| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Life of a Soldier, Fort Knox, Kentucky, 26-27 maja 2007

Jeśli ktoś z okolic Chicago chciałby tę jedną z największych w Stanach imprezę reenaktorską zobaczyć, niech się ze mną skontaktuje - mam co najmniej trzy miejsca w samochodzie wolne.Wyjeżdżam w nocy z piątku na sobotę, powrót do domu - dobę później (nie mogę zostać na dwa dni).
Pozdrowienia
Grendel

Nie 20 Maj, 2007 22:31

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dwa miejsca wciąż wolne.Wyjazd jutro, późnym wieczorem.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 24 Maj, 2007 15:09

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ci, którzy mogli ze mną pojechać, a nie pojechali, niech żałują.Mieli być może jedyną w życiu okazję, by przejechać się Shermanem (wyszło na to, że przyszło mi "powozić" jednym z naszych muzealnych egzemplarzy, na dwóch z trzech pokazów, choć tego robić wcale nie planowałem) i bliżej zapoznać się z Pz.Kpfw. III Ausf. F, bo go na imprezę odpalono.
70+ zdjęć z imprezy znajdzie się wkrótce w galerii.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Grendel dnia Wto 29 Maj, 2007 18:32, w całości zmieniany 1 raz

Wto 29 Maj, 2007 1:30

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem, że ten owłosiony lekko inaczej pan na fotce to Ty Wink Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 29 Maj, 2007 13:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel, ta 105- tka to M4 czy M4A3? Pewnie A3? To oryginał czy składak? Szczególnie chodzi mi o osłonę transmisji.

Wto 29 Maj, 2007 14:31

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

M4 (105).
Numer "W" powinien być oryginalny.Prócz tego wiem niewiele, bo nie zajmowałem się tym czołgiem.Czy z tą akurat transmisją wyjechał z Detroit Tank Arsenal diabli wiedzą.Trzeba by dotrzeć do historii naprawczej wozu, a wcale nie jest powiedziane, że się zachowała.Mogę sprawdzić przy następnej wizycie w FK, jeśli Cię to bardzo interesuje.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 29 Maj, 2007 15:57

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzeba by dotrzeć do historii naprawczej wozu, a wcale nie jest powiedziane, że się zachowała.Mogę sprawdzić przy następnej wizycie w FK, jeśli Cię to bardzo interesuje.


Bardziej interesowały by mnie zdjęcia detali. Modelarska dusza się odezwała, a i koledzy by skorzystali Laughing

Wto 29 Maj, 2007 16:05

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co konkretnie Cię interesuje?
Ten czołg nie jest eksponowany na codzień i niezbyt często można go zobaczyć - jest garażowany w innej części bazy i powiem Ci szczerze, że będę musiał załatwić zezwolenie w MP by tam pojechać.

Pozdrowienia
Grendel

Wto 29 Maj, 2007 16:47

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najbardziej interesuje mnie tył kadłuba- płyta nadsilnikowa, okolice grouser box cover, tył kadłuba z drzwiami rewizyjnymi. Obecność/lub nie i typ deflektora no i jarzmo.

Wto 29 Maj, 2007 16:58

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia detali może uda się zrobić już 19-go czerwca (ale jeszcze nie jestem pewien, czy pojadę - zależy to od wielu czynników), jeśli nie - pewnie dopiero w połowie grudnia, gdy będziemy urządzali dzień otwarty dla kandydatów na wolontariuszy (chętni - proszę o kontakt).
Póki co, musisz zadowolić się kilkoma zdjęciami z soboty.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 29 Maj, 2007 17:23

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Świetne zdjęcia. Bardzo dziękuję!

Swoją drogą ciekawy wóz. Późne wózki z podniesioną rolką, tłoczone koło napędowe i do tego wczesne, ażurowe koła i gąsienice T51 (o ile to nie są starte do cna T48). To by, do kupy z jarzmem, wskazywało wóz z wczesnej fazy produkcji.

Wto 29 Maj, 2007 17:43

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Traki T51.
Kopułka dowódcy pochodzi z innego wozu (inny odcień farby), ale nie wiem kiedy ją zainstalowano.
Wszystko jest do sprawdzenia, ale na to musiałbym wygospodarować sporo czasu, żeby znaleźć dokumentację.
Tego czołgu używa się 3-4 razy w roku w czasie dużych imprez reenaktorskich, jest chyba najczęściej wyjeżdżającym ze wszystkich wersji M4 z zasobów Muzeum.To, co mi się osobiście niezbyt podoba, to fakt, że na potrzeby "przebierańców" przystosowano haubicę do "strzelania" gazem.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 29 Maj, 2007 18:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.