| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Adolf Hitler - poparcie i pomysły gospodarcze

Moderacja przez IjonTihy:
Temat wydzielony jako OT.


Hex napisał:
Jaśnie panujaca miłosciwie k. ma popracie 25 % Polakow, a Hitler miał troszke wieksze, nawet koło 90%


Każdy sondaż mówi co innego, ja tam słyszałem w TV że k. ma ponad 60%
A poparcie Hitlera to z pewnością jest mocno naciągnięte propagandą Goebelsa, nie wiem jak ty ale ja bym się wtedy bał przyznać że nie lubię wujcia Adolfa

_________________
Pozdrawiam
Przemek


Ostatnio zmieniony przez Indiana Jones dnia Sro 08 Mar, 2006 16:34, w całości zmieniany 1 raz

Sob 25 Lut, 2006 9:44

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tu się nie zgodzę Hitler rzeczywiscie mial w niemczech wielkie poparcie i to nie bylo naciagane przez gebelsa . przeciez kojarzono go z sukcesem gospodarczym niemiec w latach 30-tych . poza tym praktycznie zlikwidowal bezrobocie . (jak by dzis jakis nasz polityk mial sensowny pomysl na likwidacje bezrobocia tez by mial poparcie) ale to jest temat chyba na inny post?
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 08 Mar, 2006 1:26

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

co to za sztuka zabrać wszystkie pieniądze najbogatszej grupie społecznej , uruchomić za to roboty publiczne i zliwkwidować w ten sposób bezrobocie . taki bełkot przypomina mi nacjonalistyczne brednie .

sory jak przegiąłem ale jak słyszę o geniuszu ekonomicznym hitlera to mnie szlag trafia

Sro 08 Mar, 2006 2:02

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie napisałem ze Hitler był geniuszem gospodarczym czy ekonomicznym!!! czytaj to co jest napisane a nie dopowiadaj sobie!! Po prostu jego rządy zbiegły się z wychodzeniem gospodarki Niemieckiej z Wielkiego Kryzysu.
Nie rozumiem o jakiej najbogatszej grupie społecznej piszesz której Hitler zabrał pieniądze?? Hitlera poparli przecież wielcy przemysłowcy!! (Bali się komunizmu i oczekiwali ze zbrojenia Niemiec dadzą im zarobić) Bezrobocie zlikwidował nie tylko dzięki robotom publicznym!!! Zwiększone zamówienia dla wojska dawały ludziom prace miedzy innymi w przemyśle!
I tak nawiasem to Twoja opinia przypomina jakiś bełkot, tylko nie nacjonalistyczny ale komunistyczny
Też przepraszam jak przegiąłem ale takie uogólnienie z kolei mnie denerwują

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 08 Mar, 2006 14:56

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapominacie panowie o czymś jeszcze – w tym czasie następował już koniec kryzysu na świecie, była to tendencja ogólno światowa po „wielki kryzysie”, więc nie do końca to tylko zasługa Adolfa
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 08 Mar, 2006 16:33

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nigdzie nie napisałem ze Hitler był geniuszem gospodarczym czy ekonomicznym!!! -

racja , przepraszam jestem wyczulony za bardzo no i to wino, moja wypowiedź nie była za bardzo na poziomie.
Cytat:
Po prostu jego rządy zbiegły się z wychodzeniem gospodarki Niemieckiej z Wielkiego Kryzysu

tak to fakt ale jak uwzględnimy opłaty reparacyjne, które trzeba było płacić to można o tym zapomnieć.
Cytat:
Nie rozumiem o jakiej najbogatszej grupie społecznej piszesz której Hitler zabrał pieniądze??

oczywiście narodowości żydowskiej i to były niebagatelne kwoty, łącznie z zagarnięciem kont bankowych.
Cytat:
Hitlera poparli przecież wielcy przemysłowcy!!

fakt.
Cytat:
Bezrobocie zlikwidował nie tylko dzięki robotom publicznym!!! Zwiększone zamówienia dla wojska dawały ludziom prace miedzy innymi w przemyśle!

za pieniądze zabrane j.w., a przemysłowcy zarabiali na tym nie dawali.
Cytat:
Ta likwidacja bezrobocia i kryzysu wewnątrz kraju to również kartki żywnościowe itp.

aż tak kolorowo nie było.

