| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Społeczność vs "Zainteresowanie tematem III Rzeszy

Tytułem wstępu : Dyskusja wydzielona z tego wątku http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=1055&sid=50bd1fdc04036cb7894e8f932c6226f8
tam się witamy z kolegą a tutaj możemy kontynuować dyskusje.
W kwestii wyjaśnienia : Dyskusja tyczy się reakcji społeczności(forumowej) na zainteresowanie(Reenacting,kolekcjonerstwo pamiątek etc.) tematem III Rzeszy.Proszę kontynuować tą ciekawą dyskusje w tym wątku - Prezesszczepan


Nie z "otkryfcy" i forum drugawojnaświatowa.org :]

Zwyczajowe postępowanie na tych forach wygląda tak: ktoś niedouczony operuje schematem: wszyscy niemcy i SS to skur... a reenactorzy zakladający ten mundur to debile i pojeb... no i przy podjeciu tam dyskusji zaczyna sie stek wyzwisk. Można podać źródła na podsawie ktorych adwersarz jest kompletnym niedoukiem ale to nie pomaga. Przychodzi taki sobie przykładowo administrator (nazwimy go bocian) i pisze: źródła mam w dupie bo na forum ma być spokój a to co robisz to propagowanie faszyzmu i gloryfikacja no i daje dożywotni zakaz wstępu na serwis. Co ciekawe zadymiarz może kogoś zmieszać z błotem i nie dzieje mu się krzywda a wasz skromny uniżony sługa (ja) za dośc kulturalne jak na tą sytuacje odpowiedzi wyleciał.

To forum narazie mi sie podoba bo spotkałem się tu już z ostrzejszymi wypowiedziami niż te za które poleciałem np. z ust (palców) UNDERGROUND'A i nikt nie zwrócił na to nawet uwagi. Tak trzymać! Forum jest po to żeby każdy wypowiedział swoje zdanie lub polemizował kulturalnie z czyimś a administrator powinien interweniować tylko wtedy gdy dochodzi do personalnych ataków, inwektyw i łamania prawa.

Czw 26 Maj, 2005 12:49

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Puki nie będziesz tu bluzgał,kłócił się z innymi, nawoływał jawnie do faszyzmu zbrodni etc. to nik Ci złego słowa nie powie. Historia była taka a nie inna, miała różne oblicze, złe i dobre. To że lubisz SS, WH i inne formacje, starasz się dowiedzieć o nich jak najwięcej, kompletujesz sprzęt,przedstawiasz swoje racje(nie zawsze przecież Niemcy byli źli) nie oznacza, że jesteś zfanatyzowanym faszystą. Nie może to być temat tabu, bo wtedy dopiero się będzie działo. Następnie pokolenia nie będą wiedziały co to MG i swastyka a tylko znały będą pojęcia "wrzesień 1939", "patryjotyzm" itp. Także bardzo dobrze, że starasz się odwozrować Niemieckie formacje.
Cytat:
Forum jest po to żeby każdy wypowiedział swoje zdanie lub polemizował kulturalnie z czyimś a administrator powinien interweniować tylko wtedy gdy dochodzi do personalnych ataków, inwektyw i łamania prawa.

I dokładnie za to można wylecieć z tego forum.......Nie za przekonania bądź zainteresowania.
Dla tego apeluje do innych tak na przyszłość:
forum to miejsce do dyskusji a nie ataków na innych(od tego są e-maile i PW z resztą pisze w regulaminie), oraz wszelkie uwagi pod adresem osób "lubiących" kontorowersyjne formacje wojskoe proszę zachować dla siebie. bo takie sytuacje
Cytat:
Zwyczajowe postępowanie na tych forach wygląda tak: ktoś niedouczony operuje schematem: wszyscy niemcy i SS to skur... a reenactorzy zakladający ten mundur to debile i pojeb... no i przy podjeciu tam dyskusji zaczyna sie stek wyzwisk
będe konsekwentnie rozliczał Twisted Evil Exclamation
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Czw 26 Maj, 2005 13:10

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ale panowie trochę sobie przeczycie porównując powyższe wypowiedzi z tym co miało miejsce tu: http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?p=7375#7375

