| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł jedziemy dalej z tematem? Czołg

Czw 28 Lis, 2013 21:58

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Riko jak na razie to ty ładnie pojechałeś (tylko nie powiem gdzie..) mówiąc ze ta sztolnia została zostawiona przez Niemców na podpuchę, żeby nikt nie odnalazł tej ..4ki.. hehe Uśmiech to może w takim razie powiesz coś na jej temat właśnie ? znając układ sztolni w Osówce prawdopodobnie miała być połączona (uskokiem) ze sztolnią nr 3 - wiec niejako nadal w temacie.. wiesz, że ja w nią nie wierzę, choć uważam (i mam na to dość mocny dowód), że była planowana. Ciekawy za to jestem co ty wymyślisz tym razem Bardzo szczęśliwy Inaczej mówiąc ja ad. sztolni nr 3 powiedziałem już co chciałem powiedzieć, ty za to masz pełne pole do popisu (jak z tą rurą...Kciuk w dół )

Pią 29 Lis, 2013 0:29

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vis a Vis sztolni były dwa baraki , poniżej trzeci , muszę Cię zmartwić , oni nie pracowali przy sztolni wodnej .

Nie 01 Gru, 2013 12:15

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nic nie wiem na temat akcji "Osówka 2006", natomiast wiem, że wcześniej Darek K. odkopał te sztolnie i wiem z kim oraz jaki był tego efekt. Następna sprawa to trzy baraki, ten drugi (w środku) blisko pierwszego praktycznie (mało widoczny), ale to żadna nowina , jest zaznaczony na mapie J. Cera, ale...Sztolnia wodna ? psia krew riko aleś nowinę zapodał teraz Zdziwko ja nie wiem gdzie jest sztolnia wodna w Osówce, znam tylko trzy sztolnie i nie są to sztolnie wodne.. a ty znasz sztolnię wodną (techniczną) ?? to jest ta twoja 4-ka zakamuflowana ? Jeżeli nie, to nie mów mi, że ten wykop nad 3-ką to miała być sztolnia Laughing (a swoją drogą wiesz kto, po co, i kiedy go wykonał ? ot taka mała zagwozdka do tematu Wink ), w takim razie gdzie w Osówce jest sztolnia wodna ? ja takiej tam nie znam.

Nie 01 Gru, 2013 13:31

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztolnia nr.3

Widzę ze nie mam wyjścia i muszę jechać i pokazać wam gdzie jest sztolnia nr.4 Bardzo szczęśliwy

Nie 01 Gru, 2013 15:28

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: sztolnia nr.3

powolniak57 napisał:
Widzę ze nie mam wyjścia i muszę jechać i pokazać wam gdzie jest sztolnia nr.4 Bardzo szczęśliwy

Deklaruję chęć dołączenia do tej wycieczki Bardzo szczęśliwy Wink

Nie 01 Gru, 2013 16:29

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Mr Powolniak ,
kiedy bedziesz gotowy iść na miejsce?
Stary

Nie 01 Gru, 2013 17:35

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawełku doskonale wiem ,kto kopał powyżej 3 , jest to na monitoringu , dziwi mnie tylko fakt , że wykop nie został zabezpieczony . Odnośnie podniety co niektórych w sprawie 4 , Panowie macie pole do popisu . Laughing

Nie 01 Gru, 2013 18:20

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie ..powolniak57, Leuthen ,oraz pilch , skoro siedzicie tylko przed klawiaturą , proszę nie siać zamentu ,jeżeli jest inaczej pochwalcie się co odkryliście do tej pory używając siły fizycznej ? Crying or Very sad

Nie 01 Gru, 2013 19:15

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Krecio korzystając z okazji nominacji na zawodowca zadam zainteresowanym zasadnicze pytanie czy część kompleksu "Rise" znajduje się w nieczynnym zagłębiu węglowym ? " " Crying or Very sad

Nie 01 Gru, 2013 19:32

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no to co zaczynamy;
idąc od parkingu w lewo po prawej stronie mijamy sztolnie nr.3 po lewej mamy pozostałości po barakach fundamenty betonowe.
Idąc dalej po tej samej stronie co sztolnia nr.3 jakieś 100 200 metrów może więcej trzeba wejść w las i tam jest wielki lej około 10 metrów w dół przypadek ? nie sądzę i tu jest pierwszy ślad że może być sztolnia nr.4 lecz się nie upieram przy tym stwierdzeniu.
Idąc dalej drogą od sztolni nr.3 mamy skrzyżowanie dróg skręcamy w prawo na tej drodze jest szlaban ,idąc dalej dochodzimy do wieżyczki myśliwych i tam po prawej stronie za rzeką jest bunkier prawdopodobnie używany do przechowywania materiałów wybuchowych /wiem kto tam wiercił dziury w betonie wewnątrz bunkra jak również wiem kto kopał w skarpie nad bunkrem/.
Mijamy mostek i tutaj jak pamiętam jakieś 150 kroków od mostku po prawej stronie w skarpie wypływa strumyk znika z pod góry widziałem takie strumyki jak wypływały z zawalonych sztolni.
Ale najciekawsze jest to że z lewej strony drogi na wprost strumyka są różnego rodzaju umocnienia betonowe zarośnięte mchem żeby je naprawdę dostrzec trzeba przejść przez strumyk na drugą stronę i wtedy można to dostrzec.Pytam się po co to jest skoro nie ma tam sztolni.Prawdopodobnie fundamenty betonowe są pozostałością po agregatach które potrzebne były przy sztolni jak również bunkier do przechowywania materiałów wybuchowych.
To jest moja teoria a teraz nie zostawiajcie na mnie suchej nitki.
Zapraszam do dyskusji