Czw 09 Mar, 2006 0:08

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W 1937 albo 38 w Niemczech wprowadzono obowiązek pracy więc jak widać przemysł rozwijał się szybciej niż przybywało chętnych do pracy. Od tego samego okresu zaczęto masowo wydawać zgody na zarudnianie obcokrajowców - głównie Francuzów. Poza tym w Niemczech zaczęto bardzo rozwijać świadczenia socjalne - tanie wczasy, system taniego samochodu dla każdego (Volkswagen), budownictwo mieszkaniowe itp. Nie wszystko co zrobiono w III Rzeszy było złe.
_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Pią 10 Mar, 2006 2:31

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
Poza tym w Niemczech zaczęto bardzo rozwijać świadczenia socjalne - tanie wczasy, system taniego samochodu dla każdego (Volkswagen), budownictwo mieszkaniowe itp. Nie wszystko co zrobiono w III Rzeszy było złe.


Z tym niemieckim socjalem to było jak u nas w PRL. Wszystko za darmo, ale gównianej jakości i jakim kosztem Question taki model gospodarki centralnie sterowanej jest nienaturalny i prędzej czy później musi upaść pod cięzarem własnych świadczeń socjalnych itp. Niemcom wcale sie aż tak super nie żyło, szczególnie pod koniec wojny. Żarcie to były w dużej mierze jakieś ersatze, wyroby zarciopodobne. A mydło czemu z ludzi robili? Bo brakowało im normalnego.
Hitler miał poparcie społeczne, wygrał w koncu demokratyczne wybory. Zreszta wstarczy popatrzeć na kroniki filmowe, i te AUTENTYCZNIE rozentuzjazmowane twarze (w PRL też były "spontaniczne demonstracje", ale twarze większosci ludzi wyrażały ich prawdziwe uczucia). dzis próbuje się fałszować historię i mówić, ze Niemcy tak naprawdę nie popierali Hitlera, każdy dziś był antynazistą, i ze zosta on wybrany przez garstkę fanatyków...straszna relatywizacja historii Zszokowany
Pozdrawiam!

Pią 10 Mar, 2006 11:54

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja zwrocilbym uwage na jeszcze jedna rzacz. Otoz Hitler rzeczywiscie zrobil cos co wtedy nazwano przywroceniem godnosci Niemcom! I chbal dlatego tez Niemcy przed wojna akceptowali jego rzady.
Hm ja bym sie nie posowal do stwierdzenia ze Zydzi byli najbogatsza grupa spol w Niemczech... No i chyba zajmowania ich dobr Hitler nie zaczol od samego poczatku swoich rzadow! To chyba bylo troche pozniej, a wtedy gosp. Niemiec juz stala na nogach
Jeszce jedna rzecz podobno Hitler jako kanclerz doprowadzil do niezlego balaganu w organach wladzy w Niemczech (no ale byl austryjakiem, wiec chyba nie dokonca rozumial niemiecki porzadek Bardzo szczęśliwy )

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 11 Mar, 2006 13:26

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jezeli niemiecka godnośc opiera sie na wybijaniu innych narodów, wszczynaniu wojen światowych, budowaniu krematoriów i komór gazowych to nie ma im czego zazdroscić. Wg. mnie Hitler właśnie pogrzebał niemiecką godność cywilizowanego narodu na wiele dziesiecioleci. Niemcy jeszcze długo beda życ z piętnem II wojny. I bardzo dobrze, może to ich czegos nauczy.
Pozdrawiam!

