| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znaleziono wrak Szcz-305

Za Onetem:

Cytat:
Znaleziono wrak radzieckiego okrętu podwodnego z II wojny światowej

Fińsko-szwedzka ekipa badawcza poinformowała, iż odnalazła wrak radzieckiego okrętu podwodnego "Szcz-305", który zatonął w 1942 roku u wejścia do Zatoki Botnickiej po staranowaniu przez fiński okręt podwodny "Vetehinen".

Jak oświadczył rzecznik ośmioosobowej ekipy Bjorn Rosenlof, zidentyfikowany aparaturą hydrolokacyjną wrak spoczywa na głębokości 136 metrów na szwedzkich wodach terytorialnych między szwedzkim portem Grisslehamn i fińskimi Wyspami Alandzkimi. Zespół nie ujawnił dokładnej lokalizacji znaleziska, ale według fińskich dokumentów historycznych "Vetehinen" zatopił okręt radziecki na pozycji 60 stopni 01 minut Nord i 19 stopni 11 minut Est.

Wieczorem 5 listopada 1942 roku hydroakustyk "Vetehinena" wykrył nieprzyjacielski okręt podwodny, który po półtoragodzinnym tropieniu zaatakowano na powierzchni salwą torpedową. Jednak obie wystrzelone z odległości zalewie 250 metrów torpedy nie eksplodowały, przechodząc prawdopodobnie pod dnem radzieckiej jednostki. "Vetehinen" otworzył wtedy ogień z 76-milimetrowego działa, trafiając nieprzyjacielski okręt w kiosk, a następnie staranował go. "Szcz-305" poszedł na dno wraz z całą 38-osobową załogą.

Wiemy na 100%, że jest to ten okręt. Jest w bardzo dobrym stanie, nie licząc dziury w kadłubie w miejscu, gdzie go staranowano - powiedział Rosenlof. Dodał, iż wrak odnaleziono jeszcze w drugiej połowie 2006 roku, ale dopiero w bieżącym roku udało się go ostatecznie zidentyfikować. (ap)


?ródło: Klik!

Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie. Przykład prawdziwego profesjonalizmu. Najpierw identyfikujemy co znaleźliśmy, a dopiero potem o tym informujemy. Parę osób w Polsce mogło by się tego i owego nauczyć.

Wto 03 Lip, 2007 22:45

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Znaleziono wrak Szcz-305

Human napisał:

Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie. Przykład prawdziwego profesjonalizmu. Najpierw identyfikujemy co znaleźliśmy, a dopiero potem o tym informujemy. Parę osób w Polsce mogło by się tego i owego nauczyć.


Podpisuję się Kubo wszystkimi kończynami pod Twoim postem Bardzo szczęśliwy Rozumiem, że miałeś na myśli tego ....... osobnika który " odnalazł " ORP Orzeł?? Miło by było jakby ORP Orzeł został odnaleziony, ale chyba trzeba by tym projektem zainteresować Clive Cusslera i łowców mórz Wink
Natomiast co do Szczuki odnalezionej przez Finów to cieszyć się należy, że leży tak głęboko i nikt nie zakłóci spokoju marynarzom którzy odeszli na wieczną wachtę.

_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Wto 03 Lip, 2007 23:01

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie tylko tego typa. Naprawdę jest w tym kraju całkiem sporo "exploratorów" i tym podobnych, którzy mają mocno niewyparzone gęby/klawiatury i obiecują gruszki na wierzbie...

A tamten numer z Orłem nazwę po imieniu- to było zwykłe chamstwo.

Wto 03 Lip, 2007 23:25

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widać facet sie nudził że taką"świnie"podłożył. Miejmy nadzieje że wyprawa która sie odbędzie pod koniec sierpnia, naprawdę znajdzie Orła.
A tak swoją drogą ciekawe kiedy ukażą sie foty tego radzieckiego, zatopionego OP.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 04 Lip, 2007 0:25

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak się okazuje już od dawna są!

O tutaj:
http://www.subsc305.com/

Pozdrawiam
wars98 Bardzo szczęśliwy

Sro 04 Lip, 2007 16:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak. Ja szukałem wersji angielskiej nazwy czyli Shch-305, a tu jakieś ichnie SC-305 i dlatego nie znalazłem Laughing

Sro 04 Lip, 2007 16:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.