| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niepodlegly_Slask napisał:
ciesz się, że żaden z Twoich rodziców nie ma skośnych oczu i ze w Tobie nie płynie azjatycka krew

Ja rozumiem, że można się cieszyć z tego, że babcia nie została zgwałcona. Ale co jest złego w samym azjatyckim pochodzeniu? Evil or Very Mad

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 10 Mar, 2007 14:25

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy nacjonalistycznej ideologii pod płaszczykiem będę banował.

Kolego kudi, od kiedy to głoszenie treści nacjonalistycznych jest zabronione? Możesz mi podać jakiś paragraf?
Cytat:
ja nie neguję niemieckich gwałtów i zbrodni, nie widzę jednak powodów które dowodziłyby, ze gwałtów i zbrodni popełnianych przez Polaków, Rosjan czy inne nacje miałoby być mniej

NS (narodowy socjalista?), chcesz przez to powiedzieć, że Polacy popełnili tyle samo zbrodni co Niemcy i Sowieci? Zszokowany

Sob 10 Mar, 2007 16:18

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1234 napisał:
Jaki piękne słownictwo: administracja warszawska. bo pełnoprawnym rządem jest pewno następca rządu Fuhrera i Doenitza?

nie uważam tak, nic jednak nie musi być czarno - białe ani skrajne

No, skoro piszesz, że nasz rząd "dostał to do administrowania", to jest gdzieś jakiś prawny właściciel. Kto ostatnio posiadał te ziemie? Ano "prezydent" Doenitz.


Cytat:
pewnie że byli biedni, tak samo jak biedni byli Polacy wywalani ze swych domów czy Ukraińcy.

Problem w tym, że to nie Polacy zaczęli. Jeżeli do Twojego domu przyjdzie bandyta i zabije Ci matkę, a Ty w samoobronie zabijesz jego, to znaczy, że jesteś taki sam bandyta? Jeżeli ofiara sie broni, to także jest bandytą?


Cytat:
Zapewne zdarzały się sytuację że w tym samym czasie gdy żołnierz radziecki gwałcił niemkę, jego zona tez była gwałcona przez niemca.

... raczej zabijana.

Cytat:
skończmy z tym kreowaniem Polaków jako na jedynych sprawiedliwych wśród narodów świata

skończmy z tym kreowaniem Niemców na niewinne ofiary. Osobiście nie mam do nich nic i nie uważam, aby do końca świata musieli sie kajać za wojnę. No, chyba, że wyjeżdżają z takimi tekstami jak tu powyżej

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Sob 10 Mar, 2007 18:37

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: moja babcia tez nie skarży sie na gwałt

Niepodlegly_Slask napisał:

a mojej babci Niemiec przynosił zupę w wiadrze i pił z dziadkiem wódkę,

No proszę jednak teza, że picie alkoholu w niezbyt ciekawym towarzystwie rzutuje na zdrowie jest prawdziwa. I gar zupy na zagrychę nie pomoże Exclamation Mało tego wpływa na światopogląd przyszłych pokoleń. Piwo Piwo Piwo

Sob 10 Mar, 2007 19:12

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:

NS (narodowy socjalista?), chcesz przez to powiedzieć, że Polacy popełnili tyle samo zbrodni co Niemcy i Sowieci? Zszokowany

NS - Niepodległy Śląsk
Chcę sie spytać z jakich powodów mieliby Polacy popełnić tych zbrodni mniej?
Inna psychika, inna budowa?
Czy wśród Polaków jest statystycznie mniejsza ilość psychopatów, sadystów i zwyrodnialców którzy po ubraniu ich w mundur korzystają z okazji?
Zgodzę się że we wrześniu 1939 Polacy zgwałcili, mniej kobiet od Niemców, zapewne do 1944 gwałty ze strony Polaków zdarzały się rzadko - jednak wynikało to nie tyle z ich szlachetności co z fizycznego braku możliwości.

