| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IOH znowu w TVN - Szponiasty gwiazdą!

Witam!
Szponiasty zaczyna robić się gwiazdą medialną TVN. Przed chwilą widziałem go w Faktach. Tak trzymać! Bardzo szczęśliwy

Sob 26 Maj, 2007 19:10

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

he he he , też widziałem - Gwiazda Medialna - trzecia informacja Faktów. Niedługo od takich info będą zaczynać główne wydanie. Co istotne - poruszany problem nie jest błahy i dobrze, że wreszcie o tym się rozmawia.
P.S. Tesoro miało też swoją reklamę Laughing
P.S. 2 - Toruń pięknie w tym słoneczku wyglądał.
P.S. 3 - Jasiu - napisałbym to samo o Tobie, ale władza rządząca mogłaby mnie zacząć ścigać za "dziwne rzeczy" Wink

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sob 26 Maj, 2007 19:18

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wrzucać do neta, chłopaki!!

Sob 26 Maj, 2007 20:44

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Małopolskie/ Zatrzymano archeologa-amatora
26.5.Kraków (PAP) - Policja zatrzymała 29-letniego archeologa-amatora z Miechowa, który wystawiał na aukcje internetowe znalezione przez siebie rzeczy z epoki paleolitu - poinformowała PAP w sobotę Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.



"Policjanci ze specjalnej grupy z biura kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, zajmującego się nielegalnym obrotem dzieł sztuki i ich kradzieżami, monitorując internet dostrzegli wystawione na aukcje rzeczy, stanowiące dobra kultury" - powiedziała Padło.



Wśród oferowanych do sprzedaży przedmiotów były krzemienne naczynia czy fragmenty naczyń glinianych. Zatrzymany znalazł je nieopodal Miechowa. Policja ustala, czy zanim natrafiono na trop archeologa-amatora, udało mu się coś sprzedać.



29-latek będzie miał postawione zarzuty na początku przyszłego tygodnia - po tym, jak rzeczoznawca określi wartość przedmiotów. Najprawdopodobniej postawiony mu będzie zarzut kradzieży przedmiotów stanowiących dobro kultury, co jest zagrożone karą do lat 10 pozbawienia wolności. (PAP)

tego też dotyczył materiał emitowany w TVN

Sob 26 Maj, 2007 22:02

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponek co się nie chwaliłeś, że w TVN znowu będziesz Bardzo szczęśliwy Obejrzałbym Mr. Green Mr. Green

Sob 26 Maj, 2007 22:37

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

właśnie...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 27 Maj, 2007 12:44

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Link do materiału ze Szponiastym:
http://www.tvn24.pl/28377,1507953,1,1,fakty_wiadomosc.html

Nie 27 Maj, 2007 13:47

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem Uśmiech

Nie 27 Maj, 2007 14:22

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No no, ciekawy material, ale szkoda ze nie mozna sobie legalnie "przywlaszcac" skarbow znalezionych w ziemi Uśmiech ... Znaleziska dokonane przez zatrzymanego poszukiwacza godne podziwu Wyluzowany
_________________
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Nie 27 Maj, 2007 14:27

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najmad. To nie tak. To, że znalazłeś rzecz która jest zabytkiem i która z mocy prawa należy do Skarbu Państwa, nie oznacza jeszcze, że nie ma możliwości ubiegania się o nią lub o wynagrodzenie.
Oczywiście, że szanse na otrzymanie znaleziska na własność lub w depozyt są małe lub żadne w przypadku, gdy jest to znalezisko archeologiczne, ale jeśli jest to przedmiot nie będący znaleziskiem archeologicznym to szanse są już dużo większe. Pierwszeństwo będzie miało muzeum, jednak znalazca nie jest bez szans.

Nie 27 Maj, 2007 14:33

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No szponek, widzę że stajesz się pupilkiem TVNu Uśmiech Bardzo dobrze, że zaczęli poruszać takie poważniejsze i ambitniejsze tematy. A IOH mają co jakiś czas reklamę Mr. Green

Nie 27 Maj, 2007 14:42

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warto zwrócić uwagę na ta sprawę z innej strony, osobiście skorzystałem z możliwości reklamy. ale nie jest to taka prosta sprawa jak to przedstawiono - proszę oto druga strona medalu.
(neolitu nie znajduje się wykrywaczem , to kamienie)

Wars jako prawnik powiedz co o tym sądzisz.


