| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturro93
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

osada? proszę o poradę !!

Witam.
W mojej okolicy są dwa jeziora, jedno polodowcowe i własnie na tym jeziorze jest pewna wyspa. Znajduje się ona niedaleko mnie, byłem tam kiedys ale daleko w głąb nie wszedłem bo były ogromne chaszcze.Tata kiedys opowiadał ze byl tam na tej wyspie i widzial z kolegą jakieś ruiny ale czego to nie wie.Dla mnie ta wyspa jest bardzo ciekawa jak i sama okolica, moja wioseczka jest pomiędzy dwoma jeziorami, znalazłem tu trochę monetek z róznych okresów np boratynki, grosze księstwa warszawskiego i Rzymka! na dodatek przy jeziorze!! Niedaleko mnie znajduje się tez zamek XV wieczny, tutaj trochę o nim:
http://www.zamkipolskie.com/konin/konin.html
Wszystkich i przedewszystkim mnie bardzo ciekawi w jaki sposob ta wyspa powstała ,może było tam coś ciekawego? Może jakaś Osada?
Jak już mówiłem okolica bardzo ciekawa to może i coś z tą wyspą będzie ciekawego.
Niestety nie mam zdjęć z lotu ptaka, a z Zumi.pl nie da się skopiować obrazu, takżę daję informacje potrzebne do znalezienia wyspy.Na www.zumi.pl wpiszcie w wyszukiwarkę tam gdzie jest: "miasto,ulica,numer " Konin,Gaj3 Kiedy juz wyszuka kliknijcie na SATELITA odsuńcie dwie kreski w gorę na tym zumie po lewej stronie, i przesuńcie mapkę w prawo.GOTOWE. Widać wyspę? Co o tym myślicię? bardzo proszę o rady, bo chyba poplynę tam z wykrywką bo to dosłownie kilka kroków ode mnie.
Bardzo dziękuje jeśli ktoś się zainteresuje tym tematem.

Nie 24 Cze, 2007 16:42

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale z Jabelkiem to tam możesz znaleźć...niewiele. Wiem bo sam mam!!! Laughing Pozdrowienia
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 24 Cze, 2007 19:45

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na moje wprawne oko badacza zamków i dworów Wink Na wyspie niewiele jest.... Widać za to dziwne ułożenie drzew w około wysepki. Moze byc ona naturalna ale nie musi. Dziwnie wygląda tez wylot kanałku ?? z lądu. Być może a nawet trochę zdjęcie na to wskazuje wysepkę z lądem łączyła kiedyś grobla ? być może np pomost-molo. Trochę za mało informacji , np nazwa jeziora i paru wsi z okolic. Podaj więcej pogrzebie może coś poradzę albo popytam znawców po fachu.

PS pokopać zawsze możesz , zawsze przygoda co nie Wink

Nie 24 Cze, 2007 20:03

Powrót do góry
arturro93
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z jabelkiem tam nie ruszę Mam ACE 150 a co do informacji to żadnego mola z pewnością tam nie było,a z plaży jest latem dojscie do tej wysepki przez kamienie, wysycha troche i da jakos się przejesc i idzie taka jakby droga ale zatopiona.
Postaram sie zalatwic jakies inf.
Pozdrawiam.

Nie 24 Cze, 2007 22:08

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To poszukaj tego info!!! A kiedy ruszasz w teren???
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 24 Cze, 2007 22:52

Powrót do góry
arturro93
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, chyba poczekam na tate i pójdziemy na spokojnie i sobie rowerkiem wodnym doplyniemy lub coś, chyba ze jak troche woda opadnie to jakoś przejde z kolegą bo płynąc nie da rady tak normalnie.Oby czekał tam na mnie garnuszek z monetkami..
Pozdrawiam. Uśmiech

Nie 24 Cze, 2007 23:05

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to życzę Ci tego!!! Powodzenia!!! Piwo
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 24 Cze, 2007 23:06

Powrót do góry
arturro93
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Uśmiech Piwo

Nie 24 Cze, 2007 23:25

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@arturro93 - skoro wyszła tam rzymska monetka to nie jest to moim zdaniem totalny przypadek. Pamiętać należy, że przez Konin i okolice przechodził Bursztynowy Szlak biegnący w stronę Torunia.
Myślę więc, że fajne monetki są jeszcze przed Tobą.
Wysepkę oczywiście sprawdź. osobiście uważam, że fajne moniaki dadzą Ci przede wszystkich okoliczne pola i łąki. POWODZENIA.
pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Nie 24 Cze, 2007 23:59

Powrót do góry
arturro93
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

monetka pewnie sie jakaś jeszcze znajdzie, choć moją wioske juz przetrzepałem, znaczy się pola.A rzymek wyszedł za domem kolegi przy jeziorze Zszokowany Twisted Evil
Pozdrawiam, dzieki za zainteresowanie

Pon 25 Cze, 2007 0:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.