Nie 01 Gru, 2013 19:36

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr.Powolniak 57 ,lata 70 zwykłe gumowce , latarka na płaskie baterie i aparat marki "Druch" i ktoś oczekuje pełnej dokumentacji z penetracji obiektu . Wink

Nie 01 Gru, 2013 19:46

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Witaj, Mr Powolniak.
Ja się nie chciałem na ten temat wypowiadać tu na forum, ja chciałem się zaprosić na wspólny ( nie szybki ) spacer po terenie. Gdybyś mi poświęcił jeden dzień najlepiej w weekend, i oprowadził w tym miejscu , byłbym wdzięczny. To musiałby być czas, kiedy szosa nie będzie oblodzona, mam spory kawałek do przejechania i wolałbym żeby przełęcze GS były przejezdne. Jeżeli się zgadzasz, określ możliwą datę, jezeli nie -nic nie rób.
Stary

Nie 01 Gru, 2013 19:48

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Plich lokacje sztolni nr.4 zna kilka osób .....czy mr. Powolniak 57 jest w tym gronie wątpię pzdr. riko Wink

Nie 01 Gru, 2013 19:59

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Stary znam twoją pasję jeżeli chodzi o eksplaracje , jeżeli podpierasz się juniorami życzę Ci powodzenia . Wink

Nie 01 Gru, 2013 20:05

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Mr. Krecio korzystając z okazji nominacji na zawodowca zadam zainteresowanym zasadnicze pytanie czy część kompleksu "Rise" znajduje się w nieczynnym zagłębiu węglowym ? " " Crying or Very sad


Odpowiedź (moja) brzmi: nie, ponieważ nie znam ani jednego analogicznego przykładu, że naziści wykorzystywali do podziemnych fabryk wyrobiska po WĘGLU !

więcej na ten temat riko znajdziesz tu: http://pj-blog.pl/pj/?p=3397 to odnośnie "dolnego poziomu Osówki" (miłej lektury)

btw. z drugiej strony rozległe podziemia Wacława nie nadawały się do adaptacji (kto zna dobrze historię tej kopalni i próby jej „reanimacji” ten wie o czym mówię).

I tyle ad. Twojego pytania riko Bardzo szczęśliwy

Powolniak pisz tak dalej a ja będę musiał się do canossy udać (słowo się rzekło: http://pj-blog.pl/pj/?p=2800 - art. ad. sztolni nr 4 w Osówce) Neutral Wink

Nie 01 Gru, 2013 20:08

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A napięcie rośnie ... W szoku
_________________
www.altkreytzen.org.pl

Nie 01 Gru, 2013 20:10

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł ,ani Ty, ani ,Twój blog nie są dla mnie wiarygodne .pzdr. riko . Neutral

Nie 01 Gru, 2013 20:21

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Koledzy oponęci dojdzie do tego , że przegrzejecie klawiaturę i co dalej ? Wink

Nie 01 Gru, 2013 20:28

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

naprawdę zabawni jesteście /zna kilka osób/wiem ale nie powiem/nie chcem ale muszem/jestem jedynym ekspertem reszta to harcerze/zabawa w piaskownicy albo przed klawiaturą/ wyśmiewanie jeden drugiego/chora atmosfera niczego innego po Panach ekspertach się nie spodziewałem/
Chylę czoła przed PANAMI EKSPERTAMI
W szoku

Nie 01 Gru, 2013 20:44

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mr. Powolniak ,chętnie poczytam o Pana sukcesach , proszę mi podać namiary . Wink

Nie 01 Gru, 2013 20:48

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę MR. Powolniak , że klawiatura komputerowa jest Twoja pasją . i , kto tu jest harcerzem . Wink

Nie 01 Gru, 2013 20:57

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Koledzy od klawiatury proszę nie mieszac , skoro znacie lokacje 4 ,poczekamy jak ujrzy światło dzienne . Super

Nie 01 Gru, 2013 21:19

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

riko napisał:
Paweł ,ani Ty, ani ,Twój blog nie są dla mnie wiarygodne .pzdr. riko . Neutral


Ty za to jesteś zajebiście wiarygodny, zwłaszcza tymi stwierdzeniami że Niemcy zostawili sztolnię nr 3 na podpuchę aby nikt nie ondlazał tej właściwej (4-ki ) Laughing sformułowana jakich używasz, że inni to harcerze, nic nie wiedzą a ty wiesz wszystko i nic nie powiesz są również bardzo wiarygodne i wartościowe. Kciuk w dół

Nie 01 Gru, 2013 21:21

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł dałem Wam pole do popisu , popatrz ilu masz pomagierów , którzy Wszystko wiedzą powodzenia . Razz

Nie 01 Gru, 2013 21:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Następny Strona 4 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.