Ja nie odsądzam tych przebierających się w mundury (w ramach reenactingu) SS czy Waffen SS ale dziwię się że wiedząc o postępowniu panów w tych mundurach nei wybierają innych formacji. Kult siły? przynależnosci do elity?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 26 Maj, 2005 13:55

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Generalnie to nie mam zamiarów rozdawać BANanaów na forum, co najwyżej upomnienie itp. no chyba, że ktoś będzie się bardzo prosił to wtedy się zobaczy co i jak, generalnie wolność słowa, ale bez wyzwiski itp. i bez łamania regulaminu Wink

Czw 26 Maj, 2005 14:31

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy jako reenactor mogę powiedzieć z ręką na sercu, że potępiam zbrodnie dokonywane na ludności cywilnej oraz jeńcach wojennych przez wszystkie armie oraz formacje paramilitarne na przestrzeni wieków. Jako osoba interesująca się historią i myślę, że znająca ją zdaję sobie sprawę z tego, że wojna jest okrucieństwem. Chyba każdy, kto mnie zna osobiście nie powie ze poza przekonaniami prawicowymi jestem zagorzałym neonazistą lub czymś tego pokroju.

Problemem w naszym kraju jest naciąganie pewnych terminów prawnych dla swoich własnych potrzeb. Dla mnie zbezczeszczenie kościoła jest naganne, choć sam do niego nie uczęszczam. Jednocześnie rozumiem, że taki czyn jest obrazą uczuć religijnych. Jednak za żadne skarby nie jestem w stanie pojąć jak za obrazę uczuć religijnych można uznać krytykę papieża bądź jakiejkolwiek instytucji kościelnej szczególnie, jeśli podpiera się to faktami historycznymi, które niestety obalają mit kościoła jako ostoi polskości i patriotyzmu. Tak samo jest z propagowaniem i gloryfikacją ustrojów totalitarnych. Pominę już ten problem, że nie spotkałem się jeszcze z tym żeby osoba jawnie nawołująca do komunizmu oraz gloryfikująca ten ustrój spotkała się z jakimkolwiek potępieniem. Natomiast faszyzm jest w Polsce tematem tabu. Dla mnie samego osoba, która na środku ulicy zacznie wołać "Sieg Heil", "Heil Hitler" i podnosić prawą rękę już propaguje tą ideologię. Natomiast w moim przypadku za propagowanie faszyzmu zostało uznane (i stało się powodem mojego dwukrotnego zawieszenia na forum odkrywcy):

1. Założyłem grupę rekonstrukcyjną Dywizji Pancerno Spadochronowej "Hermann Goering" w czerwcu ubiegłego roku i dałem o tym post na odkrywcy. Kilku znajomych pytało się czy porzuciłem rekonstrukcję FJ, kilku życzyło powodzenia i post leżał odłogiem aż do wybuchu powstania warszawskiego. Wtedy pojawił się jakiś nawiedzony "historyk”, który wypomniał mi, że zapasowy batalion HG przez dwa dni walczył na Woli i zmieszał mnie z błotem. Od tego zaczęła się dyskusja, która przerodziła się w awanturę. Wyszło na tym, że jestem pospolitym skurw... że zakładam taki mundur. Na moje interwencje Bocian nie reagował. Po półtora miesiąca przyszedł, stwierdził ze to, co robię to propagowanie i gloryfikacja i powiesił mnie pierwszy raz. Po pozytywnym odwołaniu do redakcji zwlekał jeszcze 2 miesiące i finalnie odwiesił mnie dopiero 24 grudnia.

2. Wziąłem udział w dyskusji czy SS było formacją elitarną. Podparłem się podziałem Lumsdena, który dzielił SS na 3 grupy: dywizje aryjskie- elitarne, dywizje ochotnicze- w części elitarne i dywizje wschodnie i karne, które z elitarnością nie miały nic wspólnego. Podałem przy tym źródła takie jak książki Lumsdena i Wiliamsona. Niestety do wątku włączyło się kilku oszołomów, którzy pododawali do wątku zdjęcia Einsatzgruppen, co zresztą udowodniłem po szczegółach umundurowania. Okrzyknęli oni, iż jestem neonazistą, jako że zakładam mundur niemiecki i uznaję Waffen SS za formację elitarną ze względu na wartość bojową z pominięciem kryterium moralnego, które uznałem za niewiążące przy ocenie elitarności. Nasłuchałem się wielu wyzwisk pod swoim adresem i wtedy przyszedł Bocian, stwierdził ze moje źródła ma gdzieś a ja propaguję faszyzm i pożegnałem się dożywotnio z serwisem.

