| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Noel mi również nie podoba się świat, w którym są choroby, zbrodnie, niewolnictwo (w różnej formie). Czy jednak ludzkość w jakimkolwiek momencie swojej historii żyła w "lepszym świecie"? Pomijając oczywiście wątek Edenu. Świat jest niezmienny, bo ludzka natura jest niezmienna. Każda forma zła już miała miejsce.
Na pewno nie pomoże nam zamknięcie się w swoich granicach i realizacja hasła - "Polska dla Polaków (i w dodatków katolików)". W ciągu kilku ostatnich miesięcy nabrałem wrażenia, że niedługo niewiele będziemy się różnić od Iranu. No może tylko tym, że kobiety nie będą nosić burek, a mężczyźni mieć kilku żon. Ponad połowa wiadomości w mediach to dziś tematy związane z religią, większość dyspót dotyczy zakazów lub nakazów mających podłoże religijne... Naturalną reakcją będzie powstawanie związków świeckich (np. lóż), które będą starały się zrównoważyć obecny stan rzeczy.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 23 Maj, 2006 15:14

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:

"Kod" jest głupi ale trudno mówić, że to szkalowanie chrześcijaństwa. Dlaczego takich reakcji nie było wcześniej jak się pojawiały filmy sugerujące, że człowiek został stworzony przez pozaziemskie cywilizacje? Połowa horrorów uderza w "dobre" imię kościoła..


Treść "Kodu" to nie wytwór fantazji Browna. Podobne tematy w krajach zachodnich poruszane sa od dawna w literaturze. Pisze sie o tym, że Maria Magdalena była konkubiną Jezusa. W tamtych czasach mężczyzna bez żony (konkubiny) nie miał poważania. Czytałem, że Jezus "wypromowany" został przez św. Pawła, który pisał o nim w swoich listach, że Jezus był początkowo uczniem Jana Chrzciciela. Później ich kroki się rozeszły. Może dlatego Kościół nie uznaje ewangelii Jana Chrzciciela. ( dlaczego Jezus - Syn Boży - ochrzczony został przez zwykłego śmiertelnika?). Niektóre kraje Zachodnie, idące w tym kierunku są zagrożeniem do kościoła, a "Kod" je szeroko promuje.
Mówi się, że "wiara czyni cuda" - może doprowadzi do tego, że będziemy żyć bezpiecznie.


Ostatnio zmieniony przez Piotrk1 dnia Sro 24 Maj, 2006 15:56, w całości zmieniany 1 raz

Wto 23 Maj, 2006 18:27

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

św. Piotr nie napisał zbyt wielu listów. Zaledwie dwa i to skromne. Był rybakiem (choć później apostołem). Nie został nawet biskupem kościoła w Jerozolimie, a co dopiero w Rzymie...
Listy pisał Paweł, wykształcony obywatel z Tarsu (w dodatku uczył się w szkole Gamaliela), faryzeusz
Jezus nie mógł być uczniem Jana Chrzciciela bo ten sam przyznał, że jego służba polegała na przygotowaniu drogi dla Chrystusa. Zresztą to wydarzenia z życia Jezusa a nie Jana były wypełnieniem proroctw Starego Testamentu.
Obaj byli rówieśnikami, a Elżbieta (matka Jana Chrzciciela) uznała wyższość przyszłego syna Marii (Jezusa) mówiąc "A skądże mi to, że matka mojego Pana przyszła do mnie"? (miało to miejsce zanim Jan i Jezus się urodzili - ew.Łuk. 1:43). Jezus lubił Jana. Zresztą na wieść o jego ścięciu płakał...
Tak się tylko zastanawiam dlaczego ludziom łatwiej uwierzyć w nielogiczny Kod niż w prosty przekaz ewangelii? Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 23 Maj, 2006 20:34

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
Zresztą to wydarzenia z życia Jezusa a nie Jana były wypełnieniem proroctw Starego Testamentu.
Obaj byli rówieśnikami, a Elżbieta (matka Jana Chrzciciela) uznała wyższość przyszłego syna Marii (Jezusa) mówiąc "A skądże mi to, że matka mojego Pana przyszła do mnie"? (miało to miejsce zanim Jan i Jezus się urodzili - ew.Łuk. 1:43). Jezus lubił Jana. Zresztą na wieść o jego ścięciu płakał...
Tak się tylko zastanawiam dlaczego ludziom łatwiej uwierzyć w nielogiczny Kod niż w prosty przekaz ewangelii? Uśmiech


