| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Cytat:
Przez setki lat lat próbowaliśmy NIEUDOLNIE podbić / zasymilować te narody - co się NIE UDAŁO !!!

Co znaczy "nie udało"?
Co znaczy "nieudolnie"?
Bo o ile czytałem "Ogniem i Mieczem", to wcale udolnie spacyfikowaliśmy każdy jeden zryw niepodległościowy na podbitych kresach.


PT Renifer Lopez reaktywacja

Ano znaczy to co napisano . I tyle . Henio S raczej był dobry do pisania ..bajek .

Pacyfikacja ..która wymaga kolejnej jest po prostu ...nieudolną !

Na dodatek jakoś nie przypominam sobie ,żeby Litwa , Wołyń , Białoruś , Ukraina czy Zaporoże walczyły o przyłączenie do n - tej RP. Ale chyba się mylę .

Co do asymilacji - uważasz Waść ,ze UDOLNIE ja przeprowadzono ? Można myśleć i tak .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 01 Lut, 2014 22:47

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, również z ciekawością obserwuję, wydarzenia na Ukrainie. Jak się do zakończenia olimpiady to wszystko nie wyjaśni, jestem bardzo ciekawy reakcji tych "za miedzy" - czerwonych... Teraz są cicho, wiadomo, opinia publiczna. Już mają trochę "pod górkę". Ale po OL... żeby nie było....

Sob 01 Lut, 2014 23:49

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przypominam słynną "Pomarańczową rewolucję " a a potem nagle tą ciszę w RP i to wieloletnią.

Święta racja! Tyle, że nie do końca dopowiedziana. My gloryfikowaliśmy "Pomarańczowych" bez umiaru a oni w zamian ogłosili Stiepana Banderę bohaterem narodowym.
Teraz też gdy widzę jak nasi przemawiają a za plecami maja czerwono-czarne flagi to mnie szlag trafia.

Nie 02 Lut, 2014 0:06

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tego zamieszania; oni gloryfikują UPA a u nas stawia się pomniki NSZ czy wielbi takich którzy mordowali cywili tylko dlatego, że nie byli Polakami.
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Nie 02 Lut, 2014 0:30

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze pytanie: czy NSZ dokonała czegoś porównywalnego z Rzezią Wołyńską?
I drugie pytanie: Czy zbrodnie popełniane przez członków NSZ były rezultatem akcji zaplanowanej i sterowanej przez dowództwo tej organizacji czy była to samowolka jej członków?

A po za wszystkim. Jestem Polakiem i mam prawo i obowiązek patrzeć i sprawdzać, czy ludzie jakich popieram nie będą szkodzili mojemu krajowi.

Nie 02 Lut, 2014 0:40

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz Krakus, jak do tej pory to kojarzę z historii tylko jedną pomyślną, aczkolwiek nie dla tubylców, próbę asymilacji ludzi różnych plemion. Mam na myśli Stany Zjednoczone Ameryki. Każda jedna inna próba asymilacji, pacyfikacji, podbicia, okazywała się skuteczna tylko do momentu końca mocarstwa asymilującego.
Może to kwestia definicji, ale chyba nadmiernie depresjonujesz nasze sukcesy bo radziliśmy sobie nie gorzej niż wszyscy inni w Europie - w każdym razie do czasu.

Nie 02 Lut, 2014 0:44

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyluzowany

http://www.google.de/imgres?sa=X&biw=1600&bih=738&tbm=isch&tbnid=NCcZd-xnKSfpEM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.ngopole.pl%2F2012%2F07%2F13%2Fkarbowiak-o-rzezi-polakow-na-wolyniu%2F&docid=p1U8R_91t9DStM&imgurl=http%3A%2F%2Fwww.ngopole.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F06%2F1215824381.jpg&w=381&h=253&ei=Bg7uUvuvBsbAtAaMg4CgBg&zoom=1&iact=rc&dur=473&page=1&start=0&ndsp=29&ved=0CIcBEK0DMBA

-dosc ciekawy artykul o zbrodni wolymskiej

Nie 02 Lut, 2014 11:29

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gregski napisał:
Pierwsze pytanie: czy NSZ dokonała czegoś porównywalnego z Rzezią Wołyńską?
I drugie pytanie: Czy zbrodnie popełniane przez członków NSZ były rezultatem akcji zaplanowanej i sterowanej przez dowództwo tej organizacji czy była to samowolka jej członków?