Natomiast z forum drugawojnaświatowa.org wyleciałem za to, iż w wątku o rozstrzelaniu jeńców w Malmedy podałem najnowszą teorię mowiacą o tym, że 2 SSmanów otworzyło ogień kiedy jeńcy rzucili się na nich z gołymi rękoma słysząc zbliżające się Shermany. Stwierdziłem także, iż na wojnie wynaturzenia zdarzają się zawsze i po każdej ze stron. Przypomniałem, iż maczkowcy też rozstrzeliwali jeńców z dywizji HJ podczas walko w Normandii a w czasie powstania warszawskiego przez pewien okres obowiązywał rozkaz strzelania do wszystkiego niemieckiego, co się rusza i powstańcy strzelali także do pielęgniarek DRK, które udzielały pomocy rannym obu stron.

Jeśli podawanie faktów niewygodnych jest przestępstwem to może poprostu zablokujmy społeczeństwu drogę do wiedzy. Lepsze to niż fałszowanie historii pod obecny układ rządzący.

A na pytanie co popycha do rekonstrukcji armii niemieckiej cieżko odpowiedzieć. Może to że jej juz nie ma? A może to że to jedna z nielicznych armii potrafiących zawładnąć prawie całą Europą oprócz legionow rzymskich? A może uzbrojenie? Szyk jakie miały mundury i kamuflaże jakich używano? 6 lat walki daje potężene pole do rekonstrukcji jeśli chodzi o używaną broń umundurowanie i wyposażenie. Dla mnie odtwarzanie żołnierza PW jest zamykaniem się w ślepej uliczce jako że kampania wrzesniowa trwała tylko miesiac i nie stwarza pola do rozwoju dla reenactora.

Czw 26 Maj, 2005 15:25

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w czasie powstania warszawskiego przez pewien okres obowiązywał rozkaz strzelania do wszystkiego niemieckiego, co się rusza i powstańcy strzelali także do pielęgniarek DRK, które udzielały pomocy rannym obu stron.

nie neguje, ciekaw jestem: fotki, opracownaia itd...?

Cytat:
Dla mnie odtwarzanie żołnierza PW jest zamykaniem się w ślepej uliczce jako że kampania wrzesniowa trwała tylko miesiac i nie stwarza pola do rozwoju dla reenactora.

nie myślałem konkretnie o naszej armii- są Francuzi, Włosi, Anglicy, amerykanie, Rosjanie... ostatecznie w III Rzeszy była marnarka, lotnictwo, Wehrmaht...
A wcześniejsze epoki? wiem że trudno o wykopliska wtedy ale np. Armia Księstwa, Legion Rzymski, Armia Konfederacji...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 26 Maj, 2005 17:49

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do pierwszego to tylko relacje zarówno Niemców jak i Polaków ale sprawdź dokładnie na odkrywcy. Ja tam mam bana.

Francuzi? W życiu. Tchórze i kolaboranci.

Włosi? Owszem ale tylko spadochroniarze z Folgore i Nembo. Noszę się zresztą z zamiarem rekonstrukcji takiego żołnierza z czasu jak zostali włączeni do 6. FJR

Anglicy? Jakoś nie kręci mnie noszenie miski na zupę na głowie Wink

Amerykanie? Nie dziękuję, bogaci żołnierze z mentalnością rosjan.

Rosjanie? Nigdy, jestem antykomunistą.

Wiem że III Rzesza to nie tylko SS i dlatego zająłem się rekonstrukcją oddziałów naziemnych Luftwaffe. Najpierw byłem FJ a teraz grenadierem spadochronowym z dywizji HG. Jest to dywizja Luftwaffe a nie jak się błędnie w Polsce mniema SS.

A ze starożytności legiony rzymskie jak najbardziej ale to temat na daleką przyszłość...

