| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
stopery każdy żołnierz dostaje i używa. To tylko w jakichś dziwacznych siłach zbrojnych nie chroni się słuchu.

W Siłach Zbrojnych RP.

Human napisał:
Sprawdziłem, w fajnym trzecim świecie żyjemy, podzwoniłem do znajomych, zrobiłem ankietę, do tej pory mam 6 osób, które odbyły zasadniczą służbę wojskową w latach 1999-2004 i nikt, nie dostał stoperów. Widzę że nasza armia, ma ochronę słuchu, tam gdzie i ochronę stóp żołnierzy.

Human, pomnóż te 6 przez eee...... a ile chcesz Wink i potwierdzę to własnym podpisem Bardzo szczęśliwy.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 18 Cze, 2006 16:53

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do tych okropnych gazów prochowych czy system odprowadzania łusek taki jak w f2000 nie załatwia problemu??

Nie 18 Cze, 2006 22:05

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, teoretycznie załatwia ale jest to system niesprawdzony w walce i według mnie narażony na zabrudzenia w warunkach polowych. Pozdrawiam.

Nie 18 Cze, 2006 22:43

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Tak, tyle że, co może warto by wiedzieć, IWI jest częścią IWI
IWI jest od 2005 samodzielną firmą. Znowu podobna wpadka jak z P90 i F2000.
Cytat:
co nie zmienia postaci rzeczy, że F16 to jest Lockheed, a Tavor to jest IMI.
Nie, nie jest. I nie wiem ile razy trzeba Ci powtarzać rzeczy oczywiste. Strona IWI jest dostępna w Sieci, może jednak cokolwiek dowiesz się o sprawie o jakiej próbujesz dyskutować z taką swadą? Wink
Cytat:
Oczywiście, każdy używa, możesz mi podać jakieś konkretne dane ??, może badania jakiejkolwiek armii świata ??, bo na zdjeciąch z pola walki jakoś tego nie widać.
To przyjrzyj się zdjęciom z pola walki uważnie. Szczególnie z Iraku.
Cytat:
Ja mam wrażenie, że Ty czasem nie masz pojęcia o czym mówisz. Wejdź sobie do kamieniołomu
Postrzelaj. Chociaż troszeczkę. Mnożysz absurdalne przykłady.
Cytat:
A prowadził ktoś jakieś badania
Zaczynam być powoli zirytowany. Nie, oczywiście, ze przez lata używania karabinków bezkolbowych w wielu armiach świata nikt nie prowadził żadnych badań, absolutnie żadnych. Wojskowe instytuty są do niczego, nikt do tej pory nie zdawał sobie z tego sprawy, Ty pierwszy na to wpadłeś, idź i opatentuj swój pomysł.
Cytat:
Jak ja kocham ten realny świat, wszystko się dzieje tak pięknie w nim, tylko w telewizji, przy okazji relacji z bliskiego wschodu, żołnierza z Tavorem nie uświadczysz
Uświadczysz. To, że jakimś dziwnym trafem nie jesteś w stanie ich zauważyć, to chyba raczej nie mój problem czy kogokolwiek innego na tym forum, ale Twój osobisty. Pomijając fakt, że nowe karabinki w pierwszej kolejności nie wprowadza się bezpośrednio w ręce oddziałów liniowych, ale pewnie o tym również słyszysz po raz pierwszy w życiu.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Nie 18 Cze, 2006 22:44

