| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Turcja zainteresowana kupnem 6 nowoczesnych OP

Turcja wystosowała oficjalne "zaproszenie do składania ofert" (Request for Proposals - RfP - tak się to zwie) na budowę sześciu nowoczesnych OP o napędzie niezależnym od powietrza atmosferycznego.Wartość kontraktu szacuje się na ok. 2 miliardów Euro.
Oferty mają być złożone przed 31-szym stycznia, więc jeśli ktoś z Was się przymierza, musi sie pospieszyć ;o)
Swoją drogą - ciekawe, kto oferty złoży.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 04 Sty, 2007 23:52

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4539
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, ciekawa sprawa, Niemcy swoje op U212 sprzedają po ok. 500 mln euro za sztukę. Czyżby Turcy liczyli na jakąś promocję Wink . Pozdrawiam.

Pią 05 Sty, 2007 0:29

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Swoją drogą - ciekawe, kto oferty złoży.


Wydaje mi się, że pewnie Rosjanie- z tymi nowymi 636 i 877. Pewnie HDW z 212, chociaż kto wie. Francuzi mogą spróbować wepchnąc Turcji Agostę 90B. Więcej grzechów nie pamiętam.

Pią 05 Sty, 2007 0:41

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym być prorokiem, ale 212/214 to moim zdaniem pewniak. Reszta będzie robić jako tło.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 05 Sty, 2007 1:13

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Oferty mają być złożone przed 31-szym stycznia, więc jeśli ktoś z Was się przymierza, musi sie pospieszyć ;o)

Oczywiście Wink Panowie startujemy Wink Aby złożyć RfP należy zdeponować 10tyś euro w Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankas, na koncie należącym do Undersecretariat for Defence Industries.

A na poważnie, za The New Anatolian:
Cytat:
It s stated that the manufacturing of the new submarines will take place at Gölcük Shipyard of the Naval Forces Command with maximum possible domestic content.
Companies will have to contract a national sub-contractor to undertake command control software production within the frame of the integrated undersea command system.
Companies to provide USD 1 bln credit for the procurement
Companies submitting bids in the tender are required to provide a USD 1 bln credit proposal from export agencies or commercial banks to finance the procurement, alongside their price bids.
Bids submission deadline: May 4, 2007
Bid submission deadline in the tender has been set as May 4, 2007.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 05 Sty, 2007 14:20

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A na serio to z kiedy ten artykuł z "New Anatolian"?
Pytam, bo wygląda mi na wymagania stawiane w poprzednim wezwaniu do ofert, które nie wymagało napędu niezależnego od powietrza atmosferycznego, a które ostatnio zmieniono.
To co napisałem oparłem na newsie z "Defense News" z 4-go stycznia.
Sprawdzę.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 05 Sty, 2007 16:25

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
A na serio to z kiedy ten artykuł z "New Anatolian"?

Z 4 stycznia.

?ródło: http://www.thenewanatolian.com/tna-20635.html

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 05 Sty, 2007 16:30

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli "Defence News" napisało, co wiedziało, a ja za nimi :(Trochę to dziwne, bo DN to solidne żródło informacji.
Teraz - z informacją, że OP mają być budowane w tureckiej stoczni sprawa wygląda jeszcze ciekawiej.
Co do 10 tysięcy Euro za RfP, to jest to normalna procedura i jest to wstęp do wadium w przetargu.RfP to nic innego, jak oficjalne lista oficjalnych i dość szczegółowych wymagań stawianych projektowi, których nie ogłasza się publicznie.Dlatego specjalnie nie rozglądałem się za potwierdzeniem wiadomości podanej przez DN.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 05 Sty, 2007 16:46

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Trochę to dziwne, bo DN to solidne żródło informacji.

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, ale moja natura każe mi pogrzebać jeszcze za informacjami w innych źródłach. Zaczynam zazwyczaj od ministerstw obrony i ich oficjalnych stron, a potem przeszukuję anglojęzyczne wydania dzienników, jeśli takowe wychodzą. Na szczęście
The New Anatolian jest takowym (i jedynym w Turcji), więc stąd te informacje.
Cytat:
Teraz - z informacją, że OP mają być budowane w tureckiej stoczni sprawa wygląda jeszcze ciekawiej.

Ponieważ w op, a tym bardziej tych współczesnych i związanych z nimi przetargami jestem zielony, zapytam wprost - dlaczego sprawa wygląda ciekawiej ? Nie lepiej żeby zwycięzca przetargu skonstruował op u siebie i przekazał Turcji ? Czy chodzi o to, żeby tureckie firmy miały z tego jakieś profity ?
Cytat:
Co do 10 tysięcy Euro za RfP

To był tylko taki żarcik Mr. Green

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 05 Sty, 2007 21:11

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

harpoon napisał:
moja natura każe mi pogrzebać jeszcze za informacjami w innych źródłach.

Przeważnie robię identycznie.Zwłaszcza w przypadku informacji, które mnie naprawdę interesują.Ta akurat wydała mi sie warta zamieszczenia na forum, ale niekoniecznie mnie zajęła...I wyszedł z tego taki kwiatuszek.
harpoon napisał:
zapytam wprost - dlaczego sprawa wygląda ciekawiej ? Nie lepiej żeby zwycięzca przetargu skonstruował op u siebie i przekazał Turcji ? Czy chodzi o to, żeby tureckie firmy miały z tego jakieś profity ?

Stocznia w Gölcük pewne doświadczenie ma zbudowali w końcu kilka op Typu 209, niemniej 212/214 to nieco inna klasa.Chodzi mi w tym momencie o transfer know-how i technologii układu napędowego.
Choć w sumie Francuzi budowali już w Pakistanie Agosta 90B, a teraz oferują Marlina (Niemcy zaś Typ 214), więc precedens już jest.
harpoon napisał:

Cytat:
Co do 10 tysięcy Euro za RfP

To był tylko taki żarcik

Za RfP się płaci.Zawsze.I to nie żarcik.Przeważnie są to kwoty 1000-50000 dolarów (czasem więcej).Przeważnie wartości tych nie podaje się do publicznej wiadomości, tak, jak treści samego zaproszenia.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 05 Sty, 2007 23:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.