| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skarb z morza

Widziałem przed chwilka w TVN - gdzieś w oceanu atlantyckiego poszukiwacze skarbów z USA wydobyli już kilkanaście ton złotych i srebrnych monet sprzed 400 lat. A to nie wszystko.
Wie ktoś coś więcej ?

Sob 19 Maj, 2007 19:25

Powrót do góry
gregor1944
Sierżant

Sierżant





Posty: 97
Skąd: Gorlice/Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

też słyszałem tylko ,że w radiu... konkretnie 17 ton złota(!!!)

Sob 19 Maj, 2007 21:46

Powrót do góry
Cierech
Private

Private




Posty: 16
Skąd: Lidzbark Warm.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NO mi tez sie o uszy obiło ale nic wiecej nie wiem ...

Nie 20 Maj, 2007 16:37

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Atlantyku, zwłaszcza w Zatoce Meksykańskiej i Morzu Karaibskim, leży jeszcze wiele ton złota. Hiszpanie każdego roku wysyłali do kraju dziesiątki załadowanych statków. Część dopadł tajfun, część piraci, część wpadła na rafy. Jest jeszcze czego szukać. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i mieć czym

Sro 30 Maj, 2007 8:24

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
gdzieś w oceanu atlantyckiego poszukiwacze skarbów z USA wydobyli już kilkanaście ton złotych i srebrnych monet sprzed 400 lat.

Cierech napisał:
NO mi tez sie o uszy obiło ale nic wiecej nie wiem ...

To odkrycie firmy Odyssey Marine Exploration z Tampy. Odnaleziono i przetransportowano na Florydę 17 ton srebrnych i złotych monet (ok. 500 tys. sztuk). Firma nie podała, gdzie odnalazła wrak ani z jakiego kraju pochodzi. Ale ludzie siedzący w tym temacie domyślają się, że chodzi o jednostkę, która zatonęła ok. 400 lat temu w drodze z Ameryki do Anglii. Greg Stemm z zarządu Odyssey stwierdził, że wrak odnaleziono poza wodami terytorialnymi jakiegokolwiek kraju, jednak mówi się, że chodzi o wrak, na którego poszukiwanie Odyssey wystąpił o pozwolenie do Wielkiej Brytanii, gdyż było to niedaleko wybrzeża. Jeśli okazałoby się, że to właśnie ten wrak, na którego poszukiwanie Odyssey otrzymał pozwolenie, wtedy UK przejmuje 50%. Na podstawie umów Odyssey dostanie 80 proc. z pierwszych 45 milionów wartości skarbu i połowę z pozostałej sumy. Resztę dostanie rząd Wielkiej Brytanii. Firma zagwarantowała sobie wyłączne prawa do badań w tym miejscu.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sro 30 Maj, 2007 15:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.