| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strzelanie salwami

Znalzłem gdzieś takie dane dotyczące wystrzelonych pocisków do Bismarcka. Byłem przekonany że strzelanie salwami to albo jednoczesne odpalenia wszystkich dział, albo przynajmniej połowa strzela połowa ładuje. Tymczasem różnica w zuzyciu amunicji przez poszczególne lufy jest dość znaczna, w obrębie nawet poszczególnych wież. Pierwsza litera to numer wieży,druga to działo Lewe, Centralne lub Środkowe.


"Rodney expended 375 rounds of ammunition spread by gun as follows AL (36) AC (46) AR (22), BL (45), BC (44) BR (52), XL (44), XC (42), XR (44).

KGV expended 339 rounds, spread as follows A1 (22), A2 (27), A3 (30), A4 (32), B1 (36), B2 (40), Y1 (21), Y2 (45), Y3 (37), Y4 (49)."

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 01 Lip, 2006 15:57

Powrót do góry
ALF
Major

Major





Posty: 1637
Pochwał: 1
Skąd: Mysłakowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

być może do wstrzeliwania się używano jednej lufy na każdą wieżę i nie zawsze była to ta sama lufa...taką zasadę stosowaliśmy na poligonie - po lufie na baterię, choć komendę dawałem salwą ognia! Uśmiech
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Jacek
I.K.O.W. 1885-1945

Sob 24 Mar, 2007 3:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.