Czw 26 Maj, 2005 18:06

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fallschirmjager napisał:


2. Wziąłem udział w dyskusji czy SS było formacją elitarną. Niestety do wątku włączyło się kilku oszołomów, którzy pododawali do wątku zdjęcia Einsatzgruppen, co zresztą udowodniłem po szczegółach umundurowania. Okrzyknęli oni, iż jestem neonazistą, jako że zakładam mundur niemiecki i uznaję Waffen SS za formację elitarną ze względu na wartość bojową z pominięciem kryterium moralnego, które uznałem za niewiążące przy ocenie elitarności.


Jednym z tych "oszolomów" z O zdradziecko napadajacych na biednego panzerka był Kudi. Ja zreszta tez. Po publikacji kilku fotek ze szlaku bojowego elektrykow nasze posty zostaly wyciete, a Panzerek oczywiscie nie omieszkal "wytlumaczyc" niedouczonym, ze to co pokazalismy to albo lipa (np. Malmedy) albo zupelnie inne formacje ktore w zasadzie nie mialy niczego wspolnego z wojownikami z trupia glowka na czapeczce. Dodal takze swoj komentarz o Norymberdze.
Proponuje uwazna lekture tego ponizej. Typowy neonazistowski belkot.

http://odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=134634#135872

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 28 Maj, 2005 0:55

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem się nie wtrącać, bo delikatnie mówiąc moje poglądy są oddmienne niż większości społeczeństwa, ale nie zdzierżyłem!

Jeśli uważacie, że wojska niemieckie (w tym Waffen-SS) nie były dobrze wyszkolone, a nawet w niektórych przypadkach elitarne, to znaczy, że pozostałe wojska biorące udział w II WŚ to ostatnie nieudaczniki i gamonie - inaczej Niemcy nie byli by w stanie pokonać wojsk polskich w 3 dni (mimo że Kampania Wrześniowa trwała ponad miesiąc to o jwj wyniku przesądziły pierwsze 3 dni, kiedy to Niecmy roznieśli nasze wojska w Bitwie Granicznej), Francji w niewiele więcej, a Sowietów zduzgotali "od ręki" (tym ostatnim pozwoliła się obronić tylko i wyłacznie liczebność, rozmiar terytorium i ardynalne błędy dowództwa niemieckiego). Bo kto daje się błyskawicznie pokonać zwykłym piechociarzom? Tylko i wyłacznie patafiany!
Oddziały niemieckie były dobrze wyszkolone, a niektóre dywizje Wehrmachtu, Waffen-SS i FJ (w tym dywizja HG) były dywizjami ELITARNYMI w każdym tego słowa znaczeniu - były bardzo dobrze wyszkolone i uzbrojone, morale było wysokie, wysoka była także wiara w chore ideały III Rzeszy, ale to za te ideały ci żołnierze byli gotowi oddać życie.
A może w/g Was bardziej elitarne były "doborowe" oddziały radzieckie, za którymi stały jednostki NKWD, a jedynym wyborem żołnierzy radzieckich był wybór: "Niemcy być może cię zabiją - jeśli nie, my zabijemy cię na pewno"! Ku chwale Ojca Narodów Józia Stalineczka, naszego Słoneczka....

A teraz możemy się kłócić, bić, a nawet strzelać! Zapraszam do konfrontacji!

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 28 Maj, 2005 1:33

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę się że krecio sie przyznał że to on byl jednym z zadymiarzy z Odkrywcy. Może też powie który z was w swej nieokiełznanej mądrości wstawił zdjęcie oficera z armijnym wieńcem na czapce i podpisał jako SS? A na moją uwagę że nie jest to SS odpisał: w takim razie wehrmacht albo inne ścierwo...

Owca dzieki!

Sob 28 Maj, 2005 9:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rozstrzelaniu jeńców w Malmedy podałem najnowszą teorię mowiacą o tym, że 2 SSmanów otworzyło ogień kiedy jeńcy rzucili się na nich z gołymi rękoma słysząc zbliżające się Shermany.

jeśli ja stworzę teorię że Oświęcim był obozem wypoczynkowym ale w trakcie prób nowego systemu grzewczego dla jaccuzi nastąpiła awaria, w wyniku której pensjonariusze ulegli poparzeniom, a niektórzy nawet spłonęli to też będziesz się na nią powływał? Każda nowa teoria musi mieć podbudowę źródłową i musi być udowodniona- że lepiej tłumaczy pewne fakty niż dotychczasowe wyjaśnienia. do tego momentu teoria jest tylko teorią z którą tzreba bardzo ostrożnie się obchodzić bo jest masa ludzi która na takim bełkocie (vide: Mein Kampf i tamtejsze "teorie") zbijają osobisty kapitał.

