| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Blaszka Kripo

Witam. Zakupiłem ostatnio blaszke Kripo ( Staatliche Kriminalpolizei ) i zastanawia mnie niebieskawy kolor na niej ... patrząc pod kontem. Porównując z wieloma na necie zauważyłem, że kilka z nich ma ten sam odcień, kilka nie. Czyżby używali różnego stopu brązu do produkcji. Może powód jest inny ? Czy ktoś z Was ma pojęcie jak ten kolorek powstał. Często podobny odcień widuje na ramkach krzyży, ale przecież materiał inny. Rozmiary blachy i waga się zgadza ( 51 x 37 mm, 29.4g ), cała reszta też. Tylko o co chodzi z tym kolorem ? Zdziwko . Z góry dziękuje za pomoc


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 18 Sty, 2020 23:44

Powrót do góry
Szakals
Chorąży

Chorąży





Posty: 177
Pochwał: 1
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IMO-cyt.Patyna, śniedź, grynszpan szlachetny – produkt korozji atmosferycznej miedzi i jej stopów w wilgotnym powietrzu. Powierzchniowa warstwa patyny tworzy powłokę koloru od jasnozielonego do szarozielonego.
Polerka.

Nie 19 Sty, 2020 11:18

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Kciuk do góry . Sam w końcu też się dokopałem o co chodzi. Rozporządzenie/przepis z 1936 wspomina o żółtym metalu. Brąz z domieszką miedzi ( 85% ). Cyfry numeru z tyłu też się zgadzają w porównaniu do innych oryginałów. Choć do samej blaszki nie miałem zastrzeżeń, najbardziej ciekawił mnie ten odcień. I tu kolego prawde piszesz o miedzi. Dlatego kilka tych blaszek widze w "tenczowym" kolorze na necie. Pozdrawiam


Opis załącznika:

Nie 19 Sty, 2020 12:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.