| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ronin45
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzyż żelazny Walter & Henlein

Mam pytanie krzyż żelazny twz . dziurkacz firmy Walter & Henlein , jak to w końcu jest to są kopie , wyrób wojenny , powojenny ? .

Nie 30 Kwi, 2023 14:35

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To bardzo konrowersyjny temat. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Tak w sporym skrócie....
Firma W&H nie miala licencji na produkcję ek1. Podczas rozbiórki fabryki oraz w "okolicznych" dołach znaleziono mnóstwo krzyży z typową dziuką na rewesie.
Część kolekcjonerów uważa, że te krzyże zostały wyprodukowane w czasie wojny. Inni datują powstanie tych krzyży od maja 1945 roku do stycznie 1946. Kolejna częśc uważa, że mogła to być produkcja powojenna dla kolekcjonerów ( coś w podobie produkcji R.Souval). Ostatania grupa uważa, że krzyże te zostały wyprodukowane dla innego producenta - ale nie zostały dostarczone.
Większośc tych krzyży, które można kupić jest w stanie "mocno wykopkowym". Te w dobrym stanie są wykonane najprawdę ładnie - co tylko potęguje bałagan w kwestii określenia daty ich produkcji.
Na ten moment brakuje solidnych dowodów aby móc jednoznacznie przypisać produkcję do danego okresu.
Może w przyszłości pojawią się nowe dowody i kwestia ta zostanie rozwiązana.

Pozdrawiam
M.

Pon 01 Maj, 2023 8:04

Powrót do góry
ronin45
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fotki mojego dziurkacza , przed czyszczeniem i po , lutowanie trochę nie wyszło ale i tak myślę że jest nieźle .


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 03 Maj, 2023 10:48

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Masz rację posiadam EK tego producenta wykopek ale też wersję na szpilę i na nakrętkę w stanie bardzo dobrym i bardzo ładnie się prezentują

Pią 05 Maj, 2023 17:50

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4248
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, temat wraca jak bumerang. Też mam kilka, dwa w stanie całkiem niezłym i trzy w bardzo wykopkowym, kiedyś się trafiły na Allegro za śmieszne pieniążki, to kupiłem, nie żałuję.
Ja najbardziej skłaniam się ku temu że zostały wykonane dla innego producenta przez W&H jako podwykonawcę pod koniec wojny i nie zostały dostarczone z uwagi na działania wojenne.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 06 Maj, 2023 19:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.