| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarecki
Redakcja
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pobór do wojska

Ciekawe, po co naszemu rządowi wcielanie do wojska młodych ludzi? Czyżby ochotnicy nie wystarczali? Ale z drugiej strony MONowi bardziej chodzi o "specjalistów" - informatyków, logistyków itp, a mniej o ludzi z wykształceniem ogólnym czy np. sportowym - nie chcę tu nikogo obrażać.
Ja nie wiem, co o tym myśleć? No chyba, że racje mają ci, którzy twierdzą, że to w celu ograniczenia emigracji wykształconej młodzieży Exclamation Exclamation Exclamation
A co Wy o tym?
Jarecki

_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Czw 24 Sie, 2006 14:35

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Troche pozno sie za to wzieli. Zreszta jak ktos wyksztalcony wyjedzie sobie zagranice i powroci juz w wieku trzydziestupare lat, to juz male szanse aby jego wzieli do woja. Tylko jak chca specjalistow, to niech placa im tez odpowiednio. Niech zorientuja sie jak postepuja inne armie NATO.

Czw 24 Sie, 2006 14:39

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

powód jest raczej inny. Kończą się zapasy rezerwistów (do 45 lat), więc trzeba odnowić "zapasy". Przy okazji zmniejszy się bezrobocie Bardzo szczęśliwy Bo chyba nie sądzisz że te 9 miesięcy zatrzyma młodzież w kraju.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 24 Sie, 2006 18:16

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam na szczęście 5 lat spokoju, jeżeli chodzi o wojsko Bardzo szczęśliwy

Czw 24 Sie, 2006 18:21

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja mam na szczęście 5 lat spokoju, jeżeli chodzi o wojsko


A ja w czasie studiów zamierzam udać się do szkółki podoficerskiej Wink A jak Bóg da, to po studiach na zawodowego Exclamation
Pozdrawiam!

Czw 24 Sie, 2006 22:50

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Ja mam na szczęście 5 lat spokoju, jeżeli chodzi o wojsko Bardzo szczęśliwy


Dawid nie chce Cie straszyć, ale tak za spokojnie nie będzie. Na studiach będziesz mógł zrobić kurs PO(jest on dobrowolny). Gdy go zaliczysz, w trakcie trwania studiów, we wakacje, będziesz mógł odbyć 6 tygodniowy kurs wojskowy. Gdy go odbędziesz, ZSW będziesz miał z głowy. Jeśli nie zdecydujesz sie na te 6 tygodni to po studiach czekać Cie będzie 3 miesięczna ZSW(jeśli Cie powołają). Natomiast jeśli na studiach nie zrobisz kursu PO to od dnia ukończenia studiów możesz być, w przeciągu 18 miesięcy, powołany do normalnej Zasadniczej Służby Wojskowej(9 miesięcznej.
To tak po skrócie Wink

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 25 Sie, 2006 1:14

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Ja mam na szczęście 5 lat spokoju, jeżeli chodzi o wojsko Bardzo szczęśliwy

Nie ciesz się za wcześnie Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy przed Tobą 5 lat (w przypadku studiów magisterskich) nauki i nic nie wiadomo Zszokowany
Będziemy (mam nadzieje, że inni koledzy z forum także) trzymać za Ciebie i innych STUDENTÓW kciuki.
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pią 25 Sie, 2006 9:25

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:

A ja w czasie studiów zamierzam udać się do szkółki podoficerskiej Wink
Pozdrawiam!

Jak chcesz to zrobić Zszokowany Zszokowany Chyba, że masz na myśli 6 tygodniowy kurs wakacyjny-nie jest to szkoła podoficerska Exclamation
A może chcesz przerwać studia, wziąć "dziekanke" i pójść do wojska. Czegoś tu nie rozumiem Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pią 25 Sie, 2006 9:30

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Dawid159 napisał:
Ja mam na szczęście 5 lat spokoju, jeżeli chodzi o wojsko Bardzo szczęśliwy


Dawid nie chce Cie straszyć, ale tak za spokojnie nie będzie. Na studiach będziesz mógł zrobić kurs PO(jest on dobrowolny). Gdy go zaliczysz, w trakcie trwania studiów, we wakacje, będziesz mógł odbyć 6 tygodniowy kurs wojskowy. Gdy go odbędziesz, ZSW będziesz miał z głowy. Jeśli nie zdecydujesz sie na te 6 tygodni to po studiach czekać Cie będzie 3 miesięczna ZSW(jeśli Cie powołają). Natomiast jeśli na studiach nie zrobisz kursu PO to od dnia ukończenia studiów możesz być, w przeciągu 18 miesięcy, powołany do normalnej Zasadniczej Służby Wojskowej(9 miesięcznej.
To tak po skrócie Wink


Ale i tak jakby nie patrzeć, jeżeli się na nic dobrowolnego nie zdecyduje to dopóki nie wyrzucą mnie ze studiów to mam od wojska spokój Uśmiech A po studiach to mogę iść na te 9 miesięcy w sumie Wink

Pią 25 Sie, 2006 9:37

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem służba wojskowa powinna być obowiązkowa , Mon miałby wybór najlepszych ochotników do służby zawodowej bo selekcja byłaby dłuższa