A po za wszystkim. Jestem Polakiem i mam prawo i obowiązek patrzeć i sprawdzać, czy ludzie jakich popieram nie będą szkodzili mojemu krajowi.


Na oba pytanie odpowiedź brzmi; Tak
Najpierw jesteśmy ludźmi - później narodami. każdy nacjonalizm jest zły i prowadzi do zbrodnia - dlatego każdy trzeba zwalczać.
Na Majdanie skrajna prawica jest tylko jedną z grup - może i najbardziej widoczna ale nie dominującą. Ukraińcy mają prawo żyć w wolnym i demokratycznym kraju i to trzeba wspierać

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Nie 02 Lut, 2014 23:40

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1367
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
krakus57 napisał:

Nie popieram absolutnie angażowanie się i to jakiekolwiek w sprawy POLITYCZNO - wewnętrzne Ukrainy czy tez Białorusi , Litwy , Łotwy .

Ale próżnia w polityce zawsze się wypełnia, skoro nie Polska tam będzie mieszać to kto inny, a być nie zaangażowanym u sąsiadów to zgubna polityka. Wręcz "nie-ludzka" bym nawet napisał. Patrząc od najmniejszych politycznych organizmów jak rodzina, sąsiedzi, plemię czy nawet naród i ichniejszą interakcję z otoczeniem wskazuje raczej że nieingerencja jest równoznaczna z izolacją czy wręcz wykluczeniem z grona.
I nie oszukujmy się, każdy kontakt miedzy państwowy to ingerencja w wewnętrzną politykę obu krajów. Czysto ekonomiczne kontakty wzbogacają lub "udupiają" kraje co przekłada się na ich wewnętrzną stabilność. To samo z czysto kulturalnymi kontaktami. Poprzez budowanie pozytywnego/negatywnego obrazu państwa zachęcamy/zniechęcamy obywateli do turystyki, wymiany kulturalnej, handlu itd. Co znowu przekłada się na kasę i tak jak wyżej.

krakus57 napisał:
Ze wszystkimi tymi społecznościami mamy odwieczny konflikt na naszą niekorzyść . Przez setki lat lat próbowaliśmy NIEUDOLNIE podbić / zasymilować te narody - co się NIE UDAŁO !!! Mało zbudowało wrogość do nacji polskiej .

Więc właśnie czas być przyjacielem, szczególnie że idzie to po myśli polskiego narodowego interesu i już sprawy kresów 1942-45 po tej stronie granicy zostały zepchnięte na bocznice historii. Wchłoniecie/podporządkowanie Ukrainy, Białorusi i Pribałtyku przez Rosję automatycznie ją wzbogaca i stwarza jeszcze silniejszym sąsiadem. Sąsiadem który nigdzie i nigdy się nie zamierza przeprowadzić Laughing.

krakus57 napisał:
Na dodatek kraje te są w ewidentnych kleszczach gospodarczo finansowych Rosji .

Tu faktycznie może być pies pogrzebany. Załóżmy że Ukraina jednak kieruje się zamiast na Moskwę to na Berlin...znaczy chciałem napisać Brukselę czy nazwijmy to Europę Zachodnią. Momentalnie traci nie dosyć że w miarę tanie źródła energetyczne (nie tylko prąd, ale gaz, olej itd) to także rynki zbytu na swoje produkty. Jeśli może energie jakoś da się zastąpić (tu prawdopodobnie trzeba by było przez jakiś czas mocna ją dofinansowywać przez resztę Europy, aby nie wybuchła tam wojna domowa Rolling Eyes) to już gorzej z rynkami zbytu dla ukraińskich produktów, bo nie wiem czy większość z nich przeszła by rygorystyczne europejskie standardy. A tania i marna chińszczyzna jest już wszędzie.

krakus57 napisał:
Przypominam słynną "Pomarańczową rewolucję " a a potem nagle tą ciszę w RP i to wieloletnią. Czy można wiedzieć jakie to korzyści uzyskaliśmy wtedy ze strony Ukrainy ?

To fakt że żadne, jednak może kiedyś jak Ukraina zawita w Europie to może będzie nam to zaliczone na "plus" Question. Wiem dużo tu tak zwanego niczym nie popartego "wishful thinking", jednak próbować nie zaszkodzi bo...

krakus57 napisał:
Więc " zyski " draznienia misia syberyjskiego są dowodami kolejnej polskiej głupoty.

