| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bert.f
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 39
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W przypadku tego noża, producent niekoniecznie musi pochodzić z Solingen, wszak "Solingenverordnung" to dopiero rok 1938. Już wiem gdzie widziałem to oznaczenie - na nożu od sztućców, korona a pod koroną J.D.W.

Sob 08 Lut, 2020 10:45

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

J.D.W

Pisales o 10:45 ?? Mamy dopiero 10:10 ale do sprawy. To wdlug ciebie do 1938 roku producent mogl miec zaklady w Berlinie a podpisywal Solingen ?

Sob 08 Lut, 2020 11:14

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: J.D.W

Torunczyk5919 napisał:
Pisales o 10:45 ?? Mamy dopiero 10:10 ale do sprawy. To wdlug ciebie do 1938 roku producent mogl miec zaklady w Berlinie a podpisywal Solingen ?

Ups , ja tez pisalem godzine pozniej ??!!

Sob 08 Lut, 2020 11:15

Powrót do góry
bert.f
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 39
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Berlin, Londyn, gdziekolwiek, Solingen to "marka sama w sobie" a tu chodzi o sprzedaż. Swego czasu poszukiwałem producenta,"Trademark " z Solingen w logo,co ja się biedny oszukałem po niemieckich katalogach, a na koniec okazał się być importerem z US. Osobiście sądzę że nie jest to żaden producent z Solingen

Sob 08 Lut, 2020 11:40

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem.

Dużo ludzi z rodzin kowalskich ze Solingen - tych dobrze znanych i tych mniej - wyemigrowało do US i tam dalej parali się kowalstwem.
A że Solingen miało markę już w XVI wieku (nawet wcześniej) - to kowale emigranci, sygnowali swoje wyroby "Solingen", bo stamtąd pochodzili.
Nieważne gdzie klepali swoje ostrza. W Solingen czy tez za miedzą.
Znani są kowale, którzy warsztat mieli w Koloni - a pochodząc ze Solingen - swoje wyroby sygnowali "Solingen".
"Siła marki" - robi swoje.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sob 08 Lut, 2020 13:01

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem Robercie.
Cytat:
producent niekoniecznie musi pochodzić z Solingen, wszak "Solingenverordnung" to dopiero rok 1938

Rzecz jasna - rozporządzeniem tym chcieli zawęzić "rozplenioną" markę do miast Solingen i Haan.
A że w 1929 roku - reformą administracyjną - Solingen wchłonęło. praktycznie wszystkie ościenne miasteczka z przemyłem metalowym,
to nie musieli wymieniać - w rozporządzeniu - teraz już dzielnic "Großstadt Solingen".
Ale wcześniej to była istna przepychanka - kto czym i kim zarządza - pomiędzy kościołem a państwem. Dużo by o tym pisać.
Ale jedno jest pewne. Wszystkie obecne dzielnice Solingen - Gräfrath, Höhscheid, Ohligs ,Merscheid, Wald, Mangenberg - które kiedyś były odrębnymi miejscowościami.
W swoich produktach używały nazwy "Solingen" w drugiej części podając swoją. Chociaż administracyjnie nie podlegały Solingen.
To jest potęga marki i reklamy.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sob 08 Lut, 2020 13:44

Powrót do góry
Tamiczek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Możecie mi pomóc? Czy to oryginalny bagnet i czy warto go kupić? Będę wdzieczna za odpowiedź. I jak dodaje się zdjęcia?

Czw 09 Kwi, 2020 14:54

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To oryginalny oryginał Chile wz1895. Nikt tego nie fałszuje bo ma to mały sens. Czy kupić? Nie wiem. Ten jest w takim sobie stanie i pewnie można zdobyć lepszy.
P.S. Taki bagnet w bd stanie o różnej numeracji jest wystawiony za 350zł. Za jakieś 250 można trafić. Osobiście uważam że lepiej można wydać te pieniądze. Tego ze zdjęć bym nie kupował wcale. Jak coś jest stare nie znaczy ze ma być zjechane.

Czw 09 Kwi, 2020 21:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.