Owca- zgoda, nie neguję elitarności oddziałów Rzeszy. Ale to nei były jedyn elitarne wojska II wojny światowej: byli Rangersi, byli spadochroniarze angielscy i amerykańscy, był SOE, były oddziały Commando, byli "czarni" marynarzy radzieccy... czemu akurat III Rzesza?

Cytat:
zdjęcie oficera z armijnym wieńcem na czapce i podpisał jako SS? A na moją uwagę że nie jest to SS odpisał: w takim razie wehrmacht albo inne ścierwo...

każda nadgorliwość jest głupia. zarówno gloryfiakcja jak i bezmyślne przeciwstawianie się...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Maj, 2005 14:03

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon akurat teoria o otwarciu ognia w malmedy ma podbudowę źródłowa. Żeby Cię zachęcić do poszperania nie będę podawał bliższych szczegółów. A twój przykład z oświecimiem był conajmniej niestosowny. Jakos w tym przypadku nie da się stworzyć teorii alternatywnej. Poszukaj sobie następnym razem innego przykładu.

I zauważ zę Owca jakoś nie zanegował że istniały inne formacje elitarne wśród aliantów. Ale niestety nie były one tak dobre jak niemieckie. FJ spotykali się z brytyjskimi czerwonymi diabłami 5 razy: W Afryce, na Sycylii, we Włoszech, Normandii i pod Arnhem i za każdym razem zielone diabły były górą. Polecam książkę Pikujące orły napisaną własnie przez brytyjskiego spadochroniarza o "przeciwnikach ale nigdy wrogach" jak to określił sam autor.

A tak na koniec to ciekawi mnie jak to jest ze weterani obu stron już dawno sie pojednali i potrafią usiąść przy wspólnym stole natomiast młodzi ludzie którzy nigdy nie widzieli niemieckiego żołnierza na oczy zieją do nich największą nienawiścią.

Sob 28 Maj, 2005 15:02

Powrót do góry
Tihy
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tak na koniec to ciekawi mnie jak to jest ze weterani obu stron już dawno sie pojednali i potrafią usiąść przy wspólnym stole natomiast młodzi ludzie którzy nigdy nie widzieli niemieckiego żołnierza na oczy zieją do nich największą nienawiścią.


jeśli chodzi o mnie to nie nienawidzę. Byli świetni ale popełniali zbrodnie. Można ich oceniać jako elitę -pod katem czysto wojskowym. Ale nakłądając dziś ich mundur przywdziewasz go razem ze zbrodniami popełnionymi przez tychże...

Cytat:
I zauważ zę Owca jakoś nie zanegował że istniały inne formacje elitarne wśród aliantów. Ale niestety nie były one tak dobre jak niemieckie. FJ spotykali się z brytyjskimi czerwonymi diabłami 5 razy: W Afryce, na Sycylii, we Włoszech, Normandii i pod Arnhem i za każdym razem zielone diabły były górą. Polecam książkę Pikujące orły napisaną własnie przez brytyjskiego spadochroniarza o "przeciwnikach ale nigdy wrogach" jak to określił sam autor.

za to na Krecie dostali w dupę i to od zwykłej armii. A co do Arhnem to ciekawe jaki byłby wynik gdyby angielskim paratroopers pomagały czołgi a FJ byli bez amunicji i ciężkiego sprzętu...

Cytat:
Ijon akurat teoria o otwarciu ognia w malmedy ma podbudowę źródłowa. Żeby Cię zachęcić do poszperania nie będę podawał bliższych szczegółów. A twój przykład z oświecimiem był conajmniej niestosowny. Jakos w tym przypadku nie da się stworzyć teorii alternatywnej. Poszukaj sobie następnym razem innego przykładu.

podaj, podaj- nie bawi mnie ten teamt i nie chcę tracić czasu na szukanie jakichś teoryjek.
p.s. żródła to zapewne relacje wyłącznie niemców. zapewne jescze tych któyz wtedy strzelali?

