| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seksualne niewolnice III Rzeszy

Właściwie miałem problem, w którym dziale umieścić ten post. Ale to też zbrodnia i dlatego myślę, że dział Holocaust i zbrodnie wojenne jest jak najbardziej odpowiedni.
Cytat:
Pasażem nazywają żołnierze niemieccy długie przejście pod wysokim kompleksem budynków, które prowadzi na Nowy Świat i w pobliże Alei Jerozolimskich (...). Umundurowani Niemcy (...) przechadzają się w tym przejściu i krytycznymi spojrzeniami lustrują kobiety i dziewczęta w wieku od 15 do 25 lat. (...) Jeden z wojaków wyciąga kieszonkową latarkę i świeci nią zuchwale jednej z kobiet prosto w oczy. Zwracają się ku nam blade, wyrażające znużenie i rezygnację oblicza obydwu kobiet. Ta pierwsza może liczyć około 30 lat.

"Czego ta stara k***a jeszcze tutaj szuka?" - jeden z trzech żołdaków śmieje się jej prosto w twarz. "Chleba, proszę pana" - prosi kobieta. (...) "Kopniaka w dupę możesz dostać, ale nie chleba" - odpowiada żołnierz. (...) Właściciel latarki znowu kieruje światło na twarze i postacie dziewcząt. (...) Najmłodsza liczy może 15 lat, najstarsza mniej więcej 18. (...) Najmłodszej z trzech dziewcząt odpina płaszcz i pożądliwymi łapami obmacuje jej ciało. "Ta świetnie nadaje się do łóżka" - mówi. (...) "Mogę sobie wyobrazić, co czuje dziewczynka, którą poniżono i którą maca się jak zwierzę na targu" - pisał w 1942 szwajcarski kierowca misji Czerwonego Krzyża Franz Mawick.

więcej na:
http://media.wp.pl/kat,37978,wid,8831045,wiadomosc.html?rfbawp=1177509060.742

Sro 25 Kwi, 2007 15:56

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, niedawno była tu dyskusja "Gwałty Niemców". Dzięki za link siwy!
Artykuł poraża. Zwłaszcza kwestia prostytutek w obozach, itp. Już Grzesiuk o tym pisał, o ile dobrze pamiętam

Sro 25 Kwi, 2007 19:27

Powrót do góry
Vraneqq
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 109
Skąd: mam to wiedzieć?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Niemcy tak robili. Wszyscy barbarzyńcy grabiący (tzn. nie byli ogrodnikami, ani grabażami, a jednak grabili) ziemie wroga eksploatowali te tereny na wszystkie sposoby, stąd "gwałcić, palić i rabować".

Sro 25 Kwi, 2007 20:23

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vraneqq napisał:
Nie tylko Niemcy tak robili.


Moje ulubione powiedzenie. Ostatnimi czasy, kiedy pisze się o niemieckich zbrodniach, często - gęsto pada taka odpowiedź. Odpowiedź, która praktycznie nic nie zmienia i nic nie daje.

Wracając do tematu. Studiując literaturę opisującą, szarą codzienność okupacyjną, często można się spotkać, z tego typu wspomnieniami. Przeczą one z całą stanowczością, tezie, że: "rycerski Wehrmacht nie plamił się gwałtem na podludziach".

Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Sro 25 Kwi, 2007 22:19

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Butryk napisał:
[kiedy pisze się o niemieckich zbrodniach, często - gęsto pada taka odpowiedź.

Bo to prawda. choć jest to (w pewnym stopniu) argument z rodzaju " a u Was biją Murzynów".
Butryk napisał:
"rycerski Wehrmacht nie plamił się gwałtem na podludziach"

to oczywista bzdura, ale fakt, że są tacy, którzy w to wierzą. Dlatego należy z tym walczyć.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 26 Kwi, 2007 1:32

Powrót do góry
Vraneqq
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)





Posty: 109
Skąd: mam to wiedzieć?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Butryk napisał:
Odpowiedź, która praktycznie nic nie zmienia i nic nie daje.

Nie usprawiedliwiam ich, tylko zaznaczam, że nie jest to nic niezwykłego, a np. o Ruskich nic nie mówimy, oni przecież też tak robili, a nawet zwłaszcza oni.

