| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 592
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konserwacja odznaczeń

Czy ktoś specjalnie stosuje i konserwuje odznaczenia cynkowe przed cynkową zarazą? Czytałem na zagranicznych forach że bardzo dobrze się sprawdza wazelina do oczyszczenia cynkowego szkodnika.


Opis załącznika:

Nie 02 Kwi, 2023 14:55

Powrót do góry
ronin45
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem medal za kampanię zimową , cały był już zaatakowany zarazą cynową nie było nic na nim widać , wyczytałem gdzieś że najlepiej taki medal z zarazą cynową trzymać kilka minut w wodzie z kwaskiem cytrynowym tak też zrobiłem po kilku minutach z medalu zaczęły jakby odpadać cząstki zarazy . Należy to robić z umiarem po kilku minutach wyłoniły sie widoczne detale , oczywiście nie wszystko widać było wiatrak i wronę ok 60% , napis następnie całość natarłem wazeliną techniczną , efekt był jak dla mnie zadowalający medal kosztował kilka złotych więc jak bym go zniszczył to nic wielkiego .

Nie 02 Kwi, 2023 17:42

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie stosuje takich zabiegów. W celu zabezpieczenia odznaki cynkowej dobrze sprawdza się wazelina lub WD 40. Na szmatkę trochę specyfiku przetrzeć powierzchnie, odczekać kilka minut i wytrzeć do sucha. Takie zabiegli stosuje się bardziej przy cynkowym "golasie" pozbawionym wykończenia lub klasie brązowej która straciła blask, na jakiś czas przywróci świeżość odznaczeniu.
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 02 Kwi, 2023 20:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.