Sprostowałem Piotra na Pawła.
Z wszystkich czterech ewangelii przyjętych przez Kościół wynika (szczególnie z ewangelii św. Łukasza), że Jan jest rówieśnikiem Jezusa, ale jednocześnie wynika, że Jan musiał prowadzić swą działalność przez kilka lat zanim ochrzcił Jezusa. Wniosek nasuwa sie taki, że Jan był starszy od Jezusa.
Zastanawiający jest też urywek ewangelii św. Marka (6:14) : "Także król Herod posłyszał o Nim, gdyż jego imię nabrało rozgłosu, i mówił:"Jan Chrzciciel powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają z nim"
Są to słowa-zagadki. Czyżby Jan Chrzciciel słynął też jako cudotwórca.
Ewangelie uznane przez Kościół stanowią podstawę dla jego wyznawców. Jednak nie są to jedyne dokumenty historyczne i nie wszyscy z nimi muszą się zgadzać. Józef Flawiusz w "Dawne dzieje Izraela" odnotowuje, że Jan nauczał i chrzcił.
W jednym z wcześniejszych postów napisałem, że przeraża mnie ilość wydawnictw negujących wiarę w Jezusa Chrystusa i w jego boskie pochodzenie.
Co do masonerii, to kiedyś spotkałem się z określeniem Konwent Syjonu i o ile dobrze pamiętam, można go określić jako protoplastę Loży Masońskiej.

Sro 24 Maj, 2006 16:57

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oczywiście Jan rozpoczał swoją działalność przed Jezusem, ale jak sam stwierdził - "a was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów" (Ew. Mateusza 3:11, Biblia Tysiąclecia).
Co do tych stowarzyszeń, które mają w nazwie "Syjonu" to jakoś trudno uwierzyć ich istnienie od "zarania dziejów", jak chcieliby propagatorzy. "Konwent Syjonu", "Zakon Syjonu", do tego mistyczne "Protokoły Mędrców Syjonu"... Od zawsze ludzie się lubowali w mistycyzmie, a skoro był popyt to i znaleźli się tacy, którzy go zaspokajali. Końcówka XIX wieku to był nagły wysyp "objawień", "tajnych stowarzyszeń", "jedynie oświeconych lóż".

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 24 Maj, 2006 20:35

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W jednym z wcześniejszych postów napisałem, że przeraża mnie ilość wydawnictw negujących wiarę w Jezusa Chrystusa i w jego boskie pochodzenie.

dlaczego? sam zauważasz że jest to jedynie WIARA w boskie pochodzenie Jezusa. Historycy stwierdzają FAKT że Jezus istniał. Wy udowodnijcie że był kimś więcej.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 25 Maj, 2006 9:02

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomijając kwestię udowadniania, bo to niemożliwe dla niewierzących. Można walczyć na argumenty do końca świata. Wtedy stanie się jasność Uśmiech
ale...
mnie natomiast trochę "przeraża" ilość głupich (nie przesadziłem ze sformułowaniem) publikacji. Wczoraj coś widziałem w księgarni, ale tytułu nie pamiętam. Nie mam włosów na głowie (golę się na czysto), ale na rękach mi powstały jak przejrzałem tę książkę. Ktoś napisał 100 stronicową książkę o tym jak to Jezus był uczniem esseńczyków, jak to dzięki nim "wytrenował" swoje "moce". Dalej były kolejne "rewelacje". Co mnie przeraziło? Nie "bluźnierstwa", bo daleko mi do dewocji, ale fakt, że ludzie piszą książki "historyczne" w oparciu o pomysły, które narodziły im się na muszli klozetowej. Nie istnieją żadne historyczne przekazy o podróżach Jezusa do Indii, naukach w esseńczyków, jego dzieciach, świętych Graalach, itp. itd. A dziś w księgarniach to główna "literatura historyczna". Więc to przerażenie to wizja przyszłości, w której wiedza o historii będzie się opierać na ładnie opakowanych wymysłach...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 25 Maj, 2006 10:19

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wolę żałować za grzechy niż za stracone okazje. Twisted Evil


Nie, żebym był złoścliwy tudzież złorzeczył... ale ciekawi nie czy z taką samą pychą powtórzysz te słowa na łożu śmierci, kiedy możliwość, że jednak Bóg istnieje będzie dla ciebie o wiele bliższa.

_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Czw 25 Maj, 2006 11:02

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Cytat:
W jednym z wcześniejszych postów napisałem, że przeraża mnie ilość wydawnictw negujących wiarę w Jezusa Chrystusa i w jego boskie pochodzenie.

dlaczego? sam zauważasz że jest to jedynie WIARA w boskie pochodzenie Jezusa. Historycy stwierdzają FAKT że Jezus istniał. Wy udowodnijcie że był kimś więcej.


Nie jestem fanatykiem religijnym, a raczej określiłbym sie realistą. Ludzie od wieków w coś wierzyli. Wielu zginęło walcząc o wiarę. Religie, bez względu na to jakie one są, uczą dobra. Religia chrześcijańska ma 2000 lat i mimo różnych schizm, ma się dobrze.
Publikacje mające na celu podważenie roli Jezusa mogą doprowadzić do kolejnego, groźniejszego rozłamu. Wielu ludzi zachowuje się poprawnie z obawy przed karą po śmierci. Życie pozagrobowe, niebo, piekło może są anachronizmami, ale spełniają swoją rolę.