Sob 10 Mar, 2007 23:09

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: moja babcia tez nie skarży sie na gwałt

siwy napisał:

No proszę jednak teza, że picie alkoholu w niezbyt ciekawym towarzystwie rzutuje na zdrowie jest prawdziwa. I gar zupy na zagrychę nie pomoże Exclamation Mało tego wpływa na światopogląd przyszłych pokoleń. Piwo Piwo Piwo


ironizujesz a mi chodzi o to, że wśród żołnierzy wszystkich armii świata odsetek psychopatów i zwykłych ludzi był i jest taki sam

Sob 10 Mar, 2007 23:11

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

1234 napisał:

Problem w tym, że to nie Polacy zaczęli. Jeżeli do Twojego domu przyjdzie bandyta i zabije Ci matkę, a Ty w samoobronie zabijesz jego, to znaczy, że jesteś taki sam bandyta? Jeżeli ofiara sie broni, to także jest bandytą?

wojna jest jednym ze sposobów rozwiązywania konfliktów - istniał konflikt między III Rzeszą i II RP - obie strony dążyły do wojny - każda z nich była przekonana o słuszności swych racji - przegrali jedni i drudzy, choć w sumie to chyba gorzej na tym jednak wyszli Polacy


1234 napisał:

skończmy z tym kreowaniem Niemców na niewinne ofiary. Osobiście nie mam do nich nic i nie uważam, aby do końca świata musieli sie kajać za wojnę. No, chyba, że wyjeżdżają z takimi tekstami jak tu powyżej


nikt nie kreuje niemców na niewinne ofiary - taka samą ofiara była gwałcona niemka jak i polka czy rosjanka (choć może rosjanka nie - gwałcący ją hitlerowiec dopełniał sprawiedliwości dziejowej - była to kara min. za 17 września, Katyń i rozbiory, niemka też nie była ofiarą - to kara za 1 września, Warszawę i... rozbiory oczywiście)

no kurczę - masz racje - tylko Polacy byli niewinnymi ofiarami - a pozostałym to sie wszystko należało po sprawiedliwości dziejowej

Sob 10 Mar, 2007 23:23

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:

Ja rozumiem, że można się cieszyć z tego, że babcia nie została zgwałcona. Ale co jest złego w samym azjatyckim pochodzeniu? Evil or Very Mad


tak zasadniczo to nic w tym złego nie ma, tylko dziadkowi byłoby może trochę głupio z półczukczem do piaskownicy iść

Sob 10 Mar, 2007 23:26

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Niepodlegly_Slask napisał:
Chcę sie spytać z jakich powodów mieliby Polacy popełnić tych zbrodni mniej?

Ano dlatego, że w przeciwieństwie do Niemców i Rosjan (czy też "ludzi sowieckich") nie byli owładnięci żadną chorą, socjalistyczną (w wydaniu narodowym czy międzynarodowym) ideologią, która powodowałaby u nich chęć tworzenia masowego systemu zagłady.
A co do "typowych" zbrodni wojennych typu zgwałcenie, zabójstwo cywila czy podpalenie chałupy - może i popełniali ich tyle samo, ale wydaje mi się że dowództwa sowieckie i niemieckie bardziej przyzwalały żołnierzom na takie postępowanie (ze względu na ww. ideologię) - stąd w WP skala tego typu zachowań była mniejsza.
Niepodlegly_Slask napisał:
tak zasadniczo to nic w tym złego nie ma, tylko dziadkowi byłoby może trochę głupio z półczukczem do piaskownicy iść

Acha. A z półślązakiem to niegłupio? Czyżby jakieś uprzedzenia do Czukczów?[/img]

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sob 10 Mar, 2007 23:31

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:

Ano dlatego, że w przeciwieństwie do Niemców i Rosjan (czy też "ludzi sowieckich") nie byli owładnięci żadną chorą, socjalistyczną (w wydaniu narodowym czy międzynarodowym) ideologią, która powodowałaby u nich chęć tworzenia masowego systemu zagłady.
A co do "typowych" zbrodni wojennych typu zgwałcenie, zabójstwo cywila czy podpalenie chałupy - może i popełniali ich tyle samo, ale wydaje mi się że dowództwa sowieckie i niemieckie bardziej przyzwalały żołnierzom na takie postępowanie (ze względu na ww. ideologię) - stąd w WP skala tego typu zachowań była mniejsza.


skoro WP (to ze wschodu, nie wiem czy w 1945 nazywało sie juz LWP) było formowane wg wzorów sowieckich, wielu oficerów Armii Czerwonej było przeniesionych w jego szeregi, to dlaczego Polacy mieli by mieć mniejsze przyzwolenie od Sowietów.
może za bardzo to w jakąś filozofię wchodzi, ale czy walka dla jakiejś ideologii - wg współczesnej oceny chorej - nie jest bardziej "humanitarna"?
walczysz żeby coś propagować - masz jakiś cel, niesiesz światło komunizmu, czy faszyzmu, walczysz dla idei.
a ten kto nie walczy dla idei (abstrahujac od jej ew. słuszności) - dlaczego to robi? - dla łupu? dla gwałtu?