...bo ja wiem czy konsekwencje prowokowania "wielkiego niedźwiedzia" tak na prawdę są takie wielkie Question. Rosja jak każdy kraj używa ekonomi i innych dostępnych środków jako środka nacisku czy broni politycznej, nawet gdyby miała na tym stracić (oczywiście na krótką metę tylko, bo gdy cel się osiągnie to się zwraca z nadwyżką) i jako mniej demokratyczny kraj - a Rosja dzisiejsza, czy dawna czerwona czy biała - jest, była i na parę przynajmniej pokoleń jeszcze będzie krajem zakochanym w rządach tak zwanych silnej centralnej ręki. Jako kraj ma zapatrzenia mocarstwowe - no przynajmniej chce swojej części Europy - będzie zawsze względy ekonomiczne i wszelkie inne, podporządkowywała polityce, więc wieloletnie i żmudne zbieranie "brązowych punktów" czy "wchodzenie w cztery litery", może być i tak przekreślone jednym carskim/prezydenckim/komisarskim/premierowskim dekretem.

Tak przy okazji tej ogólnej niechęci do wielkiego brata wśród polskich polityków to na mój chłopski rozum to musi być wielka ściema pod publikę. Jak jest możliwa prawie uniwersalna niechęć do Moskwy przez ludzi wychowanych, wyedukowanych i dopuszczonych do polityki/koryta przez Moskwę Question Twisted Evil.

red25 napisał:
każdy nacjonalizm jest zły i prowadzi do zbrodnia - dlatego każdy trzeba zwalczać.

Każdy Question Zdziwko Red bez jaj, używasz grubej kreski i wszystkich nacjonalistów od razu wrzucasz do jednego worka razem z SS czy Einsatzgruppen Crying or Very sad . Rozumiem że obie te organizacje nie były partiami nacjonalistycznymi, acz tylko narzędziami dyktatury narodowo socjalistycznej.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pon 03 Lut, 2014 2:14

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie wyjaśnić me stanowisko względem PT. PT Groteska oraz Renifer Lopez reaktywacja .

Ja pisałem o POLITYCZNO - wewnętrznych aspektach w Ukrainie. NIE o gospodarczych ! To zasadnicza różnica. Próba ( jakakolwiek ) ingerencji w sprawy polityczne w wykonaniu kraju który NIE POSIADA MOCNEJ pozycji zarówno w gospodarce jak i polityce - prowadzi w efekcie do strat zarówno dla udzielającego tej pomocy jak i strat temu komu takowej chce się udzielić . Historia ma wiele takich przykładów. Takie role mogą odgrywać tylko kraje z odpowiednią silną pozycją.

Polska jak pisałem nie posiada takowej , na dodatek w kontaktach historycznych z tymi społeczeństwami występuje jako ...okupant . I nie tylko , bowiem w polityce " informacyjnej " wewnętrznej " deprecjonuje " te społeczeństwa ( ba , po cichu akceptuje takie odczucie ) i wykazuje ich " niższość ' intelektualno - techniczno - gospodarcza . Co nie odpowiada prawdzie . W efekcie ośmiesza się po obu stronach .

Czy muszę przypominać z XXI w słynny Rurociąg Bałtycki a z wcześniejszych równie głośną Konferencje 2+4 ? I jakie były efekty dla Polskiego chciejstwa?

Realia a mrzonki naprawdę się różnią . Równie dobrze Ukraina ( i jej podobne ) pozostanie na zawsze w sferze Wschodniej ( bo o tym decyduje kulturowa zaszłość od 1000 -leci ...religia ) jak Europa nigdy nie będzie w orbicie ..islamu . Proste jak drut. Ekonomia nie ma tu nic do powiedzenia . Jest tylko katalizatorem a wlasciwie wzmacniaczem działania .

Europa obecnie w kwestii żródeł energetycznych ( po odejściu od węgla ) w całości zależy od Rosji i Bliskiego Wschodu . USA palcem nie kiwną w tym kierunku aby jej pomóc. I wbrew sloganom - węgiel jest tam nadal w wielkiej estymie jako -- KOŁO ZAPASOWE. Tylko idiota myśli ,że położyli na nim kreskę .