Sob 11 Mar, 2006 13:36

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie: Laurence Rees, Nazisci., Byl tez film o Nazistach kiedys na dwojce tam tez to bylo i nie pisz takich prl-owskich bredni.
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 11 Mar, 2006 14:40

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co Ty z tym PRl-em? kompleks masz jakiś? auratjestem ostatnia osobą, która powoływałaby sie na PRl-owską propagandę Twisted Evil Co nie znaczy, ze neguję wszystko, co wtedy napisano. I czemu piszesz "Nazisci" wielka literą? I nie rzucaj mi jakimis książkami, tylko napisz, co Ty o tym myslisz. Bo nie mam zamiaru dyskutowac z książka, tylko z Twoimi pogladami. Chyba, ze ich nie masz i cytujesz tylko książki Wink

Sob 11 Mar, 2006 14:50

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O pogladach pisze wyzej. Podstawa wyrobienia sobie pogladu jest jednak moim zdaniem czytanie literatury!! Tak mie zdaje ze Ty poprostu piszesz wlasnie to co uwazasz czy gdzies tam uslyszales! (a ze brzmi to jak z PRL-u... sory jak Cie urazilem) Bo moge powiedzie ze moim zdanim Hitler byl kosmita! Ale co to ma do faktow?? Bardzo szczęśliwy Nazisci wielka litera bo to TYTUL ksiazki!!!!!!!
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 11 Mar, 2006 15:01

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaraz potem piszesz o filmie o "Nazistach" i też masz wielka litera. Chyba, ze to też tytuł. Ale ok nie czepiam sie bzdur Piwo
Ale powiedz konkretnie, co z mojej wypowiedzi brzmi jak z PRL-u? Nie pisze co tam usłyszałem. Ale w takiej sprawie to oczywiste, ze opieram sie na własnych odczuciach. Bo trudno, zeby ksiażki wyrobiły za mnie mój poglad o godnosci Niemców Wink

Sob 11 Mar, 2006 15:22

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No coz jak nie czytasz to trudno zmienic poglady. Pod tym wzgledem sie z Toba zgadzam!
Np to: "Niemcy jeszcze długo beda życ z piętnem II wojny. I bardzo dobrze, może to ich czegos nauczy" . jak by, ogladal kroniki z PRL-u! Jeszzce jak bys napisal ze to dzieki niezwyciezonej Armia Czerwonej bylo by juz super!
Ale dosc tych sporow trza sie zajac tematem postu a nie Twoim zdaniem..... Bardzo szczęśliwy

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 11 Mar, 2006 16:16

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sądze że zdecydowana większość Niemców o ludobójstwie i zbrodniach nic nie wiedziała, a poza tym nie chciała wiedzieć.
Ogólnie to wszędzie chyba tak jest, że jeśli cos przynosi dobrobyt i inne korzyści to nikt się nie interesuje tym co się w cieniu kryje, można to zaobserwować na przykładzie USA – jeśli gdzieś się wpakują i bombardują, ludzi to nikomu zbytnio to nie przeszkadza – prezydentowi rośnie poparcie, poparcie społeczeństwo daje również samej wojnie, ale wystarczy ze coś idzie nie tak i dostają po „dupie” to szybko ci co nic złego nie wiedzieli nagle robią się wrażliwi na „zło wojny” i wyłażą na ulice z transparentami i krzyczą że wojna i prezydent są bee i bla.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 11 Mar, 2006 16:31

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakbt nie patrzeć, to Armia Czerwona przegoniła stad Niemców. Czy Ci sie to podoba czy nie. A co było potem to już inna sprawa.
Jezeli Ty swoje zdanie opierasz tylko i wyłacznie na cudzym, przeczytanym w książce to współczuję. Ja jeszcze myslę samodzielnie Wink
Indiana, Niemcy wiedzieli o zbrodniach, bo prpaganda Gebellsa to rozpowszechniała. Przecież zagłada Żydów, Cyganów i Słowian była żelaznym punktem NSDAP. Nie wiedzieli moze o wszystkim, ale wiedzieli.
Pozdrawiam!

