| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[ARTYKUŁ] "Brygada Kamińskiego"

Na strone został dodany nowy artykuł - "Brygada Kamińskiego" dostępny pod adresem: http://www.obliczahistorii.pl/pelne.php?Art=1032

Zachęcamy do czytania Wink

Czw 05 Sty, 2006 17:22

Powrót do góry
Ponury8
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy znacie pewną informację o śmierci Kamińskiego. Oglądałem ostatnio film dokumentalny (rosyjski), wg którego Kamińskiego zastrzeliło SS po tym jak w wyniku operacji sowieckiego wywiadu Niemcy otrzymali dokumenty potwierdzające, iż Kamiński był przed II wś. oficerem NKWD.
Poza filmem i dokumentach w nim prezentowanych nie mam wiedzy o tym ...

_________________
Optymista wierzy, że cały świat stoi przed nim otworem, pesymista również, ale ...dobrze wie co to za otwór

Czw 21 Gru, 2006 23:24

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

... raczej dlatego, że przesadził z rabowaniem.
_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Pią 22 Gru, 2006 19:13

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja również widziałem film, o którym pisze Ponury8. Tam jest jeszcze "ciekawsza" informacja. Zastrzelili go Niemcy, bo Sowieci podrzucili im informację, że Kamiński był agentem NKWD o pseudonimie "Ultramaryn", a dowództwo SS nie mogło tolerować u siebie sowieckiego agenta. I to w stopniu SS-Brigadeführera. Według mnie to bardzo naciągana informacja i najprawdopodobniej spreparowana przez NKWD w celu kompromitacji Kamińskiego. A co do tego tolerowania, to Stirlitz jakoś im nie przeszkadzał - no ale on miał stopień "tylko" SS-Standartenführera Laughing Laughing Laughing
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Sob 23 Gru, 2006 10:58

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1234 napisał:
... raczej dlatego, że przesadził z rabowaniem.


...z rabowaniem i nieoddawaniem zrabowanego mienia Niemcom. Poza tym jego "żołnierze" zgwałcili niemieckie dziewczęta z Bund Deutsche Madel, któe pełniły funkcje sanitariuszek. Tego dla Niemców było już za wiele...

Sob 10 Lut, 2007 23:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.