Cytat:

Acha. A z półślązakiem to niegłupio? Czyżby jakieś uprzedzenia do Czukczów

w śląskiej piaskownicy, dziadek lwowiak z wnukiem urodzonym na śląsku nie wyróznia się.
a z tymi czukczami to coś musi być na rzeczy - skoro się cały CCCP z nich nabijał to jakis powód był

Zebranie lokalnego oddziału KPSS na Czukotce. Atrakcja jest towarzysz, który
Właśnie powrócił z Moskwy. Inni Czukcze pytają go:
- I czego się dowiedziałeś w Moskwie, Mekce naszej?
- Bardzo dużo, ale przede wszystkim trzech najważniejszych rzeczy:
Po pierwsze: że Marks i Engels to byli dwaj różni ludzie
Po drugie: że socjalizm służy człowiekowi
Po trzecie: sam tego człowieka widziałem.

Nie 11 Mar, 2007 0:00

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na tym forum głoszenie treści nacjonalistycznych jest zabronione. Dopóki jestem moderatorem taka jest zasada. A zabronione jest dlatego, że każdy nacjonalizm prowadzi do krzywdzenia innych narodów. To forum historyczne, a ten wątek dodatkowo ma ukazać zbrodnie nacjonalistów. Możemy przywoływać zdarzenia, oceniać je, analizować i wyciągać wnioski, ale nie głosić wyższość jednej nacji nad drugą.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 11 Mar, 2007 0:17

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
ten wątek dodatkowo ma ukazać zbrodnie nacjonalistów. Możemy przywoływać zdarzenia, oceniać je, analizować i wyciągać wnioski, ale nie głosić wyższość jednej nacji nad drugą.


zbrodnie polaków też?
a czy nie jest wywyższaniem jednego narodu poniżanie innego?

.... niemcy byli źli bo gwałcili i mordowali a polacy szlachetni i rycerscy ...

Nie 11 Mar, 2007 0:28

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy piszesz to z nudów czy nie, ale próbujesz prowokować innych. Jesteś na forum polskim i naturalną sprawą jest, że większość osób będzie broniła swoich racji i pamięci swoich przodków poszkodowanych przez takich lub innych zaborców czy okupantów.
Chcesz napisać o czymś ciekawym lub karygodnym to odnieś się do konkretnych sytuacji i jednostek, podaj fakty, daty, nazwiska. Tym się właśnie zajmuje historia. Nawet jeśli chcesz pisać o winach Polaków to poproszę konkrety. Nie ma narodu z czystą kartą, ale opluwanie innych i podżeganie do niezdrowych dyskusji będzie skutkowało wyrzuceniem wątku lub banem.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 11 Mar, 2007 0:40

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
Jesteś na forum polskim i naturalną sprawą jest, że większość osób będzie broniła swoich racji i pamięci swoich przodków poszkodowanych przez takich lub innych zaborców czy okupantów.
Chcesz napisać o czymś ciekawym lub karygodnym to odnieś się do konkretnych sytuacji i jednostek, podaj fakty, daty, nazwiska. Tym się właśnie zajmuje historia. Nawet jeśli chcesz pisać o winach Polaków to poproszę konkrety. Nie ma narodu z czystą kartą, ale opluwanie innych i podżeganie do niezdrowych dyskusji będzie skutkowało wyrzuceniem wątku lub banem.


Dokładnie tak - konkrety.
Jak już pisałem Pan NS rzuca tu jakimiś niedorzecznościami i dziwi się, że mu się zarzuca niskolotną argumentację.

Cytat:
.... niemcy byli źli bo gwałcili i mordowali a polacy szlachetni i rycerscy ...