Sob 28 Maj, 2005 15:15

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz Ty poprostu nie rozumiesz idei reenactmentu. I dopuki sie nie wysilisz na zrozumienie tego dyskusja jest bezcelowa.

Widzisz pod Monte Cassino garstka FJ bronila się przed wieloma dywizjami alianckimi wspartymi lotnictwem bombowym, artylerią i czołgami i jakoś nikomu nie udało się zdobyc klasztoru. Polacy wkroczyli do niego dopiero jak niemcy go opuścili. Ot podobnie jak pod Arnhem.

Na początek proponuję Ci poczytanie Irvinga a on rozbudzi Twoją chęć wiedzy. A jeśli Cię nie bawi temat to poco wogule zabierasz w nim głos?

Sob 28 Maj, 2005 15:21

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widzisz Ty poprostu nie rozumiesz idei reenactmentu. I dopuki sie nie wysilisz na zrozumienie tego dyskusja jest bezcelowa.

rozumiem na tyle że ludzie któyz od służby wojskowej uciakają, przebierają się w mundury wojskowe (lub paramilitarne), rekonsruując historię.
Ale nie rozumiem ubierania się w mundury Waffen SS i SS.

Cytat:
Na początek proponuję Ci poczytanie Irvinga a on rozbudzi Twoją chęć wiedzy. A jeśli Cię nie bawi temat to poco wogule zabierasz w nim głos?

miałem na myśli teoryjki o Malmedy i wybielanie zbrodni.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Maj, 2005 15:27

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znaczy że nie rozumiesz jednak. A mi sie nie chce poraz kolejny tłumaczyć. Powiem tyle: fajne to były czasy jak na bzurze polska kawaleria wykonywała szarżę na polską piechotę Bardzo szczęśliwy

A co do "wybielania zbrodni" to jak napisałem na odkrywcy o tym że w kotle Fallaise maczkowcy rozstrzelali 1000 jeńców z dywizji HJ to usłuszalem ze to faszystowskie klamstwo wymierzone w polskich bohaterow. To nie jest wybielanie?

A teraz skup się i zastanów:
Stoisz z kolegą przy karabinie maszynowym i pilnujesz 50 niemców. W oddali słychać dźwięki nadjeżdzajacych tygrysów. Twoi "podopieczni" ożywiają się i zaczynają szemrać. Krzyczysz na nich żeby się uspokoili ale oni nie reagują. W końcu jest ich 50 a was tylko dwóch. Wstają i zaczynają was otaczać. Co robisz:
a) wzywasz ich do uspokojenia się a gdy to nie skutkuje otwierasz ogień?
b) dajesz sie okrążyć im i zatłuc gołymi rękoma?

Sob 28 Maj, 2005 15:37

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znaczy że nie rozumiesz jednak. A mi sie nie chce poraz kolejny tłumaczyć. Powiem tyle: fajne to były czasy jak na bzurze polska kawaleria wykonywała szarżę na polską piechotę

kolejny? mnie nikt nigdy tego nie wytłumaczył. Spróbuj może się "nawrócę"...

Cytat:
A teraz skup się i zastanów:
Stoisz z kolegą przy karabinie maszynowym i pilnujesz 50 niemców. W oddali słychać dźwięki nadjeżdzajacych tygrysów. Twoi "podopieczni" ożywiają się i zaczynają szemrać. Krzyczysz na nich żeby się uspokoili ale oni nie reagują. W końcu jest ich 50 a was tylko dwóch. Wstają i zaczynają was otaczać. Co robisz:
a) wzywasz ich do uspokojenia się a gdy to nie skutkuje otwierasz ogień?
b) dajesz sie okrążyć im i zatłuc gołymi rękoma?

A teraz skup się i zastanów:
Stoisz z kolegą przy karabinie maszynowym i pilnujesz 50 Żydów. Nie lubisz ich więc otwierasz ogień. Po latach okazuje się że ktoś chce Cię za to ukarać. Co robisz?
a) Wymyślasz historyjkę o nadjeżdżającej odsieczy, która usprawiedliwi twój czyn.
b) dumnie potwierdzasz swe poglądy p oczym trafiasz do więzienia na 25 lat, lub zostajesz skazany na śmierć.
Twisted Evil
Uwierzę w tę historię jak dostanę to czarno na białym udowodnione...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Maj, 2005 15:44

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już raz na tym forum tłumaczyłem co leży u podstawy zainteresowania SS a więc i chęcia ich rekonstrukcji. Proponuję retrospekcję.

