| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 207
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ułani

W temacie pod tytułem rangi de Villars zaproponował aby dodać do rang , ułanów Uśmiech
Mi sie ten pomysł podoba i już stworzyłem listę stopni :

ułan
starszy ułan
kapral
plutonowy
wachmistrz
wachmistrz sztabowy
chorąży
podporucznik
porucznik
rotmistrz
major
podpułkownik
pułkownik
generał brygady
generał dywizji
generał broni


jeśli zrobiłem jakiś błąd to przepraszam Embarassed

co sądzicie o tym pomyśle ? Uśmiech

Pozdrawiam
Przemek

_________________
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale my w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna i tą rzeczą jest honor."
Józef Beck,

Nie 29 Kwi, 2007 23:05

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamiast wachmistrza sztabowego dałbym starszego wachmistrza Wink

Pomysł OK, ale myślę, że 'szefostwo' stwierdzi, że to nie potrzebne i nie ma sensu (sam zgłosiłem propozycje stopni brytyjskich i japońskich - i myślę, że na propozycjach się skończy...) Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 30 Kwi, 2007 18:09

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na propozycjach się nie skończy Wink Wszystko w swoim czasie Wink Odnośnie stopni ułańskich to 'szefostwo' jest za Wink Proszę tylko o wskazanie wzoru pagonów, ewentualnie jeżeli pagony są podobne do aktualnych stopni polskich to proszę o wskazanie jakiegoś sposobu na ich urozmaicenie, żeby jednak nie wyglądały tak samo Wink

Jak to zostanie załatwione to zajmiemy się innymi stopniami Wink

Pon 30 Kwi, 2007 19:35

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuję pagony wojsk lądowych z wykorzystaniem któregoś z monogramów, które każda jednostka - również kawaleria - umieszczały na pagonach:
http://www.militarybadges.info/images/poland/02.jpg

Który zaś konkretnie monogram?
Może głosowanie...
Ja stawiam na 17 L. - BCh z koroną - o ile się orientuję patronem jednostki był Bolesław Chrobry.

Innym rozwiązaniem jest użycie brązowych naramienników w miejsce zielonych.

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 30 Kwi, 2007 19:52

Powrót do góry
przemek
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 207
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no i jeszcze trochę czasu i pomysł będzie zrealizowany Uśmiech
a co do pagonów kolor by sie zmieniło i może coś sie dodało Uśmiech

_________________
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Ale my w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna i tą rzeczą jest honor."
Józef Beck,

Pon 30 Kwi, 2007 22:38

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byleśmy panowie nie odeszli za daleko od pierwowzoru. Jeśli coś zmieniać to tylko mając potwierdzenie w materiałach źródłowych.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 30 Kwi, 2007 22:41

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak!!

Ja silnie optuję za stopniami kawaleryjskimi (tak to się nazywa. Panowie, jak się coś postuluje, to wypada wiedzieć jak to się nazywa). Wynika to z różnych powodów:

Po pierwsze- Kawaleria jest silnie zakorzeniona w polskiej historii. Szczególnie na MTO w czasie drugiej wojny światowej. Jest nawet taki wierszyk, który pozwolę sobie zacytować. Świadczy on o wysokim poziomie oficerów wywodzących się z tradycji kawaleryjskiej. Czterowiersz ten dotyczy niejakiego Zbyszka Kiedacza, dowódcy 15. Ułanów, któren to Zbyszek Kiedacz jest głównie znany z tego, że wysadził się na minie:

"Lepiej muchę znaleźć w zupie,
Gołą dupą siąść na jeża,
Lepiej zginąć na dnie sracza,
Niźli służyć u Kiedacza..."


Właśnie zauważyłem, że wierszyk jest w wikipedii. Szkoda, że uzasadnienie jest całkowitą brednią Laughing

Wierszyk ten był dość popularny w II Korpusie.

Po drugie- będę mógł się bardzo nieprzystojnie nabijać z niektórych postów userów w stopniu kawaleryjskich cytując historyczne i znane:

"Im się stale wydaje, że na koniach, że koń za nich myśli, kawaleria, psiakrew! Pretoriany Andersa!"

Bohdan Tymieniecki; "Na imię jej było Lily"; MON; Warszawa 1984.

Pon 30 Kwi, 2007 22:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.