| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

SB - brygady przeprowadzające egzekucje, no morderstwa,

hej czy ktoś czytał Neesweka , było podobno o ty , jak nawet w latach 80 i 90 mordowano niewygodnych ludzi, podobno jesli chodzi o ks. Popiełuszko to tak sprawę "schrzanili" (jeśli to mozna tak nazwać oczywiscie) dlatego że byli spóźnieni, a mieli do wykonania kilka egzxekucji tej nocy, czy raczej morderstw,
co przerażające ludzi eci żyją , chodza między nami, a za komuny byli bogami , odbierali życie,

Nie 01 Maj, 2005 4:00

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Newsweek pisze to co chcą jego szefowie w Londynie i Berlinie.
Z obiektywną prawdą ma mało wspólnego to pismo...
Ale trochę racji jest w tym co napisałeś: że ONI wciąż żyją, że chodzą wśród nas... może nawet na forum ktoś jest? Sza.... Wróg czuwa... Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 01 Maj, 2005 21:35

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do lat 50 po prostu zbierano z domu i rozstrzeliwano w lesie i do dołu,
potem zaczęli sie starać i rozebranym do naga ubierano niemickie hełmy i tak do lat 60 tych,

potem pozoracja samobójstw, morderstwa na tle rabunkowym i seksualnym, i chodza miedzy nami, chdzą i są przkonani że są nietykalni, i tak jest - spalono ich teczki zosty tylko nic nie znaczace płotki,

Sro 04 Maj, 2005 21:19

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najważniejsi zrobili kariery, i to nie polityczne tylko gospodarcze. W kapitaliźmie są zresztą tylko dwa sposoby zarobienia DUŻYCH pieniędzy: dzięki znajomościom lub wbrew prawu. Co zresztą często się pokrywa...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 05 Maj, 2005 16:04

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torochę odejdę od tematu

Nie ma sie czym podniecać. Zawsze , kazde państwo ma w swych służbach ludzi do takich zadań.
To są zawodowcy i nie ma sie co ich obawiać - tak jak kata. To jest ich zawód.
Jak chcecie sie bać - to proponuje zastanowic sie nad :
Co roku w samej Polsce - ginie bez wieśći ponad 1200 osób. Osób, tj. przecietnych obywateli, którzy nigdy sie juz nie odnajdą. I tak jest co roku !!!. Zakładajac iz tylko 20 % to morderstwa- to co roku PRZYBYWA W SAMEJ POLSCE 240 MORDERCÓW !!. Morderców o których nikt nigdy sie nie dowie. Pomnózmy to tylko przez ostanie 10 lat = 2400 !!!.
Oni nadal sa w wsród nas. Ilu z nich to psychole ?
( Ps. Liczbę osób , które gina beż wieści - specjalnie zaniżyłem )

Sob 07 Maj, 2005 13:31

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może to jedna osoba wyrabia normę? Wink
Albo FoxMulder z "Daną w skali" porywają ich żeby uwiarygodnic istnienie UFO...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 07 Maj, 2005 18:33

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: SB - brygady przeprowadzające egzekucje, no morderstwa,

szponiasty napisał:
podobno jesli chodzi o ks. Popiełuszko to tak sprawę "schrzanili" (jeśli to mozna tak nazwać oczywiscie) dlatego że byli spóźnieni, a mieli do wykonania kilka egzxekucji tej nocy, czy raczej morderstw,

Janek nie wiesz wszystkiemu co piszą, ale dobrze że o tym piszesz. Rewelacje tej gazety są rozbrajające. Jeżeli było by tak jak piszesz to mordercy nie jechali by z ofiarami do Warszawy 5-cio osobowym fiatem 125, ale musieli by poruszać się mikrobusem.

