| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oak Island

Wyspa Dębów u wybrzeży Kanady, legendarny już szyb do któego nei można siędostać, stale zalewany przez wodę.
Co o nim wieie i jakie są wasze uwagi i sugestie co do autora i "depozytu"?

Przyznam że wiele nie wiem na ten temat, ale na podstawie tego co przeczytałem uważam że primo: nie jet to schowek lecz przechowalnia długookresowa. Inymi słowy ten kto chował nie chował dla siebie lecz dla następnych pokoleń - zbyt skomplikowane zabezpieczenia...

A dziwne warstwy składajace sięna te zabezpieczenia przywodzą na myśl szaloną sugestię powiażania depozytu z radioaktywnością - zwłaszcza te betonowo-ołowiane warstwy...

P.S. szyb jest kuty w litej skale? bo wejśice od góry zabezpieczono jak Fort Knox, ale z boku?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 06 Wrz, 2005 17:16

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widze, że bardzo lubisz liczbe pi ale tam tych liczb to ja po przecinku znam 50 tysięcy heh tak naprawde 6 i dlatego zawsze mam 6 z matmy

Wto 06 Wrz, 2005 18:48

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wolę złotą proporcję, zwłaszcza liczoną z Fibonacelliego. Wierszyk znalazłem niedawno i wydał mi się śmieszny, zresztą jest błą ortograficzny żeby się zgadały litery. koniec OT- może powstać temat w głównym dziale.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 06 Wrz, 2005 21:26

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyspa Debow zaczarowala mnostwo ludzi. I chyba na poszukiwanie ukrytych skarbow stracili oni wiecej niz mozna sie spodziewac ze ukryto w szybie. Poszukiwania sponsorowal m.in. F.D.Rosevelt (zanim zostal prezydentem). Jak na razie efektow brak. Dziwna sprawa. Wydaje sie ze z dzisiejszym sprzetem i urzadzeniami do pomiarow, mozna wreszcie wyjasnic tajemnice Money Pit, ale jak widac ktos kto go wymyslil wiedzial co robi Uśmiech
Naturalnie sa zwolennicy podejrzewajacy Templariuszy o wykonanie tego skarbca.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 08 Wrz, 2005 16:39

Powrót do góry
Elior
Szeregowy

Szeregowy




Posty: 5
Skąd: Stolica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

He he, Dębowa wyspa - czy można ją nazwać Wyspą Skarbów? Wszystkie rodzaje dociekań już znalazły swe ujście w fantazji kolejnych poszukiwaczy, pytanie tylko, czy kiedykolwiek zwrócą się fortuny, jakie tam zainwestowano, by odkryć żwir, piasek i rtęć?

Jak dla mnie, lepiej poczytać J. Verne Bardzo szczęśliwy

_________________
Przysięgam, że pierwej usiekać się dam niźli wyjawię najmniejszy okruch tajemnicy stowarzyszenia naszego ...

Pon 01 Maj, 2006 23:51

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mogła być "skarbcem" żyjących w średniowieczu ludów a następnie ograbiona przez piratów, więc dziś już raczej nic tam nie znajdziemy, choć gdyby ktoś mi zaproponował taką wyprawę to pojechałbym bez wahania Wink

Pon 26 Lut, 2007 1:18

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko, że pewnie dziś już nie ma nikogo, kto mógłby wskazać ten pierwotny szyb. Wykopano tyle dziur, że sami poszukiwacze się pogubili.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 26 Lut, 2007 22:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.