| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz będą lustrować media i kogo im się tam podoba, powinni spalić wszystkie teczki bez ich selekcji. Ujawnienie ich mogłoby doprowadzić do katastrofy- samo sądów, a osoby publiczne musiałyby ustąpić miejsca młodym.


Dżizys... Rolling Eyes
Spalenie teczek to największa głupota jaką możnaby zrobić. Po pierwsze to dokumenty historyczne i nikt nie ma peawa ich niszczyć. Po drugie SBecy mają pochowna epo domach teczki, jest pełno kserówek i mikrofilmów dokumentów itp. I tak przecieki by wypływały, a po zniszczeniu teczek oskarżeni nie mieliby szans obrony. Wtedy dopiero byłby Sajgon.
Jedyne wyjscie to pełna jawność (opróvz spraw obyczajowych).
Dziennikarzy powinno sie zlustrować w 1 kolejności. Ciekawe efekty by tego były.

Czw 18 Sty, 2007 22:11

Powrót do góry
xfiles
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 21
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Ciekawa sprawa....
Jak wyszły kwity na Wilegusa, nikt na forum nie krzyczał "spalić teczki" ! Wręcz przeciwnie...totalne potępienie.
Jak wyszły kwity Na Bogusia, to nagle lecą teksty w stylu "palił ale się nie zaciągał". Jak w TVN.
No cóż, w końcu Boguś nie jest biskupem.
Żenada. Zero konsekwencji w myśleniu.


Biskupem nie jest ale co do obrony Wołoszańskiego to jestem za on nie kłamał i nie wkręcił całego Watykanu żeby sie zrobiła kołomyja

_________________
THE TRUTH IS OUT THERE

Czw 18 Sty, 2007 22:30

Powrót do góry
kid
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 75
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co racja to racja... Zniesmaczony Spalenie nic tu nie da, ale ujawnienie tym bardziej... może dobrze byłoby zająć się wreszcie porządnie państwem, a nie mimo wszystko- lustracja. Co by przyniosło zostawienie teczek czy tam akt w spokoju? niech juz sobie będą jako tzw. dokumenty historyczne... Jaki byłby efekt lustracji dziennikarzy... ciekawy Uśmiech podział w mediach, obronny i ataki dziennikarzy na dziennikarzy... można snuć teorie, ale zaczekajmy trochę- czas pokaże.

Czw 18 Sty, 2007 22:54

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał;

Cytat:
Jak w TVN.


Zastanawia mnie czy ta stacja ,to jakaś Twoja fobia??? Czy oglądanie TVN a nie np. Trwam , jest wyznacznikiem człowieka a, może niebieskie tło kojarzy się Tobie z flagą Izraela??? Niestety pomóc Tobie nie mogę , ale znam ludzi o podobnym oglądzie rzeczywistości i ich wypowiedzi są identyczne z Twoimi .

Pią 19 Sty, 2007 20:21

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żeby nie poddawać się gorączce, która zaczyna coraz bardziej rozpalać tych samych dyskutantów, zadam "niewinne"pytanie. SB dość dokładnie wyczyściła swoje archiwa z drugiej połowy lat 1980-tych. A jednak kwity na Bogusia zostały. Ktoś go musiał bardzo nie lubić!
SW
Ps. A pamiętacie Gogola: Najporządniejszy z nich, to prokurator. A i on, prawdę mówiąc, świnia[i]. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Pią 19 Sty, 2007 22:14

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zastanawia mnie czy ta stacja ,to jakaś Twoja fobia???


Zadna fobia, po prostu leczą mnie te wytresowane, hipokrytyczne dziennikarzyny tam pracujące, które kreują się na autorytety moralne i sędziów narodu. Takiej fałszywosci i obłudy nigdzie nie ma. Trwam nigdy nie oglądałem więc się nie wypowiadam.
Po prostu wypowiedzi niektórych osób na forum to 100% kalki z GW albo TVN. Nic na to nie poradzę, że ludziom nie chce się myśleć samodzielnie tylko powtarzają głupoty wygadywane przez ignorantów z doklejonymi uśmiechami.
Poogladaj czasem programy na TVN24 i wsłuchaj się w pytania tych dziennikarzyn. Czasami po prostu ręce "opadywują". Szczegó,nie jak gadają na temat lustracji. Jak chodziło o kogoś z Koscioła - totalne potępinie, zero gadek o "paleniu teczek" i temacie zatępczym, 24h na dobe nowe informacje.
Jak chodzi o kogoś z ich srodowiska albo Salonu, to od razu zaczyna się michnikowska retoryka.
Po prostu ta stacja jak mało która robi ludziom sieczkę z mózgu.