Sob 11 Mar, 2006 19:20

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak tak czlowiek pierwotny tez opieral swoja wiedze na wlasnym widzimisie.... strzelil piorun i myslal ze to atrybut boga.... Bardzo szczęśliwy A juz myslalem ze to forum historyczne
Niestety wiedze czerpie sie z ksiazek i zrodel! Niestety tak juz jest z Historia. Powie Ci o tym kazdy Historyk

Ja tez mysle ze Niemcy wiedzieli o zbrodniach. Moze nie z propagandy (nie slyszalem zeby Gebbels obwieszczal ze w tym miesiacu zabilismy tylu a tylu) Ale poprostu z obserwacji ( znikal sasiad jeden potem drugi to musialo wzbudzac niepokoj i rodzic pytania) ale tych mysili nie dopuszcali do siebie.

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 11 Mar, 2006 19:50

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładnie rozwijające się dyskusja, ale może troszkę szczegułów by się zdało, wbrew pozorom rozruszanie gospodarki w okresie dojścia adolfa do władzy nie byłoby możliwe bez pomocy z zewnątrz, a więc pora na przykłady:
międzynarodowe kartele- tak panowie zjawisko globalizacji było znane już wtedy Exclamation
Może idealnym przykładem jest koncern I.G. Farben- powstały dzięki finansowemu wsparciu wall street. Na ogrom tego koncernu składało się kilka dużych firm z branży chemicznej. Rada tego giganta aż do 1938r była w międzynarodowym składzie do tego czasu szefował jej Max Warburg, jego brat w późniejszym okresie był zwolennikiem utworzenia Systemu Rezerwy Federalnej, tak to nie pomyłka obywatele USA.
Drugi gigant AEG, Osram, Siemens w tych ściśle wsólpracujących ze sobą firmach duże udziały miał General Electric. Na tyle duże, że miał swoich amerykańskich deryktorów: Young, Swope, Minor, Baldwin. Jakby tego było mało z radością firma ta wspomagała fundusz wyborczy pana z wąsikiem.
Pieniądze nie śmierdzą zwłaszcza za Atlantykiem Wink
I to nie wszystko bo chcąc poważnie potraktować temat wyszłaby z tego książka.

Sob 11 Mar, 2006 20:07

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale byl wielkim geniuszem ekonomicznym. Najpierw pozwalnial zydow jako urzednikow panstwowych, pozniej zabronil im wykonywac zawody n.p. prawnik, lekarz itd.
Do tego ruszyl ze zbrojeniem Rzeszy. Dostawal na i przedwszystkim przed objeciem kadencji juz pieniadze od waznych magnatow finanserii niemieckiej (Thyssen i Krupp) na rozne "zabaweczki" jak SA i SS.
Zaczal budowac Wehrmach od r. 1934, ktora nazywala sie przeciez wczesniej Reichswehr.

Pon 13 Mar, 2006 22:54

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
Ale byl wielkim geniuszem ekonomicznym. Najpierw pozwalnial zydow jako urzednikow panstwowych, pozniej zabronil im wykonywac zawody n.p. prawnik, lekarz itd.

Jeżeli uważasz, że geniusz ekonomiczny objawia się cechami, które pozwoliłem sobie zacytować z Twojego wcześniejszego postu to masz bardzo ciekawe poglądy. Otóż pan z wąsikiem budowę swojego "genialnego ekonomicznego porządku" zaczął od kradzieży. Zabierając majątki osób pochodzenia żydowskiego zapewnił III rzeszy dopływ świeżej gotówki na swoje ekonomiczne doświadczenia. Tylko wytłumacz może co za związek ma kradzież z ekonomią?
Takimi samymi ekonomistami byli komuniści, tylko ci chociaż równali do zera wszystkich bez względu na pochodzenie. Oni też zasługują na ekonomicznego nobla?
Twój post brzydko pachnie kolego Rydzu Exclamation