Czw 25 Maj, 2006 16:19

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
mnie natomiast trochę "przeraża" ilość głupich (nie przesadziłem ze sformułowaniem) publikacji. Wczoraj coś widziałem w księgarni, ale tytułu nie pamiętam. Nie mam włosów na głowie (golę się na czysto), ale na rękach mi powstały jak przejrzałem tę książkę. Ktoś napisał 100 stronicową książkę o tym jak to Jezus był uczniem esseńczyków, jak to dzięki nim "wytrenował" swoje "moce". Dalej były kolejne "rewelacje". Co mnie przeraziło? Nie "bluźnierstwa", bo daleko mi do dewocji, ale fakt, że ludzie piszą książki "historyczne" w oparciu o pomysły, które narodziły im się na muszli klozetowej.


Nie pamiętasz tytułu, przejrzałeś broszurę i sie przeraziłeś. Może tej nie warto było czytać, ale są inne publikacje:
"Święty Graal, Święta Krew" , "Testament Mesjasza", "Templariusze - tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa".
Warto przeczytać gdyż oparte sa na pewnych dokumentach. Czy w nie wierzyć, to inna sprawa.

Czw 25 Maj, 2006 16:38

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mi również nie podoba się świat, w którym są choroby, zbrodnie, niewolnictwo (w różnej formie). Czy jednak ludzkość w jakimkolwiek momencie swojej historii żyła w "lepszym świecie"? Pomijając oczywiście wątek Edenu.


W takim świecie żyjemy i nie ma się co łudzić, że na ziemi znajdzie się inny świat, moja wiara daje mi jednak perespektywę lepszego świata "Nowe Niebo i Nowa Ziemia" -tak się to zwie w Biblii.

Cytat:
Świat jest niezmienny, bo ludzka natura jest niezmienna. Każda forma zła już miała miejsce.
- pozwolę sobie wyrazić polemikę. Natura ludzka jest upośledzona ale to nie znaczy, że nie może się zmieniać (moja skromna osoba jest tego skromnym dowodem Uśmiech). Co się zaś tyczy zła to zapewniam cię, że u szatana, który jest jego głównym źródłem, znajdzie się jeszcze całkiem sporo pomysłów na to jak poniżyć i upodlić człowieka.

Cytat:
Na pewno nie pomoże nam zamknięcie się w swoich granicach i realizacja hasła - "Polska dla Polaków (i w dodatków katolików)". W ciągu kilku ostatnich miesięcy nabrałem wrażenia, że niedługo niewiele będziemy się różnić od Iranu. No może tylko tym, że kobiety nie będą nosić burek, a mężczyźni mieć kilku żon. Ponad połowa wiadomości w mediach to dziś tematy związane z religią, większość dyspót dotyczy zakazów lub nakazów mających podłoże religijne... Naturalną reakcją będzie powstawanie związków świeckich (np. lóż), które będą starały się zrównoważyć obecny stan rzeczy.


Jako osoba inteligentna (a za taką cię mam czytając twoje poprzednie komentarze) powinieneś być w stanie wykazać choć na tyle dobrej woli, żeby wiedzieć, że ktoś kto jest prawdziwym uczniem Chrystusa nie działa wg haseł "Polska dla Polaków" - to coś jak kibicami i pseudokibicami... Skoro połowa wiadomości w mediach to religijne to widocznie takie jest zapotrzebowanie, bo nie ma co udawać, że media zawsze idą z prądem publiki i widocznie ludzie chcą oglądać religijne materiały co ty nawet jeśli jesteś niewierzącym, gnostykiem, agnostykiem czy ateistą powinieneś uszanować jako wolę większości. Co się zaś tyczy świeckości lóź masońskich (choć rozumiem, że podajesz je tylko jako przykład) to już co nieco niektórzy z nas się wypowiadali. A tak gwoli ścisłości to loże nie chcą równoważyć stanu rzeczy tylko przepchnąć swoją własną koncepcję. Przypominam cytat: "Naszym, celem jest zatknięcie sztandaru na wszystkich kościołach i na Watykanie. Przyjdzie czas, gdy Chrystus, Pan Niebios, kłaniać się będzie Panu naszemu, Panu ziemi".


Cytat:
W tamtych czasach mężczyzna bez żony (konkubiny) nie miał poważania.
- Jezus nie przyszedł na ziemię żeby Go poważali tylko żeby zbawić wszystkich i dać to zbawienie, którzy nim nie wzgardzą. Ponadto adekwatnie do tematu chętnie prezentuję cytat mający to przypomnieć:

Łk 20:21
21. Zapytali Go więc: Nauczycielu, wiemy, że słusznie mówisz i uczysz, i nie masz względu na osobę, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz.



