| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kylo999999999
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

1200 armat ppanc-czy na pewno tyle??

Czy na pewno we wrześniu mieliśmy 1200 armatek ppanc bo z moich wyliczeń wynika żę chyba sporo więcej{ok.1400}Ciekawi mnie też rospiska ille i jakie odziały posiadały armatki p panc poza oczywiście standardowymi danymi typu DP-27,BK-14-18 itd..
_________________
kylo

Czw 07 Gru, 2006 17:25

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No to byś musiał przejrzeć wszystkie dywizje i brygady po kolei. Nie każda miał etatowy stan. Szczególnie rezerwowe. Skoro autorzy podają że ok. 900 wyprodukowano dla WP, i 300 zakupiono w Szwecji, to raczej się nie mylą. Pewna ilość mogła zostać ukończona już podczas trwania wojny- ale raczej kilkanaście szt. a nie 200.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 07 Gru, 2006 17:38

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 1200 armat ppanc-czy na pewno tyle??

kylo999999999 napisał:
Ciekawi mnie też rospiska ille i jakie odziały posiadały armatki p panc poza oczywiście standardowymi danymi typu DP-27,BK-14-18 itd..

Mnie by taka lista również bardzo zainteresowała, tyle, że nie sposób jej stworzyć, nawet dysponując kompletem stanów rzeczywistych (a nie etatowych) za miesiąc lipiec 1939 roku z tej prostej przyczyny, że mobilizacja zmieniła wszystko.Bałagan z nią związany sprawił, ze część jednostek wyruszyła do walki zupełnie bez broni przeciwpancernej, a przeznaczone im armatki zostały w magazynach w po drugiej stronie kraju, albo utknęły w gigantycznych zatorach kolejowych...
Pozdrowienia
Grendel

Czw 07 Gru, 2006 17:45

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 1200 armat ppanc-czy na pewno tyle??

kylo999999999 napisał:
Czy na pewno we wrześniu mieliśmy 1200 armatek ppanc bo z moich wyliczeń wynika żę chyba sporo więcej{ok.1400}Ciekawi mnie też rospiska ille i jakie odziały posiadały armatki p panc poza oczywiście standardowymi danymi typu DP-27,BK-14-18 itd..


Koledzy (Grendel i Maxi) juz powiedzieli swoje wiec nie bede sie powtarzal. Chce tylko dodac ze bardzo mnie zaciekawila suma 1400 ktora podajesz jako swoje wyliczenia.
Mozesz sie nimi z nami podzielic ? Suma 1400 brzmi nieco kontrowersyjnie (przynajmniej w swietle mojej, nie ukrywam - skromnej na ten temat, wiedzy), stad pytam.

Pozdrawiam,

Czw 07 Gru, 2006 20:13

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

to też zrzynka z dws Neutral

Też zamykam. Grot

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 07 Gru, 2006 20:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.