Wto 14 Mar, 2006 12:50

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zgodze sie ze by geniuszem!! Poprostu okolicznosci mu sprzyjaly!! Na politycy wewnetrznej (gosp., admnistracja) zabardzo sie nie znal! Wg. relacji urzednikow ktorzy pracowali w III Rzeszy Hitler wprowadzal balagan!! (np: Wydawal sprzeczne polecenia dwom roznym urzedom). Ale zgadzam sie ze to USA takze pomoglo III Rzeszy ( Z USA pochodzily kredyty i pozyczki, nastepnie na rynek niemiecki wchodzily amerykanskie firmy tak jak napisal Siwy Bardzo szczęśliwy ) Pozniej Niemcy splacali reparacje Francji i Wlk. Brytanii a te z kolei oddawaly kase USA (dlugi wojenne)! Tak nawiasem mowiac cos mi to przypomina..... Kto oddbudowywuje Irak dzis??
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Wto 14 Mar, 2006 12:54

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Między innymi Francuzi i Niemcy, którzy najgłosniej krzyczeli przeciwko wojnie Wink Mr. Green
mało osób pamięta, ze III Rzesza była na wskoros przeżarta korupcją. Ona praktycznie stała na korupcji. Taka gospodarka nie mogła zbyt długo pociagnąć. Hitler w ogóle na czymś sie dobrze znał Question Mam szczere wątpliwosci...
Pozdrawiam!

Wto 14 Mar, 2006 13:17

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:
rydz-smigly napisał:
Ale byl wielkim geniuszem ekonomicznym. Najpierw pozwalnial zydow jako urzednikow panstwowych, pozniej zabronil im wykonywac zawody n.p. prawnik, lekarz itd.


Jeżeli uważasz, że geniusz ekonomiczny objawia się cechami, które pozwoliłem sobie zacytować z Twojego wcześniejszego postu to masz bardzo ciekawe poglądy. Otóż pan z wąsikiem budowę swojego "genialnego ekonomicznego porządku" zaczął od kradzieży. Zabierając majątki osób pochodzenia żydowskiego zapewnił III rzeszy dopływ świeżej gotówki na swoje ekonomiczne doświadczenia. Tylko wytłumacz może co za związek ma kradzież z ekonomią?
Takimi samymi ekonomistami byli komuniści, tylko ci chociaż równali do zera wszystkich bez względu na pochodzenie. Oni też zasługują na ekonomicznego nobla?
Twój post brzydko pachnie kolego Rydzu Exclamation



SIWY........ja potepian to myslenie i twierdzenie ze Hitler byl geniuszem. Co do kradziezy, to akurat to bylo troszke pozniej, tzn to "wydziedziczanie" lub "odkupywanie" majatku zydowskiego na cele Rzeszy. Najpierw pozwalnial obywateli niemieckich wyznania mojzeszowego lub o zydoskich przodkach.

WIec mi nie mow, ze cos tam "PACHNIE". OK?

Wto 14 Mar, 2006 23:26

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No coz Hitler musial sie na czyms znac!! Przeciez gdyby byl kompletnym idiota nie rzadzilby tak dlugo! Znowu nie popadajmy z skrainosci w skrajnosc. Mysle ze swietnie potrafil wykorzystywac wszelkie okazje na arenie miedzynarodowej w latch 30-tych. Nie bal sie ryzyka- np: Francja, Norwegia. i zastosowania innowacji w sztuce wojennej. Wiele osob ktore z nim rozmawialy stwierdzalo ze mial pewien magnetyzm potrafil przekonywac ludzi do swoich pogladow (przynajmniej w latach 30-tych, a pozniej tez mu sie to zdarzalo.). Wiele tez napisano o jego przemowieniach, starannie wykreowanym wizerunku, o ktory dbal.
Wielu historykow uwaza ze gdyby nie wojna gospodarka III Rzeszy zalamalaby sie w latach 40-tych.

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 22 Mar, 2006 22:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.