A co do malmedy to polecam książkę Irvinga: "Norymberga- ostatnia bitwa". Jako że nie chce mi się teraz dyrdać na starówkę przez most kolejowy do kumpla żeby podawać Ci sygnatury dokumentów jaki przytacza Irving dlatego streszczę Ci to tylko:

U podstaw postawienia Johena Peipera przed trybunałem norymberskim za Malmedy leżala przedewszystkim niechęc do niego jako że był oficerem elitarnej Leibstandarte która dała się we znaki USArmy. Oskarżenie wysnuto na podstawie domniemania iż Peiper wydał rozkaz nie brania jeńców. Dowodów na to nie było a nastoletni SSmani dostarczenie jako uzupełnienie do LSSAH mimo tortur takich jak np. bicie gumową pałką po jądrach (na to też są protokoły przesluchań) nie chcieli poświadczyć takiej wersji zdarzeń. Jednoczesnie taki rozkaz został wydany w dwóch amerykańskich dywizjach piechoty. Mimo to Peipera skazano a sprawę włączono do martyrologi GI. Ot i masz całe malmedy. A teoria o strzelaniu ze strachu nie jest teorią nową a raczej odgrzebaniem pierwotnej wersji która sie poprostu amerykanom nie podobała i została utajniona.

Sob 28 Maj, 2005 16:17

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I dalej zwykly nazi-belkot. Po prostu amerykanie prowadzili proces wedlug swoich rpocedur i zostaly one naruszone poprzez np. wymuszanie zeznan torturami. Tylko z tego powodu - zlamanie procedur - Piper nie zadyndal. Wykorzystal durna amerykanska procedure gdzie po raz drugi nie mogl byc sadzony na podstawie tych samych dowodow. Absolutnie to nie zmazywalo czy wrecz udowadnialo jako nieistniejaca popelniona przez niego zbrodnie. Zbrodnia byla tylko donaldy daly d... w procedurach. Nic wiecej. A swoja droga to ciekawy sposb dyskusji i argumentacji - licytacja na przestepstwa wojenne. Tak, jakby utworzenie SS czy calej tej III Rzeszy bylo jak najbardziej pokojowym i humanitarnym w swoim zamysle przedsiewzieciem.
Wiesz, Ijon? Fajna sprawa. Ty masz CKM, kumpel ma CKM a tu banda nieuzbrojona wyraznie chce na Ciebie napasc. I to z golymi rekami!!! To sk....syny!!!

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 28 Maj, 2005 20:05

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mało wiesz o psychice ludzkiej w czasie walki i gdy adrenalina jest pompowana do żył a jeszcze mniej o Malmedy. Dla twojej wiadomości PEIPERA NIE BYŁO TAM KIEDY ROZEGRAŁY SIę WYDARZENIA O JAKIE ZOSTAŁ OSKARŻONY.

Kiedyś słyszałem taki dowcip:
Wychodzi Leszek Bubel przed dom a tu pada deszcz. Krzywiąc się cedzi przez zęby: Cholera znów pada, to wina żydów.

Parafrazując:
Wychodzi krecio przed dom a tu pada deszcz. Krzywiąc się cedzi przez zęby: Cholera znów pada, to nazistowski spisek.

Zastanów się co piszesz. Ośmieszasz się wietrząc wszędzie neonazistowski spisek i w każdej wypowiedzi niezgodnej z Twoimi przekonaniami neonaistowski bełkot. Proponuję wizytę u lekaża.