Nie 08 Maj, 2005 10:12

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oj nie czytałem tej gazety,
a z Popiełuszką nie jechali do warszawy,

Nie 08 Maj, 2005 12:28

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O prawdziwych zabojstwach politycznych sie nie dowiemy nigdy. Mi sie wydaje ze smierc Popieluszki byla przygotowana "inaczej". Pamietam newsy w TV. Juz malolat (po przeczytaniu wielu kryminalow) myslalem ze to zabojstwo bylo spartolone. Ksiadz znikl a tu juz za chwile sa wiadomosci ze pewnie zostal porwany i zamordowany. Co to za SB? Zawodowcy? Wydaje mi sie ze to byla pokazowka. Zeby kosciol sie nie mieszal do polityki. Przeciez blyskawicznei ujeto sprawcow, rutynowo przeprowadzono sledztwo, postawiono przed sadem.
Tak nie dzialaja zawodowcy. Zawodowcy dzialaja jak w przypadku rodziny Kuklinskiego. Do dzis trwaja spekulacje jak zgineli jego synowie. Majstersztyk. Dowodow nie ma.
Rosjanie mieli swietne metody, ktore znali nasi z SB. Niewykrywalne trucizny, wypadki samochodowe, napady, przypadkowe podpalenia.
A tu na chama porwano ksiedza, pobito, zamordowano, zapakowano do bagaznika. Akcja prowadzona przez oficerow z SB... pokazowka?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 11 Maj, 2005 12:02

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
Zawodowcy dzialaja jak w przypadku rodziny Kuklinskiego. Do dzis trwaja spekulacje jak zgineli jego synowie. Majstersztyk. Dowodow nie ma.


Ok. Tylko czyj? W ten sposob zmieniano takze tozsamosc roznych osob. Takze tych "skruszonych" kapusiow.
A co do tych SB-ckich brygad to dzis zeby sobie podniesc naklad i wdac sie w ogolnopolska licytacje o tamtych czasach to mozna wypisywac wszystko. Z Popieluszka to sprawa dla mnie jest w zasadzie prosta - robota wykonana na zlecenie. Problem czyje? Fachowcy? Partacze nie fachowcy. I to widac w kazdym szczegole tej zbrodni. Tyle, ze to byli nawiedzeni ideowo partacze. Moim zdaniem to nigdy prawda o zleceniodawcy na wierzch nie wyjdzie. Zreszta jaki jest w tym interes? Popieluszko jest juz prawie swiety a sprawcy osadzeni wiec teraz jest pole do popisu dla wszelkiej masci licytantow jak chocby z N. Co do tych innych to ja osobiscie mam duuuuze watpliwosci co do istnienia takiej grupy w latach 80-tych. To juz nie te czasy byly a przyklad z ksiedzem jest na to dobitnym dowodem. Inne jak chocby Suchowolec czy podobne sprawy z koncowki lat 80-ch to tez jest w glownej mierze dzisiaj pozywka wyborcza. Czym innym jest natomiast problem samej formacji. Duza grupa tych ludzi ma sie faktycznie dobrze. Gremialnie "opanowali" niektore sfery zycia gospodarczego jak chocby finanse (MF, US, clo, Inspekca Skarbowa) Uwazaja sie za fachowcow. I nimi sa. Tylko nie merytorycznie od tych spraw a od szpiclowania i dalszego szkodnictwa. Do niedawna mialem do nich stosunek obojetny ale z wlasnych doswiadczen obecnie uwazam, ze nie powinni miec takiego wplywu na zycie gospodarcze kraju. I tu mam na mysli nie tylko tych z SB. Mysle o szpiclach wszelkiej masci wogole. Tych juz w niepodleglej Polsce wychodowanych takze mam na mysli. To jest specyficzny rodzaj ludzi i bardzo konkretny sposob myslenia. Stad te wszystkie co i raz pojawiajace sie "haki", aferki, przekrety itd. Ich od zwyklego psiny w niebieskim mundurku rozni to, ze pilocjant zawsze bedzie sie zastanawial jak zostalo lub moze zostac zlamamne prawo. Oni mysla zawsze komu i w czyim interesie cos moze sie przydac. Obrzydlistwo - jesli przenosi sie do zycia publicznego.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 14 Maj, 2005 20:08

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby Popiełuszko do polityki sie nie pchał pewnie żyłby dzis i cieszył się dobrym zdrowiem. Najzabawniejsze jest to że zrobiono z niego męczennika za wiare...