Cytat:
dlaczego Jezus - Syn Boży - ochrzczony został przez zwykłego śmiertelnika?)
-dlatego, że - choć co poniektórym współczesnym napełnionym przekonaniem o własnej ważności trudno w to uwierzyć - Bóg jest pokorny. A skoro już zadajemy takie trywialne pytania to możemy również rzec po co Syn Boży w ogóle miał przyjmować chrzest ? Z tego samego powodu, żeby dawać świadectwo pokory i swojej chęci okazania, że przychodzi jako przyjaciel i brat, nie wynosząc się ponad tych, którzy wobec niego i tak są nicością - czyli nas.

Cytat:
Był rybakiem (choć później apostołem). Nie został nawet biskupem kościoła w Jerozolimie, a co dopiero w Rzymie...
- ja wiem, że koledzy to ateiści albo wierzący wedle doktryny swojego autorstwa ale jeśli się rozważa zagadnienia jakiejś wiary to wypadałoby się wykazać chociażby elementarną uprzejmością wobec jej wierzeń Uśmiech i nie pomijać niewygodnych rzeczy. Słyszeliście na ten przykład, że Duch Święty zstąpił na apostołów napełniając ich mądrością ? A cóż dopiero pierwszego papieża ? Czy jest jakimkolwiek problemem dla Ducha Świętego tchnąć mądrość chociażby w najmarniejszą mrówkę ? Bardzo szczęśliwy


Cytat:
ludzie piszą książki "historyczne" w oparciu o pomysły, które narodziły im się na muszli klozetowej.
- wspaniale trafne określenie Uśmiech - aż muszę wyrazić uznanie Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy
_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Czw 25 Maj, 2006 22:59

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Noel trochę nie trafiłeś z odpowiedzią w stosunku do mojej osoby.
Ja jestem ewangelicznym chrześcijaninem, nowonarodzonym, charyzmatycznym, ochrzczonym w wodzie i Duchu Świętym Uśmiech
Racjonalizm wolnomularzy postrzegam jako balans dla szaleństwa religijnego, które nasi włodarze wykorzystują by uczynić z Polski drugi Iran. Absolutnie zgadzam się z tym, że lekiem nie może być "lucyferianizm" (brrr). Jakoś jednak nie wierzę, że kierunek zatknięcia flag na dachach kościołów jest hasłem wszystkich lóż. Te o których słyszałem skupiają osoby, które swoim intelektem, wiedzą i doświadczeniem starają się pozytywnie zmienić rzeczywistość wokół siebie. Masoneria nie wyznaje też bezpośrednio i nie czci żadnego Boga. Nie jest związkiem religijnym. Pewnie istnieją bardziej sekty niż loże, które czczą co im się tylko podoba, łamiąc drugie "niejawne" (skoro w tym wątku mówimy o tajemnicach) przykazanie - "Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą". (Ks. Wyjścia 20:1-7, Biblia Warszawska)

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 25 Maj, 2006 23:30

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Te o których słyszałem skupiają osoby, które swoim intelektem, wiedzą i doświadczeniem starają się pozytywnie zmienić rzeczywistość wokół siebie. Masoneria nie wyznaje też bezpośrednio i nie czci żadnego Boga. Nie jest związkiem religijnym.


Szanuję twoje poglądy. Trudno jednak oczekiwać od lóż, żeby wyjawiały o co im naprawdę chodzi skoro są stowarzyszeniami inicjacyjnymi opartymi na myśli gnostyckiej czyż nie ?

_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Pią 26 Maj, 2006 8:28

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Noel absolutnie masz rację. Loże nie mogą pomóc człowiekowi w osiągnięciu zbawienia. Nawet jeśli niektóre tak uważają to jest to sprzeczne z Nowym Testamentem.
Zresztą takie niebezpieczeństwo już dawno istniało. Pisał o tym Paweł - "... Tymoteuszu! Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki, (21) do której niejeden przystał i od wiary odpadł". (1 List do Tymoteusza 6:18-21, Biblia Warszawska)
w wyboldowanym słowie "nauka" użyto właśnie (o ile pamiętam) greckiego słowa "gnosis"...
Ja jednak podkreślam fakt, że loże (mniej lub bardziej tajne) skupiają osoby, których determinacja zmian (o ile jest właściwie zaprojektowana) może przynieść coś dobrego społeczeństwu. Problem polega na tym, że założenia są szczytne a wykonanie nie zawsze prawidłowe. Weźmy np. jawną lożę Business Centre Club. Skupia biznesmenów, szefów firm, których statutowym celem jest przemiana gospodarki tak by służyła innym. Związek Kawalerów Maltańskich też jest swoistą lożą o innych celach, bardziej charytatywnych.
Jednak trzeba pamiętać, że żadne stowarzyszenie nie ma monopolu na drogę do wieczności i w tym punkcie zgadzam się z Tobą w pełni.

