| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lipa-L1
Plutonowy

Plutonowy

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kordzik PRL identyfikacja

Witam , poproszę o identyfikację i więcej informacji na temat kordzika.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 03 Maj, 2020 18:00

Powrót do góry
daro
Major

Major

Pochwał: 4
Archiwum: WSW

Witaj.
Kordzik pilota PRL oficerski wzór 1954.
http://forum.ioh.pl/graficzki2/1541664162_20181108_080618-1575x1313.jpg
Pozdrawiam

Nie 03 Maj, 2020 18:14

Powrót do góry
CSSR
Szeregowiec

Szeregowiec

Witam.
Moim zdaniem jest to kordzik z początku lat 90-tych. Świadczy o tym jego wykonanie. Zastanawiające jest w nim to, że posiada bardzo niski numer, który wskazuje na dużo wcześniejszą produkcję.
Czyżby ktoś celowo dobił nr?
Może ktoś ma inną teorię?
Pozdrawiam.

Pon 04 Maj, 2020 9:51

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Ja bym obstawił że to lipa.Zobaczcie na głowe orła,skrzydło gapy zachodzące na górę pochwy, do tego ten numer i grawerka.

Pon 04 Maj, 2020 12:04

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Ja w tej chwili mam już tylko dwa kordziki pilotów ale z tym ze zdjęcia więcej się nie zgadza niż zgadza.

Opis załącznika:

Pon 04 Maj, 2020 12:12

Powrót do góry
daro
Major

Major

Pochwał: 4
Archiwum: WSW

boskitomasz napisał:
Ja w tej chwili mam już tylko dwa kordziki pilotów ale z tym ze zdjęcia więcej się nie zgadza niż zgadza.

Witaj. Ogólnie to cała gapa wygląda na kopię . Ten orzeł zupełnie inaczej wygląda niż inne egzemplarze. Pomijając już jego upierzenie, które jest dość dziwne. To widoczny jest tam brak tej jakby "pręgi" oddzielającej skrzydło od korpusu z drugim skrzydłem. Poza tym, wieniec który trzyma on w dziobie też taki jakiś cherlawy jest. O umieszczeniu skrzydła względem bolca - już wspomniałeś. Specem tam żadnym nie jestem ale te różnice to i laik zauważy. Już nie wspomnę o osobie co siedzi w temacie. A oczy jej same kierują się w miejsca newralgiczne.

To tylko moja opinia, jak mówię to nie moja działka. W ocenie oryginalności niech wypowiedzą się specjaliści.

Pozdr

Pon 04 Maj, 2020 15:20

Powrót do góry
CSSR
Szeregowiec

Szeregowiec

Witam. Kordzik nie jest odbiorem dokonanym przez RPW, i ta kwestia nie podlega dyskusji. Kordziki produkowane do 93roku przez firmę Metaloplastyka posiadały jednakowy wzór orłów na pochwie oraz głowicy.
Co panowie sądza o numerze wybitym na głowni. Może ktoś wykorzystał stare ostrze, na którym wytrawil Miga.
Pozdrawiam

Pon 04 Maj, 2020 20:13

Powrót do góry
EK75
Feldwebel

Feldwebel

Moim skromnym zdaniem to jakiegoś rodzaju hybryda orzeł i gapa za liche jak na PRL samolocik na głowni też wskazuje na produkcję 90+.Pozdrawiam

Wto 05 Maj, 2020 4:14

Powrót do góry
Torunczyk5919
Starszy bosman

Starszy bosman

Kordzik

Nie mam zadnego doswiadczenia z kordzikami PRLu ale ten Orzel to jedna wielka maskra ! Jest tak nieudolnie zrobiony ze az oczy Bola od patrzenia !!
Glowa bedzie raczej nietoperza anizeli orla !! Skrzydla sa w stosunku do korpusu tak rozne ze nawet odleglosci sa widoczne golym okiem. Moim skromnym zdaniem ten Orzel jest dzielem pozbawionego talentu slusarza !

Sro 06 Maj, 2020 9:09

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.