Czw 26 Kwi, 2007 12:34

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Zwłaszcza kwestia prostytutek w obozach, itp. Już Grzesiuk o tym pisał, o ile dobrze pamiętam

I Borowski w swoich opowiadaniach tylko uważaliśmy to raczej za wyjątkowe odstępstwo tymczasem:
Cytat:
Fakt istnienia w KL Auschwitz baraku służącego jako dom publiczny dla wyróżniających się więźniów (głównie kapo) jest powszechnie znany historykom. Mniej znanym faktem jest to, że domy publiczne w kacetach były normą, a nie wyjątkiem. O pracownice tych przybytków nie dbano - chore po prostu zabijano.

Butryk napisał:
"rycerski Wehrmacht nie plamił się gwałtem na podludziach".

Słuszna uwaga Butryk! Ostatnio nawet na naszym forum ta teza była była przedstawiana myślę, że właśnie ten artykuł wiele wyjaśnia.
Cytat:
Johannes von Blaskowitz skierował memoriał. Protestował w nim przeciwko "masowym zgwałceniom, rabunkom i mordom", których dopuszczają się żołnierze Führera w Polsce. Von Blazkowitz został odwołany ze stanowiska, a 4 października 1939 r. sprawcy gwałtów i mordów zostali przez Hitlera objęci amnestią. Znany jest tylko jeden wypadek ukarania sprawców przemocy seksualnej w Polsce. Sprawa dotyczyła zbiorowego gwałtu, którego dopuścili się 27 września 1939 r. trzej szeregowcy w Busku Zdroju podczas najścia na żydowską rodzinę Kaufmanów. Skazani zostali jednak nie za gwałt, ale "pohańbienie rasy".

Tyle zostało z rycerskości Wehrmachtu, pogromcy mitów i z tym się rozprawili Wink

Czw 26 Kwi, 2007 19:02

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vraneqq napisał:
Butryk napisał:
Odpowiedź, która praktycznie nic nie zmienia i nic nie daje.

Nie usprawiedliwiam ich, tylko zaznaczam, że nie jest to nic niezwykłego, a np. o Ruskich nic nie mówimy, oni przecież też tak robili, a nawet zwłaszcza oni.


To zainicjuj taką dyskusję. Poczytaj więcej postów Piotrka, to zobaczysz, że na IOH wcale się nie milczy o zbrodniach sowietów. Ja sam pisałem wcześniej o zbrodniach sołdatów w zdobytym Elblągu.

_________________
Imię jego 40 i 4...

Czw 26 Kwi, 2007 21:56

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Vraneqq napisał:
Butryk napisał:
Odpowiedź, która praktycznie nic nie zmienia i nic nie daje.

Nie usprawiedliwiam ich, tylko zaznaczam, że nie jest to nic niezwykłego, a np. o Ruskich nic nie mówimy, oni przecież też tak robili, a nawet zwłaszcza oni.


Witam.

Nie powiedziałem, że chcesz usprawiedliwić kogokolwiek. Jednak takie stwierdzenia bardzo skutecznie rozmydlają merytorycznie dyskusję i na dobrą sprawę kierują ją na inne tory. Przykładem niech będzie ten temat Uśmiech. To, że niemieccy żołnierze nie są jedynymi to oczywiste, jednak zamiast rozmawiać o gwałtach Wehrmachtu zaczynamy się skupiać na tym, że Armia Czerwona było pod tym względem gorsza. A jak dla mnie jest to zagadnienie na odrębny temat.


Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Pią 27 Kwi, 2007 8:19

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawda leży pośrodku. Gdzieś w necie było że te "wspomnienia" tego szwajcara nie są na 100 %.
I trzeba też dodać że były też przypadki w których sądy polowe Wehrmachtu skazały niektórych (za grabież / gwałty) na karę śmierci którą też wykonano. I to nie gdzieś we Francji itp. tylko też na froncie wschodnim.
LINK

Pią 27 Kwi, 2007 11:50

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zbV napisał:
Prawda leży pośrodku. Gdzieś w necie było że te "wspomnienia" tego szwajcara nie są na 100 %.
I trzeba też dodać że były też przypadki w których sądy polowe Wehrmachtu skazały niektórych (za grabież / gwałty) na karę śmierci którą też wykonano. I to nie gdzieś we Francji itp. tylko też na froncie wschodnim.