Co do asymilacji amerykańskiej - no cóż , na takowym tle RON radziła sobie w miarę dobrze , bo przeciwnik był słaby jak Indianie . Ci ostatni NIE mieli jednak GDZIE UCIEKAC i sie reorganizowac w przeciwieństwie do Euroazji . Woda ich skutecznie ograniczała, To musieli przegrać . Na dodatek NIE BYLI NIKOMU POTRZEBNI . Kozacy Tatarzy , itp podobni tak - to był rezerwuar dla Rosjan . I świetnie go wykorzystali przeciwko RON niż RON przeciwko Rosji. Wystarczy !

Polska wreszcie raz powinna zrozumieć ,że droga Szwajcarii , Austrii czy nawet Szwecji oraz Finlandii jest jej warunkiem rozwoju ( czy nawet przykład Prus a pożniej Niemiec ) - a nie machanie zardzewiałą szabelką i gospodarką folwarczną . A więc przede wszystkim oszczędność i rozwój gospodarczy ze wszelka cenę - krok po kroku poczynając od rzemiosła . Tak - własnie rzemiosła i szkolnictwa a nie głupkowatego " biznesu" i haj skula . O roli PRAWA , SZACUNKU dla CZŁOWIEKA oraz ETOSU pracy - tu nie istniejących jako fundament rozwoju Państwa nie wspomnę .

Co do - izmów. Nacjonalizm nie jest niczym innym jak pełniący rolę nazwiska . Tylko jego zastosowanie może być rozległe w zależności : jaką treścią / czynami je wypełnimy . Niczym się nie różni od patriotyzmu . Równie opisowa forma . Ot co

To tyle

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 03 Lut, 2014 8:37

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:

Na oba pytanie odpowiedź brzmi; Tak
Najpierw jesteśmy ludźmi - później narodami. każdy nacjonalizm jest zły i prowadzi do zbrodnia - dlatego każdy trzeba zwalczać.
Na Majdanie skrajna prawica jest tylko jedną z grup - może i najbardziej widoczna ale nie dominującą. Ukraińcy mają prawo żyć w wolnym i demokratycznym kraju i to trzeba wspierać

No to ja poproszę o przykład zbrodni NSZ porównywalny z Rzezią Wołyńską.

Przyklejanie patriotyzmowi gęby nacjonalizmu to stary chwyt lewaków.
Tak jestem człowiekiem więc muszę być przygotowany na przyjęcie fali uchodźców z Ukrainy gdy tam się awantura zakończy.
Natomiast jestem też Polakiem i mam obowiązek dbania o nasz interes narodowy.

Krakus, oczywiście jesteśmy zbyt słabym graczem aby bezpośrednio oddziaływać na Ukrainie. Wydaje mam się, że wkładamy bucior w drzwi do Europy aby nie zamknęły się przed Ukrainą. W rzeczywistości wkładamy tam tylko palec i jak drzwi się zatrzasną to będzie dla nas bolesne.
Krakusie co tu pisać o etosie pracy i budowaniu kraju skoro jesteśmy przesiąknięci zawiścią i rodak rodaka w łyżce wody by utopił.

Pon 03 Lut, 2014 8:58

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gregski napisał:


Przyklejanie patriotyzmowi gęby nacjonalizmu to stary chwyt lewaków.


Dobry Gleba

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 03 Lut, 2014 23:12

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:

Każdy Question Zdziwko Red bez jaj, używasz grubej kreski i wszystkich nacjonalistów od razu wrzucasz do jednego worka razem z SS czy Einsatzgruppen Crying or Very sad . Rozumiem że obie te organizacje nie były partiami nacjonalistycznymi, acz tylko narzędziami dyktatury narodowo socjalistycznej.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.



Nacjonalizm to zwyrodnienie i zawsze jest związany z nienawiścią i ofiarami. Nie ma dobrego nacjonalizmu tak jak nie ma dobrej pedofilii

http://portalwiedzy.onet.pl/60298,,,,nacjonalizm,haslo.html

Nacjonalizm (z łacińskiego natio – naród), ideologia i ruch polityczny, a także postawa społeczno-polityczna podporządkowująca interesy innych narodów celom własnego. Według tej ideologii wszelkie działania polityczne podejmowane są w celu podniesienia siły własnego narodu, a także oceniane przez pryzmat jego dobra i interesów.