Sro 25 Maj, 2005 13:14

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fallschirmjager napisał:
Gdyby Popiełuszko do polityki sie nie pchał pewnie żyłby dzis i cieszył się dobrym zdrowiem. Najzabawniejsze jest to że zrobiono z niego męczennika za wiare...


Zaupełna racja, człowiek, który próbuje zaszkodzić władzy musi odejść ale gdzie i jakim sposobem to już władza zadecyduje. Służby takie powinny byc nadal i trzymać za gębe kościół i całe to świństwo z dala od władzy czyli polityki. A najlepiej kościół pomniejszyć do rangi budek telefonicznych gdzie każdy ma wstęp ale wiadomo, kto gdzie jak i kiedy. A najlepiej to wytępić! Niech pozostaną zgliszcza obłudników.

Sro 25 Maj, 2005 18:04

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widze ze mamy takie samo zdanie na temat kościoła. Wcale mnie to nie dziwi. Zawsze twierdziłem że osoba prawicowo-antyklerykalna łatwiej się dogada w wielu kwestiach z osobą o poglądach wręcz lewackich niż katoprawicowych.

Sro 25 Maj, 2005 18:17

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bo panowie u nas prawicy jest mało.
wszystkie partie poza PO chcą gospodarki lewicowej- w mniejszym lub większym stopniu.
największe różnice są w kwestiach społecznych- tutaj zdecydowana większość z SLD na czele jest konserwatywna- brak partii liberalnej społecznie lub wręcz lewicowej...

był keidyś w necie, po angielsku fajny test na poglądy polityczne. efekt był na wykresie pokazywany. Jak sobie przypomnę to podam linka, chyba że ktoś wie o oc chodzi....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 25 Maj, 2005 21:31

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe nie mialem na myśli znaczenia globalnego tylko siebie jako osobę prawicową i antyklerykalną i elpasa aczkolwiek w dużym stopniu masz rację. Niemniej warto jest zaznaczyć że jest to wynik oczekiwań spolecznych połączonych z pragnieniem władzy. Nikt nie zaglosuje na partię która powie że zmniejszy opiekę socjalną i zlikwiduje bezpłatne szkolnictwo i służbę zdrowia...

Sro 25 Maj, 2005 22:17

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nikt nie zaglosuje na partię która powie że zmniejszy opiekę socjalną i zlikwiduje bezpłatne szkolnictwo i służbę zdrowia...

dlatego PO nie ma oficjalnego programu. Nikt mi jescze nie powiedział co ta partia chce zrobić po zwycięstwie- a znaczna część znajomych chce na nią głosować...
każdy chce opieki państwa a jednocześnie głosować na liberałów. gdzie tu logika?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 26 Maj, 2005 13:26

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Logiki tu brak za to wychodzi ciemnota bezmyślnego społeczeństwa które daje sobą manipulować wszechwladnym mediom.

Czw 26 Maj, 2005 15:29

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
a znaczna część znajomych chce na nią głosować...
każdy chce opieki państwa a jednocześnie głosować na liberałów. gdzie tu logika?


Ijon, czy Twoi znajomi nie maja elementarnej zdolnosci analizy terazniejszosci? Przeciez ten kto glosuje na PO to oddaje tak naprawde swoj glos na PiS. To takie proste... Nie lepiej od razu odchaczyc kaczki?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 26 Maj, 2005 20:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niestey moi znajomi pokończyli w większości Marketing lub Ekonomie i Zarządzanie i z teg owzględu znają tylko liberalny (a właściwie neoliberalny) pogląd na gospodarkę. Dodatkowo w holu ich instytutu leży codziennie nowa Rzeczpospolita i Wybiórcza- to już są ludzie straceni dla świata.
Po klęsce rządów PO będą nadal głosować na nich z argumentacją że albo socjalistyczna UE nei pozwoliła albo narodowy PiS albo czerwone krasnale w radch nadzorczych których nie udało się odwołać..