P.S. jakoś zmonopolizowaliśmy dyskusję. proponuję przejście na priva, bo temat przestał być "panelowy" Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 26 Maj, 2006 9:42

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niedługo niewiele będziemy się różnić od Iranu.


A ja bym prosił Kudiego o rozwiniecie tej myśli Wink Też żyję w tym kraju, ogladam wiadomosci, czytam gazety, spotykam się z ludźmi i takiego zjawiska nie zauważyłem. Czym ono się objawia? Nie uważasz, że przesadzasz grubo? W Polsce Kosciół zawsze miał wpływy, bo to wynika z historii naszego kraju. Ma do tego prawo. Jednak w moim odczuciu mówienie o drugim Iranie to przesada. U nas nikt nie ścina głów za posiadanie Koranu, buduje sie meczety i restauruje synagogi. Gdzie tu Iran?
Pozdrawiam!

Pią 26 Maj, 2006 11:50

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak to się objawia Uśmiech
no przecież wiesz...
- politycy zamiast przekazywać swoje "złote myśli" narodowi za pomocą publicznych mediów jadą do Torunia
- przyjeżdża papież, a ministerstwo pracy (za pieniądze podatników, nawet innowierców) wysyła do firm pismo z prośbą o udzielenie pracownikom dnia wolnego (a nie lepiej w tej "intencji" popracować w sobotę, żeby Polska szybciej doganiała Unię?)
- religia ma być przedmiotem na maturze (ciekawi mnie jak potraktuje się ucznia, który jest protestantem, wyznawcą islamu lub judaizmu?)
- na budowę Świątyni Opatrzności przeznaczono z budżetu państwa (tworzonego również przez innowierców) setki milionów, a w tym samym czasie kilkanaście procent ludzi nie ma pracy, a pielęgniarki podwyżek
- kłamliwy język polityków co i raz powołuje się na wiarę, Boga, "jedyną prawdę"
- z racji wizyty papieża nie są wyświetlane niektóre reklamy. Np. podpasek - a co kobiety są czymś gorszym? czy fakt, że mają menstruację jest czymś obrzydliwym w XXI wieku? trzeba to ukrywać? To paranoja. Tydzień temu reklama był "dobra", zgodna z prawem, a już teraz nie? Brak tu logiki.
- osoby duchowne są inaczej traktowane przez prawo niż przeciętny obywatel. Co się dzieje z poznańskim biskupem oskarżonym o pedofilię? Ano sprawa ucichła, chociaż zwykły obywatel (jak np. warszawski psycholog z podobnymi zarzutami) siedziałby już conajmniej w areszcie. Ojciec Hejmo pojawia się w TV, jest właścicielem domu pielgrzyma w Rzymie.
- coraz większe "ciśnienie" na chodzenie do kościoła, brak poszanowania innych religii i światopoglądu

To tylko kilka przykładów na to, że zmieniamy się w państwo religijne. Myślisz, że to za mocne określenie? Ja czarno (dosłownie) widzę przyszłość Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 26 Maj, 2006 14:44

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Cytat:
niedługo niewiele będziemy się różnić od Iranu.


A ja bym prosił Kudiego o rozwiniecie tej myśli Wink Też żyję w tym kraju, ogladam wiadomosci, czytam gazety, spotykam się z ludźmi i takiego zjawiska nie zauważyłem. Czym ono się objawia? Nie uważasz, że przesadzasz grubo? W Polsce Kosciół zawsze miał wpływy, bo to wynika z historii naszego kraju. Ma do tego prawo. Jednak w moim odczuciu mówienie o drugim Iranie to przesada. U nas nikt nie ścina głów za posiadanie Koranu, buduje sie meczety i restauruje synagogi. Gdzie tu Iran?


Do Iranu nam jeszcze daleko, ale można zaobserwować coraz większy wpływ Kościoła na życie polityczne i gospodarcze. Kościół w swej historii nieraz wykazywał już sporą zaborczość na dobra materialne i w "imię chwały Pana" nadal gromadzi dobra materialne. Niejeden funkcjonariusz kościelny zapomina o nauce Jezuza o wielbłądzie i uchu igielnym (Rydzyk, Jankowski). Ludzie wierzący ostatni grosz dadzą na upiększenie swego kościoła i chwała im za to. Ale wydaje mi się, że proboszczowie swoje nadmierne ambicje dot. upiększania kaplic powinni ograniczać i nie dopominać sie od wiernych zbędnych datków. Powinni pamiętać o ubustwie wiernych.
Benedtyk XVI na spotkaniu z biskupami powiedział, że proboszczowie nie musza być dobrymi ekonomistami, gospodarzami, politykami, ale muszą być dobrymi pasterzami.
Wydaje mi się, że jest to przestroga dla hierarchii kościelnej i zalecenie nie mieszania sie w politykę.