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Nie wiem jakie substancje chemiczne powstają na skutek spalania prochu ale na pewno nie są one obojętne dla zdrowia strzelca.
Naturalnie. Ale jaka jest niby znacząca różnica dla broni bezkolbowej i w układzie klasycznym? 100 mm? Czy Tobie się wydaje, że w tym drugim przypadku strzelający nie ma z nimi kontaktu?
Cytat:
Stały kontakt z substancjami powstałymi na skutek spalania prochu na pewno wywoła u znacznej liczby komandosów alergie.
Jak do tej pory nie wywołuje, co stawia całą hipotezę pod znakiem zapytania.
Cytat:
Dlatego zanim w naszej armii wprowadzi sie bezkolbowce do uzbrojenia powinny zostać przeprowadzone gruntowne badania i konsultacje z lekarzami w tym alergologami.
Sugerujesz, że przesunięcie okna wyrzutowego o 100 mm wpływa na rozwój alergii!? Fajnie jest odkrywać Amerykę, Panowie, ale niestety dla Was lata temu już ktoś to zrobił. Acz pewnie miło jest pomyśleć o sobie jako o naukowcu, który odkrył funkcję rozwoju alergii w zależności od odległości od okna wyrzutowego Zszokowany
Cytat:
Zupełnie pominięto przy jego opracowaniu doświadczenia z misji w Iraku
Może dlatego, że broń powstała zanim ktokolwiek do Iraku pojechał? Niestety wykorzystywanie wehikułu czasu w projektowaniu konstrukcji strzeleckich jakoś na razie nie wychodzi.
Cytat:
przypomnę że tam nasi snajperzy jadący na patrol zabierają ze sobą dodatkowo Beryla.
Jak najbardziej. Bo jest to ich broń podstawowa, a każdy karabin wyborowy - dodatkowa. Tajemnica wyjaśniona? Wink
Cytat:
Po samopowtarzalnym SWD przyjęto powtarzalny karabin Sako a teraz planuje sie zastąpić go powtarzalnym BOR-em w układzie bezkolbowym dla mnie to regres.
Regresem jest niezrozumienie roli snajpera i strzelca wyborowego i niezrozumienie, że broń powtarzalna lokuje się na innym miejscu niż coś, co Amerykanie nazywają DMR, a czego rolę w WP spokojnie może ogrywać kbk wz.96 z optyką. Niestety wychodzi tutaj radziecka doktryna, redukująca snajpera do strzelca wyborowego przydzielonego na stałe do drużyny piechoty.
Cytat:
Co sie tyczy następcy Beryla to z Pana wypowiedzi wynika że prawie pewnie jest że będzie to karabin w układzie bezkolbowym?
Z której mojej wypowiedzi można coś takiego wywnioskować? Na razie kwestia następcy Beryla jest otwarta o ile w ogóle należy się obecnie zajmować następcą tego karabinka.
Cytat:
Jak by Pan mógł przy okazji powiedzieć konstruktorom aby przynajmniej okno wyrzutni łusek można było przestawić wyłącznie za pomocą specjalistycznych narzędzi, będzie mniej wypadków . Jeśli coś można przestawić to żołnierze na pewno to przestawią a później zapomną że to przestawili i będzie "jazda" na strzelnicy.
Jasne, a broń projektuje się na strzelnicę a nie na pola walki. I później jak trzeba będzie to przestawiać w warunkach bojowych, przy zagrożeniu życia, to każdy zabije śmiechem (i nie tylko śmiechem) autora pomysłu korzystania z wyspecjalizowanych narzędzi, bo mu się wydawało, że zwiększy to bezpieczeństwo na strzelnicach, tak? Proszę jednak nieco bardziej przemyśleć swoje pomysły, dobrze?

PS. O ile sobie dobrze przypominam, to używam tutaj pseudonimu, a co za tym idzie fraza "Panie REMOV" jest wyjątkowo komiczna. Pomijam fakt, że zasady pisania na Sieci narzucają jednak formę "na Ty".

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Nie 18 Cze, 2006 23:06

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
IWI jest od 2005 samodzielną firmą. Znowu podobna wpadka jak z P90 i F2000.


No właśnie sprawdziłem stronę, faktycznie teraz nie jest, ale jak wymyślali Tavora chyba była Uśmiech.

Na razie wygląda to tak, na pytania laików, spodziewam się jasnej odpowiedzi eksperta, jak ktoś się mnie pyta o doktrynę użycia jakiegokolwiek sprzętu amerykańskiego w czasie II. wojny to odpowiadam, jest na to manual, numer taki i taki. Tutaj mam: zaczynasz mnie irytować, poczytaj, postrzelaj. Zastanawia mnie skąd takie podejście, czyżbyśmy zadawali trudne pytania, na które znany publicysta nie może znaleźć odpowiedzi ?, czy może piszemy nie merytorycznie i znany publicysta będzie zniesmaczony i zacznie nam wytykać od idiotów, jak zdarzyło się to innemu, od spraw marynarki, w podobnej e- przestrzeni.

Prosimy o konkrety Panie Remigiuszu, jeśli badania były, to proszę podać konkretne przykłady, a nie pisać "myślisz że nikt tego nie zbadał ??", ja tego nie muszę wiedzieć, ale Pan powinien.

Z poważaniem,

Kuba Humiński.

Nie 18 Cze, 2006 23:45

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Zastanawia mnie skąd takie podejście, czyżbyśmy zadawali trudne pytania, na które znany publicysta nie może znaleźć odpowiedzi, czy może piszemy nie merytorycznie
Ależ oczywiście, że mertytorycznie, przecież napisałem, że opatentowanie pomysłu przeprowadzania badań jest doskonałym rozwiązaniem i przecież nikt na to wcześniej na całym świecie nie wpadł. Używali sobie tych karabinków w układzie bezkolbowym, które jakimś cudem powstały, nikt tego nie nadzorował, nikt nigdy nie zajmował się testowaniem, dopiero światłe idee z tego forum może w końcu, kiedyś w przyszłości ich do tego zmuszą. Czyż to nie oczywiste dla każdego czytającego to forum? Wink
Cytat:
Prosimy o konkrety Panie Remigiuszu
O ile sobie dobrze przypominam, to pseudonimu pod jakim pisuje na tej grupie do tej pory nie zmieniłem. Mylę się, Human?
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 0:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O ile sobie dobrze przypominam, to pseudonimu pod jakim pisuje na tej grupie do tej pory nie zmieniłem. Mylę się, Human?


Skoro chce Pan pozostać anonimowy, to Inszallach, tylko coś mi się zdaje, że to może nieco trudnym być Uśmiech.

Pon 19 Cze, 2006 0:16

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Skoro chce Pan pozostać anonimowy, to Inszallach, tylko coś mi się zdaje, że to może nieco trudnym być
Powtórzę, bo widzę jest pewien problem komunikacyjny, pisuję na forum pod jakimś pseudonimem i jest to zupełnie niezależne od tego, co robię gdzieś indziej (co to w końcu ma do rzeczy, czy ja się niby gdzieś powołuję na własny autorytet czy jak?). Na forum obowiązują zasady zwracania się do siebie "per Ty". Do tej pory jest to proste i zrozumiałe, czy napisać jakoś jaśniej i zrozumialej (w końcu tyle osób nie radzi sobie ze zrozumieniem prostych zdań w języku ojczystym)?

PS. Jak tam patentowanie pomysłu badań? Wink

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 0:45

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
Ale jaka jest niby znacząca różnica dla broni bezkolbowej i w układzie klasycznym? 100 mm?


A skąd wziąłeś to 100mm?? W karabinku AKM odległość wnosi około 300mm a w karabinie w układzie bezkolbowym odległość ta wynosi coś koło 40 mm (tu spójrz na załączone przez Ciebie zdjęcia). Hm. Różnica wydaje się być znacząca. Czyż nie???

Cytat:
Jak do tej pory nie wywołuje, co stawia całą hipotezę pod znakiem zapytania. Sugerujesz, że przesunięcie okna wyrzutowego o 100 mm wpływa na rozwój alergii!?


Patrz wyżej.

Cytat:
Fajnie jest odkrywać Amerykę, Panowie, ale niestety dla Was lata temu już ktoś to zrobił. Acz pewnie miło jest pomyśleć o sobie jako o naukowcu, który odkrył funkcję rozwoju alergii w zależności od odległości od okna wyrzutowego


Nie są mi znane wyniki badań o których wspomniałeś, ale chętnie bym się z nimi zapoznał. Bardzo szczęśliwy

Cytat:
Może dlatego, że broń powstała zanim ktokolwiek do Iraku pojechał? Niestety wykorzystywanie wehikułu czasu w projektowaniu konstrukcji strzeleckich jakoś na razie nie wychodzi.


Cóż z tego, że broń została opracowana przed zdobyciem doświadczeń irackich, ale my płacić będziemy zając już doświadczenia irackie.

Cytat:
Regresem jest niezrozumienie roli snajpera i strzelca wyborowego i niezrozumienie, że broń powtarzalna lokuje się na innym miejscu niż coś, co Amerykanie nazywają DMR, a czego rolę w WP spokojnie może ogrywać kbk wz.96 z optyką. Niestety wychodzi tutaj radziecka doktryna, redukująca snajpera do strzelca wyborowego przydzielonego na stałe do drużyny piechoty.


Fajnie , że taki regres nie dotknął tylko mnie, ale również armię Stanów Zjednoczonych. Ostatnio też wprowadzili jako standardowy karabin snajperski samopowtarzalny, a nie powtarzalny w układzie bezkolbowym. Niestety w radzieckiej doktrynie snajper przydzielany był nie do drużyny piechoty ale do plutonu (mam nadzieje, że znana jest różnica między plutonem a drużyną). Uśmiech

Cytat:
Jasne, a broń projektuje się na strzelnicę a nie na pola walki. I później jak trzeba będzie to przestawiać w warunkach bojowych, przy zagrożeniu życia, to każdy zabije śmiechem (i nie tylko śmiechem) autora pomysłu korzystania z wyspecjalizowanych narzędzi, bo mu się wydawało, że zwiększy to bezpieczeństwo na strzelnicach, tak? Proszę jednak nieco bardziej przemyśleć swoje pomysły, dobrze?


Przez "specjalistyczne" narzędzia rozumiem takie do których dostępu żołnierz nie będzie miał podczas czyszczenia broni i nie będzie mógł dowolnie przestawiać okna wyrzutni łusek. A nurtuje mnie jedno pytanie. Po co żołnierz ma przestawiać w SWOJEJ broni okno wyrzutni łusek i to na polu walki??? Zszokowany

Myślałem, że nie zamieszczanie w Twoich artykułach parametrów technicznych broni jest przeoczeniem, a teraz widzę, ze to Twoja maniera. Proponuję żebyś na końcu następnego artykułu dodał następującą uwagę: "Wszystkich laików, którym nie są znane parametry opisanej w artykule broni, odsyłam do internetu."
z poważaniem
Robert05

Pon 19 Cze, 2006 22:13

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
A skąd wziąłeś to 100mm?? W karabinku AKM odległość wnosi około 300mm a w karabinie w układzie bezkolbowym odległość ta wynosi coś koło 40 mm
Odwracając pytanie - skąd wziąłeś te 300 mm? Na tym zdjęciu masz człowieka poprawnie złożonego z atrapy karabinka AK, sprawdź, gdzie mieści się okno wyrzutowe.
Cytat:
Różnica wydaje się być znacząca. Czyż nie???
Ani trochę.
Cytat:
Cóż z tego, że broń została opracowana przed zdobyciem doświadczeń irackich, ale my płacić będziemy zając już doświadczenia irackie.
A jakież to doświadczenia nie zostały uwzględnione? Może tak wymienisz? Uśmiech
Cytat:
Fajnie , że taki regres nie dotknął tylko mnie, ale również armię Stanów Zjednoczonych. Ostatnio też wprowadzili jako standardowy karabin snajperski samopowtarzalny, a nie powtarzalny w układzie bezkolbowym.
I jest to jedyny taki przypadek. Wszystkie inne armie wprowadzają broń powtarzalną. I teraz co z tego dla Ciebie wynika?
Cytat:
Niestety w radzieckiej doktrynie snajper przydzielany był nie do drużyny piechoty ale do plutonu (mam nadzieje, że znana jest różnica między plutonem a drużyną).
Do jednej z trzech drużyn w plutonie, skoro już chcesz się czepiać. Niemniej jednak współdziałał blisko tylko ze swoją drużyną, a o to chodziło w wypowiedzi.Warto jednak pamiętać o kontekście.
Cytat:
Przez "specjalistyczne" narzędzia rozumiem takie do których dostępu żołnierz nie będzie miał podczas czyszczenia broni i nie będzie mógł dowolnie przestawiać okna wyrzutni łusek.
A ja Ci już drugi raz delikatnie wyjaśniam, że pomysł należy do kategorii tak zwanych głupich. Cała idea rozwoju nowoczesnej broni idzie w kierunku jej obsługi bez wykorzystania dodatkowych narzędzi.
Cytat:
Po co żołnierz ma przestawiać w SWOJEJ broni okno wyrzutni łusek i to na polu walki?
A kto powiedział, że w swojej? Jeżeli jego karabinek zostanie uszkodzony, a leworęczny kolega jest ranny to co ma zrobić, połykać łuski czy szukać Twoich specjalistycznych części? I to naprawdę jest dla Ciebie takie szokujące!?

Osobiste dywagacje i marudzenie nie na temat usuwam. Jak widać nie każdy rozumie, czego dotyczy to forum. Niespecjalnie rozumiem jaki sens miały te uwagi w dyskusji o czymś zupełnie innym. Chyba, że po prostu brakuje jakichś sensownych argumentów i szuka tematów zastępczych. A tzw. "dobrymi radami" to jest wybrukowane piekło.

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 22:46

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
Odwracając pytanie - skąd wziąłeś te 300 mm? Na tym masz człowieka poprawnie złożonego z atrapy karabinka AK, sprawdź, gdzie mieści się okno wyrzutowe.


Rzeczywiście różnica jest , jednak ze zdjęcia trudno ustalić dokładna odległość. Może ktoś ma na podorędziu AKM lub Beryla i nam poda rzeczywistą odległość Bardzo szczęśliwy

Cytat:
A jakież to doświadczenia nie zostały uwzględnione? Może tak wymienisz? Uśmiech


Takie same do jakich doszli Amerykanie przyjmując na uzbrojenie swój nowy samopowtarzalny karabin snajperski.

Cytat:
I jest to jedyny taki przypadek. Wszystkie inne armie wprowadzają broń powtarzalną. I teraz co z tego dla Ciebie wynika?


Jak to co, należy brać przykład z najlepszych a nie z "innych". Myślisz że podejmując tą decyzje kierowali sie " widzimisie" jakiegoś urzędasa w mundurze?

Cytat:
A ja Ci już drugi raz delikatnie wyjaśniam, że pomysł należy do kategorii tak zwanych głupich. Cała idea rozwoju nowoczesnej broni idzie w kierunku jej obsługi bez wykorzystania dodatkowych narzędzi.


A ja ci już drugi raz tłumaczę ,że w wojsku najważniejsze są zasady bezpieczeństwa broń musi być bezpieczna przede wszystkim dla użytkownika szczególnie jeśli jest nim żołnierz poborowy.

Cytat:
A kto powiedział, że w swojej? Jeżeli jego karabinek zostanie uszkodzony, a leworęczny kolega jest ranny to co ma zrobić, połykać łuski czy szukać Twoich specjalistycznych części? I to naprawdę jest dla Ciebie takie szokujące!?


Broń w układzie bezkolbowym jest juz produkowana masowo kilkadziesiąt lat , na pewno zdarzały sie na polu walki takie sytuacje o których piszesz, może wymienisz jakąś? A tak na marginesie od kiedy żołnierz WP może strzelać z broni kolegi?

Cytat:
Osobiste dywagacje i marudzenie nie na temat usuwam. Jak widać nie każdy rozumie, czego dotyczy to forum. Niespecjalnie rozumiem jaki sens miały te uwagi w dyskusji o czymś zupełnie innym. Chyba, że po prostu brakuje jakichś sensownych argumentów i szuka tematów zastępczych. A tzw. "dobrymi radami" to jest wybrukowane piekło.


Jeżeli uwagę stałego czytelnika, mającą na celu podniesienie atrakcyjności artykułów w Raporcie nazywasz "marudzeniem", to jako współpracownik tego pisma powinieneś sie dwa razy zastanowić co piszesz.


Ostatnio zmieniony przez Robert05 dnia Sro 28 Cze, 2006 22:59, w całości zmieniany 1 raz

Sob 24 Cze, 2006 14:25

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Takie same do jakich doszli Amerykanie przyjmując na uzbrojenie swój nowy samopowtarzalny karabin snajperski.
Czyli niby jakie, bo mam wrażenie, że starasz się za wszelką cenę uniknąć sensownej odpowiedzi.
Cytat:
Jak to co, należy brać przykład z najlepszych a nie z "innych".
To amerykańskie wzorce są Twoim zdaniem najlepsze a brytyjskie, niemieckie czy francuskie należy lekceważyć? Zrozum, USARMY jest obecnie jedyną armią, która zdecydowała się na masowe przyjęcie wyborowego karabinu samopowtarzalnego i na dobrą sprawę nie jest to żadna reguła i nic z tego nie wynika.
Cytat:
Myślisz że podejmując tą decyzje kierowali sie " widzimisie" jakiegoś urzędasa w mundurze?
Kto wie? Czy Tobie się wydaje, że USA to jest jakieś rajskie miejsce na Ziemi, w którym się tak nie działa? Bo tak sobie wymyśliłeś, szukając ideału? Wink
Cytat:
A ja ci już drugi raz tłumaczę ,że w wojsku najważniejsze są zasady bezpieczeństwa BROń MUSI BYć BEZPIECZNA PRZEDE WSZYSTKIM DLA UŻYTKOWNIKA szczególnie jeśli jest nim żołnierz poborowy.
Nie wiem, jak Ci to delikatnie wytłumaczyć, bez większych złośliwości, że wypisujesz totalne bzdury. Podejrzewam, że chlapnąłeś coś bez przemyślenia, a teraz siła rozpędu w to brniesz. Co ten Twój powyższy komentarz ma wspólnego z dyskusją tego nie wiem - przypomnę, bo widzę, że się pogubiłeś - chodzi o przestawienie okna wyrzutowego bez użycia narzędzi. Jak z tego przeszedłeś na bezpieczeństwo konstrukcji strzeleckiej - nie bardzo wiadomo. Polecam jeszcze raz na spokojnie, bez używania CAPS LOCK przemyśleć sprawę, a następnie udzielić sensownej odpowiedzi. Jeżeli zaś z powodów ambicjonalnych nie potrafisz się na to zdobyć, to wybacz, ale przekrzykiwać się z Tobą nie mam zamiaru.
Cytat:
Broń w układzie bezkolbowym jest juz produkowana masowo kilkadziesiąt lat , na pewno zdarzały sie na polu walki takie sytuacje o których piszesz, może wymienisz jakąś?
Nie bardzo rozumiem Twojego pytania w danym kontekście - co mam Ci niby wymieniać?
Cytat:
A tak na marginesie od kiedy żołnierz WP może strzelać z broni kolegi?
Brniesz dalej w absurd. Myli Ci się życie żołnierza służby zasadniczej w pokojowej służbie z sytuacją wojenną. W tym ostatnim przypadku w sytuacji krytycznej będziesz korzystał z tego, co jest pod ręką, a regulaminy, które dosyć bezmyślnie zapamiętałeś powędrują na śmietnik.
Cytat:
Jeżeli uwagę stałego czytelnika, mającą na celu podniesienie atrakcyjności artykułów w Raporcie nazywasz "marudzeniem", to jako współpracownik tego pisma powinieneś sie dwa razy zastanowić co piszesz.
Jeżeli ów czytelnik ma OGROMNY problem mentalny z rozróżnieniem działania tego czy innego dziennikarza na forum jako osoby prywatnej (bo akurat się zdarzyło, że zna jego pseudonim), nie zaś na polu służbowym, nie rozumie, że od udzielania takich uwag jest Prywatna Wiadomość, czy wysłanie e-maila, to jasno można to określić marudzeniem nie na temat. I nie, poglądów wyrażonych w takiej formie w dyskusji dotyczącej czegoś innego czytać nie zamierzam, bo niby po co? Oprzytomniej nieco, bardzo proszę, uświadom sobie, że jestes na forum magazynu IOH, a nie czegoś innego. Gdyby moderator funkcjonował tutaj bardziej rygorystycznie, to te Twoje wywody dawno powędrowałyby do kosza, jako zaśmiecanie wątku. Wysyłanie prywatnej wiadomości nie zniknęło Ci chyba z opcji, zaś w stopce magazynu o którym mowa masz mail redaktora naczelnego, któremu możesz podesłać wszelkie zarzuty, propozycje czy Twoje osobiste uwagi, które wydaje Ci się, że podniosą poziom. Ale tutaj, na tym forum nie ma to racji bytu. Czy wyrażam się wystarczająco jasno, zrozumiałeś odpowiedź czy nadal nie bardzo? Bo jeżeli chodzi o mnie to wszelkie tego rodzaju uwagi zamierzam kasować bez czytania, ponieważ nie mają nic wspólnego z tematyką tego forum.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Sob 24 Cze, 2006 18:39

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
To amerykańskie wzorce są Twoim zdaniem najlepsze a brytyjskie, niemieckie czy francuskie należy lekceważyć? Zrozum, USARMY jest obecnie jedyną armią, która zdecydowała się na masowe przyjęcie wyborowego karabinu samopowtarzalnego i na dobrą sprawę nie jest to żadna reguła i nic z tego nie wynika.
Odwróćmy pytanie czy Twoim zdaniem należy lekceważyć wzorce amerykańskie? Na pewno mieli swoje powody aby wprowadzić karabin samopowtarzalny. Wracając do karabinu BOR to nie wiem czy jest jeszcze jakieś państwo na świecie które ma zamiar wprowadzić karabin snajperski powtarzalny w układzie bezkolbowym.
Cytat:
Kto wie? Czy Tobie się wydaje, że USA to jest jakieś rajskie miejsce na Ziemi, w którym się tak nie działa? Bo tak sobie wymyśliłeś, szukając ideału?
Na pewno system podejmowania decyzji i wydawania pieniędzy podatników jest bardziej przejrzysty w USA niż u nas. A poza tym widzę że potrafisz również czytać w myślach. Uśmiech
Cytat:
Nie wiem, jak Ci to delikatnie wytłumaczyć, bez większych złośliwości, że wypisujesz totalne bzdury. Podejrzewam, że chlapnąłeś coś bez przemyślenia, a teraz siła rozpędu w to brniesz. Co ten Twój powyższy komentarz ma wspólnego z dyskusją tego nie wiem - przypomnę, bo widzę, że się pogubiłeś - chodzi o przestawienie okna wyrzutowego bez użycia narzędzi. Jak z tego przeszedłeś na bezpieczeństwo konstrukcji strzeleckiej - nie bardzo wiadomo. Polecam jeszcze raz na spokojnie, bez używania CAPS LOCK przemyśleć sprawę, a następnie udzielić sensownej odpowiedzi. Jeżeli zaś z powodów ambicjonalnych nie potrafisz się na to zdobyć, to wybacz, ale przekrzykiwać się z Tobą nie mam zamiaru.
Na ten temat już pisałem , odsyłam do wcześniejszych postów, a co do caps locka to nastąpiła pomyłka.
Cytat:
Nie bardzo rozumiem Twojego pytania w danym kontekście - co mam Ci niby wymieniać?
Czy znany ci jest przypadek w którym żołnierz na polu walki musiał skorzystać z broni swojego leworęcznego kolegi co wiązało sie z przestawieniem okna wyrzutni łusek. Jaśniej chyba nie potrafię tego pytania zadać. Uśmiech
Cytat:
Brniesz dalej w absurd. Myli Ci się życie żołnierza służby zasadniczej w pokojowej służbie z sytuacją wojenną. W tym ostatnim przypadku w sytuacji krytycznej będziesz korzystał z tego, co jest pod ręką, a regulaminy, które dosyć bezmyślnie zapamiętałeś powędrują na śmietnik.
Niestety mylisz sie na wojnie również obowiązuje regulamin i prawo a jeśli ktoś o tym zapomni to bardzo szybko przypomni mu o tym żandarmeria lub prokuratura wojskowa, ale to juz temat na inna dyskusję. PS. Nie wiedziałem że moja delikatna sugestia wywoła u ciebie tyle emocji.

Sob 24 Cze, 2006 23:46

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Odwróćmy pytanie czy Twoim zdaniem należy lekceważyć wzorce amerykańskie?
Nie, ale też nie należy uznawać ich za jedynie słuszne.
Cytat:
Na pewno mieli swoje powody aby wprowadzić karabin samopowtarzalny.
Jakie? Pytam o to po raz trzeci.
Cytat:
Wracając do karabinu BOR to nie wiem czy jest jeszcze jakieś państwo na świecie które ma zamiar wprowadzić karabin snajperski powtarzalny w układzie bezkolbowym.
Od dawna są używane, m.in. Barrett M90. Tylko co to ma do rzeczy? Z Twoich odpowiedzi dosyć jasno wynika, że jedynie działania jakie należy podejmować to kopiowania obcych rozwiązań - Amerykanie kupują samopowtarzalne kbw to my też, niewiele państw wprowadza do aresenałów bezkolbowe powtarzalne kbw to i my nie powinniśmy? Do jakiego absurdu można doprowadzić takie naśladownictwo?
Cytat:
Na pewno system podejmowania decyzji i wydawania pieniędzy podatników jest bardziej przejrzysty w USA niż u nas.
Biorąc pod uwagę gigantyczne afery jakie ostatnio miały miejsce w USA, to mam wrażenie, że Twoja pewność jest cokolwiek na wyrost.
Cytat:
Na ten temat już pisałem , odsyłam do wcześniejszych postów, a co do caps locka to nastąpiła pomyłka.
Nie bardzo rozumiem do czego odsyłasz - do błędnego przekonania, że zamiana okna wyrzutowego ma wymagać dodatkowych narzędzi i być dodatkowo utrudniona? Wiesz, podobny do Twojego toku myślenia stosowali Ci, którzy projektowali WIST-a i uznali, że zdolności umysłowe żołnierza są tak niewielkie, że nie można mu pozwolić na rozłożenie broni z nabojem w komorze. Efekt nadmiernego skomplikowania konstrukcji jest znany każdemu inżynierowi. A Ty radośnie proponujesz powtarzanie tego, nie podając żadnych sensownych argumentów za, poza ogólnym przekonaniem, że "żołnierz głupi jest i już".
Cytat:
Czy znany ci jest przypadek w którym żołnierz na polu walki musiał skorzystać z broni swojego leworęcznego kolegi co wiązało sie z przestawieniem okna wyrzutni łusek.
Nie, nie jest mi znany. Co nie zmienia faktu, że takie przypadki mogły występować, a broń powinna mieć możliwość jak najszybszej i najłatwiejszej zmiany konfiguracji.
Cytat:
Niestety mylisz sie na wojnie również obowiązuje regulamin i prawo
Kolejny raz zgubiłeś wątek. Podpowiadam - nie chodzi o generalne obowiązywanie regulaminu na wojnie, ale o konkretny przypadek wykorzystania broni kolegi.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Nie 25 Cze, 2006 12:26

