| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy ALLIANCI pamietaja o POLSCE ???

Jak myslicie, czy dobrze lub odpowiednio pamieta sie w dzisiejszym swiecie o tym, ze to POLSKA byla krajem od którego zaczela sie cala slynna II WOJNA SWIATOWA???? I Polska chyba najwiecej ucierpiala przez ta wojne. Pamietac trzeba ile "polskich zydów" lub Polaków zydowskiego wyznania wymordowano, potem samych polaków jako narodu, do tego zniszczenia itd.itd

Zapomnieli o tym........Rosjanie sie zala jak ich zniszczono, Amerykanie wyzwolencami swiata sie nazywaja. Brytyjczycy dumni chodzo, ze niby wlasna wyspe bronili. A Francuzi..........cicho siedza i dobrze, bo sami byli do 50% kolaborantami!!!!!!! O VICHY sie nie da zapomniec!

No ale wejdzmy w dyskusje.

Czw 31 Mar, 2005 12:39

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobry temat p. Rydzu-Śmigły

A co do Amerykanów i Brytyjczyków, to w ich krajach coraz częściej używa się terminu "Polskie obozy koncentracyjne". Amerykanów do oficjalnego przystąpienia do wojny skłonił dopiero atak na Pearl Harbour, ruscy to z szwabami zapan brat (chyba tak sie to pisze) udeżyli na nas ze wschodu.
I popieram twoje twierdzenie że Polska chyba najbardziej w tej wojnie ucierpiała. Crying or Very sad

_________________

Czw 31 Mar, 2005 15:43

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo szczęśliwy

SOJUSZNICY NAS "WYDYMALI" BEZ MYDŁA Laughing

Sro 27 Kwi, 2005 19:14

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Bardzo szczęśliwy

SOJUSZNICY NAS "WYDYMALI" BEZ MYDŁA Laughing


Gościu masz rację, a teraz dodatkowo banda oszołomów próbuje Polskie wojsko wyzwoleńcze podzielić na lepsze lub gorsze.
Dla mnie jest ważne iż Polska została wyzwolona i ja się dzięki temu urodziłem. Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy A mogło być inacze , na przykład ruski trzymali by sztamę z Hitlerem a nasi sojusznicy dbali by o własną d...Adolf przepuścił by jeszcze parę milionów Polaków przez ruszta, bo by mu brakło Żydów i niestety nie było by komu pyszczyć dzisiaj chyba że kolaboranci Exclamation Evil or Very Mad

Czw 28 Kwi, 2005 12:42

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak.......ale kiedy ta Polska zostala niby wyzwolona. Bo sa rozne opcje....

Nie 01 Maj, 2005 19:10

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego że jak Bóg chce kogoś ukarać to mu najpierw rozum odbiera.
Trudno porównywać okupację hitlerowską do zależności PRLu od ZSRR... Tak więc dla mnie sprawa jest jasna kiedy było to wyzwolenie...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Nie 01 Maj, 2005 21:38

Powrót do góry
archiwista
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z kol. IjonTihy. Nie mozna porownywac okupacji niemieckiej do zaleznosci Polski od ZSRR. Co prawda wojska radzieckie stacjonowaly w Polsce ale istnial polski rzad (ludowy), polskie instytucje a ze byly pod "opieka radziecka" to juz inna, odrebna sprawa, to zupelnie inny temat na nowy topik.
_________________
status: banned

Pon 02 Maj, 2005 13:01

Powrót do góry
admin
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i podaczas okupacji niemieckiej średnio ginęło 2700 polaków dziennie i tak przez 6 lat.

Pon 02 Maj, 2005 13:26

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

archiwista napisał:
Zgadzam sie z kol. IjonTihy. Nie mozna porownywac okupacji niemieckiej do zaleznosci Polski od ZSRR...


No tak....z polskiego punktu widzenia. A jak ktos jest z Ukrainy na przyklad???? Albo innego kraju....powiedzmy Czechy...... nie o to chodzi.

Chodzi mi o to, ze obydwa systemy byly do d... Tylko w jednym caly narod mial sie poddac lub zostac wymazany a w drugim to jakas szczegolna czesc (inteligencja, burzlazja itd)

Sro 04 Maj, 2005 23:24

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czechy? I u jednych i u drugich mieli mleko i miód. Dzięki swej mądrości do dziś im zresztą to zostało- mam na myśli skalę Europy Wschodniej oczywiście...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 05 Maj, 2005 16:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.