| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

komory celne

Witam!!!Czy ktoś z Was forumowiczów kopał kiedyś w rejonie tzw. komory celnej. Jakie były tego efekty? :czolg: Czołg2

Wto 19 Cze, 2007 16:44

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale w jakim rejonie kraju?
Jeśli chodzi o Toruń, to poza jakimiś pierdołami nic konkretnego nie wyszło.

Wto 19 Cze, 2007 16:52

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie chodzi o komorę nad rzeką Tążyna okolice Torunia

Wto 19 Cze, 2007 16:56

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PanzerII napisał:
Właśnie chodzi o komorę nad rzeką Tążyna okolice Torunia


tak jak napisał Piotrek poza pierdołami nic tam nie wyszło szczególnego. Trafiłem tam m.in. plomby pruskie i rosyjskie (pogranicze), kilka sztućców, trochę ozdób, moniaków pruskich i carskich, trochę moniaków polskich II RP, guziki, etc.

Zoli w okolicach Otłoczyna było kilka. Większość nad Tążynką sprawdziłem. Jednak zawsze coś trafisz. Okolica przepiękna.
Bardziej ciekawe rzeczy możesz trafić w miejscu karczem, które znajdowały się w tych okolicach.

Bardzo ważna uwaga - w okolicach Otłoczyna znajduje sie kilkanaście stanowisk archeologicznych - bardzo proszę uważaj abyś w ich okolicach nie kopał.

Poza tym jest to obszar o dużym niebezpieczeństwie trafienia na mogielniki. Proszę o zachowanie ostrożności.

P.S. 1. W sklepie w Otłoczynie sprzedaje bardzo ładna Pani. No i oranżada jest też najlepsza na świecie w tym sklepie. Wink

P.S. 2. łom kiedyś ze speculatorem trafiliśmy na jednej z komór celnych Piwo

pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Wto 19 Cze, 2007 17:11

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!!!Widzę że temat komór i karczem nie jest Ci obcy.Te tereny znam jako tako ponieważ mieszkam w Aleksandrowie Kujawskim. W okolicach Otłoczyna już kopałem bez większych rezultatów, są tam ładnie zachowane tobruki i okopy ale nic poza tym. Na poszukiwanie komory celnej wybieram się w okolica Rożna wiem z mapy że takowa tam była(kopałeś tam może?)Stanowisk archeo nie rozkopuje!!!Ale wiesz co nigdzie nie trafiłem na ślady karczem może jakieś wskazówki?

Wto 19 Cze, 2007 17:24

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

na prive'a dostałeś.
A z czasów napoleońskich cos Ci wyskoczyło?
pozdrawiam,

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Wto 19 Cze, 2007 18:20

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z czasów napoleońkich to nicz tych terenów, ale w zeszłe wakacje pod Górowem Iławeckim znalazłem kilka carskich guziczków i kulek od muszkietu. W lipcu jak będę w Górowie (to moja rodzinna miejscowość) to ruszam pod Dwórzno, ostatnio przeczytałem o tej bitwie w IOH i zamierzam tam pokopać! Czołg2 :czolg:

Wto 19 Cze, 2007 21:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.