| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wprowadzenie JOW nie zmieni w niczym sytuacji. Ma to sens w środowiskach mniejszych, gdzie wszyscy ludzie się znają. Góra szczebel powiatu. Przy większych okręgach, gdzie już nie ma bezpośrednich kontaktów między kandydatem a elektoratem i tak o poparciu decyduje szyld partyjny.
_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Sob 28 Paź, 2006 20:46

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1234 napisał:
Wprowadzenie JOW nie zmieni w niczym sytuacji. Ma to sens w środowiskach mniejszych, gdzie wszyscy ludzie się znają. Góra szczebel powiatu. Przy większych okręgach, gdzie już nie ma bezpośrednich kontaktów między kandydatem a elektoratem i tak o poparciu decyduje szyld partyjny.

Nie koniecznie. Np. ja popieram pewną partię, ale wielu jej członków z mojego regionu, którzy kandydują w różnych wyborach - nie. Dlatego czasem głosuję też na kandydatów z innych ugrupowań. Wszystko zależy od tego kto konkretnie kandyduje. Zawsze przy "skreślaniu" kieruję się nazwiskiem. Raz tylko zdarzył mi się wypadek, że nie znałem konkretnych kandydatów, których warto byłoby poprzeć - wówczas zagłosowałem kierując się w zasadzie tylko rekomendacją partyjną (aczkolwiek głos oddałem na koleżankę mojego znajomego, więc w pewnym sensie też nazwisko zdecydowało).

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 28 Paź, 2006 22:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.