| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Idąc za ciosem pokazuje nową menażke. Stalowa, emaliowana na garnkowy zielony kolor, czarny oraz szary. Na ostatnich zdjeciach widać moje prawie wszystkie stalowe oraz prawie wszystkie które mam ( dwóch zapomniałem pokazać).


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 09 Mar, 2011 21:22

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na koniec taki mały zestawik. Na przykładzie tego zestawu widać jak niemcy wykorzystywali taśmy do mundurów.

Ostatnio zmieniony przez karbol dnia Pon 28 Sty, 2019 7:19, w całości zmieniany 1 raz

Sro 09 Mar, 2011 21:24

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny zbiór. Przyjemnie się na to patrzy.

Pozdrawiam
Marcin

Czw 10 Mar, 2011 10:38

Powrót do góry
marcinkappa
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Silesia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

karbol napisał:
Idąc za ciosem pokazuje nową menażke. Stalowa, emaliowana na garnkowy zielony kolor...


Gratuluję, ładna menażka...... i wyszła całkiem niedrogo Rolling Eyes
Oceniam ją jako najrzadziej spotykaną, słyszałem tylko o 3 sztukach jak do tej pory, ja mam jedną, mulon ma jedną, no i teraz ta się pokazała na sprzedaż.
Ciekawe kto to produkował ???

Czw 10 Mar, 2011 14:42

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po mixie użytych kolorów obstawiał bym AEME. Najprawdopodobniej te menażki maja sygnatury na patelniach ale zanikaja one po zalaniu emalią. Menażki emaliowane na czarno to z reguły WJ.

Czw 10 Mar, 2011 14:57

Powrót do góry
marcinkappa
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Silesia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj, wydaje mi się że będzie to coś całkiem innego, ani WJ ani AEMA....ta charakterystyczna zieleń ... po prostu nijak nie pasuje do tych producentów. Był jeszcze taki producent AWC, on też emaliował, ale to też nie ten kolor ... No i wszyscy trzej używali zawsze w jakimś stopniu farby, choćby tylko na rękojeść, tutaj jest sama emalia, bodajże nawet na kabłąku o ile pamiętam.
Ten kolor emalii widziałem tylko na pierwszowojennych kubkach (przeważnie z 1918), na kilku menażkach z końca ww1 i to wszystko....nie wiem jak to podpasować.

Czw 10 Mar, 2011 15:19

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja też nie mam żadnego pomysłu jaka dokładnie mogła być to fabryka. Zgodze sie z Toba w tym że taka emalia była na I wojennych wyrobach.

Czw 10 Mar, 2011 15:24

Powrót do góry
marcinkappa
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Silesia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyobraź sobie dorwać do tego manierę z taką butlą i kubkiem !! Niewykluczone że takie były. Póki co szukam już kilka lat ... Rolling Eyes

Czw 10 Mar, 2011 15:29

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marcinkappa napisał:
Wyobraź sobie dorwać do tego manierę z taką butlą i kubkiem !! Niewykluczone że takie były. Póki co szukam już kilka lat ... Rolling Eyes


To byłby wtedy konkret zestawik. Póki co to z ciekawszych zestawów menażka-manierka mam brązową menażke WJ43/44 i w tym samym kolorze manierkę AEMA.

Czw 10 Mar, 2011 15:41

Powrót do góry
HottenTotten
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś pokazać większe zdjęcia tej aramy ?

Nie 13 Mar, 2011 0:52

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HottenTotten napisał:
Mógłbyś pokazać większe zdjęcia tej aramy ?



zgodnie z życzeniem:) Bardzo szczęśliwy


Ostatnio zmieniony przez karbol dnia Pon 28 Sty, 2019 7:20, w całości zmieniany 1 raz

Nie 13 Mar, 2011 11:20

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie oceniam oryginalności , ale pierwszy raz widzę A-ramę z takimi dziurkowanymi paskami do haków szelek.
Erzatzowy ? tak jak tytuł wątku ?. Chociaż splot party jest taki jak na " zwykłych" paskach.
Skóra troków mintowa , a haki do szelek z kaszką rdzy.
Jacek

Nie 13 Mar, 2011 16:11

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1024
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A-rama 100% oryginał. Typowy ersatz z końca wojny. Sam mam taką A-ramę. Na WAF było już kilka takich pokazanych.

