| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje zapotrzebowanie na firmę eksploratorską?

Witam! Bardzo szczęśliwy
Zwracam się do Szanownych Forumowiczów z następującymi pytaniami:
Czy widzisz potrzebę utworzenia firmy poszukiwawczo-wydobywczej i czy skorzystałbyś z jej usług?
Większość z zainteresowanych doskonale wie, jak obecnie wygląda sytuacja w zakresie poszukiwań w Polsce.
Przebicie się przez mur wszechwładnej polskiej biurokracji i stosy papierów jest w zasadzie niewykonalne dla zwykłego śmiertelnika.
Są osoby, które szukają, ale ze względu na bariery robią to nielegalnie. Zakładam, że gdyby tylko ktoś im to umożliwił, to działałyby one zgodnie z prawem.
Oprócz tego jest problem ze znaleziskami, a dokładniej z tzw. znaleźnym. Od momentu transformacji ustrojowej w Polsce nie wypłacono ani jednego (sic!) znaleźnego
Proszę nie mylić znaleźnego, ze znaleźnym za znaleziska archeologicznego - to zupełnie dwie różne sprawy! W kilku przypadkach znaleźne za znaleziska archeologiczne było wypłacone.
Inną sprawą jest trudność w dotarciu do przedmiotów ukrytych oraz zatopionych lub zakopanych/zasypanych. Bardzo często potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do poszukiwań i wydobyć (magnetometry, wykrywacze ramowe, mikrokamery, kamery termowizyjne, sondy, georadary, aparatura elektrooporowa, itd.) oraz ciężki sprzęt budowlany (wiertnice, młoty pneumatyczne, koparki, wyciągarki, ciągniki, butle z gazami technicznymi, palniki, agregaty, itd.).
Zasadne wydaje się więc pytanie: Czy istnieje zapotrzebowanie na firmę eksploratorską?
Co o tym sądzicie? Razz
Pozdrawiam
wars98

Pon 13 Lis, 2006 14:17

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Firma eksploratorska

Tak, tylko nie przeczytałeś:
Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. (Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568 z późniejszymi zmianami)

I to nie jest biurokracja tylko prawo. I każdy przedmiot, który będziesz poszukiwać, WKZ podciągnie pod zabytek.
Chyba, że chcesz poszukiwać książek w bibliotece.

_________________
wykrywacze metali

Wto 05 Gru, 2006 0:30

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Armand. Co jak co, ale prawa nie musisz mnie uczyć... w końcu jestem prawnikiem . Wink Mr. Green
Nie ma żadnego konfliktu między działaniem takiej firmy, a ustawą o zabytkach. Szczegółów nie będę zdradzał, bo co poniektórzy pozabijaliby się w kolejce do rejestracji takiej nietypowej działalności gospodarczej. Laughing
A Ty główkuj jak można działać i nie naruszać ustawy. Bardzo szczęśliwy

Sro 06 Gru, 2006 13:25

Powrót do góry
Armand
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 60
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Firma e...

Byłem na konferencji OODA. Okazało się tam, że Wojewódzka Konserwator Zabytków [chyba z Wrocławia] nie zna ustawy o ochronie zabytków i uważa, że tylko archeologom można udzielać zezwolenia na poszukiwanie zabytków.
Wniosek. Należy poczekać na wymianę pokoleniową ludzi pracujących w aparacie przymusu państwa [WKZ]. Obecni to ludzie wykształceni w socjalizmie, bez horyzontów myślowych, zamknięci w skorupie swojego środowiska.
Tylko czy Ty do tego czasu się nie zestarzejesz?

_________________
wykrywacze metali

Sob 09 Gru, 2006 21:35

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Armand, Armand... Rolling Eyes
Też tam byłem. Stałem i siedziałem nie tak znowu daleko od Ciebie. Wink
Są różni archeolodzy i konserwatorzy, tak jak i są różni poszukiwacze. Twisted Evil
Jedni są wykształceni, inni trochę mniej. Jedni są otwarci, nowocześni, a inni zaściankowi. Jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłeś?
Piwo

Sro 03 Sty, 2007 18:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.