Pią 26 Maj, 2006 15:30

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rydzyk, Jankowski

W Polsce mamy 20 000 ksieży, a przeciwnicy Koscioła ciągle powołują się na 2 Wink
Cytat:
politycy zamiast przekazywać swoje "złote myśli" narodowi za pomocą publicznych mediów jadą do Torunia

A co w tym złego? Moga robic, co chcą. Polityków widzę zarówno u Moniki Olejnik, jak i w RM. Z tym, że w TV pojawiaja się oni znacznie częściej niż w RM. I co w tym złego?
Cytat:
przyjeżdża papież, a ministerstwo pracy (za pieniądze podatników, nawet innowierców) wysyła do firm pismo z prośbą o udzielenie pracownikom dnia wolnego (a nie lepiej w tej "intencji" popracować w sobotę, żeby Polska szybciej doganiała Unię?)


W Polsce mamy ponad 90% katolików. Wg. sondaży ponad 80% społeczeństwa chciała uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem osobiscie badź za pomocą TV. W demokracji szanuje się wolę większości. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Kudi chyba nie sądzisz, ze pracujac jeden dzień w sobotę, chociaż o pół kroku dogonimy Unię? Bardzo szczęśliwy to czysta demagogia Exclamation
Cytat:
religia ma być przedmiotem na maturze


I co z tego? Będzie przedmiotem NIEOBOWIAZKOWYM!!! Jak podajesz jakieś informacje, to pisz do końca! Nikt nikomu nie będzie kazać zdawać matury z religii. Jak jest wiedza o tańcu, to czemu ma nie byc religii? Zresztą na tej maturze miała byc wiedza o róznych religiach, nie tylko katolickiej.
Cytat:
na budowę Świątyni Opatrzności przeznaczono z budżetu państwa

To akurat też mi się nie podoba. Nie zebym miał coś do Swiatyni Opatrznosci, ale w obecnej sytuacji budzetowej to był kiepski pomysł.
Cytat:
kłamliwy język polityków co i raz powołuje się na wiarę, Boga, "jedyną prawdę

To wina Koscioła czy polityków?
Cytat:
z racji wizyty papieża nie są wyświetlane niektóre reklamy

Dla mnie to też bezsens.
Cytat:
osoby duchowne są inaczej traktowane przez prawo niż przeciętny obywatel. Co się dzieje z poznańskim biskupem oskarżonym o pedofilię?

Przesadzasz. Paetz był tylko oskarżony, a nie skazany. Zreszta mozesz napisać pismo do Prokuratury i się dowiesz. A ile spraw z udziałem polityków, szczególnie lewicy, z Kwaśniewskim na czele, zostało uciszonych? A sprawa Hejmo czy Czajkowskiego to hańba dla Koscioła. niestety władzę w Episkopacie maja ludzie zwiazani z Tygodnikiem Powszechnym i gazetą Wybiórcza, dlatego Kosciół zamiata problem pod dywan. Przecież to biskup Życiński jest największym przeciwnikiem lustracji. Hejmo i Czajkowski to "autorytety moralne" wg. GW. nic dziwnego, Sb-ecka gazeta, to i takie autorytety. Lustracja w Kosciele musi być przeprowadzona i kropka. Dla dobra Koscioła.
Mi też wszystko w Kosciele się nie podoba. Nie podobają mi sie zachowania niektórych kapłanów (choćby aferzysta i gej Gocłowski, Jankowski itp.) Ale nie oskarzam o całe zło wszystkich członków Koscioła. Kosciół to nie instutucja, to wspólnota wiernych. Dziś wszyscy wszystko zrzucają na Kosciół. Jakos w innych krajach, gdzie katolikó jest mało, też dzieje sie xle, a moze nawet gorzej.
Czemu nie zauwazasz dobrych stron Koscioła? Akcje humanitarne, caritas, najwiecej domów samotnych matek też prowadzi Kosciół. Hospicja dla umierajacych i chorych, stłówki dla bezdomnych i biednych, akcje humanitarne w Afryce, wakacje dla biednych dzieci w Polsce. Wiem, ze to nie są medialne tematy. Najłatwiej jest widziec to co złe, bo to jest chwytliwe i się sprzedaje.
Pozdrawiam!

Pią 26 Maj, 2006 16:35

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja napiszę tylko jedną rzecz: jeżeli mówi się o współpracy (a nawet angażowaniu się) Kościoła w politykę, to istnieje jedno stwierdzenie: Radio Maryja. Jest jeszcze druga strona medalu-"Tygodnik Powszechny", wspierający Geremków, Mazowieckich i innych rodem z UW, pedecji itp. W Polsce są, moim zdaniem, trzy rodzaje postaw kościelnych wobec polityki: katolewica (TP), katoprawica (RM) i normalni, czyli 95% społeczeństwa, które chce się spotkać z papieżem, pójść na mszę w niedzielę itp. Tej grupy nie interesuje angażowanie się Kościoła w politykę (i vice versa). Miejmy nadzieje, że kato-"icy" (czyli prawicowi i lewicowi) zeżrą się nawzajem i Kościół (oraz polityka) będą normalne.

