| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Modelarskie Prawa Murphy'ego

http://artro219.fm.interia.pl/reszta/prawa.htm

Moim zdaniem - strzał w dziesiątkę Mr. Green. Przeczytajcie zresztą sami Uśmiech. Moje ulubione: Prawo upuszczonych części Mackowskiego. Interpunkcja, prawda, kuleje ale jak ktoś czuje przecinki, to sam sobie je podostawia Razz

Sro 27 Cze, 2007 6:50

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z częścią praw nie można się zgodzić:

Cytat:
3. Materiały źródłowe (książki, czasopisma) zawsze zajmują więcej miejsca niż masz na to przeznaczone.


To jest lekka nieprawda. Szczególnie w epoce skanerów i e-booków. Kiedyś mój kolega powiedział, że cała jego wiedza modelarska to 15 płyt DVD, a one nie zajmują zbyt wiele miejsca (inna sprawa, że kilkanaście roczników różnych pism zajmuje u mnie baaaardzo dużo miejsca- chyba czas zacząć je skanować).

Cytat:
Nie ma pojęcia doskonałego zestawu plastikowego.


Z tym też nie można się zgodzić. Istnieje Firefly w skali 1/35 wydany przez firmę Tasca. Na rynku dostępne są też Sd.Kfz. 251 z AFV Club- one także są praktycznie doskonałe.

Cytat:
1. Tubka z klejem rozbryzguje się najczęściej w pobliżu części przeźroczystych.


To też mocno naciągane. Ostatnimi czasy w tubkach występuje tylko cyjanoakryl, a on nieszczególnie chce się rozbryzgiwać. Poza tym uczono mnie żeby trzymać części przeźroczyste w bezpiecznym miejscu.

Cytat:
2. Farba powoduje, że części ujawniają swoje pęknięcia.


Myślałem, że po to jest podkład żeby nie było takich numerów.

Sro 27 Cze, 2007 11:58

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Z częścią praw nie można się zgodzić:


Cytat:
Nie ma pojęcia doskonałego zestawu plastikowego.


Z tym też nie można się zgodzić. Istnieje Firefly w skali 1/35 wydany przez firmę Tasca. Na rynku dostępne są też Sd.Kfz. 251 z AFV Club- one także są praktycznie doskonałe.


"Praktycznie doskonałe" znaczy - nie całkiem Razz

Human napisał:
Cytat:
1. Tubka z klejem rozbryzguje się najczęściej w pobliżu części przeźroczystych.


To też mocno naciągane. Ostatnimi czasy w tubkach występuje tylko cyjanoakryl, a on nieszczególnie chce się rozbryzgiwać. Poza tym uczono mnie żeby trzymać części przeźroczyste w bezpiecznym miejscu.


Nie każdy przecież używa cyjanoakrylu...

Human, nie zauważyłeś że te prawa były redagowane z lekkim przymrużeniem oka? Wink

Sro 27 Cze, 2007 14:35

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Praktycznie doskonałe" znaczy - nie całkiem


Jedynym minusem tej Tasci jest fakt, iż instrukcja występuje tylko po japońsku i modelist kosztuje 160 zł.

Cytat:
Nie każdy przecież używa cyjanoakrylu...


Jak chcesz inaczej połączyć plastik z blaszką, a blaszki są coraz częstsze- w modelistach Dragona praktycznie zawsze obecne.

P.S. Nie wiem czy wiesz, ale modelarze wszystko traktują z przymrużeniem oka. Te prawa są jak najbardziej poważne Laughing

Sro 27 Cze, 2007 14:57

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Cytat:
"Praktycznie doskonałe" znaczy - nie całkiem


Jedynym minusem tej Tasci jest fakt, iż instrukcja występuje tylko po japońsku


Coś o tym wiem. Kupiłem model KW-2 i jedyne co zdołałem odczytać z instrukcji to "KV-2 Late Type", nawet oznaczenia kolorów to jakieś frędzelki Laughing

Sro 27 Cze, 2007 15:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.