| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
która w światku naukowym jest rozpatrywana.
Nie, nie jest rozpatrywana. Została odrzucona.

Cytat:
. Materiał jaki został przerobiony jest ogromny
Jeśli nazywasz to ogromnym materiałem to znaczy, że nie wiele jeszcze w życiu widziałeś. To co zrobił Hruszewski, Paszkiewicz czy Wiernadski, to jest praca nad ogromnym materiałem.

Cytat:
argumentacja jaką podaje poprzez teksty źródłowe oraz wykopaliska jest solidna i spójna.
Argumentacja zawsze wydaje się spójna dopóki ktoś mądrzejszy nie pokaże, że wcale nie jest. Jego argumentacja nie wytrzymała krytyki w wielu miejscach i pada już na samym początku, zakładając istnienie Polan naddnieprzańskich. Poza tym nie ma na poparcie swych tez wcale zbyt dużo źródeł, które można zinterpretować jednoznacznie, a archeologia w ogóle nie potwierdza jego tez.

Pon 25 Sty, 2010 15:01

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chomer75 napisał:
Jacy Polanie Wielkopolscy? Plemie Polan powstało z racji potrzeby historyków, nie ma wzmianki w źródłach na temat wielkopolskich polan w okresie przed piastowskim.

Masz babo placek, oto okazuje się, że plemię, które dało początek naszej państwowości tak naprawdę zostało wymyślone przez historyków! Ergo: wiedza, którą przekazuje się już w szkole podstawowej jest nieprawdą Zszokowany
wyjaśnij mi proszę, jakie źródła z okresu przed-piastowskiego masz na myśli?

Wto 26 Sty, 2010 1:23

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzi mu o Geografa Bawarskiego, ale to ten argument to kolos na glinianych nogach, bo archeologia potwierdza szybki sukces polityczny Polan ponad pół wieku po powstaniu tego źródła, więc nie powinno dziwić, że Geograf nie zna Polan.

Wto 26 Sty, 2010 2:42

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do sporu o istnienie czy nie-istnienie Polan, polecam
Przemysław Urbańczyk "Nie było żadnych Polan" Gazeta Wyborcza 24-25 Maja 2008
oraz Gerard Labuda "Nie było żadnych Polon/Polonów, byli Polanie" w "Mówią Wieki" nr 11/2009

Sro 27 Sty, 2010 2:52

Powrót do góry
Lisowczyk1610
Starszy Sierżant ..

Starszy Sierżant ..





Posty: 165
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do umieszczenia imienia Dagobert można gdybać w nieskończoność. Wątpię, żebym był na dobrej drodze, ale może na "normańskość" imienia wpłynęło miejsce chrztu, a w jednej z teorii była nim Ratyzbona. A może to Jordan, który urodził się prawdopodobnie na terenie Francji, miał wpływ na jakieś przekształcenie imienia?
Jedno mnie dziwi: dlaczego "dagome" napisano małą literą? Wiecie coś na ten temat?

_________________
Młodość i niedojrzałość mija z czasem. Ignorancję można pokonać nauką a pijaństwo- trzeźwością. Za to głupota jest wieczna.

Arystoteles

Czw 28 Sty, 2010 20:53

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. Wątpię, żebym był na dobrej drodze, ale może na "normańskość" imienia wpłynęło miejsce chrztu, a w jednej z teorii była nim Ratyzbona.
Po raz któryś powtarzam, że Da/Dagobert/Dagome nie jest imieniem normańskim.

Cytat:
Jedno mnie dziwi: dlaczego "dagome" napisano małą literą? Wiecie coś na ten temat?
Nie pamiętam już tak dobrze paleografii jak przed egzaminem ale tu chodzi chyba o to, że w tym piśmie imiona pisze się z małej.

Czw 28 Sty, 2010 22:59

Powrót do góry
Jubenser
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wam to pomoze, ale ja kiedzs spotkalem sie z twierdzeniem iz Polakom kultulowo i etnicznie blisko jest do Celtow a co za tym idzie Mieszko juz z tego tytulu nie moglby byc Normanem. Wyluzowany

Pon 08 Lut, 2010 13:52

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapewniam Cię, że i kulturowo i tym bardziej etnicznie nie mamy z Celtami nic wspólnego.

Pon 08 Lut, 2010 21:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.