P.S. Proces norymberski był niezgodny z prawem gdyż łamał rzymską zasadę iż prawo nie działa wstecz. A jak powszechnie wiadomo prawo rzymskie jest fundamentem prawodawstwa europejskiego. Odbył się tylko dlatego iż nalegał na to Stalin zgodnie z zasadą: sfingowany proces ale proces. Brytyjskim i amerykańskim pomysłem było rozstrzeliwanie w ciągu 5 godzin po zatrzymaniu. W obu tych pomysłach alianci postawili się na tym samym poziomie jak niemcy albowiem ci też rozstrzeliwali bez wyroku albo procesy były sfingowane. I to jest opinia historyków prawa z wielu renomowanych uniwersytetów europejskich. I to nie niemieckich bo niemcy nie śmią zabierać głosu w tej sprawie. Popatrz krecio kolejny neonazistowski spisek i to na jak wysokich kręgach... Profesorowie uniwersytetów... a feeeeeeeeeee

Sob 28 Maj, 2005 20:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie złąmanie tej zasady o któej psizesz to zbrodnie nazizmu pozostałyby bezkarne. Bo przed panem H. nie było nikogo kto ropętał by na taką skalęeksterminację innych. Dlatego w kodeksach brakowało paragrafów.

Cytat:
Już raz na tym forum tłumaczyłem co leży u podstawy zainteresowania SS a więc i chęcia ich rekonstrukcji. Proponuję retrospekcję.

aaaaaaa a ja pisałem o ReenActingu... chociaż SS nie rozmuiem. Fajnie: elita, ale stworzona do morderstw a nei walki- chyba żę mówimy o Waffen SS, ale i tam ciekawie i mąrdze wypowiedział się bodajże Carthoon.
SS i WSS niby elitarne i super w walce były jednak częściązbrodniczego systemu stworzonego przez III Rzeszę. I zakłądanie ich mundurów jest nie tylko ubieraniem się w strój świetnego żołnierza ale i mordercy.
Zauważ też że gdybyś fascynował sięWehrmahtem to mniej by ludzie protestowali- pomimo tego że mit o rycerskim Wehrmachcie i zbrodniczej SS jużdawno został rozwiany.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Maj, 2005 21:14

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak nikt nie rozpętal takiej eksterminacji? A kościół katolicki w czasie inkwizycji? A komuniści?

Wiesz mam wrażenie ze nie czytasz dokładnie moich postów.
1. Mówimy tylko o reenactingu Waffen SS a Allgemeine SS nie ruszamy ponieważ nie widzialem jeszcze reenactora w takim mundurze. Był jeden pedałek rok temu na darłowie w mundurze rodem z porno s/m i miał w uchu kolczyk. Został wyśmiany i przegoniony. I kto Ci naopowiadał że Waffen SS zostało stworzone do morderstw a nie do walki? WSS walczyło na pierwszej lini frontu a do morderstw stworzono Eisatzgruppen.
2. Ja nie zkładam munduru SS a Luftwaffe choć rozumiem reenactorów SS bo jest pare jednostek jakich bym mundury założył. Np. Walończycy albo Lettland. To doskonały kawałk do rekonstrukcji bo porzez różnorodność frontow, mundurow i kamuflaży daje niesamowite możliwości do rozwoju. Czy nie potrafisz pojąć że reenacting jest pasją taką samą jak modelarstwo a nie sposobem na realizację swoich przekonań politycznych?

Idąc Twoim tokiem rozumowania: modelarz sklejający modele niemieckich samolotów i czołgów bierze na siebie odpowiedzialność za morderstwa III Rzeszy.

Sob 28 Maj, 2005 21:29

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisałem już wcześnie w innym miejscu o eksterminacji Ormian w Turcji w czasie IWŚ, o tym jak cały świat wiedział co się dzieje i jek szybko zbrodnia ta poszła w niepamięć. Tak, że nie można mówić, że Niemcy jako pierwsi prowadzili zorganizowaną eksterminację i że nie było wcześniejszych przykładów na bazie których można by stworzyć odpowiednie prawo!

A może taki nowy temat: "Komunizm/socjalizm a nazizm", żeby nie było OT...

Sob 28 Maj, 2005 22:03

Powrót do góry
Fallschirmjager
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie Owca iż Europa miała w glębokim poważaniu ludobójstwo dopóki sama je wykonywała lub nie dotykało bazpośrednio jej. Dopiero gdy sama stała sie ofiarą poczuła "nieodpartą moralną potrzebę"... zemsty.

Kali sie kłaniać...

Sob 28 Maj, 2005 22:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.