Jak widać Niemcy wykorzystywali "resztki" i elementy zbędne.

Metal zachowuje się inaczej niż skóra - warto o tym pamiętać ! Niejednokrotnie widziałem wyposażenie na którym elementy metalowe były cholernie mocno pordzewiałe a skóra była jak nówka.

Nie 13 Mar, 2011 16:30

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
A-rama 100% oryginał. Typowy ersatz z końca wojny.


A więc Piwo dla Karbola.
Dla mnie też Piwo , bo pobrałem kolejną gratisową lekcję /można sporo zaoszczędzić / Uśmiech

Jacek

Nie 13 Mar, 2011 17:38

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak jak powiedział Marcin -erzacowy oryginał.

Nie 13 Mar, 2011 17:50

Powrót do góry
etnolog
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 29
Skąd: LITZMANNSTADT
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta ramka OK. Bardzo fajna Piwo

Wto 15 Mar, 2011 17:12

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

znajomy w podziemiach fortów w Toruniu znalazł taką - kiedyś wystawiał na allegro

a ta zapewne z ebay - poznaje tą pieczątkę na jednym z pasków no i tamta nie miała troków - wiem, bo w dobie troków do Aram z Czech - sam chciałem ją kupić i pewnie trochę Ci cenę podbiłem

skóra troków świeża - bo paski co celty są dołożone - tylko, że niestety jest błędna podkładka nitów, inny kolor nici oraz ścieg - karbol nie popisałeś się, do poprawki Bardzo szczęśliwy

Pią 18 Mar, 2011 13:10

Powrót do góry
karbol
Sierżant

Sierżant





Posty: 80
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Frozzer napisał:
znajomy w podziemiach fortów w Toruniu znalazł taką - kiedyś wystawiał na allegro

a ta zapewne z ebay - poznaje tą pieczątkę na jednym z pasków no i tamta nie miała troków - wiem, bo w dobie troków do Aram z Czech - sam chciałem ją kupić i pewnie trochę Ci cenę podbiłem

skóra troków świeża - bo paski co celty są dołożone - tylko, że niestety jest błędna podkładka nitów, inny kolor nici oraz ścieg - karbol nie popisałeś się, do poprawki Bardzo szczęśliwy


Poprawie sięUśmiech

Pią 18 Mar, 2011 23:53

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1024
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Frozzer napisał:
znajomy w podziemiach fortów w Toruniu znalazł taką - kiedyś wystawiał na allegro

a ta zapewne z ebay - poznaje tą pieczątkę na jednym z pasków no i tamta nie miała troków - wiem, bo w dobie troków do Aram z Czech - sam chciałem ją kupić i pewnie trochę Ci cenę podbiłem

skóra troków świeża - bo paski co celty są dołożone - tylko, że niestety jest błędna podkładka nitów, inny kolor nici oraz ścieg - karbol nie popisałeś się, do poprawki Bardzo szczęśliwy


wspomnianych przez ciebie A-ram bez troków takich jak ta powyżej było kilka ( co najmniej 4 bądź 5 sztuk z tego co pamiętam ) i każda niemalże identyczna jak ta powyżej więc skąd ta pewność że to koniecznie "ta".

Sob 19 Mar, 2011 2:12

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiem, że to TA - bo tylko TA miała pieczątkę na górnym pasku z Dringiem określającą producenta taśmy do haków - które zostały użyte w tej ramce.

Tylko o ile mnie pamięć nie myli - to chyba Ty Marcin ją wtedy kupiłeś Wink




Nie 20 Mar, 2011 12:15

Powrót do góry
PiotrS
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karbol, mógłbyś pokazać swoje późne ładownice do 98k, które zamiast D-ringów z tyłu mają wszyte paski skóry? Wpadła mi jedna taka sztuka ersatz i jestem ciekaw czy podobna do Twoich.

Wto 22 Lis, 2011 13:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.