Jako ideologia polityczna nacjonalizm ukształtował się w XIX w. Pojęcie nowoczesnego narodu zdefiniowane zostało po raz pierwszy w czasie rewolucji francuskiej, a przez M. Barrèsa w 1892. Naród rozumiany jest jako wspólnota duchowa i moralna, a w mniejszym stopniu jako wytwór historii. Zgodnie z ideologią nacjonalizmu przynależność jednostki do danego narodu jest nieodzownym warunkiem jej rozwoju. Interesy narodów, jako sprzeczne, są nie do pogodzenia ze sobą. W tym kontekście interes narodowy jest celem wszelkich działań politycznych, a metodą realizacji tego interesu - egoizm narodowy. W kategoriach politycznych oznacza to konieczność budowy przez każdy naród własnego państwa.

Dążenie do rozwoju kosztem innych narodów prowadzi do ksenofobii (uprzedzenia narodowe), wrogości i nietolerancji, tzw. etnocentryzmu. Często nieodłącznym składnikiem nacjonalizmu jest elitaryzm kreujący na przywódców bardziej świadomą narodowo elitę. Skrajną postacią nacjonalizmu jest szowinizm, który uznaje prawo własnego narodu do podbojów i panowania nad innymi narodami. Tak rozumiany, stał się składnikiem nazizmu i faszyzmu.

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pon 03 Lut, 2014 23:21

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy

http://www.youtube.com/watch?v=BbJwvHVun5Y

-no i CUD sie stal.Bulatow nie ma juz ani jednej ranki.
I raczki mu sie wygoily.
On jest lepszy od JEZUSA.Jezus nie przezyl ukrzyzowania.
Bulatow jest w super formie.
No moze cierpi na brak wodki.No ale dla zachodnich kamer
musi troche pocierpiec. Super

Pon 03 Lut, 2014 23:40

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Red25, i znowu to samo!
Ja piszę o patriotyzmie, o tym, że jesteśmy Polakami i mamy obowiązek tak rozgrywać sprawę ukraińską aby przede wszystkim nie szkodzić własnemu krajowi. Mamy obowiązek dbać o polskie interesy w tej całej awanturze.
Ty zaś "ni z gruchy, ni z piertuchy" wyskakujesz z definicjami nacjonalizmu. Po co? Nie wiem.

Na szczęście jak widzę uznałeś, że porównywane NSZ do OUN było bezzasadne. Oczywiście nie spodziewam się, że przyznasz to expressis verbis ale fakt, że nie potrafiłeś odpowiedzieć na pytanie jakie to zbrodnie porównywalne z Rzezią Wołyńską popełniła NSZ jest wystarczająco wymowny i dzięki Ci choć za to.

Wto 04 Lut, 2014 7:45

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Ukrainie sa tacy którzy wielbią UPA a u nas tacy którzy stawiają pomniki NSZ. Każdy naród ma swoje nacjonalistyczne zwyrodnienie,

Ps
Na forum jest dział Holocaust i zbrodnie wojenne - tam się o tym wspomina mimo iż niektórzy moderatorzy ostro zwalczają wspominanie o zbrodniach polskich nacjonalistów. NSZ był, wbrew temu co wypisują niektórzy, niezbyt liczna formacją i nie za bardzo miał kiedy wykazać się w walce ale mimo to jego członkowie dokonali wielu zbrodni na Polakach jak i przedstawicielach innych narodów.

Ps co to znaczy porównywalne zbrodnia? Każda jest zbrodnią i zasługuje na potępienie

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 04 Lut, 2014 9:35

Powrót do góry
gregski
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 289
Skąd: Prosto z morza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
NSZ był, wbrew temu co wypisują niektórzy, niezbyt liczna formacją i nie za bardzo miał kiedy wykazać się w walce ale mimo to jego członkowie dokonali wielu zbrodni na Polakach jak i przedstawicielach innych narodów.

To podobnie jak GL czy AL.

TYLKO CO TO MA DO RZECZY?

Ja napisałem, że w sprawie Ukrainy powinniśmy być ostrożni działać zgodnie z naszym narodowym interesem. A Ty wyskakujesz jak "Filip z konopi" z NSZ-em i definicjami nacjonalizmu.
Od razu mówię: nie wiem jak mogą wyglądać ewentualne scenariusze i jaki wpływ będą miały na nasze interesy. I o tym chciałbym podyskutować.

