| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Skrzynki z prywatnymi wiadomościami

Witam Uśmiech
Mam do wszystkich prośbę otóż proszę wszystkich o usuwanie wiadomości ze swoich skrzynek (odebrane, wysłane, itp) po ich przeczytaniu. Jeżeli na jakieś wiadomości nam zależy to można jej treść skopiować na przykład na dysk Wink Chodzi o to, że w bazie znajduje się w tej chwili ponad 1100 prywatnych wiadomości co bardzo utrudnia tworzenie kopii zapasowych forum i powiększa baze danych.

Pozdrawiam
Dawid


Ostatnio zmieniony przez Dawid159 dnia Pią 01 Lip, 2005 22:39, w całości zmieniany 2 razy

Nie 12 Cze, 2005 21:30

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ehh jako, że w bazie danych nadal znajduje się ogromna ilość prywatnych wiadomości informuje co następuje. Dnia 01.07.05 (piątek) zostaną usunięte wszystkie prywatne wiadomości znajdujące się w bazie danych, oraz zostaną wprowadzone następujące ograniczenia co do ilości przechowywanych wiadomości przez 1 użytkownika:


  • Maks. wiadomości w Skrzynce 10
  • Maks. wiadomości w Wysłanych 5
  • Maks. wiadomości w Zapisanych 5


Proszę o zrobienie do tego czasu kopii wszystkich ważnych wiadomości.

Sro 22 Cze, 2005 13:16

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak jak wspominałem przed chwilą baza danych została wyczyszczona ze wszystkich prywatnych wiadomości. Zostały wprowadzone również ograniczenia, o których wspomniałem w poście wcześniejszym Wink

Pozdrawiam
Dawid

Pią 01 Lip, 2005 22:37

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O!! W mordę... Bardzo szczęśliwy

To mniej niż w bylejakiej komórce.... Smutny

Mam tylko pytanie.:
Co będzie, kiedy przyjdzie ta "jedenasta"...?
Po prostu się nie zmieści, czy ta "pierwsza" zostanie automatycznie usunięta??

Pozdrawiam Matejko

Pią 01 Lip, 2005 22:50

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie nie zmieści się, napewno nie zostanie usunięta 1 wiadomość. Hmm nie wydaje mi się, żeby 10 wiadomości to była mała liczba. Ile privów dziennie dostajesz, albo ile przychodzi do Ciebie privów tygodniowo Question Generalnie chodzi o to, żeby wiadomości kasować po ich przeczytaniu, a nie składować w bazie nie wiadomo jak długo. Po prostu czytasz wiadomość dajesz usuń i czytasz następną i nie powinno być problemów, a jeżeli dostaniesz coś ważnego zapisujesz na dysku przed skasowaniem wiadomości Wink

P.S. na gg też można ograniczoną liczbe znaków wysłać do osoby niedostępnej i bardzo żadko się zdarza przepełnienie skrzynki Wink

Pią 01 Lip, 2005 23:01

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Oj....

To kiepsko. Będę musiał pilnować i usuwać....

Co do zapisywania na dysku, to z przychodzącymi nie ma problemu.
Treść wiadomości i tak od niedawna jest w powiadomieniu...
Więc mam nawet te, które znikły dziś. Bardzo szczęśliwy
Z wychodzącymi, też nie będzie problemu, z reguły wiem co piszę.
Pamięć mnie jeszcze nie zawodzi.

Dobrym rozwiązaniem byłoby automatyczne kasowanie najwcześniejszej wiadomosci, po to żeby zrobić miejsce dla najpóźniejszej.

Takie..., bezobsługowe pw. Uśmiech

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale wierzę w Ciebie, Dawid.

Pozdrawiam Matejko Wink Wink Wink

Pią 01 Lip, 2005 23:32

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jeszcze sprawdze jutro wygląda sytuacja odnośnie tego co się dzieje po zapełnieniu skrzynki - po prostu nigdy mi się nie zdażyło zapełnić całej (dotychczas można było mieć 50 w odbiorczej) Wink

Automatyczne usuwanie faktycznie byłoby najlepszym rozwiązaniem - zobacze co i jak 8)

Pozdrawiam
Dawid

Pią 01 Lip, 2005 23:37

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem i już wiem co się dzieje po zapełnieniu skrzynki i nadejściu 11 wiadomości - po prostu pierwsza wiadomość jest usuwana automagicznie - Matejko czyli tak jak chciałeś hehe Wink

Pozdrawiam
Dawid

Sob 02 Lip, 2005 23:25

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

"...Sprawdziłem i już wiem co się dzieje po zapełnieniu skrzynki i nadejściu 11 wiadomości - po prostu pierwsza wiadomość jest usuwana automagicznie.."

