| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzwonek napisał:
Ja uważam że Litwa została państwem po przyjęciu pierwszego chrztu , powstanie anty chrześcijańskie to normalna rzecz buntowali się chłopi bo całe lata z dziada pradziada byli poganami a nagle narzucono im chrzescijaństwo.


To dlaczego Litwa po przyjęciu pierwszego chrztu nie pozostala prawosławna ????? Jakich ''chłopów '' masz na myśli , pańszczyżnianych Laughing Czy wiesz na pewno że ówczesne elity nie przyłączyły sie do tego zrywu ?

Sob 12 Maj, 2007 13:59

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to ja może dodam od siebie coś o dzisiejszych państwach, kiedyś ciężko było uznać co jest państwem a co nie, ale dziś to już zupełne pomieszanie z powaleniem, wystarczy zobaczyć na najmniejsze państwo świata (nie Watykan), mające 1 osobę w spisie ludności... Sealandia słyszał ktoś?Uśmiech

Czw 05 Lip, 2007 13:49

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
No to ja może dodam od siebie coś o dzisiejszych państwach, kiedyś ciężko było uznać co jest państwem a co nie, ale dziś to już zupełne pomieszanie z powaleniem, wystarczy zobaczyć na najmniejsze państwo świata (nie Watykan), mające 1 osobę w spisie ludności... Sealandia słyszał ktoś?Uśmiech

Taaa... quasi-państwo na Morzu Północnym na opuszczonej platformie plot. z czasów II WŚ...

więcej:
wikipedia POL: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sealandia
wikipedia ENG: http://en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Sealand
oficjalna strona 'księstwa': http://www.sealandgov.org

Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 05 Lip, 2007 14:20

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale oficjalnie na liście jest Wink. Fajnie to wygląda 0.000 55 km²

Jeszcze niech tylko The Pirate Bay to kupi i będzie pierwsze oficjalne pirackie państwo Wink. Będę się chyba o paszport starał Razz

Czw 05 Lip, 2007 14:22

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coruscant napisał:
Ale oficjalnie na liście jest

Jakiejż to oficjalnej liście? Zszokowany
Przez wspólnotę międzynarodową, ani żadne inne państwo uznawane nie jest - w przeciwieństwie do Watykanu czy innych minipaństewek.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 05 Lip, 2007 15:26

Powrót do góry
Lewak z kibice.net
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 62
Skąd: Żółto-Czarne dzielnice Bytomia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
dzwonek napisał:
Ja uważam że Litwa została państwem po przyjęciu pierwszego chrztu , powstanie anty chrześcijańskie to normalna rzecz buntowali się chłopi bo całe lata z dziada pradziada byli poganami a nagle narzucono im chrzescijaństwo.


To dlaczego Litwa po przyjęciu pierwszego chrztu nie pozostala prawosławna ????? Jakich ''chłopów '' masz na myśli , pańszczyżnianych Laughing Czy wiesz na pewno że ówczesne elity nie przyłączyły sie do tego zrywu ?


A czy w XIV wieku możemy mówic o "pańszczyżnie" w środkowowschodniej Europie? Nawet w Koronie która przecież od kilkuset lat była chrześcijańska i przejmowała wzory zachodnioeuropejskie zdecydowaną większośc chłopów stanowili wolni kmiecie.

Pią 06 Lip, 2007 0:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.