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 26 Maj, 2005 20:23

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bosze jak to dobrze ze zrezygnowałem z tego markietingu na UMK po pierwszym roku...

Czw 26 Maj, 2005 20:26

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale mnie nie o to chodzilo. Od ponad roku JezusMaria z Donaldem glosza wszem i wobec, ze oni tylko z PiS. No to w zasadzie jesli ktos chce takich rzadow to po jaka cholere ma glosowac na PO? Bez programu, bez ideologii, bez wizji. kaczory dla odmiany wszystko podaja na talerzu. Czyli wychodzi, ze PO w zasadzie popiera bolszewie Pis-u. Ergo, po co dzielic glosy? Lepiej od razu glosowac jak nalezy.
Z jakiegos przeciez powodu Donald pozbyl sie Gilowskiej, ktora jako jedyna chyba krzywym okiem spogladala na ten mezalians z Kaczynskimi... Dziwi mnie tylko, ze nawet teraz siedzi cicho. A ten parszywy usmieszek na twarzy Rokity komentujacego te niby "afere"? Ochyda. Evil or Very Mad
Reasumujac - kazdy kto glosuje na PO MUSI MIEC SWIADOMOSC, ze tak naprawde glosuje na PiS.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 26 Maj, 2005 21:30

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja sie boję ze kaczory zrobią nam oficjalne państwo wyznaniowe bo to nieoficjalne to już właściwie mamy. Kaczor niby jest prezydentem wawy a z punktu kogos kto odwiedza wawe raz w roku (bylem tam w sobotę a wczesniej na rekonstrukcji powstania warszawskiego na woli) niewiele się zmieniło: jest to dalej brudne, śmierdżące i męczące miasto z dalej straszącym blaszakiem na placu defilad. Jeśli tak miała by wyglądać Polska pod rządami kaczorów to ja się wynoszę na Czechy. Tam chociaż deko można mieć po legalu. Zniesmaczony

Czw 26 Maj, 2005 21:49

Powrót do góry
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polityka???

Fajna dyskusja!!!
Polecam Panowie wyjść na pole, pokrzyczeć i się zrelaksować!!!

Poglądy polityczne ludzie mogą mieć różne i nie powinno stać to w sprzeczności z U-C-Z-C-I-W-O-Ś-C-I-? ! ! ! ! ! ! ! ! Tu leży problem... Obrzucacie błotem politykę i nota bene słusznie ale zapytajcie siebie ile razy daliście łapówe policji, żeby nie dostać mandatu i paru punkcików??? Jeśli już macie prawo jazdy i jeździcie.. A jeśli nie wy to jak robią wsi znajomi??? No, co??? jak???
Jak jest wynika z kondycji społeczeństwa, jego wykształcenia, wyedukowania prospołecznego, świadomości społecznej i historycznej, zdolności oporu wobec manipulacji...

A nie chce mi się dalej w to brnąć. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Polecam rzeczywiście się zrelaksować i próbować budować normalne życie od siebie i najbliższego otoczenia a zmian nalepsze będziemy mogli oczekiwać za 50, 100, 150, 200... lat Laughing Laughing Laughing

Szponiasty ma rację!!! Grubą kreską odcięto odpowiedzialność za przeszłość i nie tylko!!! I nie powinno się o tym zapomnieć!!!

pozdarwiam.miłego.dnia.mercator

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Pią 17 Cze, 2005 21:26

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niestey nie rozumiem powyższego przesłania kolegi marynarza mecatora...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 18 Cze, 2005 13:14

Powrót do góry
mercator
Starszy marynarz

Starszy marynarz





Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
niestey nie rozumiem powyższego przesłania kolegi marynarza mecatora...


trudno
może inni zrozumieli?
niech może jeszcze ktoś zabierze głos... może ktoś mnie zrozumiał??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
pozdrawiam

_________________
nie zna życia kto nie służył w marynarce!!!...

Sob 18 Cze, 2005 20:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.