Pią 19 Sty, 2007 22:44

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż , jeżeli wnosisz że prowadzisz dyskusję z fanem TVN , badż innej , jedynie słusznej stacji to jesteś w błędzie.
Jednak Twoja opinia doskonale pasuje do innych stacji ,każda z nich manipuluje na swój sposób , i prezentuję jakąś grupę interesów.
A Trwam oglądam , i uważam że , nawet TVN nie urządza takiego prania mózgów jak ta stacja. Z ostatnich tematów ;relatywizm wg. Hegla , powalił mnie na kolana ,szkoda że , nie pozwolili mi się wypowiedzieć na żywo. Evil or Very Mad

Sob 20 Sty, 2007 21:47

Powrót do góry
kid
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 75
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
szkoda że , nie pozwolili mi się wypowiedzieć na żywo. Evil or Very Mad

i tam obowiązuje cenzura Bardzo szczęśliwy dużo pewnie byśmy nie usłyszeli Uśmiech
a dziennikarze to tylko dziennikarze taki ich zawód.

Nie 21 Sty, 2007 21:55

Powrót do góry
Alex
Leutnant

Leutnant




Posty: 238
Skąd: LDZ
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziennikarze to tylko dziennikarze.
Ale tak naprawdę to dzięki nim dowiadujemy się o większości afer i wpadek polityków.
Z drugiej strony domyślam się że dzięki temu jakie informacje otrzymują pisarczyki to oni też wszystkiego nie piszą.
Piszą tyle im potrzeba aby utrzymać się na fali i zachować znajomości z ludźmi polityki i wielkiego ekranu.

Pon 22 Sty, 2007 10:06

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedyś z ciekawości oglądałem około godziny TV Trwam, był wtedy w studio jakiś polityk z PISu (M. Jurek?) , jacyś słuchacze przez telefon, pojawił się facet zadający trudne (trudne dla pis a dla mnie sensowne) pytania i został sprytnie uciszony Twisted Evil dalsze pytania znów zadawali słuchacze w moherowych czapeczkach Twisted Evil
czyli program z cyklu - pranie mózgu dla emerytów Neutral

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 22 Sty, 2007 10:26

Powrót do góry
Alex
Leutnant

Leutnant




Posty: 238
Skąd: LDZ
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brak cenzury to tylko zgoda państwa na pisanie "wszystkiego"
jednak istnieje cenzura redaktora naczelnego, właściciela pisma itd, itp
Więc w zależności co chcesz przeczytasz sięgasz po gazetę z prawej lub lewej strony w kiosku.

Pon 22 Sty, 2007 10:48

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Cytat:
Ciekawa sprawa....
Jak wyszły kwity na Wilegusa, nikt na forum nie krzyczał "spalić teczki" ! Wręcz przeciwnie...totalne potępienie.
Jak wyszły kwity Na Bogusia, to nagle lecą teksty w stylu "palił ale się nie zaciągał". Jak w TVN.
No cóż, w końcu Boguś nie jest biskupem.


Pozycja społeczna biskupa Wielgusa i Wołoszańskiego jest jednak zasadniczo inna. Wołoszański uczył nas historii i był jej fanem. Wielgus uczył nas zasad moralnych, które sam w łamał.
Co do lustracji to uważam, że jest chora. Dostęp do teczek miały osoby z różnych opcji politycznych i kto miał taką możliwość to sobie ją wyczyścił. Pamiętam jak Wałęsa kiedyś powiedział, że swoją teczkę kupił na jarmarku.
Spalenie teczek nie jest dopuszczalne, ale dostęp do nich niech mają tylko historycy, a przy wykorzystaniu zawartych tam materiałów powinni mieć pewne ograniczenia, np. podawanie tylko pseudonimów.

Pon 22 Sty, 2007 12:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.