Oczywiście, że tak - w porównaniu z żołnierzami obu totalitaryzmów. Zbrodnie są niestety integralną częścią wojen. Zdarzają się w każdej armii sadyści, zwykli mordercy i kryminaliści. Jednak jest poważna różnica, między żołnierzem polskim a niemieckim czy sowieckim.
W Polsce, a co za tym idzie w armii polskiej, zbrodnia i mord nie były, prawnie usankcjonowaną polityką państwa.
Nie wiem czy Pan NS kojarzy o co chodzi. Weźmy III Rzeszę. Ze względu na to, że Państwo usankcjonowało mord masowy (nie tylko zresztą mord, były też przesiedlenia itd.), na potrzeby "Lebensraum", trudno tu porównać polskiego żołnierza do niemieckiego. Takim porównywaniem Pan NS pokazuje, że jest na bakier z prawidłami poznawania historii, a przy tym wysnuwa daleko idące wnioski. Słyszał coś tam o Łambinowicach, że jakiś tam obóz polski był i wali porównania w stylu "w czym polski żołnierz był lepszy od niemieckiego?" lub "przecież polski żołnierz święty nie był" .
Owszem nie był - w samym tym stwierdzeniu nie ma nic niedorzecznego, ale jeśli przy tym porównuje się owego polskiego żołnierza do niemieckiego, i dodaje się, że ten niemiecki bał się gwałtów, ze względu na prawo rasistowskie, obowiązujące w III Rzeszy jest po prosty śmieszny.

Tak więc drogi Panie NS, poczytaj Pan trochę o działaniach Wehrmachtu w akcjach przeciwpartyzanckich, w Holocauście (bo i w tym Wehrmacht maczał palce), o zadaniach okupacyjnych "szlachetnych wojowników" choćby w ZSRR, że nie wspomnę tu o W-SS. Ach zapomniałem. Ci z runami na hełmach nie gwałcili ze względów rasistowskich...

Wypada mi skończyć dyskusję w tym temacie, bo mi mocno jeden Pan pachnie (żeby nie powiedzieć, że śmierdzi, bo się obrazi) ideologią, a z ideologami nie dyskutuję bo nie ma o czym i nie ma z kim.

Pozdrawiam normalnych ludzi.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl


Ostatnio zmieniony przez Butryk dnia Pon 12 Mar, 2007 11:00, w całości zmieniany 1 raz

Nie 11 Mar, 2007 11:36

Powrót do góry
Niepodlegly_Slask
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 41
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
Nie wiem czy piszesz to z nudów czy nie, ale próbujesz prowokować innych.

tak-chce prowokować innych do próby obiektywnego spojrzenia na historię, do odbrązowienia ideałów i bohaterów, do zrozumienia (niekoniecznie usprawiedliwienia) zbrodniarzy
kudi napisał:

Jesteś na forum polskim i naturalną sprawą jest, że większość osób będzie broniła swoich racji i pamięci swoich przodków poszkodowanych przez takich lub innych zaborców czy okupantów.

doskonale to rozumiem i wcale się temu nie dziwię
kudi napisał:

Chcesz napisać o czymś ciekawym lub karygodnym to odnieś się do konkretnych sytuacji i jednostek, podaj fakty, daty, nazwiska. Tym się właśnie zajmuje historia. Nawet jeśli chcesz pisać o winach Polaków to poproszę konkrety. Nie ma narodu z czystą kartą,

właśnie - nie ma - i swymi prowokacyjnymi wypowiedziami chcę zachęcić do pokazania, upublicznienia tych fakt, dat i nazwisk
kudi napisał:

ale opluwanie innych i podżeganie do niezdrowych dyskusji będzie skutkowało wyrzuceniem wątku lub banem.


kogo ja opluwam?
jeśli słowo "podżeganie" to to samo co "namawianie", "zachęcanie", to istotnie podżegam
tylko dlaczego uważasz, że dyskusja ta jest niezdrowa?
oczywiście bardzo łatwo jest wyrzucić niewygodny wątek i zabanować niezgodnego z narodową linią Niepodległego Ślązaka, tylko wtedy zarówno słowo "inne" jak i nawet "oblicza" w nazwie serwisu pozostaną nic nie znaczącym rzędem literek

Pon 12 Mar, 2007 4:14

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Panowie to zbyt poważne miejsce, ten dział - by dyskusja przekształcała się w zwykłą pyskówkę. ( jest to zasługa jednostki nie całego grona)
wątek zamykam

Pon 12 Mar, 2007 11:10

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.