Witam !!

Gdybym wiedział, że tu magia wchodzi w grę.... Embarassed
Nawet bym nie pytał..... Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam Matejko Wink

Nie 03 Lip, 2005 0:00

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Matejko napisał:
Gdybym wiedział, że tu magia wchodzi w grę....
Hehe wiesz kolejne przyzwyczajenie z for informatycznych Wink Zamiast "automatycznie" wszyscy piszą "automagicznie" i tak mi jakoś zostało Wink

Nie 03 Lip, 2005 0:04

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Domyśliłem się sam... Uśmiech

Ja też, w swoim zawodzie posluguję sie językiem niezrozumiałym dla "outsider-ów"...
Gdybyś stanął z boku i posłuchał..... Nie wiedział byś o czym mowa.

Postępuję jednak tak, jak mówi stare dobre przysłowie angielskie....
"When you in Rome, do as Romans do"

W wolnym tłumaczeniu znaczy to.: "Jeśli jesteś u Romana, rób tak jak Roman a rodzina robi."
W dokładnym natomiast.: "Kiedy jesteś w Rzymie, rób tak jak robią Rzymianie."

Wiem, że wiesz o co chodzi. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam Matejko

Ps.: Fajny ten Twój nowy podpis. Rolling Eyes

Nie 03 Lip, 2005 0:29

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Twoja skrzynka jest w 0% pełna


0% 50% 100%

mni epokazywało 0 % , czyli może wskźnik naprawić, na początek
ech tośta mi nakasowali,

Nie 03 Lip, 2005 11:24

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mni epokazywało 0 % , czyli może wskźnik naprawić, na początek

Nie łapie Rolling Eyes

Nie 03 Lip, 2005 11:57

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

hehe prawy górny róg , gdy wejdziesz w wiadomości prywatne

Nie 03 Lip, 2005 11:58

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak tak wiem, który wskaźnik tylko nie bardzo łapie co z nim nie tak Wink To, że cały czas pokazuje 0% Question Jeżeli o to chodzi to już mówie co i jak - po prostu o ile się nie myle to ten wskaźnik pokazuje procent zajętego miejsca w momencie gdy wprowadzone jest ograniczenie dotyczące wielkości prywatnych wiadomości (nie mylić z ilością) a u nas takiego ograniczenia nie ma dlatego 0% Wink Po prostu byloby to troszke dziwne jakby wskaźnik się zmieniłał pod względem ilości wiadomości - 5 wiadomości 50%, 4 wiadomości 40% takie troszku dziwne Wink

Chyba go wywale całkowicie bo i tak nie pokazuje nic ciekawego Wink

Nie 03 Lip, 2005 12:08

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

może choć 12 wiadomości
co ????

Nie 03 Lip, 2005 18:11

Powrót do góry
Matejko
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 282
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale po co Ci 12, Szponiasty...??

Przecież i tak wszystkie przychodzące będziesz mial w skrzynce odbiorczej Twojej poczty.... (razem z powiadomieniem)

Pozdrawiam Matejko

Nie 03 Lip, 2005 18:20

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

no jo, ale tak fajnie miłęm ich kilka stron , a teraz bieda

Nie 03 Lip, 2005 18:29

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Heh szponiasty no wiesz to nie ty robisz kopie bezpieczeństwa forum Wink Po prostu im mniej ona zajmuje tym łatwiej ją przechowywać Wink Reszte napisał kolega Matejko Wink

Nie 03 Lip, 2005 23:11

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale dzisiaj naprzykład priv nie działa, wczoraj też co jest tego powodem Question
Fatal error: Call to a member function on a non-object in page_header.php on line 63

Sob 09 Lip, 2005 17:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Awaria usunięta zostanie w poniedziałek - serdecznie przepraszamy za usterki

Sob 09 Lip, 2005 17:10

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ehh no tak nie ma mnie kilka dni a tu usterka usterke goni Laughing Laughing Laughing Już wszystko powinno działać 8) Jednak gdyby coś nie działało to piszcie Wink

Pon 11 Lip, 2005 12:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.