A ja sądzę, że jeżeli żołnierzyk Wehrmachtu dostał czapę, to nie dlatego, że zrabował to biednym i uciemiężonym cywilom, tylko dlatego, że nie oddał tego wyższej instancji. Podobnie było z gwałtem. Żołnierze niemieccy byli najczęściej karani nie za to, że nastawali na cześć niewieścią, tylko za kontakty z kobietami "niższej rasy".

_________________
Imię jego 40 i 4...

Pią 27 Kwi, 2007 12:10

Powrót do góry
Mahatma
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemieckie Domy Żołnierza

Sprawa jest skomplikowana obok gwałtów np. podczas pacyfikacji na zamojszczyźnie czy podczas powstania warszawskiego istniała cała sieć domów publicznych w obozach gdzie zmuszano do prostytucji więźniarki ,pozatym w Domach żołnierza obok kin,hoteli,restauracji dla urlopowanych były umiejscowione domy publiczne,Polki trafiały tam albo zmuszone przez funkcjonariuszy niemieckich w Arbaitsamtach,albo porwane z ulicy podczas łapanek,kobiety te trafiały do tych obozów - domów publicznych rozlokowanych w całej Europie,ofiary były to głównie Polki,Rosjanki,Białorusinki,Serbki/kobiet z Europy Zach. nie porywano/. Oblicza się że samych Polek to takich obozów publicznych przy NDŻ które były kontrolowane przez Whermacht i Waffen SS TRAFIŁO OK 100 TYŚ,dane o obozach koncentracyjnych nie są znane,po pewny czasie specjalne komanda Gestapo zajmowały się likwidacją więźniarek a na ich miejsce sprowadzano nowe,takie ośrodki były min w Warszawie/7/,Poznaniu/3/,Krotoszynie/1/,Krakowie/5/
Nieznana jest liczba gwałtów na zamojszczyźnie ani w Warszawie podczas powstania.Spraw jest o tyle trudna że zazwyczaj ofiary gwałtu były mordowane,jako podludzie.

Wto 08 Maj, 2007 19:02

Powrót do góry
Augusto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast słyszałem o eksperymentach na genitaliach męskich i żeńskich i różnych pseudomedycznych próbach na nich.

Nie pamiętam z jakiej to książki ale jak tylko to odnajde to przepisze dokładnie w każdym razie jeden z więźniów opisywał jak musiał wynosić i zakopywać wiadra wlasnie tego typu organów w jednym z obozów. Jakby ktos miał dokładne dane czy istniały tego typu eksperymenty (choć nie sądzę aby książka kłamała ale różnie bywa z tymi relacjami) to proszę podać link albo źródło.

Bestialstwo niektórych Niemców nie miało chyba granic.

Nie 24 Cze, 2007 22:49

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Augusto napisał:
Ja natomiast słyszałem o eksperymentach na genitaliach męskich i żeńskich i różnych pseudomedycznych próbach na nich.


Służę:

http://www.historia.org.pl/index.php?id=eksperymenty

http://www.auschwitz.org.pl/new/index.php?language=PL&tryb=stale&id=83

Nie 24 Cze, 2007 23:40

Powrót do góry
Russian
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amerykanie też nie byli �więci, nieraz jak?� zgwałcili Zszokowany
Tam samo Rosjanie jak inne Państwa.
Chociaż nie były one niewolnicami ale gwałcili jak to jest do dziś.

Sro 25 Lip, 2007 10:47

Powrót do góry
Alan.Bartosek
Itto Hei

Itto Hei




Posty: 29
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystkie cywilizacje A Aztekowie Majowie .itd!!!!! Neutral Neutral

Pią 24 Sie, 2007 11:01

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co tatus malutkiej Eriki dzisiaj Eriki Steinbach robil w tym czasie. Kiedy ta dziecina w roku 1943 przyszla na swiat w krainie, ktora dzisiaj juz tylko zna jako WESTPREUSSEN. Ciekawe czy on tylko sopie stal na posterunku i czekal na "ENDSIEG"...............a ze z tego nici wyszly, no to sie trzeba bylo zwijac. A dzis biedactwo, dziecko to nie ma ojczyzny........no i ma winnego..........tych, którzy tatusiowi nie dali wygrac tej wojny.

Czw 13 Wrz, 2007 15:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.