| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Edycja postów

Zastanawiałem się ostatnio nad takim problemem. Mianowicie chodzi mi o edycję postów, a dokładniej o edycję własnych postów, które w danym wątku znajdują się jako ostatnie. Naszło mnie to kiedy pisałem niedawno posta, bo jeśli nikt się pod nim nie wpisze, a ja uzyskam jakieś informacje, mógłbym edytować poprzedni wpis. Tyle że jeśli to zrobię, to jeśli się nie mylę, użytkownicy w żaden sposób nie będą poinformowani o takim zabiegu. Przy wątku z danym dziale pozostają dane ostatniego postu i w żaden sposób nie jest zaznaczone, że został on edytowany. Czy system generuje wtedy wiadomość na skrzynkę o pojawieniu się odpowiedzi w tym wątku ? Czy istnieje jakaś techniczna możliwość zaznaczenia, że dokonano edycji ostatniego postu ? Fakt, nie korzysta się z tego często, bo np. przy wrzucaniu nowych zdjęć z e-bay zakładam nowego posta, żeby to było widoczne i wyraźnie oddzielone, ale w innych przypadkach - czemu nie ?
_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pon 23 Lip, 2007 13:21

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znam ten problem i znam też odpowiedzi- jeśli zedytujesz post to nie ma żadnego powiadomienia. Jedynym wyjściem, które stosuje bardzo często jest- wejście w edycję postu, skopiowanie jego treści (ja zawsze kopiuje na wszelki wypadek do notatki pod Operą), następnie skasowanie tegoż postu i napisanie nowego- zawierającego wlepioną treść poprzedniego postu jak i nowe informacje.

Innej opcji chyba nie ma. To znaczy technicznie rzecz ujmując- nawet na pewno nie ma. Gorzej jest faktycznie z tematami zdjęciowymi- tam trzeba pisać post pod postem- inaczej trzeba by jeszcze raz wrzucać zdjęcia, a to jest męczące i czasochłonne.

Pon 23 Lip, 2007 13:46

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powiem, że faktycznie coś takiego by się przydało. W przeciągu tygodnia postaram się coś z tym wykombinować Wink

Sob 04 Sie, 2007 12:24

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sytuacja wygląda tak:

W momencie jak ostatni post zostanie wyedytowany to data napisania postu zmienia się na datę edycji, czyli tak jakbyśmy w danym momencie napisali tego posta Wink Użytkownicy zostaną normalnie poinformowani o tym, że w danym wątku istnieje tak jakby nowy nieprzeczytany post... jedyna różnica jaka jest pomiędzy taką edycją postu a napisaniem nowego to położenie wątku na liście, tzn. w wyniku edycji temat nie zostanie przesunięty do góry, czyli na przykład edytujemy ostatniego posta w temacie znajdującym się na 4 stronie forum, to użytkownicy będą poinformowani, że w dziale są nieprzeczytane posty, temat będzie oznaczony jako nieprzeczytany, ale dalej będzie znajdować się na 4 stronie do czasu, aż ktoś odpisze w tym temacie - wtedy normalnie podskoczy do góry Wyluzowany

de Villars odośnie Twojego pytania "co jest grane" z nieistniejącego już wątku, odpowiadam - to były testy związane z tym wątkiem Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 12 Sie, 2007 22:56

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

harpoon, human edytowaliście już swoje ostatnie posty Question Działa ta mała zmiana tak jak powinna Question

Wto 14 Sie, 2007 17:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Edytowałem dzisiaj. Tylko nie wiem o jaką zmianę chodzi, bo nie zauważyłem niczego dziwnego/podejrzanego/nowego.

Wto 14 Sie, 2007 18:29

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piszesz post o godzinie 18:29 edytujesz o 18:39 to godzina napisania powinna się zmienić na 18:39, oraz osoby, które nawet przeczytały post przed edycją będą go widzieć jako nieprzeczytanego Wink

Wto 14 Sie, 2007 18:33

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
harpoon, human edytowaliście już swoje ostatnie posty Question Działa ta mała zmiana tak jak powinna Question

Jeszcze tego nie robiłem, ale jak tylko to zrobię i zauważę nowy sposób pisania, to zamelduję Wink

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 17 Sie, 2007 2:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.