A co do "Kiełbasy Wyborczej": opinia Adasia M. nt. księdza Czajkowskiego: "To nasz wielki przyjaciel".
Powtórzę za Piotrem:
Cytat:
. nic dziwnego, Sb-ecka gazeta, to i takie autorytety.


Pozdrawiam Uśmiech

Pią 26 Maj, 2006 18:37

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- politycy zamiast przekazywać swoje "złote myśli" narodowi za pomocą publicznych mediów jadą do Torunia

- i nie ma się co dziwić, skoro weźmiemy taki np. "bardzo obiektywny" program Co z tą Polską (bardziej pasowałoby co z tymi lisami Laughing ). Jak się posłucha jak Olejniczak zwraca się do ludzi z PiS a do tych z PO to naprawdę się odechciewa. I nie ma się co dziwić, że jak ci gdzieś nie okazują minimum zasłużonego szacunku na jaki zasługuje każdy człowiek to jedziesz tam gdzie go dostajesz... Poza tym politycy PO też w swoim czasie dostawali zaproszenia do Torunia, a to, że ich nie przyjmowali to już nie wina RM.


Cytat:
eligia ma być przedmiotem na maturze (ciekawi mnie jak potraktuje się ucznia, który jest protestantem, wyznawcą islamu lub judaizmu?)

Jak już pisano na górze będzie przedmiotem obowiązkowym, a poza tym to nie wydaje mi się żeby było trudnością zebrać komisję dla niekatolików.


Cytat:
coraz większe "ciśnienie" na chodzenie do kościoła, brak poszanowania innych religii i światopoglądu

Kudi, naprawdę po tym jak bardzo "obrzydłym" ci jest KK i jak bardzo jesteś wobec niego agresywnym trudno mi przyjąć fakt, że jesteś jak to ładnie piszesz "ochrzczonym w wodzie i Duchu Świętym". Czy aby nie jesteś na ten przykład świadkiem Jehowy ? Może to ja mam problemy ze wzrokiem ale nie mogę się dopatrzeć u ciebie nawet minimum dobrej woli, żeby postrzegać działania kościoła w taki sposób w jakim zamyśle one rzeczywiście są realizowane. Poza tym ciśnienie na chodzenie do kościoła (choć ja tego nie widzę) opada jedynie na tych, którzy z racji chrztu mają obowiązek do niego chodzić... jakoś nie słyszałem żeby hierarchia grzmiła na muzułmanów, że ich nie widać na mszy w niedzielę... Laughing Laughing Laughing


Cytat:
Niejeden funkcjonariusz kościelny zapomina o nauce Jezuza o wielbłądzie i uchu igielnym (Rydzyk, Jankowski).


Cytat:
nie dopominać sie od wiernych zbędnych datków. Powinni pamiętać o ubustwie wiernych.


Nauka Jezusa nie mówiła o nieposiadaniu dóbr tylko o trudnościach jakie mogą one przysporzyć łasym na ich posiadanie. Znacząca różnica wg mnie. Poza tym jest nieco trudno zarządzać jednostką organizacyjną jaką jest parafia bez funduszy. Co się zaś tyczy "dopominania" o datki, to już totalne nieporozumienie. Nie wiem, kiedy i w jakim kościele słyszałeś dopominanie się, ale z moich doświadczeń wynika, że nikt o kasę się nie dopomina a co najwyżej prosi. A zazwyczaj (przynajmniej u mnie) jest dodawana uwaga o tym, że kto nie może wspomóc finansowo niech wspomoże modlitwą. I jakoś nikt nikogo nie rozlicza z tego jak pomaga. Dla mnie więc to czysta demagogia. Ubóstwo wiernych - pamiętają o tym... moja matka pracuje w szkole i niejednokrotnie otrzymywała niemałe kwoty od proboszcza na dożywianie dzieci, tudziez ich wyekwipowanie do szkoły. Sam widzisz, że gdy nie masz władzy Boga - która pozwalałaby ci rozliczać i wiedzieć na co idzie każdy grosz, nie powinieneś z góry zakładać, że pieniążki idą jedynie na nowe figurki w świątyniach. Bo nie wiesz ile i czego idzie na co. Sugerowałbym tutaj mniejszą ufność w propagandę Gazety Wyborczej.

_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Pią 26 Maj, 2006 20:53

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy aby nie jesteś na ten przykład świadkiem Jehowy ?


