| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej a broń jądrowa w Pols

No niestety temat się nie zmieścił... Laughing

Proponuje obejrzenie krótkie bo krótkie schronu = składu taktycznych głowic jądrowych w byłej radzieckiej bazie lotniczej w Wiechlicach pod Szprotawą. Jeśli macie jakieś informacje o podobnych miejscach itp. itd. to dajcie znać!!! Wink Laughing Laughing

pozdrawiam.mercator



Opis załącznika:
czoło schronu

Opis załącznika:
przykład maskowania elewacji

Opis załącznika:
karidor części socjalnej i główny ciąg komunikacyjny

Opis załącznika:
4 albo 5 brama pancerna ok 30 cm pancerza!!!

Opis załącznika:
pomieszczenie magazynowe

Opis załącznika:
monieszczenie magazynowe (w głabi odbalski samochodu...)

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Pon 20 Cze, 2005 1:07

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Istnieje szansa że w Toruniu były skłądowane, lub było miejsce na skłądowanie głowic jądrowych do pocisków samolotowych. Ponieważ w T. stacjonował pułk lotniczy Armii Czerwonej - bez samolotów oczywiście (w ciągu 1,5 godziny doleciałyby z Moskwy lub Kalinigradu), a przygotwanie było na obsługę min. MiGów N to zapewne rozważano uzbrajanie ich w broń nuklearną. Odległość T. od frontu w NRD lub na naszym Wybrzeżu może być też przesłanką za tym twierdzeniem.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 20 Cze, 2005 16:25

Powrót do góry
plomber
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 216
Pochwał: 1
Skąd: Kołobrzeg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zeszłym miesiącu miałem okazję oglądać w Bornym Sulinowie bardzo podobne schrony do tych ze zdjęć. Są też głebokie betonowe silosy niewiadomego przeznaczenia dla mnie od razu kojarzące się z bronią atomową. Zdjęć z Bornego nie mam ale wszystko mi wskazywało na to że broń jądrowa tam była.
plomber

Pon 20 Cze, 2005 20:08

Powrót do góry
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

plomber napisał:
W zeszłym miesiącu miałem okazję oglądać w Bornym Sulinowie bardzo podobne schrony do tych ze zdjęć. Są też głebokie betonowe silosy niewiadomego przeznaczenia dla mnie od razu kojarzące się z bronią atomową. Zdjęć z Bornego nie mam ale wszystko mi wskazywało na to że broń jądrowa tam była.
plomber


Borne Sulinowo czy te schrony = magazyny na pd-wsch od Nadarzyc z bramą do lasu???... Wink

pozdrawiam.mercator

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Pon 20 Cze, 2005 23:31

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jakieś 20 km od szprotawy w okolicach Przemkowa jest stanowisko najprawdopodobniej radarowe - pewnie związane ze szprotawą









Wto 21 Cze, 2005 20:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.