| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamek Bożków

http://www.obliczahistorii.pl/maps.php?img=dol&kat=Bozkow&pod=Wszystkie

Poszukuję legend, opowieści związanych z tym miejscem, a przede wszystkim fotografii stanu sprzed 1945.

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez szponiasty dnia Sob 11 Kwi, 2009 19:14, w całości zmieniany 1 raz

Nie 29 Sty, 2006 14:39

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No cóż Wink
Chcesz to masz Wink

To historia jak z powieści sensacyjnej, ale pozbawionej ostatniego rozdziału. Na razie składa się z samych zagadek. Zaczyna się w połowie lat 40., kiedy to Gunther Grundmann, konserwator zabytków Prowincji Dolnośląskiej, rozpoczął akcję zabezpieczania cennych dzieł sztuki przed wojennymi zniszczeniami. Lista zrobionych przez niego skrytek jest obowiązkową lekturą poszukiwaczy skarbów

W Bożkowie znalazły się m.in. dzieła sztuki i rzemiosła artystycznego z dóbr Schaffgotschów i miejskich zbiorów Zgorzelca, z klasztoru w Henrykowie (kolekcje muzeów wrocławskich, obiekty z katedry, Archiwum Diecezjalne) oraz zamku w Kraskowie (prywatne zbiory z Wrocławia). Przeniesiono tu także zawartość skrytki z pałacu von Carnapa w Łojowicach, powiat strzeliński (Louisdorf), a właściwie to, co w niej zostało po przejściu Rosjan. Składnica zawierała zabytkowe meble i starodruki z biblioteki Miejskich Zbiorów Sztuki z Wrocławia.
wiecej na:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35769,3071457.html
Wink



Opis załącznika:
Eckersdorf

Opis załącznika:
Eckersdorf

Opis załącznika:
Eckersdorf

Nie 29 Sty, 2006 19:40

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc wszystko co było to znleziono, może jakeiś fotki wnętrza.
dzięki za info

Nie 29 Sty, 2006 20:26

Powrót do góry
muzzy
Kapral

Kapral




Posty: 40
Skąd: zagłębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

odwiedź: http://www.poszukiwania.pl/cooper/thumbnails.php?album=6 - tam masz trochę zdjęć zrobionych w czasie wypadu w zeszłym roku Uśmiech

pozdro
Muzzy

Czw 02 Lut, 2006 22:26

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To napisał Mercator


Nie pamiętacie mnie... i dobrze...

Zaniedbałem forum kartograficzne (ale wrócimy do tego) nie przez niesolidność lecz z powodu przeprowadzki z Torunia w Kotlinę Kłodzką... do Bożkowa. Zamek - pałac znalazł w końcu solidnego "opiekuna" a ja zostałem "nadwornym" konserwatorem, prowadzącym projekt od strony konserwatorskiej.

Szponiasty mnie trochę wyprzedził
Ale nadaję nowy wątek. Poszukuję wszelkich szczątkowych nawet informacji, plotek, podań, legend, itp., itd. na temat

- zamku
- jego wyposażenia
- zdjęć archiwalnych
- wszystkiego pozostałego

mercator vel komandor tarkin vel ptyś

Wszelkie informacje, zdjęcia, materiały w jak najlepszej jakości proszę wysyłać na [email protected] nie zaniedbując oczywiście forum i pozostałych zainteresowanych ! ! !

Dzięki ! ! !

Sro 08 Lut, 2006 12:45

Powrót do góry
muzzy
Kapral

Kapral




Posty: 40
Skąd: zagłębie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ktoś wie, jak postępują prace na zamku w Bożkowie, czy nowi właściciele cokolwiek robią?

pozdro
Muzzy

Czw 27 Lip, 2006 12:52

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowych wlascicieli chyba juz nie ma... Crying or Very sad
A sam palac stoi jak stal i zupelnie sie w nim nic nie dzieje. Mam na mysli oczywiscie remont Neutral

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 14 Maj, 2007 17:06

Powrót do góry
kryzak
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic sie nie dzieje

Dwa lata temu zostal kupiony przez firme ktora obiecywala zlote gory. Nic nie zrobiono a teraz jest wystawiony na sprzedaz. O ile dobrze pamietam zamek zostal sprzedany za troche ponad dwa miliony zlotych. Teraz chca za niego 22 miliony.
Najgorsze ze za taka suma dlugo nie znajdzie sie nabywca i zamek bedzie dalej popadal w ruine.

http://www.kaza.com.pl/index.php?q=1&ck=1&k=99&s=6
dolnośląskie

LOKALIZACJA-OKOLICE:
Kłodzko

CENA: 22.000.000 zł.
B1366

Pałac z XVIII wieku o pow.4000 m2 i 4,85 ha parku ze starym pięknym drzewostanem. Obiekt zachowany jest w relatywnie dobrym stanie, zarówno wnętrza,jak i konstrukcja. Pałac został przebudowany pod koniec XIX wieku w stylu renesansu francuskiego. Część pałacu zachowała cechy barokowe. Pałac zaliczany w przeszłości do najelegantszych dworów Europy. Nieruchomość stwarza niemal nieograniczone możliwości adaptacyjne pod kątem działalności turystyczno-komercyjnej.
Palace and park complex from XVIII century situated in the South of Poland. The palace's surface is 4000 sq.meters; park of 4,85 hectares. The property offers different possibilities of future development in the sector of wealth, tourism, conferencing business etc. więcej informacji - more information »

Pią 27 Lip, 2007 4:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.