Tez odniosłem takie wrazenie. znam wielu swiadków Jehowy i ich poziom nienawiści do Koscioła jest przerażający Zszokowany Zreszta rozmawiałem z ludźmi, którym udało się wyrwać z tej sekty. Ich wspomnienia były wstrząsające. Ale forum nie jest chyba miejscem rozstrzasania czyjegos wyznania, wiec chill out Panowie Piwo 8)

Pią 26 Maj, 2006 21:25

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
forum nie jest chyba miejscem rozstrzasania czyjegos wyznania, wiec chill out Panowie

- zinterpretowałeś moje intencje zanim zdążyłem cokolwiek powiedzieć... twoja wypowiedź o poziomie nienawiści Świadków Jehowy do kościoła oraz okreslenie ich sektą jest dużo bardziej ofensywne niż cokolwiek co sam mógłbym potencjalnie napisać. Pytałem czy jest Świadkiem Jehowy jedynie dla własnej orientacji... więc jak sam piszesz - Chill out Bardzo szczęśliwy

_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Pią 26 Maj, 2006 21:43

Powrót do góry
Noel
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy Uśmiech Laughing Razz Mr. Green - żeby złagodzić ton mej ostatniej wypowiedzi Uśmiech
_________________
Dano ci taką łaskę, że potrafisz znieść wszystko co znieść trzeba.

Pią 26 Maj, 2006 21:50

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ee Noel jakieś nieporozumienie zaszło Piwo Ja nic do Ciebie nie mam, zadnych pretensji. Jak tak odebrałes mojego posta to przepraszam Piwo Po prostu trochę niezręcznie zaczęło się robić, tym bardziej, ze Kudi nie bierze teraz udziału w dyskusji. Ale juz po temacie Razz
Pozdrawiam!

Pią 26 Maj, 2006 22:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wolę żałować za grzechy niż za stracone okazje. Twisted Evil

Nie, żebym był złoścliwy tudzież złorzeczył... ale ciekawi nie czy z taką samą pychą powtórzysz te słowa na łożu śmierci, kiedy możliwość, że jednak Bóg istnieje będzie dla ciebie o wiele bliższa.

Nie wiem czemu definitywne odrzucanie Boga, i wiarę w potęgę ludzkiego rozumu nie ograniczonego nonsensownymi zakazami - nazywasz pychą. Niedawno zmarła bliska mi osoba i wydarzenia, które się z tym wiązały, całkowicie mnie przekonały, że śmierć jest końcem. Nie przejsciem czy zmiana (byłem agnostykiem) lecz końcem. Robaczki nas zjedzą i już.
A co do ewentualnej duszy czy grzechu... przeczytaj opowiadanie Lema o gangsterze który chciał się nawrócić...
Wiem ile mi brak do moich mistrzów: Lema, Clarka, Hogana (nie wszyscy nie żyją) - chcę im dorównać a nic nie wiem na temat Ich refleksji dotyczących bliskiego spotkania z Bogiem.
Postrzegamy świat w zupełnie różne sposoby i trudno nam się zrozumieć i wytłumaczyć to i owo.
Zachowanie dla mnei naturalne, dla Ciebie jest Boską obrazą. Zachowanie normalne dla Ciebie dla mnie jest czymś dziwnym. Ale to jest o tyle szersze że my nawet różnie interpretujemy te same zjawiska, niekoniecznie przyrodnicze...

P.S. Co do Jehowyh: kiedyś inny uczestnik forum napsiał że obowiazkiem chrześcijan jest głoszenie słowa bożego. To było w dyskusji o Radiu Maryja i wpływie kościoła na politykę. Jeśli to głoszenie wyglądałoby tak, że przychodzi proboszcz i zaprasza mnie na mszę to OK. Ale on idzie do burmistrza i żąda żeby chodzenie na mszę było obowiązkowe. A żebyście nie czepiali się słówek (typowa reakcja na brak argumentów) to chodzi mi o to że Jehowi chodząc po mieszkaniu daja nam możliwość wyboru, a coraz więcej katolików chce narzucać swoje pglądy za pomocą odgórnych administracyjnych nakazów.

P.S. Dopiero zauważyłem:
Cytat:
Czemu nie zauwazasz dobrych stron Koscioła? Akcje humanitarne, caritas, najwiecej domów samotnych matek też prowadzi Kosciół. Hospicja dla umierajacych i chorych, stłówki dla bezdomnych i biednych, akcje humanitarne w Afryce, wakacje dla biednych dzieci w Polsce.

Niech się uczciwie z tego rozliczą. Moja kobieta była jako opiekunka na koloniach caritasu dla dzieci ze Starówki toruńskiej: przekręt za przekrętem. A hospicja może takie jak Matki Teresy? Bez środków znieczulających bo skoro boli to jest to Wola Boża...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 27 Maj, 2006 12:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.