| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdańsk. Obelisk przy ul. Kartuskiej

W związku z planową przez nas, fascynatów historii Gdańska skupionych wokół forum dawnygdansk.pl akcją odnowy obelisku w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej http://rzygacz.webd.pl/index.php?id=11,71,0,0,1,0 zwracam się także do Was z uprzejmą prośbą - czy ktoś z Was słyszał może coś na temat napisu, który się znajdował jeszcze po 1945 roku na tym pomniku? Prawdopododobnie znajdowała się tam tablica upamiętniająca mieszkańców Gdańsk-Emaus poległych podczas I wojny lub też tablica ku czci jakiegoś regimentu pruskiego wojska. Chcemy ufundować nowe tablice, ale jak najbardziej zbliżone kształtem do oryginału, także pod względem treści :hyhyhy:

Obecnie ten kamień wygląda jak g... w lesie :571: Evil or Very Mad Władz miasta ta sprawa nie interesuje, ale my postanowiliśmy wziąść sprawę w swoje łapki Uśmiech

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 07 Sie, 2007 3:41

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zero odzewu? Smutny

Odnośnie samej sprawy, to instytucje olały mnie Nawet konsulat Smutny Gdziekolwiek bym nie pisał, zero odpowiedzi i pomocy. Ewentualnie jakieś jęczenie że sprawa niewarta zachodu bo będzie rondo i tak dalej ble ble (po forumowemu bla bla) A czas leci

Proszę także Was więc o ewentualną pomoc w kwestii napisu. Chcieliśmy zrobić trzy tablice wykonane na wzór poprzednich i o zbliżonym kolorze. Wykonawcę już mamy - liczymy na Ciebie Roland!

Napis mógłby wyglądać tak:

(x 3 w odpowiednich językach)



Pamięci mieszkańców Gminy Emaus
poległych podczas I wojny światowej

Gdańszczanie 1918 - 2007


Co Wy na to? Nic innego nie wymyśliłem i nie zdobyłem danych uzasadniających inną wersję. Oczywiście mam nadzieje że jest poprawnie po polsku Takie same napisy na dwóch pozostałych tablicach w języku niemieckim (kto z Was przetłumaczy? pomocy!) i w angielskim (także fachowe tłumaczenie by się przydało). Oryginalna wersja jest nie do odtworzenia.

Odnośnie rozpoczęcia prac to już się wybieramy. Jeszcze tylko fachowe uzgodnienie materiałów, w tym w Castroramie i na forum na przykład tutaj http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=5323&highlight= . Ja proponuję cały pomnik wyszorować zwykłymi szczotkami tzw. ryżowymi z metalowymi drutami, aby zetrzeć tą obleśną warstwę syfu. Potem specjalnym cementem po oczyszczeniu naprawiamy uszkodzenia, zaklejamy dziury i szlifujemy całość betonu po zaschnięciu. A potem kwestia zamontowania tablic pozostaje jeszcze.

Łańcuchy i pierdoły - odpuszczamy. I tak ktoś z menelstwa zaraz zakosi na złom Smutny

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Nie 09 Wrz, 2007 15:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.