Pią 25 Sie, 2006 11:58

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za armią zawodową. Ale nie rezygnowałbym z poboru. Otóż podstawowe przeszkolenie wojskowe można by odbyć w jednostkach OT. Niech Wojsko Polskie będzie zawodowe a strzelania, podstaw taktyki i itp. poborowi niech nauczą sie w OT.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 25 Sie, 2006 12:12

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

YYYYYYYYYYY o to samo chodziło w moim poprzednim poście

Pią 25 Sie, 2006 12:56

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Ale i tak jakby nie patrzeć, jeżeli się na nic dobrowolnego nie zdecyduje to dopóki nie wyrzucą mnie ze studiów to mam od wojska spokój Uśmiech A po studiach to mogę iść na te 9 miesięcy w sumie Wink


Ale jak skończysz studia będziesz mieć na pewno szanse na dobrą prace tym bardziej że siedzisz w komputerach. A pracodawcy nie chętnie przyjmują tych co mają nie uregulowaną służbę wojskową.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 25 Sie, 2006 13:01

Powrót do góry
Jarecki
Redakcja
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żeby służba była ochotnicza, to musi być atrakcyjna. A nie tylko ucieczka od bezrobocia.
Co innego była w dawnym ZSRR. Tam mawiano - chcesz zwiedzić świat, wstąp do armii Kraju Rad. Laughing
A nasi co? Afganistan, Irak, Kongo, Liban, Wzgórza Golan oraz "trójkąt bermudzki" - Żary, Żagań, Krosno Odrzańskie i może jeszcze Biała Piska, żeby specjalnie nie straszyć młodzieży jak np. Dawid.
Jarecki

_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Sob 26 Sie, 2006 1:01

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trójkąt bermudzki" - Żary, Żagań, Krosno Odrzańskie calkiem taki zly nie jest. Moj wuja tam kiedys w sztabie sluzyl. A tak apropos co do sluzby podobnej jak w Szwajcarii, to jest tutaj juz na forum podobny temat.

Sob 26 Sie, 2006 14:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
A ja jestem za armią zawodową. Ale nie rezygnowałbym z poboru. Otóż podstawowe przeszkolenie wojskowe można by odbyć w jednostkach OT. Niech Wojsko Polskie będzie zawodowe a strzelania, podstaw taktyki i itp. poborowi niech nauczą sie w OT.

Z tym się zgadzam w 100%. Podstawy wiedzy i umiejętności wojskowych powinien mieć każdy obywatel.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 26 Sie, 2006 14:29

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NO wlasnie i o to chodzi, o te umiejetnosci wojskowe. Dlatego uwazam, ze w Szwajcaria ma dobry system. Chociaz nie wiem, czy akurat w 100% by sie nam przydal. Moze cos podobnego? Moze sa jakies inne rozwiazania.

Sob 26 Sie, 2006 15:07

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rezerwa przy okazji mogłaby być wykorzystywana jak OSP lub pomoc przy klęskach żywiołowych

Sob 26 Sie, 2006 15:26

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Rezerwa przy okazji mogłaby być wykorzystywana jak OSP lub pomoc przy klęskach żywiołowych
Rezerwa sie nie zgadza na takie wykorzystywanie Uśmiech .

Sob 26 Sie, 2006 15:31

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak w czynie społecznym Bardzo szczęśliwy

Sob 26 Sie, 2006 15:36

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamiast rezerwy można przecież wykorzystywać przed poborowych. Mają masę wolnego czasu po lekcjach, żadnych dodatkowych obowiązków a na dodatek długie wakacje. Nie mówiąc o tym że są pełni zapału i dobrze przygotowani fizycznie. A co najważniejsze to w wojsku nie byli i mogą sie wykazywać nawet w czynie społecznym Uśmiech .

Sob 26 Sie, 2006 16:14

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak na serio to nie wiem czy jakby ci się dom palił nie wolałbyś aby twoi sąsiedzi byli przeszkoleni do gaszenia pożarów

Sob 26 Sie, 2006 16:34

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam tylko jedno pytanie. Ilu z Was odbyło służbę wojskową?
Nie to żebym coś Wam zarzucał, ale tyle tu różnych pomysłów. Ciekawe ile z autopsji Twisted Evil .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 26 Sie, 2006 17:15

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomoc w wypadku klęsk żywiołowych mogła by świadczyć OT. W sumie juz teraz jest wykorzystywana do tego, niestety w marginalnych ilościach, a przecież to chyba jedno z jej głównych zadań.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 26 Sie, 2006 17:54

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Rezerwa przy okazji mogłaby być wykorzystywana jak OSP lub pomoc przy klęskach żywiołowych


Laughing Laughing Laughing Laughing
A wiesz czym teraz jest OSP. To nie ci panowie z brzuszkiem co kiedyś. Teraz każdy ratownik OSP- teraz taka nazwa funkcjonuje, musi mieć te same szkolenia jak PSP. Oprócz odpowiednich do swojego stanowiska (technicznych, dowódcze) także ratownika przedmedycznego. Obecnie nie ma tylko OSP o specjalizacji chemicznej i ratownictwo lotniskowe ( a to tylko ze względu na koszty sprzętu).

do klęsk żywiołowych jest OC, choć to nieporozumienie bo oni mają 48 godzin na zebranie się.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 26 Sie, 2006 20:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.