| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karabinek Smith&Wensson FPC.

Witam, znana firma Smith&Wensson zaprezentowała nowy karabinek na amunicję 9 mm Parabellum - FPC. Obecnie w USA karabinki na amunicję pistoletową są bardzo popularne. Jednak ten model różni się od innych, bo ma składaną lufę? Trudno wyjaśnić po co takie "coś" powstało. Może to mieć związek z amerykańskim prawem, które ogranicza posiadanie broni ze składanymi kolbami. Ciekawe czy można z tego strzelać ze złożoną lufą? Pozdrawiam. https://milmag.pl/nowy-skladany-karabinek-kalibru-9-mm-parabellum-od-smith-wesson-fpc/

Wto 15 Sie, 2023 17:13

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trudno wyjaśnić po co takie "coś" powstało.

Aby stworzyć małą po złożeniu broń, dla ludzi, dla których większa giwera jest nieporęczna w przenoszeniu, a nie potrzebują natychmiastowej gotowości do strzału? Ten S&W czy choćby Kel-Tec SUB2000 to są dla mnie bardzo fajne, kompaktowe konstrukcje - sporo krótsze od broni ze składaną kolbą.

Cytat:
Ciekawe czy można z tego strzelać ze złożoną lufą?

Komora nabojowa jest w takich konstrukcjach częścią lufy - więc nie można. Wink

Pon 21 Sie, 2023 14:43

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, dzięki za informację. Pomysł broni ze składaną lufą może wydawać się oryginalny, jednak może wywodzić się z klasycznej broni myśliwskiej czyli dubeltówek. Co prawda nie spotkałem się ze składaną dwururką, ale już rozkładane są dość popularne. W broni wojskowej ten pomysł też nie znalazł zastosowania, chociaż najbliżej mu do rozkładanego karabinu japońskich spadochroniarzy Typ 2. Pozdrawiam.

Czw 31 Sie, 2023 19:05

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę to też może też pokrewne broniom survivalowym, w rodzaju rozkładanego właśnie Henry AR-7. W każdym razie mi się ten koncept podoba.

Sro 06 Wrz, 2023 12:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.