Mnie się wydaje, że Janukowycz utrzyma się przy władzy pozwalając na amnestię plus jakieś kosmetyczne zmiany aby uspokoić tłum. W takim razie naszą najlepszą postawą była by rola mediatora w tym konflikcie.
Drugie pytanie jakie sobie zadaje to co się stanie gdy jednak Janukowycz zostanie wykopany. Jak to się może dalej potoczyć? Kto przejmie władzę? Na jakich strunach będzie grał? Jakie będzie niebezpieczeństwo rozpadu kraju?
Może napiszesz coś na ten temat bo jeśli będę zainteresowany definicją jakiegoś zjawiska to tak jak Ty potrafię ją sobie znaleźć w necie.

Cytat:
niektórzy moderatorzy ostro zwalczają wspominanie o zbrodniach polskich nacjonalistów.

Ja moderatorów też nie lubię! Ciągle się wtrancają!

Wto 04 Lut, 2014 10:29

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kolego- NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY-ile razy juz to pisalem.

Wybacz i co z tego? Zmieniasz język klawiatury na polski i piszesz. Akurat ja w pracy mam niemiecką, a piszę po polsku. Prrzecież niemiecka różni się tylko dodanymi trzema znakami "umlau"- pozostałe znaki jak w "polskiej". Bo w "polskiej" też nie ma polskich znaków Wink Takie złośliwe dziady. Trzeba wciśnąć ALT+ znak .
Następne posty wylatują,a Ty dostaniesz kreskę.
Pozdrawiam

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 04 Lut, 2014 13:19

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze; na Majdanie jest kilka tysięcy ludzi i generalnie są tam wszystkie odcienie polityczne od prawicy po lewicę - łączy ich tylko jedno; sprzeciw wobec rządów Janukowycza. Skrajna prawica jest może i najbardziej widoczna ale bynajmniej nie dominuje - a już z pewnościa nie można tych wszystkich ludzi uznawać za miłośników Bandery i UPA. Prawicowe bojówki jak Prawy Sektor są na barykadach ale i tam różnie się układa bo walczą tam także grupy lewicowe i jest sporo kibiców Arsenalu Kojów znanych z antyfaszystowskich sympatii a spora część członków samoobrony Majdany to osoby nie związane z żadną partią...
Po drugie; Jak się dalej potoczy? Zapewne dojdzie do porozumienia i nowych wyborów - już nawet uznawani za prorosyjskich mieszkańcy wschodnich rejonów domagają się zmian. Jeżeli potwierdzi się fakt iz część posłów z frakcji prezydenckiej chce odejść i razem z opozycja tworzyć nowy rząd to sprawa będzie przesądzona bo co prawda to prezydent jest dominantem na Ukrainie ale bez silnego poparcia niewiele zwojuje. Konia z rzędem temu który przewidzi jak potoczą się reformy na Ukrainie (Balcerowicz jako doradca Kliczki dobrze nie rokuje) ale z pewnością w interesie Polski i całej Europy jest aby Ukraina nie stała się kolonią Rosji tylko budowała demokratyczne społeczeństwo

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Wto 04 Lut, 2014 14:04

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krakus57 napisał:
Co do asymilacji amerykańskiej - no cóż , na takowym tle RON radziła sobie w miarę dobrze , bo przeciwnik był słaby jak Indianie . Ci ostatni NIE mieli jednak GDZIE UCIEKAC i sie reorganizowac w przeciwieństwie do Euroazji . Woda ich skutecznie ograniczała, To musieli przegrać . Na dodatek NIE BYLI NIKOMU POTRZEBNI . Kozacy Tatarzy , itp podobni tak - to był rezerwuar dla Rosjan . I świetnie go wykorzystali przeciwko RON niż RON przeciwko Rosji. Wystarczy !

Argument „wody” jest muszę przyznać mocny, ale wciąż nie broni tezy o polskiej nieudolności w postępowaniu z mniejszościami. Manipulowanie lokalnym populizmem zawsze było problemem państw wielonarodowościowych w których jedna narodowość miała do powiedzenia więcej niż inne. Co najwyżej można mówić o nieudolności Polski w kwestii rozgrywania mniejszości sąsiadów.

