| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GNO
Sierżant

Sierżant

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ulotka LSSAH oraz pytanie o nadania Bandenkampfabz

Witajcie

Znów papierki na tapecie, ostatnio tylko takie tematy mi wlatuja.

Pierwsze pytanie to ulotka LSSAH - czy widzieliście coś takiego, ciekawa pozycja czy zwykły lipton?

Druga sprawa, mam okazję nabyć dwa nadania na blachę Bandenkampfabz jedna brązowa drugie srebrna klasa. Na tą chwilę dysponuję bardzo słabymi zdjęciami, czekam na lepsze. Pytanie czy kopie tych nadań mają jakąś szczególną cechę pozwalającą od razu wyeliminować liptona?

Z góry dziękuję za info
Piotr

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 20 Maj, 2020 19:53

Powrót do góry
GNO
Sierżant

Sierżant

Ok to nie ulotka a strona z albumu pamiątkowego dla żołnierzy LSSAH -- https://www.emedals.com/a-1st-ss-panzer-division-leibstandarte-ss-a-h-solider-s-service-photo-album

Jedno się rozwiązało. Pozostaje tylko pytanie o bandy.

Sro 20 Maj, 2020 20:02

Powrót do góry
GNO
Sierżant

Sierżant

Lepsze zdjęcia może teraz coś będziecie mogli powiedzieć

dodatkowo papier na ek2 ale bez podpisu?

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 22 Maj, 2020 14:13

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

Cze
Na podstawie tych zdjęć to nadal trudne zadanie.

Dokument po lewej ma szanse na oryginalne nadanie typu I w/g Antonio, z faksymile podpisu Curta von Gottberga, który w 1944 był wyźszym dowódcą SS i policji w Centralnej Rosji i na Białej Rusi.

Znane są Maszynopisy nadań BKA, głównie wersje powielaczowe następnie wypełniane maszynowo. Lecz tu istnieje większa możliwość różnych kombinacji /także tych nie opisanych/, dlatego IMO ocena bez "macania" będzie trudna.

Sob 23 Maj, 2020 19:02

Powrót do góry
GNO
Sierżant

Sierżant

e-maus napisał:
Cze
Na podstawie tych zdjęć to nadal trudne zadanie.

Dokument po lewej ma szanse na oryginalne nadanie typu I w/g Antonio, z faksymile podpisu Curta von Gottberga, który w 1944 był wyźszym dowódcą SS i policji w Centralnej Rosji i na Białej Rusi.

Znane są Maszynopisy nadań BKA, głównie wersje powielaczowe następnie wypełniane maszynowo. Lecz tu istnieje większa możliwość różnych kombinacji /także tych nie opisanych/, dlatego IMO ocena bez "macania" będzie trudna.

Czesc

Dziękuje za opinie.

Niestety nie dysponuje książką Antonio, sam autor nie zareagował o prośbę wyrażenia swojej opinii o tych papierkach.

Nie mam doświadczenia w papierach ale źródło z którego pochodzą jest raczej pewne. Pociągnąłem stamtąd już z 50 różnych nadań pamiątek itd i wszystko było oryginalne, z tym że nadania dotyczyły prostych tematów Ek, ISA, ASA, PAB. Tu jest grubszy temat i więcej wątpliowści.

Ma WAF zero konkretów ( padło tylko hasło że liptony)

Mamy tu jeszcze paru dobrych fachowców od papierków zapraszam do dyskusji.

Powiększyłem trochę zdjęcia może to coś pomoże. Papierów nie mam jeszcze w domu więc nie mogę nic lepszego uzyskać.

Pozdrawiam
Piotr

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 24 Maj, 2020 12:02

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

Antonio napisał mniej więcej to samo co ja. Mają szansę ale wymagają "pomacania"

Opis załącznika:

Wczoraj o 15:31

Powrót do góry
GNO
Sierżant

Sierżant

e-maus napisał:
Antonio napisał mniej więcej to samo co ja. Mają szansę ale wymagają "pomacania"

Dziękuję za info. Gdy tylko odbiorę te papierki wrócimy do tematu z lepszymi fotkami.

Pozdrawiam
Piotr

Wczoraj o 19:58

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: