| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie do sklepikarzy

Cześć wam! Mam głownie pytanie do kolegów którzy prowadzą sklep.
Ostatnio zauważyłem że coraz mniej jest aktualizowanych przedmiotów w sklepach, Korbielos od dłuższego czasu to samo na półkach, Tompress też od dłuższego czasu widzę ten sam towar, kolega EK który miał dobre fanty też nic, wiem że zmienił trochę zainteresowania ale czasem coś fajnego wrzucił na forum, Silesia-Antik - Pusto. Jak czasem przeglądam na naszym forum też nic się nie dzieje, sama drobnica. Chyba nadeszły takie czasy że coraz trudniej będzie kupić coś fajnego. Crying or Very sad


Ostatnio zmieniony przez FreeWizard dnia Pią 24 Sty, 2020 2:33, w całości zmieniany 1 raz

Pią 24 Sty, 2020 0:55

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pytanie do sklepikarzy

FreeWizard napisał:
/.../Tompress też od dłuższego czasu widzę ten sam towar/.../


A nieprawda Mr. Green

U mnie aktualizacja jest praktycznie co tydzień (w czwartki od 20-tej), zawsze wstawiam wtedy ok. 16-20 odznaczeń, a międzyczasie także drobnicę, typu, baretki, pocztówki itd. Od pewnego czasu jest osobna kategoria "nowe w sklepie", gdzie można sprawdzić, co doszło w ciągu ostatnich 3-4 tygodni. Jest też możliwości posortowania ofert od najnowszej.

Faktem jest jednak, że stosunkowo niewiele dokładam ostatnio z III. Rzeszy, więcej jest z Cesarstwa Niemiec i Austro-Węgier, Polski, Finlandii...

Przyczyna jest taka, że Reich coraz trudniej kupić w sensownej cenie, a nie sposób podnosić cen w nieskończoność. A inne tematy tez mają swoich zwolenników, więc na brak ruchu nie narzekam. Prędzej na brak mocy przerobowych Laughing

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pią 24 Sty, 2020 1:08

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No fakt, faktem nie skupiałem się na innych przedmiotach bo mnie nie interesują poza Niemieckimi blaszkami z II wojny, dla tego nie zauważyłem
nic nowego. Szkoda że tak rzadko coś wkładasz z III rzeszy, bo nie chodzi tu o ruch w sklepie ale i swoją markę w sklepie, i mieć coś w sklepie dla wszystkich aby byli zadowoleni. Wiem że trudno teraz o dobry towar ale naprawdę jest tak kiepsko?

Pią 24 Sty, 2020 1:36

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pytanie do sklepikarzy

Przyczyna jest taka, że Reich coraz trudniej kupić w sensownej cenie, a nie sposób podnosić cen w nieskończoność.



Tak jeszcze wracając do tematu z tym podnoszeniem cen to tak nie do końca jest prawda że nie można podnosić cen, zauważając jak na rynku
kolekcjonerskim rzadkie rarytasy i w dobrych zachowanych stanach odznaczenia znikają błyskawicznie do tego na Militaria Berlin wydaję mi się że drastycznie podskoczyły ceny za po pularesy, Giel też nie ma tanio, chociaż nic u niego nie kupiłem. Jakiś czas temu był poruszany na jakimś forum, chyba na GCA dziwili się w jakich cenach w sklepie: Rations na licytacji osiągały ceny przebitkę nawet 3 razy wyższą jak na obecnym rynku.

Pią 24 Sty, 2020 2:24

Powrót do góry
silesia-antik
Adjudant

Adjudant





Posty: 142
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie coraz mniej ciekawych pozycji , a jeśli już coś jest to cena lokalna przewyższa ceny rynkowe .
_________________
https://silesia-antik.com

Pią 24 Sty, 2020 10:39

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja próbowałem kilka razy tutaj na forum coś sprzedać, ale jak tylko wspomne, że wysyłka z UK ... to rozmowa się urywa. Pomimo tego, że akceptuje paypala jakoś sukcesów na ioh nie odniosłem. Zresztą podobnie na olx, dlatego całkiem przeniosłem się na rynek zachodni. Jakoś ludzie tam mają mniejszy problem skąd wysyłam. Rodacy są mniej ufni. Pozdrawiam

Pią 24 Sty, 2020 11:54

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rakus13 napisał:
Ja próbowałem kilka razy tutaj na forum coś sprzedać, ale jak tylko wspomne, że wysyłka z UK ... to rozmowa się urywa. Pomimo tego, że akceptuje paypala jakoś sukcesów na ioh nie odniosłem. Zresztą podobnie na olx, dlatego całkiem przeniosłem się na rynek zachodni. Jakoś ludzie tam mają mniejszy problem skąd wysyłam. Rodacy są mniej ufni. Pozdrawiam



A szkoda kolego, bo mi jak coś wpadnie w oko to i z większości krajów Europejskich zakupy robiłem, więc dla mnie nie ma znaczenia skąd przesyłka przybędzie, najważniejsze to aby dotarła do mnie, i jak dotąd nie miałem problemów.

Pią 24 Sty, 2020 19:13

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

silesia-antik napisał:
Dokładnie coraz mniej ciekawych pozycji , a jeśli już coś jest to cena lokalna przewyższa ceny rynkowe .


Smutne to że Koledzy mają problemy z pozyskaniem dobrych przedmiotów, odnoszę wrażenie że to powoli koniec handlu w Polskich sklepach niemczyzną III Rzeszy. No ale coż, nie zawsze jest to opłacalne i ja to rozumiem, pewnie pozostaje na zagranicznych forach i dilerów liczyć na to że coś fajnego się kupi.

Pią 24 Sty, 2020 19:21

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wysłałem Ci wiadomość na priv

Pią 24 Sty, 2020 19:42

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pytanie do sklepikarzy

tompress napisał:

Przyczyna jest taka, że Reich coraz trudniej kupić w sensownej cenie, a nie sposób podnosić cen w nieskończoność.:


Sensowne ceny to zawsze subiektywna kwestia. Ceny z roku na rok są coraz wyższe, a wydaje mi się że amatorów świecidełek zza zachodniej granicy w naszym kraju przybywa. Część z nich, ja również zaliczam się do tej kategorii, traktuje zbieractwo jako lokatę kapitału. Ale myślę że nie mało kolekcjonerów jest w stanie zapłacić większe pieniądze tylko po to by połechtać swoją chęć posiadania i uzupełnienia kolekcji.

Zachęcam więc do większego ryzyka Wink

_________________
Poszukuje szabli paradnych/prywatnych Wehrmachtu - szczególnie produkcji Eickhorn Solingen - Seria Field Marshall.
Szable Wehrmachtu innych producentów też poszukiwane!

Pią 24 Sty, 2020 21:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.