No i mam nadzieję że wiesz iż mnie, dotyczy tylko i wyłącznie powyższy cytat. O „wydarzeniach” na Ukrainie nie mam zamiaru dyskutować, guzik mnie to wszystko obchodzi. W sumie stało się to czego się można było już od dawna spodziewać.

Wto 04 Lut, 2014 19:58

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1367
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Krakus57 napisał:
Ja pisałem o POLITYCZNO - wewnętrznych aspektach w Ukrainie. NIE o gospodarczych ! To zasadnicza różnica. Próba ( jakakolwiek ) ingerencji w sprawy polityczne w wykonaniu kraju który NIE POSIADA MOCNEJ pozycji zarówno w gospodarce jak i polityce - prowadzi w efekcie do strat zarówno dla udzielającego tej pomocy jak i strat temu komu takowej chce się udzielić . Historia ma wiele takich przykładów. Takie role mogą odgrywać tylko kraje z odpowiednią silną pozycją.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Ingerowanie w sprawy wewnętrzne sąsiadów jest niezbędną częścią gry politycznej. Szczególnie państwa nie posiadające mocnych argumentów gospodarczych jak i politycznych - jak Polska - powinny próbować ustawić sobie sąsiadów najkorzystniej dla siebie gdy są tam właśnie jakiś zawieruchy z nadzieją że ekipa która zostanie na placu gdy kurz opadnie, będzie tą pomoc pamiętała. Oczywiście ryzyko jest bardzo poważne, ale i realnie przynajmniej jedyna szansa spróbowania ustawienia sobie życzliwego sąsiada. No i oczywiście angażowanie się Polski to nie rozumiem jako finansowania Ukrainy samodzielnie przez Polskę. I potencjalny zysk to nie jakaś rola dla Polski specjalnego ambasadora/nadzorcy przez którego - wyłącznie - Ukraina miała by mieć kontakt z UE, raczej mi chodzi tylko aby później przynajmniej Polski nie pomijano w rozmowach i kontaktach między Ukrainą a UE. Żeby znowu jakiś rurociągów obok nie budowano wykluczających Polskę kompletnie, czy wszystkie kontrakty unowocześniające infrastrukturę Ukraińską do europejskich standartów trafiają na zachód od Odry.

Red25 napisał:
Dążenie do rozwoju kosztem innych narodów prowadzi do ksenofobii (uprzedzenia narodowe), wrogości i nietolerancji, tzw. etnocentryzmu. Często nieodłącznym składnikiem nacjonalizmu jest elitaryzm kreujący na przywódców bardziej świadomą narodowo elitę. Skrajną postacią nacjonalizmu jest szowinizm, który uznaje prawo własnego narodu do podbojów i panowania nad innymi narodami. Tak rozumiany, stał się składnikiem nazizmu i faszyzmu.

Dobra definicje i prawdziwa, jednak tak samo dobrze pasuje do każdego - nie utopijnego - przedmioty państwowego. Państwo narodowe niczym nie rożni się od większości innych podmiotów państwowych. Wszystkie jako główny cel mają zabezpieczać przede wszystkim swoich obywateli i propagować ich dobrobyt. Czy to będzie na zasadzie plemiennej, kulturowej, klasowej czy wyznaniowej czy jakiejkolwiek innej nie ma różnicy. Podstawowy cel: swoi przede wszystkim. Każdy z tych tworów - nie zależnie od chęci - stwarza własne elity i aparat administracyjno-kontrolny, który celem usprawiedliwienia własnej egzystencji i uprzywilejowanej pozycji ucieka się do sloganów i szukania wrogów celem stwarzania pretekstów do ekspansji i wzbogacania się: podbojów. Jedni będą krzyczeć "Ktoś Tam Über Alles", inni będą nieśli pochodnie sprawiedliwości w imię jakiejś klas/y, jeszcze inni na pedestale będą nieśli jakiegoś bożka czy ulubioną fantazje erotyczną (skoro pedofilia była już poruszona Twisted Evil). To jest wszystko to sama dziewka ubrana tylko w inne szaty.
Jakkolwiek jakiekolwiek kontakty z innymi nie są mi obce a wręcz pożądane to jednak, osobiście wolałbym mieszkać z ludźmi którzy maja podobne korzenie, wartości, wzorce, spojrzenie na świat. Po chłopskiemu: z ludźmi z tej samej wsi. I jako mieszkającym w bardzo multikulturowym kraju i to tym z bardziej udanych, wiem co mówię.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 05 Lut, 2014 1:51

