadom wspolną przyszłość bez żadnych podtekstów.

Z tymi odskodowaniami jest niestety niedobrze. Po 1 to jest nieetyczne pobierać kase za śmierć bliskich! Zdecydowanie odszkodowania należą się np: przymuowym robotnikom, ktorzy przeżyli, tych ktorzy odniesli rany i zostali kalekami. Takie odszkodwanie ma sens bo dostaje je osoba bezposrednio poszkodowana. Za śmierc kogos z rodziny nie mozna rządać odszkodowania bo to jest jakby czesciowe zdejmowanie winy z oprawców! Ubolewam nad tym że w Polsce sytuacja materialna ludzi jest slaba i przykre ze z powodu polityki nieudolnej wszystkich rządów Polacy leją na sprawiedliwosc dziejową i wezmą każdą kase byle przeżyć.

Podsumowanie: Katyń - w imieniu FR przepraszali prezydenci Rosji
- oddali w ręce Polskie obszerne archiwa
- wiemy że rozkaz poszedł bezposrednio od Stalina
Rosjanie przyznali sie do morderstwa 22 tys polskich jeńców. Rządania Polaków żeby uznać to zbrodnie ludobójstwa są troszke naciągane. Już wyjaśniam dlaczego. Jeśli w ZSRR w tamtym czasie prawo stanowilo tak jak się tłumaczą dzisiejsze wladze że nie bylo to ludobojstwo tylko zbrodnia wojenna to ok. Dla Nas Polaków zbrodnia Katynska jest ludobójstwem ( dla mnie osobiscie też jest ludobojstwem) ale skoro uwczesne prawo stanowi ze to zbrodnia wojenna to rzadania uznania jej za ludobojstwo w sensie prawnym jest niemozliwe! Jedynie w sensie moralnym Rosja moglaby przyznać się do ludobójstwa. Zresztą niech już tak zostanie. My wiemy że to było ludobójstwo nieważne co mowi na ten temat prawo. Rosjanie też wiedzą że to było ludobójstwo ale nie chcą się do tego przyznać ze wzgledu na ewentualne konsekwencje (czyli jakies procesy o odszkodowana (sic!), poza tym jak ktos wspomnial stworzyloby to niebezpieczny precedens dla innych nacji, osłabiłoby prestiż wielkiego mocarstwa za jakie niewątpliwie dzisiejsza Rosja probuje uchodzic).

Z tymi rzadaniami wobec Rosji jest tak jak z ta hipotetyczną sytuacją:
Polak w Arabi Saudyjskiej dokonuje gwaltu i zabojstwa kobiety. Zostaje zlapany osadzony i skazany na kare smierci. I teraz sobie wyobraźcie że z Polski plyna protesty bo u nas nie ma kary smierci ze powinien dostac 25 lat bla bla bla.... Zgodzicie sie ze byloby to rzadanie bezsensowne...

Ktoś wspomniał że mord katyński jest największą zbrodnią popełnioną na Polakach. Nie chcę się włączać w jakieś operacje typu: a w powstaniu warszaskim zgineło więcej, a w obozach zginelo wiecej. Chcę zwrócić uwagę że wszelkie zbrodnie totalitaryzmów niemieckich i teraz powoli rosyjkich coraz bardziej wychodzą na wierzch. Niemcy osądzili zbrodniarzy, scigali, przeprosili. My przyjelismy i poprosilismy o wybaczenie. Rosja do 1990 temat tabu o zbrodniach NKWD i innych. Po 1990 przyznawanie sie do winy, (czyk ktos ze strony rosyjskiej przepraszal??). Czy sciagnie zbrodniarzy tego nie wiem. Ale jakies kroki w kierunku obnarzenia prawdy zostaly podjęte. Oczywiscie czekamy na wiecej...ale czy ktoś z Was ma pojęcie o zbrodniach OUN UPA na kresach wschodnich?

Tragizm kresów polega na tym że nie dośc że zbrodnie ukrainskich nacjonalistow nie zostaly osądzone, nie zostaly nawet potępione, nikt Polaków za to nie przeprosil. Ba!! Nawet probuje się zacierać i wybielać zbrodniczą zaplanowaną bestialską czystke etniczną dokonywaną systematycznie w latach 39-47 z najwiekszym apogeum na lata 43-44.

O tyle o ile rozumiem np Andrzeja Wajde ktorego ojciec zostal zamordowany w Katyniu że chce on poprzez filmy i inne dzialania upamietnic smierc swojego ojca i jego wspoltowarzyszy niedoli to o tyle nie rozumiem dlaczego akurat on podpisals ie pod listem protestacyjnym ok 100 polskich aktorow, dzialaczy, hist(e)orykow, inteligencji przeciwko powstaniu pomnika ofiar OUN UPA (polskich, ukrainskich, rosyjskich i żydowskich). Zainteresowanych odsyłam do artukułu wywiad

Nie zapominajmy o Polakach bestialsko pomordowanych przez ukrainskich nacjonalistów z OUN UPA!! Bo dzsiejsza poprawność polityczna każe skupiać się na tragedii Katynia zupelnie spychając na margines sprawy kresów!

Pon 10 Wrz, 2007 13:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

udało się odnaleźć dowód, że w Bykowni też chowano pomordowanych polskich żołnierzy.
http://wiadomosci.onet.pl/1604033,11,item.html
Cytat:
Bykownia: dowód zbrodni na polskich oficerach
"Gazeta Wyborcza": Aluminiowy nieśmiertelnik polskiego żołnierza zaginionego w ZSRR w 1940 roku wykopano w Bykowni pod Kijowem.
Grupa polskich archeologów pod kierownictwem profesora Andrzeja Koli odnalazła aluminiowy medalion należący do starszego sierżanta Wojsk Ochrony Pogranicza Józefa Naglika.
Nazwisko Naglika znajdowało się na liście 3435 polskich jeńców, którzy według dokumentów NKWD zostali przetransportowani z więzień na terenie Ukrainy do Kijowa, Charkowa i Chersonia. Dokumentów potwierdzających, co się stało z nimi potem, nie odnaleziono do tej pory.
Nieśmiertelnik polskiego żołnierza to pierwszy niepodważalny dowód, że część polskich ofiar zbrodni katyńskiej została zamordowana w stolicy Ukrainy, a następnie pochowana w zbiorowych grobach w Bykowni - czytamy w "Gazecie Wyborczej"
Las nieopodal Bykowni to obok Babiego Jaru najbardziej znane miejsce zbrodni stalinowskich na terenie Ukrainy. Liczbę ofiar szacuje się między 30 a 100 tysięcy. Dziennik podkreśla, że dowiedzenie prawdy jest wręcz niemożliwe. KGB zacierało ślady, rozkopywało groby, szczątki zwłok ukrywało w głębokich dołach.
Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 12 Wrz, 2007 19:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.