" To ja jestem tym niesłusznie oskarzonym niby archeologiem
27.05.2007 08:42~przypadkowy znalazca
To ja jestem tym którego polcja złapała za posiadanie kilku krzemiennych kamieni i skoróp znalezionych w polu po orce wiosną.Nie jestem rzadnym zbieraczem i kolekcjonerem!!!!!!!!!!Pole to na którym znalazłem te kamienie znajduje sie obok szkoły do której kiedys chodziłem.Obok pola jest parking samochodowy 4 metry.Przypadkowo zauwarzyłem rok temu jak na skibie po orce leza jakies skorupy i krzemienie i je podniosłem.Zaciekawiło mnie to i zaczołem chodzic po polu i zebrałem cała reklamówke takich krzemieni.Leżało to u mnie w szafie wmieszkaniu pewien czas do czasu az,zauwarzyłem ze ludzie wystawiaja takie rzeczy na Allegro i to czesto.pomyslałem ze skoro mozna zarobic to tez wystawiłem.no i nie stety ja byłem tym kozłem ofiarnym którego z tych dziesiatków allegrowiczów wystawiajacych o wiele lepsze i piekniejsze przedmioty złapali.mówie wam ze Był tam tylko koraklik gliniany z otworem,kilkanascie kamyków krzemiennych,jakis chyba nóz krzemienny????i troche skorup garnka i tyle!!!!!!!Policja po wejsciu do mieszkania nie znalazła rzadnych gablot czy regałów z kolekcja bo takowej nieposiadałem.wyjąłem tylko z szafy reklamówke z biedronki w której znajdowało sie moze kilogram krzemienia i za to mam pójsc do wiezienia na 10 lat?!!!!Kazdy moze po orce i jak sniegi stopnieja czy deszcz przepłuka pole znalesc jakies krzemienie czy skorópy!!!!!Dziesiatki rolników w trakcie wykopków i zbierania ziemniaków w polu natrafia na siekierki krzemienne i inne podobne przedmioty ale ich wiedza na ten temat jest prawie rzadna,tak jak moja.wzorujac sie innymi podobnymi aukcjami allegro chciałem je sprzedac.miałem prawo nie wiedzieć że nie wolno skoro allegro na to pozwala i innym tez.miałem prawo nie wiedzieć ze to jest jakiz zabytek nie wolno tego zbierac po orce w polu.Niczego nie kopałem!!!!!!!!!!!!!Chłop zaorał pole i znalazłem.w moim miescie nie ma muzeum i nie mam czasu na jechanie do krakowa zeby cos takiego oddać,nawet nbie wiem gdzie?Pozdrawiam.nie poddam się i nie pozwole sie zgnoic byle cwaniakom archeologom którzy zrobi ze mnie kozła ofiarnego!!!!!!!A tysiace innych aukcji które wystepuja na allegro olali!!!!!!!! "


http://www.tvn24.pl/1,251,8,30805263,84097942,3835129,0,forum.html

Nie 27 Maj, 2007 16:42

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponek. Mocno naciągana teoria. Sam przecież pisze (o ile to rzeczywiście on), że wcześniej obserwował Allegro.pl. I co? Nie zorientował się, że to nielegalne? Przecież co i rusz kogoś haltują za takie numery, a komentarze, że to nielegalne też się tam pojawiają.
Byle rolnik wie, że takie rzeczy trzeba zgłaszać. A gość teraz twierdzi, że nie wiedział jakie jest prawo, że tylko znalazł, że nie miał czasu zgłosić, itp. itd.
No i dodajmy do tego opisy jego aukcji - bardzo rzeczowe.
Niee... Takie rzeczy to tylko w bajkach.
Mr. Green
Przestępcy zawsze się tłumaczą, że oni nic nie wiedzieli, nic nie widzieli, nic nie słyszeli, nic nie mówili, a rzeczy przy nich znalezione nie są ich, że ktoś im podrzucił, a zabór mienia był krótkotrwały...

Wolne żarty.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Nie 27 Maj, 2007 17:02

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wars, bez jaj. Takich krzemieni walają się po polach tony. Tak samo jak wszelakich skorup. Sam jak chodzę "na spacery" to nazbieram zawsze tego troche. Krzemienne narzędzia, zbrojniki mikrolityczne czy kamienne toporki to żaden rarytas, nie mówiąc już o ceramice. Nawet u mnie na działce jak ojciec robił trawnik to nazbierał tego z reklamówkę. Przecież nikt normalny nie będzie tego za każdym razem zgłaszać archeologom, bo by im pracowników nie starczyło Mr. Green
Pozdrawiam!

Nie 27 Maj, 2007 17:55

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@ Piotrek - w 100% zgadzam się.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Nie 27 Maj, 2007 20:33

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek. Znam funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, więc jeśli doprowadzili do zatrzymania to znaczy, że mieli ku temu podstawy. W kwestii innych przypadków się nie wypowiadam. Tu delikwent doskonale wiedział co robi.

Nie 27 Maj, 2007 20:40

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak , takie neolity to na Allegro po 10 pln chodzą , sam też kiedyś robiłem takie narzędzia, wystarczy troszke postukać młotkiem w krzemień. Szkoda gadać , czysta propaganda sukcesu niedawno otwartych wydziałów do ścigania przestępczości przeciwko zabytkom. A spokojnie dalej można sobie kupić fragmenty pałaców, czy wspomniane w artykule Pani Lamparskiej w NG wypływające dzieła sztuki z śląska. Ale tam duże pieniądze i spokój, a tu szaraczka łatwo.

Nie 27 Maj, 2007 22:30

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Link do materiału ze Szponiastym:
http://www.tvn24.pl/28377,1507953,1,1,fakty_wiadomosc.html


"Przepraszamy, ale takie strony tu nie ma" Rolling Eyes

Pon 28 Maj, 2007 10:40

Powrót do góry
fullcaffe
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Piotrek. Znam funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego KWP w Krakowie, więc jeśli doprowadzili do zatrzymania to znaczy, że mieli ku temu podstawy. W kwestii innych przypadków się nie wypowiadam. Tu delikwent doskonale wiedział co robi.

w zupełności się nie zgodzę może dlatego że Wars nie masz zielonego pojecia otoku życia na wsi.
jak jakiś chłop znajdzie coś na polu a mu się nie przyda to zazwyczaj wyląduje w szopie lub śmietnisku
a na temat panów archeo i panów policjantów nie będę się wypowiadał bo ...
pozdrawiam

Pią 01 Cze, 2007 17:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.