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik




Posty: 770
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
państwa nie posiadające mocnych argumentów gospodarczych jak i politycznych - jak Polska - powinny próbować ustawić sobie sąsiadów

Eeee... Nie wydaje ci się że to sformułowanie zawiera w sobie jakąś taką logiczną sprzeczność?
A tak gwoli ścisłości, to przypadek ukrainy ukazuje gospodarczo polityczną niemoc nie Polski tylko UE jako całości. Bo właśnie Unia poza jakimiś tam nieśmiałymi "ale... ale ... ale..." nie jest w stanie przedstawić żadnych kontr argumentów wobec tych postawionych przez Rosję. Mam nadzieję, a jak wiadomo nadzieja jest matką głupców, że poszczególne rządy państw unijnych dojdą po wszystkim do wniosku, że jedynym wyjściem jest zacieśnienie więzi państw wspólnoty kosztem niezależności a nawet niepodległości.

Sro 05 Lut, 2014 13:55

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyluzowany

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rozmowa-dyplomatow-usa-o-ukrainie-przeciekla-na-youtube,nId,1101894


Amerykanie to są jednak durnie do sześcianu. Mogą nie lubić Europy, ale muszą zrozumieć jedno - Unia Europejska, to ich jedyny, liczący się sojusznik. Sami Amerykanie nie dadzą rady reszcie świata - to nie te czasy. Są rosnące w siłę Chiny i Rosja (uważające USA za wroga), są kraje islamskie z Pakistanem (dla których USA to wcielenie zła), są Indie (które USA mają gdzieś), jest szukająca swej drogi (i skręcająca w lewo) Ameryka Południowa (która za USA nie przepada). Kto zostaje? Korea Południowa, Japonia, Australia - mało. Jedyny realny sojusznik, to Europa, która jest rozwinięta, ma ogromny potencjał i jest cywilizacyjnie bliska USA. Cóż z tego, skoro Amerykanie z uporem godnym lepszej sprawy tą Europę do siebie zrażają? Świat nie będzie tańczył tak, jak chce USA. Albo się Ameryka dogada z Europą, albo padnie, bo sama przeciw wszystkim nie da rady. Nie chodzi tu nawet o wojnę a o zwykłą ekonomię.

Pią 07 Lut, 2014 8:19

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1367
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Groreska napisał:
]państwa nie posiadające mocnych argumentów gospodarczych jak i politycznych - jak Polska - powinny próbować ustawić sobie sąsiadów

Eeee... Nie wydaje ci się że to sformułowanie zawiera w sobie jakąś taką logiczną sprzeczność?

Niema żadnej logicznej sprzeczności. O jaką logiczną sprzeczność chodzi Question.
Jeśli nie możesz z gościem wyskoczyć twarzą w twarz, to łapiesz się ciosów poniżej pasa. Polska w europejskich rozmowach - szczególnie jakby straciła status bastionu zatrzymującego Azie, co się automatycznie stanie gdy Ukraina wejdzie do Europy - normalnie jest NIE partnerem. Więc powinna sobie ustawić co przynajmniej jest możliwe teraz.

Pozdrawiam.
Bezmyślna kalka otumaniającej Wikipedii.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Nie 09 Lut, 2014 2:00

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:
Renifer Lopez reaktywacja napisał:
Groreska napisał:
]państwa nie posiadające mocnych argumentów gospodarczych jak i politycznych - jak Polska - powinny próbować ustawić sobie sąsiadów

Eeee... Nie wydaje ci się że to sformułowanie zawiera w sobie jakąś taką logiczną sprzeczność?

1./Niema żadnej logicznej sprzeczności. 2./ O jaką logiczną sprzeczność chodzi Question.


PT Groteska

ad1/ Jest.

ad2./ tutaj , cyt : " .. państwa NIE ( podkr. wł ) posiadające mocnych argumentów ....próbować ustawić sobie...".

Wedle Słownika Polskiego " ustawić sobie " znaczy tyle co " zrobić podległość " - co w przypadku xyz NIE posiadającego odpowiednich środków PRZYMUSU jest alogiczne.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

PS. Szalom Amon

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Wto 11 Lut, 2014 4:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.