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dyskusja ta do niczego nie prowadzi, każdy ma swoje racje i ma do tego prawo. Dziękuje za rozmowę. Pozdrawiam.

Nie 25 Cze, 2006 23:37

Powrót do góry
metoj
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niesamowite! -mamy kazac zolnierzowi na polu walki poddac sie bo mu sie skonczyla amunicja mimo, ze obok lezy stos amunicji ale nie ma amunicyjnego? Nie wolno wziac broni padlego kolegi i dalej prowadzic dzialan bo nie ma sie stosownej zgody dowodcy jednostki? Moze wystarczylaby potwierdzona notarialnie umowa uzyczenia? Absurdy tego typu mozemy mnozyc! -mnozyc i mnozyc jeszcze dlugo! Czemu to jednak sluzy? Jesli zalozymy, ze bron wojskowa (jak i sama wojna moze) ma byc przede wszystkim bezpieczna a zolnierze sa zgraja niewyszkolonych kretynow to dajmy im amunicje z plastelinowymi pociskami... albo nie dawajmy im zadnej broni a tylko rozdajmy karton i kredki (ale bez temperowek bo gotowi sobie oczka powydlubywac zatemperowanymi kredeczkami).
Ciekawe co szanowny kolega Robert05 powie rodzinie zolnierza, ktory nie wzial na polu walki lezacej nieopodal broni... np. wrogiej armi i nie bronil sie, tylko siadl w okopach z maszyna do pisania i zaczal pisac raport do przelozonego o wyrazenie zgody...

Zyje jeszcze troche powstancow i partyzantow z okresu II-giej Wojny Swiatowej -moze wiec szanownyRobert05 zechce zlozyc do Prokuratury stosowne zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa. Jestem przekonany, ze posiadali i uzytkowali oni bron palna i amunicje do niej nie majac zezwolenia na posiadanie broni palnej, a sama bron nie byla ich wlasnoscia -ukrali ja i to nierzadko przywlaszczali ja sobie zabijajac legalnego wlasciciela tejze broni. Jak widzimy te nedzne kreatury dzialaly z wyjatkowo niskich pobudek!

Opamietajcie sie!! -jest tu gosc, ktory ma cos madrego do powiedzenia w temacie a tu zbiera sie gromada.... jak by to powiedziec, zeby nie obrazic?... no dobra! -zbiera sie jakas dziwna gromada, ktorym wyjatkowa radosc sprawia dopieszczanie wlasnego geniuszu.
Wybaczcie szczerosc... wybaczcie, ale rozumiem irytacje Remova -niestety ale wrecz podziwiam jego kulture, ktorej mi w tej sytuacji zapewne by braklo.

I jeszcze jedno -nie istnieje prawo dotyczace prowadzenia wojny, ktore zakazywaloby uzywania broni innej niz przydzielona -np. broni padlego kolegi, broni wroga, etc. Przepisy "koszarowe" -dobre i konieczne na czas pokoju nie sa przekladane wprost na warunki prowadzenia wojny. To co pisze nie wynika tylko i wylacznie z tresci miedzynarodowych przepisow o prowadzeniu wojny -wynika to rowniez z wiedzy powszechnej i oczywistej logiki, ktorych nie powinno nam zbraknac, jesli nawet nie znamy stosownych przepisow prawa miedzynarodowego.

Pozdrawiam.

Nie 10 Wrz, 2006 7:07

Powrót do góry
wbayer
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 36
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widziałem dużo polskich karabinków są bardzo dobre jak na 2 wojnę światową
a gdybyśmy mieli porównać do świata najnowszego to nie moglibyśmy
pochwalić się karabinkami.

Czw 30 Lis, 2006 20:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.