| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Mała" rewolucja Mk 110

Witam, w USA dokonuje się prawdziwa rewolucja w uzbrojeniu artyleryjskim okrętów wojennych. Od dziesięcioleci królowały działa kalibru 76 i 127 mm, wszystko wskazuje na to że podstawowym działem okrętowym początku XXI w USA będzie Mk 110 kalibru 57mm. Mk110 będzie znajdowało się na uzbrojeniu okrętów do działań przybrzeżnych LCS, jednostek US Coast Guard oraz nowych niszczycieli DDG 1000. Szczególnie zaskakujące jest uzbrojenie w te działa niszczycieli, do tej pory żaden niszczyciel nie był uzbrojony w działo kalibru 57mm jako swoją artylerię główna. Pracując nad nowymi niszczycielami Amerykanie przewidywali uzbrojenie ich w działa kalibru 155 - 203 mm. Jedna z propozycji przewidywała uzbrojenie tych niszczycieli w dwie wierze każda z działem dużego kalibru. Jak widać zdecydowali sie na nie mniej rewolucyjne rozwiązanie, tym bardziej że działa Mk 110 są produkowane przez BAE Systems a wywodzą się z dział szwedzkich. Pozdrawiam.

Nie 22 Paź, 2006 20:52

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
będzie znajdowało się na uzbrojeniu [...] nowych niszczycieli DDG 1000. Szczególnie zaskakujące jest uzbrojenie w te działa niszczycieli, do tej pory żaden niszczyciel nie był uzbrojony w działo kalibru 57mm jako swoją artylerię główna. Pracując nad nowymi niszczycielami Amerykanie przewidywali uzbrojenie ich w działa kalibru 155 - 203 mm. Jedna z propozycji przewidywała uzbrojenie tych niszczycieli w dwie wierze każda z działem dużego kalibru. Jak widać zdecydowali sie na nie mniej rewolucyjne rozwiązanie.

Jakoś umknął mi ten post.
Otóż umieszczone na dwóch stanowiskach w rufowej części nadbudówki 57-ki będą tzw drugim kalibrem na DD(X). Pierwszym nadal pozostaje AGS (155 mm).

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 04 Gru, 2006 19:55

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Marmik"]
Cytat:
Otóż umieszczone na dwóch stanowiskach w rufowej części nadbudówki 57-ki będą tzw drugim kalibrem na DD(X). Pierwszym nadal pozostaje AGS (155 mm).
Oczywiście masz rację, zmylił mnie pewien artykuł. Co sie tyczy Mk 110 to znalazłem fajna stronkę http://www.boforsdefence.com/eng/products/nav3_57mmmk3.htm Pozdrawiam.

Nie 31 Gru, 2006 1:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.